Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
29. sep 2012

@katie555 juuj tak to sup sup preliecit, neze nebudes mat sil na tlacenie...len sa mi mari alebo aj @sarifa Lenku tak trosku zobrala choroba tesne pred?

sarifa
29. sep 2012

@katie555
@radusiq No ja som bola furt chora ale teplotu som nemala.len hnusnu chripku :(

katie555
29. sep 2012

@radusiq @sarifa mne len hlava tresti a mam zapchaty nos..dala som si caj a paracetamol tak teplota klesla...trosku len sa citim tak divne ..a este mala sa zase tlaci von..tak to mi ani na nalade neprida ☹
ja som varila/piekla zivansku - tou je uz nakazenych polovica paulovych kolegov..teraz tu zase oxiduje jeho brat aj tomu chuti ... 😎

sarifa
29. sep 2012

@katie555 jaj viem ako sa citis byt chora je otrasne a nieto este byt chora a tehotna...len oddychuj a daj si cajik

katie555
29. sep 2012

@sarifa no musim este natiahnut obliecky na postel nech si mozem ist lahnut...neviem co to na mna zase lezie ...fnuk..hadam coskoro to prejde

jeanka
29. sep 2012

@sarifa presne ako keby si o filipkovi hovorila - ten tiez vie robit prudke pohyby - kolkokrat mi uz narazil hlavickou do okuliarov 😀 ale robi to vtedy ked je hladny - rucickami rozhadzuje a je strasne nepokojny, potom mam aj problem dat mu prso ako rozhadzuje tymi rucickami 😀 potom na poslednu chvilu otoci hlavicku inym smerom a zacne sa zlostit este viac... nedockavec jeden 🙂
@radusiq ved som hovorila ze keby mohol tak by mi odpochodoval z toho changing table 😀 uz sa desim ked zacne lozit a behat... to bude zive dietatko... 😵

andrea2510
29. sep 2012

@katie555 tak sa skoro uzdrav ja som cely den upratovala a teraz skusam piect tie zemlicky co robila @lu2112 dufam ze sa podaria 😒

lu2112
29. sep 2012

Ahojte baby ako sa mate mi sme mali narocny den a konecne prisli nasi takze si uzivam dobreho jedla a trochu rodinnej atmosferi🙂

@andrea2510 dufam ze sa zemlicky podarili

@katie555 moja dufam ze to skoro prejde ved teraz musis bit plna sil na tlacenie 🙂. Dufam ze je to len niaka rychla vyroza pekne cajicek a nech sa o teba drahy stara 😉

@radusiq moja ake je nove auto spokojny ste?? Dufam ze vela priestoru nech mozeme chodit potom na vylety 😀 truhlicku odfotim zajtra a dam sem photo nech sa tiez potesis🙂.

@jeanka
@sarifa tie vase deturence rastu ako z vody su uzasny oby dvaja zachvylku sa dufam aj mi pridame ak sa Maxovi bude chciet von 😉

sarifa
30. sep 2012

@lu2112 no cas rychlo leti ,vsetko tak leti .ty tu budes snami zdielat velmi skoro.Dufam ze ti vsetko pojde lahko a budes mat na nas cas 🙂

jeanka
30. sep 2012

bre ranko 🙂 akurat som dokrmila filipka a mam ho v takej sedacej polohe tak som si spomenula ako nas vcera vecer rozosmial..... pozerali sme film a prave tam bola taka emotivna ticha chvilka........ a nase zlaticko si do toho na plne ustocka grglo.... 😀 😀 😀 ako taky stary chlap 😀 juuuuj ako ho lubime 😵

lu2112
30. sep 2012

Dobre ranko prajem vsetkym tak mi sme sa vyspinkali celkom dobre lan v noci sme vela chodili na wc. Este uvidime co budeme robit ale jajskor dovybalujem este darceky z domu a potom asi niekam vybehneme.
Prajem vsetkym peknu nedelu a dufam ze bruska a deticky budu posluchat 😉

katie555
30. sep 2012

Dobre ranko bruska a maminky...Tak dnes nam to vyzera na uprsany dnik ale pekny jesenny...Ja spala vkuse 11 takze teraz sa citim ako tak v pohode - uvidime ako to pojde cez den..Planujeme cestu na opacny koniec manchestru - teda drahy ide zaviest brata tak som povedala ze sa pridam aby som aspon z domu vypadla

@andrea2510 vitaj v klube xixi ...to aj ja tak teraz peciem ovela viac domaceho chleba a peciva ...ved pockat este sa budes nudit s nami xixi.

@lu2112 kam na vylet planujete?

@sarifa a pripadne zvysok o ktorych neviem ze ich partneri su anglicania - rozpravas ty na malinku slovensky a otec anglciky alebo ako to riesite? 😝

a pekny dnik vsetkym

andrea2510
30. sep 2012

@lu2112
@katie555 podarili sa zemlicky neboli zle este treba trochu treningu a budu vyborne 😉

radusiq
30. sep 2012

Dobre ranko prajem 🙂 mali sme trosku sialenu noc, trosku som sa vecer prejedla a tak mi prislo tazko na zaludok - vkuse som sa budila pretacala..blee 😅 akoze sa mate vsetky a ako sa chystate stravit nedelu?

@lu2112 auticko fajne, miesta kopec, akurat sme zistili par chybiciek co budeme musiet dat opravit vramci warranty..urcite bude fajne na vylety s babatkami 🙂 uzite si vyletik, vyzera ze aj pocasie vam praje

katie555
30. sep 2012

@andrea2510 neboj do porodu budes expert...ja sa uz tak nudim ze uvazujem o strikovani ...xixi ...ako sa citis? 😎

@radusiq citis sa uz lepsie?? co planujes dnes? tu u nas to pocasie ktovieake zase nie je hlasia prsat ...

andrea2510
30. sep 2012

@katie555 ja som ok, vobec necitim ziadnu zmenu ze ci je mala engaged viac alebo nie. az mi je to cudne ze sa dobre citim a vsetci ostatny su unaveny a tak alebo maju braxtom hicks

katie555
30. sep 2012

@andrea2510 no ja mam ako kedy - niekedy som plna energie ale niekedy sa len unavena citim ...teraz par dni mavam krce v hip ale to je vraj normalne nakolko je tam hlavicka ...zacinam mat problemy chodit po schodoch ..minimalne smerom hore...
inak to nam vraveli na antenatal ze tesne pred porodom ma baba vela energie a uprace cely dom, vraj akysi nesting pud ...
co planujete na dnes? pocuj kupovala si nejaky teplomer malej do izby? ja som pozerala na tie egg gro - su okolo 12-18 libier, alebo ptoom len tie karticky co capnes na stenu a ukazuje ti teplotu - ja som bola dost inak prekvapena ze tu doporucena teplota je 18 stupnov ...na svk ked niekto ma babo tak kuria ako zbesneni 😕

radusiq
30. sep 2012

@katie555 hej hej uz som ok, o polnoci som zmykala posledne kvapky gavisconu z flase 😀 dnes sa drahy chysta porobit nejake veci v byte takze mne ostava oddychovat 🙂 uz sa aj tu zatiahlo, skoda vcera bolo krasne, dufala som ze to vydrzi
Inak mrknu ci teplomer nahodou nemas v baby monitore - ja som zistila se ten display ukazuje aj teplotu takze nemusime dokupovat...

katie555
30. sep 2012

@radusiq ja mam angel care a ten ma. Ale nemyslim ze ho budem pouzivat prve 3 mesiace kym bude mala s nami v nasej izbe 🙂

andrea2510
30. sep 2012

@katie555 nemam nekupovala som my mame teplomer na hodinach ukazuje teplotu v dome a mala bude s nami v izbe tak podla toho budeme mat prve mesiace. no ja som len zvedava aky budem mat porod lebo to ako je mala ulozena ako povedali sa mi moc nezda ale tak oni vedia najlepsie a ziadne priznaky ze by sa nieco blizilo tak neviem

sarifa
30. sep 2012

@katie555 no ja som mojmu povedala ze ju budem ucit slovensky ale vzdy ked ma pocuje povie malej " mamina zase rozprava tym zvlastym jazykom nateba?" Rozpravam sa snou slovensky ked som sama. inak rozpravam anglicky na nu. A vy to ako budete riesit?

sarifa
30. sep 2012

@jeanka malinky haha ,..daticky sa nestaraju moja zase prdi o sto sest hlavne ked je niekde strasne ticho aj ked sme boli ulekara tak taku strelila hahah 🙂

katie555
30. sep 2012

@andrea2510 no ved uvidis...keby bola tvoja mala zle otocena alebo by sa im nieco nezdalo tak ta poslu na scan...nepanikar, neboj vsetko bude ok...ved ty mas este takmer 4 tyzdne...mne sa to uz blizi k dvom ....
s tou teplotou ved ja to tiez chcem do nasej izby hodit...len mi pride zbyotcne vyhadzovat tolko prachov za gro egg ked bude s nami v izbe v moses baskete ...

@sarifa zatial co sme sa rozpravali ze ked budem s malou tak budem na nu po svk a ked budeme spolu a samozrejme Paul tak ten na nu bude anglicky...A tiez si myslim ze povonku v parku/obchodoch na nu budem aj ja anglicky ..Co je trosku asi zarazajuce mne na babatka pasuje lepsie rozpravat po anglicky (to je ale asi uz tymi 11 rokmi tu ) a tiez viac prirodzenejsie ...lenze chcem aby mala vedela po svk - koli mojim rodicom .

lu2112
30. sep 2012

Ahojte tak mi sme nakoniec stravili len behanim po obchodoch lebo musim zamestnat otca na tyzden tak sme nakupili veci co nam treba spravit v dome 😀. Tak a teraz idem odychovat na par hodin a vecer sa pojdeme len preist po okoli vramci pohybu. Dnes ma bit spln ale ako pozeram tak Maxovi sa vobec nechce von a to ho manzel uz aj na kolenach prosil lebo sa mu zajtra nechce do prace 😀.

@katie555
@sarifa vidim ze rozoberate viac jazycnu vychovu no nas mali bude musiet zvladnut slovencinu a madarcinu a anglictinu. Slovencinu a madarcinu kvoli starym rodicom inak by mal problem a anglicky zase lebo tu byvame takze ja na neho budem rozpravat slovensky. Manzel madarsky bude sranda 😀 a do piatich rokov chceme este aby zvladol jeden jazyk but taliancinu alebo spanielcinu. Ja som za jazyky ja vidim aku obrovku vyhodu ma moj manzel ked sa dokaze jazyk naucit do par mesiacov ked sa mu chce a je donuteny. Ja si to krvopotne musim odriet 😀.

@radusiq dufam ze uz je dobre a coho si sa tak prejedla?.

radusiq
30. sep 2012

@lu2112 no robila som zemiakovy salat s rybou a potom som to dorazila cokoladovym pudingom so slahackou a dvoma mandarinkami 😅 aj ste nieco nakupili?

katie555
30. sep 2012

@lu2112 no tak este viac komplikovanejsie ...Paul samozrrejme nema nic proti tomu aby som s malou rozpravala po svk chape a rozumie ze inak by sa male chuda nedohovorilo so starymi rodicmi..Tiez ratam s tym ze mala sa bude ucit bud spanielcinu alebo francuztinu v skole ..takze predsa 2 jazyky z domu a potom sa moze treti ucit v skole... 😀
to je take pekne pocasie u vas na prechadzku?? tu leje a leje

@andie25 kde si sa stratila?

lu2112
30. sep 2012

@radusiq juj tak si to prehnala trochu s papanim no aspon ti chutilo 😀. Kupili sme luster do kuchyne objednali taky ten domcek do zahrady tak ten dojde cez tyzden ten bude musiet poskladat a niake policky a obrazy zavesit 🙂.
Nech sa nenudi
@katie555 no ja si myslim ze dieta ma vediet jazyky svojich rodicov 🙂. No u nas je pod mrakom ale neprsi tak prijemne na prechadzku skvelo 🙂.

slniecko77
30. sep 2012

caute tehule a miminy 😵
..mam chvilu cas..chlapi mi niekam zmizli na trojkolke a nedvihaju telefon 😀 a to som len doma piekla slivkovy kolac s posypkou mnam vyzera, ze sa vydaril 😉
..zajtra ideme s malym k zubarovi, tak si musim pripravit par otazok pre neho a zabezpecit logistiku, kedze sama sa netrufam soferovat 😝 zubnik je mimo mesta, dlho sme ho hladali,a le spokojnost maximalna...to bude asi tym, ze nie je anglan, ind ani nic podobne 😉 😀
..citam, ze sa to tu toci okolo jazykov....''mudre'' knihy a odbornici odporucaju hovorit na deti svojim rodnym jazykom t.j. anglican po anglicky a slovak po slovensky (hlavne v pripade bilingvalnej vychovy), aby si dieta neskor jazyky neplietlo a nepozivalo dva jazyky v jednej vete (aj ked aj toto sa casom upravi)
..a hlavne ked niekto nie je native speaker nauci dieta hovorit s prizvukom a pripadnymi chybami...ked date dieta do skolky velmi rychlo sa nauci po anglicky, okolo seba mam nespocetne mnozstvo takychto prikladov a ziadne z nich nemalo najmensi problem sa aklimatizovat v skolke, alebo si najst kamaratov 😉

sarifa
30. sep 2012

@katie555 ja som presne ako ty.Tiez sa kolkokrat pristihnem ked som sama s malu doma ze snou po anglicky haha tiez si myslim ze je to viac prirozdenejsie.A tiez jediny dovod preco chcem aby vedela slovensky kvoli nasimrodicom.Ti boli nestastni ked nemohli mojmu rozumiet a sa bali ze sa nebudu moc porozpravat s vnuckou.Neviem sice ako ju budem ucit ked pojdem do prace po roku a potom snou sama nebudem 😀 akurat ked zacne rozpravat ..hmmm

sarifa
30. sep 2012

@lu2112 Ja si myslim ze deti sa nam naucia anglicky rychlo kvoli skolke a televiizi.Ja len dufam ze sa nauci ta moja slovensky kedze ja rozpravam stale len anglicky .Vies co mi to bolo aj divne ked som sa knej prvy krat zacala prihovarat slovensky haha nebola som zvyknuta... ale teraz zase ked som vonku a prihovaram sa jej anglicky to mi tiez pride smiesne 🙂 Ale je naozaj dobre vediet viacej jazykov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre