Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
25. sep 2012

@radusiq ahoj no konecne sa vycasilo tak budem moct ist von trochu sa prevetrat🙂. No Maxikovy sa velmi nechce vcera to uz vyzeralo nadejne ale si to rozmyslel po tom 🙂. Takze dalsi den pred nami uz som fakt zvedava kedy si zmysli ze je ten spravny cas lebo tie plane poplachy nas nebavia🙂.

sarifa
25. sep 2012

@slivka233 Ahoj moja.Ako bolo v Londyne? Mi sa mame dobre.Sofia vecer len raz jedla jeeej 🙂 snad uz bude menej jest lebo uz je taka tazka 🙂 Ja mam zajtra HV.Daj vediet potom kolko Dominic vazi.Akurat pozeram kde ist plavat z malu ked budeme obe zdrave.Chcem ju zobrat na nejake swiming classes 🙂 Aby sme trocha nejake activity robili.Uz sa tesim snad mi nebude tam revat haha.Ozaj ako idu svatobne plany?

andrea2510
25. sep 2012

@lu2112 hej veru sa krati to tento tyzden budem chodit do prace s usmevom lebo viem ze je posledny 🙂

lu2112
25. sep 2012

@andrea2510 uzi si tie posledne dni lebo to cakanie doma je unavujuce ja by som sa aj vratila na par hodin spat do prace aspon by mi ten cas rychlejsie ubiehal 🙂

sarifa
25. sep 2012

@andie25 ty mas super pracu 🙂 hned by som menila

katie555
25. sep 2012

@andrea2510 no ja bola hore len asi 10 minut tak som nakukla ci uz tu je niekto a tak som rypla...potom som este zaspala...a vstavam az teraz ...ja pravedze spavam dost ...Mali ste na antenatal aj to breastfeeding ? bo ja mam workshop vo stvrtok.. dnes mame tusim postnatal care ...Neboj bude ti aj praca chybat - teraz jedine stastie mam ze mi volava byvala zamestnavatelka aby som chodila decka strazit xixi aj zajtra mam 4 hodiny vecer a potom zase v sobotu 😀

@lu2112 @radusiq no ja som len nakukla..som sa zobudila asi o 6tej a nemohla som sa ulozit ...u nas pocasie take iste ako vcera takze mozem nadalej depkovat ...ale musim sa prinutit ist do obchodu dnes

@andie25 nech ti to rychlo zbehne v praci dnes

@slivka233 to bola nahoda ze som bola hore - xixi ja si rada pospim - mam vecery problem zaspat neviem si najst polohu a potom asi 6 najazdov na kupelnu v noci ale mimo toho pohoda..Este 3 tyzdne

@sarifa je nejaky limit kedy babatka mozu zacat plavat? 😕

radusiq
25. sep 2012

@lu2112 no verim ved uz aj my sme tu napnute jak strunky ze kedy to na teba dojde 😀 mam pocit ze to bude skor skor ako neskor...inak dnes bolo prvykrat co som mohla v klude ist na antenatal class a zabudla som 😅 tak uz to asi fakt necham tak, co uz...radsej sa vyspinkat. Pozerala si veg box contents? bude kukuricaaaa..mnaaaaam 😀 akurat odkedy som prepla na 50/50 vzdy vzdy vzdy ako ovocie pridu jablka a maliny...
Inak tu sa zas zatahuje pomaly, za oknom mam duhu 🙂

monkka21
25. sep 2012

ahojte.ako sa mate?u nas dalsi uprsany,studeny den.dnes ideme varit huspeninu po 100 rokoch.
neviete niektora ze do kolko je normalny pulz v tehotnestve?

lu2112
25. sep 2012

@radusiq no ja som zvedava lebo na mna mynuli tyzden zabudli 🙂. Tak ze mi tento tyzden poslu extra tak som zvedava ze co dostanem ako bonus zide sa lebo nasi dojdu tak aspon budem mat extra. No vcera som mala kontrakcie kazdych 10-12 minut asi od 16:00 na vecer sa to zhorsilo ze som ani sediet nemohla tak som chodila zavolali sme do nemocnice tak oni ze paralen a vanu tak sme spravili a do pol hodiny vo vani to vsetko preslo tak sme o 23:00 vycerpany isli spat. Tak som zvedava ze do kedy to takto pojde. A najhorsie ze vsetky symptomi mame a potom nic🙂. Chcela som ze ta pojdem pozriet dnes ale zase mi tvrdne brucho tak sa bojim soferovat uvidime mozno zajtra? Kedy mas tu nemocnicu??

radusiq
25. sep 2012

@lu2112 tak toto bolo extra rychle, uz leje 🙄

sarifa
25. sep 2012

@katie555 no co som citala tak by sa malo ist az po 6tych tyzdnoch.Aby sa predislo infekcie pre mamicku .

lu2112
25. sep 2012

@monkka21 mnam nerob chute huspeninu to by som si dala hned s cibulkou a octom na vrchu 🙂. Ja som mala mynule 90 a to bolo vysoke tak neviem

lu2112
25. sep 2012

@radusiq u nas stale pekne slnecno ale cakam na novu sedacku dnes ju maju priviest tak dufam ze nezacne prsat kym dojdu chcem ist von

radusiq
25. sep 2012

@lu2112 tak to je fakt zvlastne, ze este nastupia aj pravidelne a potom to prejde...rada by som ta videla ale radsej sa setri nie je to najkratsia cesta, ja uz by som sa bala (ale zas ja som lemra 😅). Nemocnicu mam o 13.30, tak keby sa ti chcelo a Maxik by dovolil pred alebo po budem rada 🙂

katie555
25. sep 2012

@sarifa tak to celkom v pohode ..ja by som chcela chodit ze pojdeme my dvaja ...co viem classes su dost drahe a udajne nic moc to nie je (mam pocit ze 10libier za 30 minut) Isto ze v sobotu poobede z oteckom 🙂

@monkka21 robis mi chute awwwwwww.... mne by isto maminka spravila v januari doma ale huspenina naduva nie? takze asi nic z toho 😒

@lu2112 tak to uz vyzera ze mozete ist hociktory den 😉 no sa tesim na spravy z porodu ako to bolo..len dufam ze sa priradis na stranu @slivka233

sarifa
25. sep 2012

@katie555 tak to je sakramensky drahe.no ak to bude tak vela tak ju zoberem do normalneho deckeho bazena

monkka21
25. sep 2012

@katie555 minuly tyzden robil sused a mi jendu doniesol a v pohode nic ma nenaduvalo.uvidime po tej nasej 😀

lilliaan
25. sep 2012

@katie555 10 libier za 30 minut mne drahe nepride.. Kedze ja som platila v Prahe 450kč/1 lekcia. Co je zhruba 15libier

monkka21
25. sep 2012

@lu2112 ja len taku samotnu s chlebom lubim.ja ocot neznasam.to ked citim tak hned ma napina na vracanie takze .ja sa zaobidem aj bez toho 😀 no neako som sa cudne citila tak som si zmerala a v klude som mala 115 😕 tak som si dala jedno sumive magnezium uz trosku lepsie.ale tlak mam normlany.

lu2112
25. sep 2012

@radusiq no ved to ze su pravidelne a potom ze nic ide sa spat🙂. Ale tak aspon to mame nacvicene aj kam volat takze uz sme nachystany na vsetko to ako fire alarm test aj to treba na cvicit🙂. Z manzelom sa aspon smejeme.
Uvidim ako sa budem citit a dam vediet ze ako sme na tom rano.

@katie555 no lenze takto to moze ist este tyzden kym sa to rozbehne no sama som zvedava ze kedy to bude

lu2112
25. sep 2012

@monkka21 ak je lepsie to je dobre si to sleduj ak by sa zhorsilo zavolaj MW

katie555
25. sep 2012

@sarifa no ved prave ...to co viem len tu naokoli..ked si to tak vezmes jednorazove vstupne je asi 3.50 na bazen tak podla mna je to dost ...ved budem vidiet ..na druhej strane tam stretnes mamicky v rovnakom veku..Pocuj ty si uz sofinku zapisala do skolky?

@monkka21 no zavidim ..posli aj sem na sever. Ten pulz to sa mi zda strasne vela ...Ja mam pravdepodobne nizky tlak aj teraz, v takomto pocasi sa mi vzdy znizi

@lu2112 povedz drahemu ze by mohol maxikovi dohovorit ..hadam uz coskoro pojdes bo to je trapenie takto ..Kedy mas MW?
.

andrea2510
25. sep 2012

@katie555 nemali sme prave tu hodinu o breast feeding teta midwife nedosla ze nestihala tak vcera ked sme mali tu poslednu hodinu s health care tak dosla midwife asi na 20 minut nam o tom porozpravat. ale tak zase to co ona nam rozpravala je vsetko v knizkach ak si citas alebo v letakoch o breast feeding. mne bola najzaujimavejsia ta hodina kde hovorila o porode ostatne co sme mali boli to iste co je v knizkach. som si prave citala recenzie z nemocnic o north west manchester alebo st marys ale vsade ludia pisu ze je tam vela ludi a malo midwife ze na nich viac menej kaslali alebo nemocnica bola spinava tak ja teraz rozmyslam ze sa vykaslem na epidural a pojdem bez a pojdem do birth centra kde sme sa boli kuknut tam bol klud asi 4 midwife na 6 izieb. kazda izba bola sukromna s ensuite. aj @slivka233 to prezila bez epiduralu

lu2112
25. sep 2012

@katie555 1.10 mam MW tak uvidime ci este sa k nej dopracujeme alebo uz nas pride pozriet domov. No manzel dohovara kazdy den ale nase male je tvrdohlave. Ved ma pokom bit 🙂. Ale ved snad uz to niako vydrzime ved nemame inu moznost🙂. A ako sa citis ty mala sa nepita este von??

pepa10
25. sep 2012

Ahojte maminy! Chcem sa poradit. Mam skoro polrocnu dcerku a pod lavym ockom jej dost vidno zilky. Ma to obcas dost viditelne a vyzera zo okolo ocka ako modrinka, ale to nie je. K lekarovi sa bojim ist kvoli tomu, aby nas nahodou nenahlasili socialke, po tom dokumente Bez deti neodidem , mam strach. Babika je spokojna pekne papa, pribera a buduci tyzden ideme na SK tak by som zasla tam k kekarke, ale chcem sa aj vas opytat, ci ste nemali podobny problem.Dakujem za akukolvek odpoved 🙂

katie555
25. sep 2012

@andrea2510 no s tymi nemocnicami je to tazko ...Kamoska jednej kammosky tam je midwife (ale teraz je na materskej) Ja ti tak poveim ked ja som pocula ze ake mozosti mam aj som sa doplasila - uzanj sama wythenshawe nie je prave najlepsia oblast manchestru - asi tak 60 % nezamestananych na benfitoch, 16rocne baby s 3 ma deckami..A 20 percent ludi co pracuju su v tejto nemocnici a zvysnych 20 na letisku (trosku nadhadzujem ale co uz) Ale po citani recenzii je to vraj udajne dobra nemocnica a baby si moc chvalia..Moja druha moznost bola St. Mary's - lenze som si zvazila ze je to asi 11 mil a ked je zapcha (ver mi 3 roky som chodila na Manchester uni ) tak smola...a to ma odradilo....Neviem ja napriklad v mojom idealnom svete epidural nechcem, ale zase nechcem sa dostat do situacie keby ma museli prevazat...
Ja som zvedava co nam dnes bude tocit na antenatal - mali by sme mat postnatal ...drahy len toci ze on chce vediet o burping a baby - neviem co mu na tom sice nesedi pretoze prave to mi pripada celkom straight forward...

sarifa
25. sep 2012

@katie555 do skolky?nie preco? to nejako skoro nie?

katie555
25. sep 2012

@lu2112 fuha to ti uz nedali mw meeting ? bo ja mam este 2 do EDD a potom keby som neporodila tak kazdy tyzden...ale hadam sa maly umudri a uz viac nebude trapit maminku ... 😀

sarifa
25. sep 2012

@pepa10 moja mala to ma tiez ,vyzera ako keby mala ocko opuchnute ,niekedy to je viditelne a niekedy nie.Cela je vyhadzana ale ja by som si stoho velku hlavu nerobila.Asi jej nieco co jedla neurobilo dobre mozno to ma nejaku vedlajsiu reakciu z niecoho 🙂

monkka21
25. sep 2012

@lu2112 som si merala teraz tak pulz mi klesol ale vrchnu tlak sa mi o 20 zvdihol 😒 ale uz sa lepsie citim ked tak dam este jedno magnezko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre