Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

domak2
27. sep 2012

@lu2112
@katie555 ahojte akurat vidim ze sa bavite o breastfeeding groups, ja len ze z vlastnej skusenosti mozem povedat ze je to super, ja tam velmi rada chodim, najlepsie je tam ist este pred porodom alebo co najskor po, mne dost pomohli nakolko som zo zaciatku musela davat UM kedze mne mlieko prislo az na 5 den a dnes sme uz len cisto dojceni 😎 inak chodim skoro kazdy tyzden ked sa mi da, je to fajn vidiet aj dospelych ludi 😀 😀 😀

radusiq
27. sep 2012

@lu2112 @katie555 @cimage no mne to pride uplne divne toto pocuvat, ved nie je nic prirodzenejsie ako kojit vlastne babatko, a skor by som mala traumu z toho ze nekojim lebo nemozem, a nie takto...

@lu2112 ako Maxik? stale ma cas? necitis ci sa nieco nezacina diat? ta zatka znela slubne...

lu2112
27. sep 2012

@radusiq no ja mam pocit kazdy vecer ze sa nieco deje a potom to prestane🙂. No zatial mam stahy ale nic pravidelne takze asi nic zase tu budem strasit dalsi den zajtra pekne 🙂. Akurat som hovorila z mojou mamau a som jej povedala ze ma picne ak zacne sa drat von v sobotu ked maju doist to by bolo srandy🙂 a ty ako sa dnes citis

aliza
27. sep 2012

ahojte mamicky, prepacte, ze sa vam sem zase miesam, ale potrebujem poradit. mam kamaratku, ktora hlada slovensku au-pairku a pytala sa ma o radu. Nemate nahodou skusenosti, ze ako to funguje? ci cez agenturu alebo je nejaka stranka, kde sa da dievcata kontaktovat? budem vdacna za kazde info...

katie555
27. sep 2012

@radusiq @cimage @lu2112 no ved aj mne - ale dnes nas tam bolo 8 a z toho 4 anglicanky .. si myslim ze je to skor aj ze nemaju informacie. ..ja ked tam sla dnes nevedela som co ocakavat - ja som zase mnoho studiu nevenovala - ja sa rozhodla na zaklade faktu ved to je to co matky robia po tisice rokov - ale poskytli dost informacii o tom a bola som spokojna z pristupom ...keby daco stale im mozeme zavolat - je drop in session a tak...Radka, ja mala tiez z toho taky blok a nocne mory ze co ak to nezvladnem..po dnesku mam viac pocit takej psychickej pohody ohladom toho 🙂

radusiq
27. sep 2012

@aliza ahoj nemam skusenosti ale vsimla som si ze na facebooku v skupinach Cesi a Slovaci v UK dost casto Slovaci pisu ze hladaju au-pairku do svojej rodiny a kocky sa aj ozyvaju...

radusiq
27. sep 2012

katie555 ja asi pockam po porode uz, ale isto sa pojdem pozriet do tej group, paci sa mi to... 🙂 aspon viem ze keby to neslo alebo tak ze nestresovat, je kam ist a koho sa spytat

katie555
27. sep 2012

@aliza http://www.childcare.co.uk/find/Au-Pairs/ tam budue viac informacii - viem ze ked ide cez anglicku agenturu tak aupair to ma zdarma ale rodina plati...Plus casto vidim na fb ponuky na Cesi a Slovaci v UK - a vzdy je tam dost zaujem...to by mozno stalo za pokus a tam nic neplati 😉

katie555
27. sep 2012

@radusiq ved to je to - vyzera ze koli tomu ze tu anglicanky malo koja zase support je dobry - musim aj ja pokukat nejake tie groups kedze toto bol workshop ...ale minimalne na spoznanie inych mamiciek...
A tak mezdi recou ako jeden z advantage of breastfeeding bol uvedeny weight loss...

radusiq
27. sep 2012

@katie555 jeeeej to sa mi paci takyto support, ze weight loss 😀 dufam ze funguje

radusiq
27. sep 2012

@katie555 prave som to povedala drahemu o tom weight loss, a on ze "pre teba ci pre babatko?" 😀

aliza
27. sep 2012

@katie555
@radusiq dakujem kocky 😉. Preto som pisala sem, ci nahodou nemate nejake skusenosti alebo nepoznate niekoho. ta kamoska nie je Slovenka a tak nejak sa na mna spolieha, ze jej s tym pomozem 😒 a ja nemam tiez ziadne skusenosti. Skusim teda ten facebook a nejake stranky. Dakujem

andrea2510
27. sep 2012

@katie555 tak a uz som officialne na materskej dovolenke. uz budem doma len lenosit

katie555
27. sep 2012

@andrea2510 pockaj aj ti to cakanie bude liezt na nervy ..xixi ...mne oficialne materska zacina az v pondelok ...este som len na annual leave ..
ako sa citis?

slniecko77
27. sep 2012

caute 🙂
@cimage
@lu2112
@radusiq nie je nic krajsie ako dojcit dieta 😵 ja som maleho dojcila rok a pol, ked obcas vidim dojcit nejaku zenu tak mi pride luto, ze my uz nie..bolo to velmi krasne obdobie nasho zivota 😵
...vela anglicaniek dava umele mlieko, fakt nechapem preco 😅 jednoduchsie je vytiahnut prsnik a nadojcit, a hlavne to neobsahuje ziadne zdravotne riziko tipu rotavirus alebo podobne...ale at citova vazba je najkrajsia 😵 keby ste videli ako sa vzdy maly na to tesil a ako mu zaziarili ocka ked videl, ze sa ide papat 😵
..som sa nejak rozpisala a porozplyvala 😀

slniecko77
27. sep 2012

@katie555 uuha sa ti to krati 😉 ako sa citis? ziadne priznaky?

katie555
27. sep 2012

@slniecko77 no mam dni ked ma vsetko boli a krce a tak a teraz uz par dni ked je ticho ...no uvidime kedy sa jej uraci prist na svet...my si mozeme rozhodovat datumy ako chceme ...Len akurat som sa vcera bavila s kamoskou ze tu v uk malokedy pocujem ze babo sa narodilo nacas - ktovie ci vypocitaju datumy presne ... 🙂

andie25
27. sep 2012

No tak vy tu píšete a píšete, nestiham. Zajtra mám den voľna, tak prečítam. Som unavena ako kôň, ale stalo to za to. Zase chlapček a dievčatko, obidva krásne porody ako z knižky🙂 tak zajtra, zatial sa majte, pozdravte bruska a deťom pusu na ritulu 🙂

andrea2510
27. sep 2012

@katie555 aj ja mam teraz este tyzden dovolenku a od 8 oktobra mam matersku dovolenku, no ja som ok mala stale kope ...len dnes som bola v nemocnici a ta studentka mi hovori ze este nie je engaged a do spisu mi napisala ze engaged 2/5 tak neviem co tym myslela. ze mne povie nieco ine a ine napise.

katie555
27. sep 2012

@radusiq no to je asi taky sikovny ako moj drahy...xixi..inak pozitivne co bolo pre oteckov je menej poo nappies. ..udajne babatka co su breastfed su na tom lepsie ohladom constipation... 😀

slniecko77
27. sep 2012

@katie555 tak to sa ani neda vypocitat presne 😉
..mimco zvycajne najlepsie vie kedy sa ma pytat na svet..ja som mala tiez naplanovane, ze az o dva dni neskor a maly sa napokon rozhodol inak, ale som rada, lebo si neviem predstavit to cakanie 😝 ked si spomeniem na Sarifu..chuda, na psychike to veru neprida
@andie25 no co porodna baba 😉 😀 rodis ako by ta za to platili 😉 viem si predstavit tvoju radost pri kazdom krasnom porode 😉
..vsak zajtra popises zazitky, night night 🙂

katie555
27. sep 2012

@andrea2510 no tak 2/5 engaged je fajn..neviem ci si videla nazorne obrazky toho ako to je..Mne len povedala midwife (nie ta student) ze head is well in pelvis ...takze neviem kolko...
no uz mas teraz nakupene vsetko? ja som akurat objednala nateraz poslednu vec co sme potrebovali - na ebay som objavila changing mat - Keep calm and change my bum...som nemohla odolat lebo nikde inde sa mi podlozky nepacili ... 😀

slniecko77
27. sep 2012

@andrea2510 to je cislo ako je dietatko zosunute smerom k porodnym cestam 😉 na SVK sa zase kontroluje otorenie krcka maternice, je to nieco na ten sposob..pokial ma pamat neklame, ked som si to takmer pred dvoma rokmi studovala 😉

andrea2510
27. sep 2012

@katie555 ako ja by som bola rada ak je engaged ale to ze mne povedala ze ked ju chytala ze este nie je a potom napise nieco ine. no o tyzden aj nieco mam midwife tak sa jej opytam. nemam este teraz idem obejdnat plienky a este mlieko som chcela kupit keby nahodou a ine asi az ked sa narodi odsavacku a take.

andrea2510
27. sep 2012

@slniecko77 hej ja chapem co to znamena len kebyze nepovie 2 rozne veci si protireci

slniecko77
27. sep 2012

@andrea2510 studentka je mozno trosku zmatena 😀
..ak mozem poradit, mlieko nemusis kupovat, ked sa babo narodi hned si ho priloz a nechaj ho sosat, prikladaj ho casto, este mat mlieko nebudes, bude "len" kolostrum (velmi vyzivne a plne imunoglobulinov), ale okolo tretieho dna sa ti vytvori mlieko
..dietatku bude stacit kolostrum a nemalo by byt hladne...keby sa nieco udialo tak umelu vyzivu vies kupit kedykolvek, vsak shopy su otvorene 24 hodin...teda okrem nedele..ale je to samozrejme na tebe, to je len moja rada

andrea2510
27. sep 2012

@slniecko77
@katie555 a este kukam ze 2/5 znamena ze uz je dost dole co v pondelok nebola vobec engaged a zrazu spadla na 2/5 to sa mi nezda

andrea2510
27. sep 2012

@slniecko77 ja som chcela iba tak pre istotu ak by sa nevytvorilo moja sestra nemala tak ak by som ani ja nemala

slniecko77
27. sep 2012

@andrea2510 vsak pisem, ze uz je lavickou v panve a pomaly sa bude zosuvat, ale nikto ti nepovie akomto bude rychlo 😉

katie555
27. sep 2012

@andrea2510 no ved uvidis o tyzden..ja mam teraz mw v utorok..to u teba ju ty tu mw mas velmi divne - najskor aj 4 tyzdne bez a potom kazdy tyzden...no to mam aj ja kupene - preistotu - tusim 4 flasky ak sa nemylim, stelirizator - bo ten budem potrebovat tak ci tak a pumpu ...aj ked prve 4 tyzdne nedoporucuju kombinovane krmenie ...Ozaj u nas povedala ze ano je to mozne kombinovat z formula milk ale nie len narazovo - ze ked ides von bo pre babo by to nebolo to naj riesenie ..Takze napriklad ze ked vies o tyzden budes musiet byt prec tak to skusit aj predtym...bo potom babo flasku nezvladne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre