Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

gombicka
7. mar 2015

@suciastka chod na slovensku za hematologickou, nech ti spravi krvne testy. Na SVK za zvasca predpisuje fraxiparin, tu v UK skor clexane. No oba sluzia proti zrazanlivosti krvi.

suciastka
7. mar 2015

@gombicka Dakujem, ja krvne testy mam aj zo slovenska aj z anglicka. Flexiparin beriem ked lietam, ale nevedela som bohuzil ze ho je potrebne brat v kazdom pripade aj v tehotenstve. teraz uz viem. uz som objednana na fertility kliniku, kde ma budu kontrolovat, kedze sa budeme o babatko znova pokusat.

ejka99
26. mar 2015

@suciastka v UK je strasne zanedbana starostlivost. ja som 1x tehotna, v londyne a ked porovnavam tu prenatalnu starostlivost so slovenskom to je 100 a 1. oni musia mat 14 prehliadok, co som ideme na 2 scany a midwife. ja som mala tiez zo zaciatku komplikacie a do 12tt nerobili somnou nic, ze nechaju na prirodu, doma maju uplne ine kroky, snazia sa zachranit baby od sameho zaciatku. drzim Ti palce pri dalsom otehotneni a ked sa ti bude dat chod si skontrolovat aj na svk pocas tehotenstva ci je vsetko ok, i ked zasa hovoria, ze prvy trimester je rizikovy na lietanie, mojim 2 znamym sa tak stalo, ze po lete domov potratili, najlepsi je na dovolenky a lietanie zevraj 2 trimester. vela stastia!

ejka99
26. mar 2015

baby rodili ste niektora v Londyne, St Georges hospital , Tooting?

zeriempizzu
26. mar 2015

@ejka99 co je na tom zanedbane?! Ak chces viac scanov, zaplat si sukromne, sukromneho gynekologa a porodnika mozes mat, tvoja vec, NHS ti da to najzakladnejsie ale nikdy pod uroven bezpecnosti. Slovo zanedbanie mozes pouzit az ti bude naozaj ublizene ci sposobena nejaka strata, ale to sa pravdepodobne nestalo, tak nepis hluposti.

A mimochodom ak si prvy krat tehotna nemozes nic porovnavat.

ejka99
26. mar 2015

@zeriempizzu Mam v rodine gynekologicku, ktora ma vela tehuliek z UK a vsetky sa jej stazuju, co to uz vedia porovnat. Paci sa mi, ze doma je zena pod dozorom kazdy mesiac. Vsak to je na tom uplne na hlavu, ze sem odvadzame take dane ( poniektore) a este aby som si sukromne platila za zakladnu starostlivot. pod uroven.

suciastka
26. mar 2015

@zeriempizzu dakujem ze tvoj nazor, ale @ejka99 odpovedala mne. Ak si myslis, ze potrat nie je ziadna strata, to je tvoj nazor... Ja mam rizikovy faktor a mala som podla toho byt aj liecena. Na moj prvy scan v UK by som isla zajtra... takze ak mi budes vykladat, ze NHS nikdy neurobi nic pod uroven bezpecnosti, asi si tu nikdy ziadny vazny problem nemala a nemas sa k tomu co vyjadrovat. Mne odmietaju spravit vysetrenia a odmietaju mi v pripade dalsieho tehotenstva poskytnut liecbu, ktoru v inych statoch (a aj v UK, ak sa nedas a stazujes sa!) poskytuju automaticky. Tu sa na teba kazdy vykasle pokial sa nebudes stazovat a je im to jedno. Mne povedali, ze pokial nepotratim tri krat, nikto tu o mna ani nezakopne a to naprik tomu, ze vedia, co je pricina. To sa ti zda normalne?? Ako hovori ejka99, platim tu dost slusnu zdravotku na to, aby sa tu ku mne niekto takto spraval...

zeriempizzu
26. mar 2015

@ejka99 na ale taky je v UK system, napaci sa ti - mozes ist, nikto ta nedrzi 😘

@suciastka ak myslis ze si utrpela stratu a bola zanedbana zdravotna starostlivost, podaj staznost a najdi si pravnika, ak mas pravdu, odskodnia ta, nie ako na Sk. Aku zdravotku si platis? Myslim ze ziadnu, lebo v UK sa zdravotne poistenie neplati.

suciastka
26. mar 2015

@zeriempizzu pozri ja som sem pisala kvoli rade ohladne zdravotnej starostlivosti. Kedze pre mna ziadne prinosne nemas, rada by som skoncila tuto debatu. A sorry, tak platim vysoke odvody a dane. A ano, z tych je platene aj NHS, neplati ich Alzbeta z vlastneho. Stratu som utrpela, ale odskodnenie nechcem, pretoze peniaze mi nevratia to, co som stratila. Mne sa jedna o to, aby sa to v buducnosti neopakovalo, co sa s pristupom NHS s velkou pravdepodobnostou stat moze.

evana11
16. apr 2015

ahooj nejake Slovenky v okoli Watford/North West London ,ja som na zaciatku tehotenstva cca v 6-7 tyzdni ..este som bola len dvakrat u GP, list od midwife mi ma prist do troch tyzdnov..bolo by super tu poznat niekoho zo Slovenska Ciech na pokec etc. 🙂

maraja
9. jún 2015

Ahojte dievcata prosim viete mi povedat ako je to s potvrdenim tehu v UK?Moj brat s priatelkou tam ziju,podla vypoctov je asi v 8 tyzdni.O dva dni su objednaní k tej Midwife.neviete ci ona urobi nejaky zakladny test na potvrdenie tehu alebo sono ci je baby v poriadku?ci sa vyvija?ci to robi len gynekolog?dakujem za kazdu odpoved...

silaviat
12. jún 2015

@maraja tu sa ku gynekologovi nechodi.. MDW jej vezme krv spise kartu a objedna na sono

gombicka
25. jún 2015

@gombicka ahoj, bola si na tej hematologii? Ja som bola tento tyzden v KE.

gombicka
25. jún 2015

@suciastka ahoj, bola si na tej hematologii? Ja som bola tento tyzden v KE.

suciastka
28. jún 2015

@gombicka bola som u hematologicky doma, dala mi aj odporucanie ze musim byt sledovana pocas tehotenstva, tak uvidim ci to zaberie, ale bojim sa ze tu mi to aj tak nepomoze...

andreaandca
15. júl 2015

Pre vsetky Zeny a mamicky v Anglicku UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

gombicka
24. júl 2015

Whipps Cross, Homerton alebo North Middlesex? Zienky, mate skusenosti s niektorou z tych maternity unit? Rodili ste tam niektora? Co by ste odporucili?

michelle251
8. okt 2015

Ahojte, zijeme v Uk a cakame babatko prve vo februari a potrebovala by som poradit,kde si mozem vybavit matersku a ine veci.poradi mi niekto prosiim

andreaandca
13. jan 2016

Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

andreaandca
13. jan 2016

Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

andreaandca
1. mar 2016

Ahojte.Nakupujete, predavate, alebo darujete v UK? pripojte sa k facebookovej skupine
UK Bazar
https://www.facebook.com/profile.php?id=2220795...

patricia15041993
4. apr 2016

Ahojte som v 6 mesiaci tehotenstva v UK. Moj manazer ziada odomna formu MatB1. Kde tuto formu zozeniem? Vopred za info dakujem

slniecko77
4. apr 2016

@patricia15041993 u svojej midwife.

slovenka20
25. júl 2016

Ahojte mozete mi niekto poradit, zijem v anglicku a zistili mi mimomaternicove tehotenstvo s tym,ze mi musia pichnut injekciu na vyvolanie potratu mate s tym niektora skusenosti???Velmi sa bojim tej injekcie,zazili ste to uz niektora???Budem vdacna za akukolvek odpoved

zdenkari
7. okt 2016

Sú tu este mamičky žijúce v uk na fórum potrebovala by som poradiť ..dakujem

zdenkari
7. okt 2016

@silaviat ďakujem pekne

nikita32111
27. apr 2017

Ahojte dievcata chcela by som sa pridat do skupiny Velka Britania ale neviem ako ani mi to nejde ked si kliknem na ten link tej skupiny :( mohla by ma tam nejaka z vas pridat prosim? dakujem

tinka1234567
23. nov 2017

ahote kocky viete mi prosim poradit, ci tu v UK predpisuju nejake lieky na zastavenie krvacania v tehotenstve, napriklad Duphaston alebo nejaku alternativu? Alebo daju sa zohnat bez predpisu? Dakujem

minicka20
30. dec 2018

Ahojte je tu momentálne niektorá tehotná žijúca v anglicku ? Mám pár otázok :/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre