Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
29. sep 2012

@radusiq neboj ja na koniku som zavysla urcite si najdem cas kazdy den. 🙂. Bed zase toho tolko nedokazem robit v takomto stave 🙂. Co sa chystate robit dnes??

radusiq
29. sep 2012

@lu2112 ideme po to auto, a inak neviem vobec, mozno dojde kamoska, mozno my niekam vybehneme..nieco vymyslime 🙂 kedy maju vasi dojst cca?

domak2
29. sep 2012

@slivka233 ahoj o tom ockovani som uz aj ja pocula, ze to nejak poza chrbty nahlasuju na socialke, ale cestne neviem co je na tom pravdy, osobne uz mame za sebou prve dve a nezaznamenala som nic, iba ze bola mala v ten den viac umrncana, ziadna teplota ani nic. Ja som sa rozhodla ze tieto prve tri dam ale chcem odmietnut MMR

lu2112
29. sep 2012

@radusiq no super budete mat uz auticko tesim sa 🙂. No nasi maju doist az vecer najskorej okolo 20:00 ale zalezi ktory trajekt chytia 🙂.

katie555
29. sep 2012

Dobre ranko bruska ...(a aj mamicky) ako sa dnes mame? vyzera to byt na slnieckovy dnik .

@radusiq hura takze zase budete mat auto? ja si neviem predstavit bez auta 😀

@lu2112 docela ti zavidim ze tu budes mat rodicov...len treba maxikovi dohovorit aby to stihol 😵

lu2112
29. sep 2012

@katie555 ahoj no vyzera ze dnes bude krasne snazim sa manzela dostat z postele ale akosi sa mi to nedari 😉.
No nasi tu budu tri tyzdne tak dufam ze Maxik to stihne nech si ho aj uziju🙂. Ale povedala som ze pokial neprisiel teraz nech este pekne teraz pocka par dni tesim sa totiz na dobroty z domu mnam 😀 😝

katie555
29. sep 2012

@lu2112 no to ja sa tiez pokusam dostat mojeho z postele bo chcem vyprat obleicky aby sa vyschli do vecera ale neviem ci to bude mat uspech minimalne do 11 tej ...Dnes teda len oddychujes kym pridu? ja par poslednych dni prepiskla troska tak dnes sa ani z domu nehybem...xixi...a to sa mi este do rana snivalo ze mi voda praskla...ach...

lu2112
29. sep 2012

@katie555 no musim poupratovat a draheho vystvat k holicovy. A potom este asi niekam skocime ved dojdu az vecer nechce sa mi sediet doma ale nic narocne.

sarifa
29. sep 2012

@slivka233 ahoj no ja davam ten infacol to je na tu koliku.To kremik mu asi nepomoze ked ho boli brusko.Mi sa mame ok .dneska idem konecne vecer von po prvy krat po sto rokoch,snad mi to zase moje brucho donesie lebo sa bohvieako necitim dobre .Moja mala ma zase same pupaky po tvare take hnusne suche smirglove a krem co jej doktor dal vobec nepomaha. A vy co porobate/? aky mate plan na vikend?

radusiq
29. sep 2012

@katie555 no my sme boli bez auta len nejake 3-4 dni, z toho dva som bola v nemocnici, tak to nebolo take zle. Potom nam dali courtesy car z pozicovne kym ukoncia nas claim, takze mam na com jazdit, byt tak dlho bez auta si vazne neviem predstavit...

@sarifa na tie pupaky by som mozno skusila nechtikovu masticku Weleda - Calendula Wind- und Wetterbalsam - taka mala oranzova tuba je to, maju to v Holland & Barrett alebo Waitrose, je to normalne masticka pre babatka do zleho pocasia, ale je taka husta az lepkava (konzistenciou mi pripomina Framykoin) a neobsahuje mineralne oleje, mozno by jej to pomohlo premastit a preliecit...

@lu2112 potom prosim odfot hned truhlicku ked budes mat chvilku, neskutocne som na nu zvedava 😀

jeanka
29. sep 2012

ahojte babulky 🙂 my sme skusali vcera dat maleho spat skor - okolo 22.30 - to bolo krikuuuuuu 😀 😀 😀 nakoniec zaspal az pred polnocou aj to sa musel predtym este nacuckat potvorka 🙂 ale spal do 5.45 a ked bol nakrmeny este ma nechal spat az do 9.45 - ale som ho pocula ze si blaboce a rehoce sa - vsak spokojny napapkany 🙂
@slivka233 s tym ockovanim ma prehovarali ale nie agresivne... len si poznacili do systemu ze to chcem odlozit, nerobili problemy...
no bohuzial chlapci su nachylni na koliky, my sme davali ten infacol alebo gripe water... ak kojis treba davat pozor co papas a davat si kminovy/anizovy/feniklovy caj, snad to pomoze... upravilo sa mu to okolo 6teho tyzdna tusim, odvtedy kakame kazde 3-4dni a bolesti mava len obcas....... kremik nepoznam, viem ze na slovensku sa pouziva aj hadicka ale to sa mi zda extremne invazivne 😕

jeanka
29. sep 2012

@sarifa filipko mal tiez take okolo 4-6 tyzdna, potom mu to preslo, dala som na to len parkrat aloe vera a tiez mliecko materske... ale v podstate by to vraj malo prejst same, nejaku chemiu by som na to nedavala...

monkka21
29. sep 2012

@sarifa nema nieco taketo sofia na tvari?

andie25
29. sep 2012

Akoze zeny sa dnes zblaznili, zase rodime ako na beziacom pase, uz mám 2 za sebou a to ešte 4.5 hodiny služby.... Ako sa všetky máte?X

andrea2510
29. sep 2012

@andie25 ty mas dobru pracu skoda ze ma to nenapadlo skor nieco take ist studovat

andie25
29. sep 2012

@andrea2510 nikdy nie je neskoro zacat, ja este Len koncim školu🙂 posledny rocnik.

jeanka
29. sep 2012
sarifa
29. sep 2012

@radusiq dakujem moja velmi pekne

sarifa
29. sep 2012

@jeanka
@monkka21 Ona ma nieco taketo

sarifa
29. sep 2012
jeanka
29. sep 2012

@sarifa take mal aj filipko... teraz ma stale taku krupicku na cele a na lickach ale uz to nema cervene... vraj je to normalne, babatka sa tak precistuju... to prejde 😉

jeanka
29. sep 2012
sarifa
29. sep 2012

@jeanka vyzera ako keby ma pubertu chuuuuuuda 🙂a ju to asi aj svrbi len trepe z hlavicku a sucha si tie licka .to ma potom take suche..no dost dlho to ma .nejako sa obidve nedokazeme zahojit :(

sarifa
29. sep 2012

@jeanka no malicky aj on to ma take

jeanka
29. sep 2012

@sarifa to nemusi byt o svrbeni... filipko si tiez stale ide rucickami do tvare, hlavne ked je hladny, aj sa zvykne poskrabat ked ma dlhsie nechtiky 😀 sikulka...

sarifa
29. sep 2012

@jeanka ona sa zacne tak obtierat ked ju mam na rukach raz jedno lico a raz truhe zacne potom trepat z hlavicku.kolkokrat ma tak buchne do hlavi ze si myslim ze sa jej musela modrina na hlavicke urobit.jak ryba nasuchu je boze ...

monkka21
29. sep 2012

@sarifa ano je to take,ako vravi jeanka,zevraj sa precistuju,ma to vela babatiek.moja to mala vsade.kym jje to nemizlo tak som ju kupala iba v cistej vode a prala iba vo fairy alebo sure bez avivaze,ale mala to dost dlho.

lu2112
29. sep 2012

@andie25 ahoj moja no zajtra je spln tak najvacsi naval bude zajtra v noci potom sa to ukludni 😀. A tomu nasmu malemu sa nechce 🙂. Davaj na seba pozor a nezabudni pravidelne papat nech ten cukor ti zase nevybehne 😉

katie555
29. sep 2012

ahojte ...co sa dnes deje? nejako je tu ticho ...ja len oddychujem nejako sa necitim najlepsie som mala zvysenu teplotu ...

@andre2510 ja som sa konecne dostala k poznamkam od midwife a dva tyzdne dozadu bola engaged 3/5 ...takze tento utorok uvidim co bude ...ako sa citis?

@andie25 to musi byt krasne vidiet vsetky tie babatka...co si inak studovala na svk? 😀

radusiq
29. sep 2012

tak sme doma, boli sme si poskusat auticko a vyvencit ma v parku a v supermarkete po celom tyzdni 🙂 teraz som hotova, este do toho sa snazim varit - drahy si vymyslel obalenu rybu a zemiakovy salat 😝

@jeanka jeziiiis ten je uzasny 😀 by sa ti odtial rozbehol keby mohol

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre