Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

gabuska003
4. aug 2013

a ked este nemam national insurance?? tak mam zrejme asi to prve vybavit, ze??

radusiq
4. aug 2013

@gabuska003 NI je socialne poistenie, to s tym nic nema. Na NHS starostlivost ma narok kazdy kto vie preukazat byvanie - takze ak mas proof of address vezmu ta v pohode 😉

gabuska003
4. aug 2013

no... doklad o byvani mam.. to je vlastne uk adresa kde byvam, ano?. to mam zobrat do surgery a zaregistrovat sa??

gabuska003
4. aug 2013

som zuuuuuuuufala... a neviem co mam robit.. do peklaa ☹

katie555
4. aug 2013

@gabuska003 ano, len nieco ke mas adresu (ucet nejaky) vezmi do surgery a tam sa spytaj ze chcete sa prihlasit . potom ti daju vypisat nejake papiere a meeting s nurse...tam ta odvazi odmeria a moc skontroluje
a potom mozes riesit midwife 🙂

gabuska003
4. aug 2013

suuuper... zajtra tam letim :}

mijuska44
6. aug 2013

Ahojte, som tu uuuplne nova, tak sa mozno budem opakovat v otazke, ze ci tu je nejaka cakatelka co zije v St. Albans, ci okoli?

fracle
11. aug 2013

@mijuska44 mas IP 🙂

irin12
22. aug 2013

ahojte baby nejaka tehulka s podobnym terminom? 29.12.2013 😀 bude to chlapcek 🙂

zuzanaklin
4. sep 2013

je tu niekto z londyna 😉

stankasamkova
6. sep 2013

Zdravim vsetky mamicky a buduce mamicky.Neviem co to je normalne prave mi zacal 34 tyzden citim sa super no vzdy ked si tak rozmyslam nad dietatkom vzdy ma pochyti taka uzkost a obava ci je dietatko v poriadku a zdrave.neviem mam strach viem ze na slovensku kladu be si doraz ohladom starostlivosti v tehotenstve a tak. Myslite ze ak by nebolo nieco v poriadku tak by to lekar na ultrazvuku videl? A este mala som prve mesiace teh. dost stresove ale iba v praci a doma no to som sa vzdy bala ci je dietatko v poriadku a tak. Teraz je to ok Len tie pocity uzkosti a strachu o dietatko .myslite ze mu toto vsetko mohlo uskodit?

lu2112
18. sep 2013

@stankasamkova Ahoj, urcite je dietatko v poriadku pokial kope a citis hybe pravidelne tak je urcite v poriadku. teraz zacnes chodit MW castejsie tak urcite sa ukludnis a budes pocut srdiecko castejsie 🙂
Mne osobne vyhovoval ze v UK sa tehotenstvo nebere ako choroba podla mna dietatko potrebuje klud a nie stle bit rusene ultrazvukom.
Uzivaj si tehotenstvo a hlavne sa neboj vsetko je tak ako ma a pokial sa ti nieco nebude zdat vzdy je moznost ist do nemocnice na prekontrolovanie 😉

stankasamkova
20. sep 2013

@lu2112 🙂 dakujem no uz sa mi to krati zacina 36 tyzden 🙂 velmi sa tesim a ako sa poznam zase Budem stresovat , ked bude plackat a tak mam strasnu povahu a neviem to ovplyvnit.este raz dakujem ze si nspisala to tak potesi 🙂

lu2112
21. sep 2013

@stankasamkova Mozem ta ujistit to nie si len ty vsetci si tym prejdu a je to tazke a Hormony to tiez neulahcia. Ale zvladnes to treba vzdy myslit s chladnou hlavou 😉

peta10141014
2. okt 2013

Caute dievčata ja som v Londyne tento mesiac rodim ..chcela by som sa vas opytat ci este davaju niejaku poukažu z nemocnice že vraj na kočik viete o tom niekto ???????????dakujem

katie555
9. okt 2013

@peta10141014 uz to zrusili tusim v 2010 , bolo to nejakych 200 ci 250 libier v 30 tt ak sa nemylim...jedine ze by nieco nove zaviedli 😖

vlucifuk
14. okt 2013

@irin12 Ahoj, pozeram, ze je tu aspon niekto s terminom podobnym mojmu...Ja mam termin 8.1., ale kedze to budu dvojcata, asi vas aj predbehneme.A kde v UK zijes?

anka1104
15. okt 2013

Ahojte zenusky 🙂... Je tu nejaka v okoli Birmighamu... Ja byvam v meste Redditch 🙂..Termin mam 25 februar 🙂..Dufam ze sa mi nejaka tehulka ozve 🙂

lenuska29
22. okt 2013

Ahojte baby chcem sa opytat, ak chcem aby bol partner pri mne pri porode a prespal so mnou v nemocnici, treba to niekde vopred oznamovat. Dakujem

kvietocek7
22. okt 2013

@lenuska29 ahoj, ono to vsetko zalezi od okolnosti 🙂 kedy sa babatko rozhodne narodit ci rano ci vecer alebo cez noc. A tiez je dolezite aka je nemocnica resp.ake su moznosti. Moja prva skusenost.ze sa narodila vecer tak nam dali izbu iba pre nas a tam bola moznost,ze muz mohol prespat. Ale zas pri druhom porode sa narodil chlapec poobede a tam ma uz smirovali na spolocnu velku izbu. No a nakolko som mala prvu skusenost na samostatnej izbe tak som si pytala tiez sama izbu ale tentokrat som uz musela platit a to uz bola hotelova cena. Ale suhlasila som nakolko bol porod narocny.
Ono ked budete mat moznost ze budete mat navstivit nemocnicu kde vam vsetko poukazuju tak sa mozes priamo na tom oddeleni opytat midwife ako su moznosti na tvoje poziadavky. Ale ako pisem,vela zalezi od okolnosti 🙂
Drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂 🙂 🙂

lenuska29
23. okt 2013

kvietocek7 dakujem ti za radu, a keby som chcela si v nemocnici vsetko popozerat vopred mam to povedat midwife, ci mozem ist len tak bez ohlasenia? 🙂

lenuska29
23. okt 2013

@kvietocek7 dakujem ti za radu, a keby som chcela si v nemocnici vsetko popozerat vopred mam to povedat midwife, ci mozem ist len tak bez ohlasenia? emoticon

kvietocek7
24. okt 2013

@lenuska29 ony by to mali spravidla robit takokolo 38tt to co sa chodi na sedenia (napr.breastfeeding a pod) tak k tomu je aj nejaky'' hospital tour''(vacsinou prezentuju miesto -birth centre, samotnu porodnicu a pod.) ci ako tomu presnejsie hovoria. Ked budes mat najblizsie stretnutie s midwife v nemocnici tak sa jej na to spytaj ci je taka moznost a ci si treba booknut miesto a kde to treba, ona by ti mala dat viac info. A kde planujes rodit - London ci B'ham ci?

lenuska29
24. okt 2013

@kvietocek7 aha aspon ze tak... len dufam ze to stihnem do toho 38tt... ze to na mna nepride skor 🙂
vo warringtone budem rodit
dik za info

mackalinda
22. nov 2013

Baby neviete ako je to s jet2 a kocikom s vanickou? Vraj je kocik free of charge do 10kg no nas ma viac :( Oni tie kociky vazia? Dakujem

mackalinda
22. nov 2013

A neviete nahodou ako je to s dvojtym obcianstvom? Mame UK passport ale chcela by som aby mala aj SK obcianstvo. Dakujem! 🙂

katie555
8. dec 2013

@mackalinda no vybavis slovensky rodny list, bud cez ambasadu v londyne, alebo na specialnej matrike v bratislave, resp . cez matriku v meste , oni to poslu do bratislavy ..tym padom 'ziska' slovenske obcianstvo

mackalinda
8. dec 2013

@katie555 dakujem! Pojdem teda na mestsku matriku ked budeme doma s uvidim co povedia.

bonaquaba
14. dec 2013

Ahojte mamicky zijuce v UK
idem si ku vam po radu, v lete by som chcela ist na dvojtyzdnovy vzdelavaci program do Cambridge alebo Oxfordu je to z roboty, cize pojdem sa vzdelavat a chcem so sebou zobrat aj rodinu manzela a deti, cize hladame nejake ubytovanie na dva tyzdne nejaky rodinny domcek alebo nieco podobne a tiez ake su tam moznosti pre deti vo veku 5,8 rokov - deti by som chcela dat do nejakej jazykovky alebo nejakej institucie, kde by sa ucili intenzivne 2 tyzdne anglictinu - neviete o nejakych programoch prave v tychto dvoch mestach Cambridge alebo Oxford, alebo nieco take ako je u nas ze letne tabory, ak o niecom viete budem vdacana ak poradite, dakujem

barbara6655
15. dec 2013

@anka1104 Ahooj 🙂Ja som tiez z Redditch 🙂 A termin mam 26 April 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre