Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

monkka21
2. okt 2012

@katie555 ja tam len obcas nakuknem,ale nestoji mi to za to.kaslem na ne.ja mam na to vlasny nazor,nehovorim ,ze mi je to jedno ze sa to nemoze stat aj nam ale urcite nebudem teraz balit kufre a utekat na slovensko ked tam nas zivot nema buducnost.nam tiez mala spadla zo schodov a isli sme do nemocnice lebo mala na rebrach modriny a sme sa bali ci nema otras mozgu a nikto na nas SS nevolal.

katie555
2. okt 2012

@monkka21 ved ano to je pristup ja s tym suhlasim ...a standard - ja verim ze dokktori na pohotovosti sa stretavaju dennodenne z detmi ktore sa zrania ...a neverim ze volaju ss ku kazdemu pripadu...len keby si toto napisala tam do toho fora tak to prejde bez povsimnutia ..oni si vyberu jeden dva co fakt ss vzali deti aleze k tym dvom pripadom prinalezi dalsich 10000 beznych ked zoberies dieta k doktorovi alebo na pohotovost to ich uz nezaujima... 😀

monkka21
2. okt 2012

@katie555 no vidis sa ti cudujem ,ze nekasles na to.co sme mali susedov tak ich mala sa obarila s polievkou boli s nou na pohotovosti,ok chvilu bol pokoj ale o par tyzdnov sa to znovu zopakovala a az vtedy boli zavolani SS pracovnici k nim ,ale deti im nezobrali len chodili na kontroli.nic viac.

andie25
2. okt 2012

konecne mam moje testovacie pruzky, ha!

lu2112
2. okt 2012

Ahojte babule no z mojho poobednajsiesho spanku boli 4 hodiny a potom som sa rozhybala zavolat do BT lebo nas este stale nezapli a to sme mali mat internet od 18.09 tak som tam trochu cirkus narobila ze som sa dostala az cez tu chuda babu a jej supervisora az k panovy managerovi krory nam dal temporery internet napojeny cez bt zone co normalne stoji okolo 40 libier maju nam to spustit zajtra tak sa neviem dockat. Aspon nieco nech si nemyslia ze ja si dam skakat po hlave. A potom som bola z rodicmi nakupit na veceru 😀
Tlaky a mali sa ukludnil takze dnes nerodime zajtra je moj oficialne due day tak a potom zacne,e prenasat 😀 dufam ze uz budu len lepsie dni ako tento.

@andie25 super ze uz mas spravne pruzky inak diky za ten obrazok poloh ja som ani netusila ze ich je tolko ukazem vecer manzelovi nech nastuduje on ma teraz nove hobby v robote ked sa nudi studuje porody a vecer mi povie co by sme mohli skusit 😀

@katie555 takze MW ta vystrasila dufam ze si to mala este rozmysli. Inak aj moja si myslela ze ma uz neuvidi a vidis stihla som ju este ale dufam ze buduci tyzden ma uz neuvidi 😀.

lu2112
2. okt 2012

@radusiq ahoj moja ako si travila dnk dufam ze ste v poriadku a ty davas na seba pozor nieze vela chodis aby si to mali nerozmyslel este pred tym datumom co ti dali 😀 😀 nech to mas pekne v klude 😉

lu2112
2. okt 2012

@andie25 gratulujem ku skuske a znamky niesu podstatne na to sa ta nikto vzivote pitat nebude 😉.

katie555
2. okt 2012

@andrea2510 ved ja sa tiez uz zacinam bat po dnesku ..ja som dufala ze v podstate som mala bezproblemove tehu tak ze aj porod by mohol byt taky...no uvidime...Ako si ozaj travila dnesok?? este jednu vec ti nezavidim ohladom sthaovania - presuvat vsetky adresy...inak este raz ako sa to vola kde ste kupili dom?

@lu2112 ja mala dnes 38tt a uz od 2 tyzdne ked mam datum je vlastne den pred EDD ..no uvidime ..hadam ze pride mala a este sa umudri dovtedy ..otecko jej uz oznamil ze budu mat 'little chat'

@andie25 no super uz sa mozes testovat ..inak sorry ak sa pytam hlupost - ale ako by to ovplyvnilo tehu keby si mala vysoky cukor?

@monkka21 ved take pripady su podla mna normalne...ss je tu na ochranu deti, nie na bratie...ja si nemyslim ze oni sa v tom nejako extra vyzivaju- ja si neviem predstavit taky job 😢

andie25
2. okt 2012

@lu2112 dakujem Lucka, neboj sa ono pred burkou zvykne byt ticho 🙂

andrea2510
2. okt 2012

@katie555 tak nic moc do obeda som nic nerobila a potom poobede bola u zubara a varila. Je to area Blackley blizko Middletonu tak dalej od centra doteraz sme stale byvali v centre 😢. pozitivne myslenie treba a budeme mat obe bezproblemovy porod snad

andie25
2. okt 2012

@katie555 nie je to hlupost, ziadne info o tehu urcite hlupost nie je 🙂 tak ovplyvnit to moze tak, ze babo bude velke a tym padom bud vyvolavacka v 38 tt alebo cisarsky. Babatka po porode maju u cukrovkarok nizsiu glykemiu a mozu sa tak dostat do soku, preto sa po porode musi im zobrat krv na testy, dalej riziko zakliesnenia pliecok a srdcove vady. Takze preto sa musim testovat aby som mala v tele normalnu hladinu cukru. Ono v tehotenstve inzulin-ktory pomaha telu stravit cukry niekedy nefunguje tak ako by mal, ja som uz pred tehu mala inzulinovu rezistenciu a musela som brat tabletky na upravu, no a to bol aj ukazovatel, ze v tehu tu cukrovku mozem dostat. Ale mame pod kontrolou, v piatok mam ultrazvuk, tak dufam, ze Natalka rastie normalne. A naopak moze sa stat, ze nebude rast,placenta moze vypovedat sluzbu, ale na take nemyslim. To sa mne nestane 🙂

radusiq
2. okt 2012

@lu2112 ahoj neboj poctivo oddychujem, aj ked dnes som mala najenergickejsi den za veelmi dlhu dobu. Ale stale som aj dost polezala...a ty ako? Citis sa lepsie ako rano?

katie555
2. okt 2012

@andie25 dakujem za vysvetlenie ...ja totiz mam len tak vague predstavu co vlastne cukrovka je (nieze by som to ignorovala ale nemala som nejako dovod studovat veci ohladom toho) ...dufam ze vsetko bude ok s tebou...

@andrea2510 no middleton viem kde je ..my sem tam chodime do ashtonu bo tam byva draheho brat ...to budes mat potom bus a vlak do centra?

andrea2510
2. okt 2012

@katie555 nie len bus 10 max 15 min a som v meste

katie555
2. okt 2012

@andrea2510 no to je v pohodicke..ja to mam hodinu busom do centra ...a tramom 20 minut..ale strasne malinko chodievam...aj ked som tam bola 3-4 krat na univerzite tyzdenne tam tak som velmi malinko chodila uplne do centra....ja som spokojna tu a do centra ma to moc nelaka...akurat na vianocne trhy - nuz uz som riesila tento rok zacinaju 17.11. tak sa tesim maminka tu bude tak moze strazit malinku 😀

andrea2510
2. okt 2012

@katie555 ja v to dufam ze pojdeme na trhy tiez lebo mama pride aj setra taj nechcem aby sme len doma sedeli a tu su ine trhy nie ako na slovensku. snad mala uz bude mat aspon 2 tyzdne ze to vydrzi ist von na hodinku ci 2

katie555
2. okt 2012

@andrea2510 kedy ti pride maminka? 😝

andrea2510
2. okt 2012

@katie555 tusim 20 novembra tak nejak na 2 tyzdene ja som nechcela aby dosla presne na termin ja viem ze mi chce pomoct ale ja chcem aby mala viac dovolenku ako robit za mna upratovat a vsetko mozne to robi aj doma

katie555
2. okt 2012

@andrea2510 moja 15.teho sem do manch...ale spat pojde tusim 27 z liverpoolu ...no ved aj ja len akurat ja budem mat narodeniny drahy tiez tak a to este predpokladam ze v tom case ludia tiez budu chodit...Inak babo uz aj pardnove moze v pohode von - ono skor maminka sa ma setrit.. 😝

andrea2510
2. okt 2012

@katie555 no nam midwife hovorila ze aspon prve tyzdne by malo byt doma ale pojdeme kazdy den aspon na 10 alebo 15 minut von. a ani my by sme po porode nemali len lezat to tiez hovorila ze cim skor si aktivna tym to bude lepsie

sarifa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkka21
2. okt 2012

@sarifa no to je nevyhoda,ze tema nieje sukromna,ale mne je to jedno,mna to neserie(stres skodi babatku) 😀 tam sa mazalo vsetko pomali.andie uz ani fotku nema len neviem ci si ju sama zmazala alebo admin.

sarifa
2. okt 2012

@monkka21 to je drzost. no veru nestresuj sa lebo ta male nakope hahah 🙂

andie25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkka21
2. okt 2012

@andie25 aha ja len tak,uz ani katie nema fotku tak asi si ju tiez zmazala. 😀

luk25
2. okt 2012

@sarifa ano ide o to že tema je verejna ciže ktokolvek si može cokolvek skopirovat-urobte si sukromnu a budete mat pokoj a nehnevaj sa ale ten prispevok od kate bol fakt hnusný: katie555 @andie25 no mali by sme im to tam asi trosku 'zatapetovat ' nech si nemyslia ze oni su tie mudre co vyhrali" taketo vyjadrenie o niecom svedci, ale fajn už to neriesime admin to zamkol a snad sa vsetci do rana ukludnia,

katie555
2. okt 2012

@sarifa vies ze ani neviem ..mne nebolo vela prispevkov zmazanych...ja dufam ze ta tema zostane zamknuta...kto ma nema v priateloch (a chce byt) pridajte si ma bo som zmenila sukromie...

katie555
2. okt 2012

@luk25 kolkokrat - nehovorim ze ty ste tam na nas nadavali a rozpravali o nas ...?? ja som tiez nasla prispevky konktretne o mne ..

sarifa
2. okt 2012

@luk25 a naco sem chodia kopirovat? ved tam chcu rozoberat ich temu ..katie555 si moze povedat co chce ....moze to mysliet ako zart...ved cez pismena nevidis ako to myslela 🙂 a nemyslim si ze tym porusila nejake pravidla. mne je jedno nech si sem chodia kopirovat ale sami tam pistia ze by sa tam od temy nemalo rozpravat nie?

luk25
2. okt 2012

@katie555 ano nasli sa tam take to pripustam a je mi to luto lenže s tym nic nespravim ale vies tato veta od teba vyznela tak že vyslovene chodite do tejto temy rypat(ked to tak nieje ospravdlnujem sa ale vyznelo to tak)ale tak dufam že každa z nas tu na mk sa do rana ukludni a bude dobre 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre