Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

yanka86
29. mar 2012

mamicky ahojte,,,nepoznate nejaku babenku ktora byva v Burnley?🙂

lu2112
30. mar 2012

@radusiq dobre ranko ako sa dnes citis. Ja som ok az na to ze som mala hrozne sny tak som sa budila celu noc a vcera som vydrzala ze do 22.00 novy rekord 😀

radusiq
30. mar 2012

@lu2112 ahoj ahoj 🙂 tak ja som sa vcera dorazila, boli sme v Harrods, nasla som najuzasnejsie tehotne nohavice na svete (puhych £190 😅 ) inak som tiez sla dost neskoro spat lebo drahy dosiel neskoro a nemal kluce tak som mu musela otvorit, a dnes som ako vybluta, vidim to coskoro na druhu kavu 😖

lu2112
30. mar 2012

@radusiq no my sme boli v Harrods minuli tyzden a tiez som si tam nasla tehotenske saty uzasne presna ake som hladala ale nestaci nam rozpocet (£850) ale boli dokonale 😅 Tu kavu zavidim ja poslednu dobu kavu nemozem ani vidiet smrdi mi a to som kavu priam zboznovala 😀 Uz sa ti to krati kedy odlietate a skeade vacsinou lietate domov

radusiq
30. mar 2012

@lu2112 zajtra rano o 9.45 ideme, lietame vacsinou BA z Heathrow do Budapesti a odtial do Kosic bud mikrobusom alebo niekto po nas skoci. Je to strasne pohodlne, taxiky nevyjdu tak draho a ked mame chut mame aj priamy MHD bus z Carshaltonu, je tam za hodinku. Teraz sme mali ist prvykrat Malevom z Gatwicku, ale akosi nevyslo 😅

lu2112
30. mar 2012

@radusiq no aj m chodime z BA ale do viedne alebo ked su dobre ceny za letenky tak z easyjetom z Getwicku do viedne. Ale teraz parkrat sme isli uz aj autom lebo sme sa po ceste zastavili u rodiny v nemecku tak sme to tak vzdy pekne spojili 😀
Juj zavidim ale tak mi za mesiac ideme uz ratam dni sa velmi tesim uz nech sme tam 😀

radusiq
30. mar 2012

@lu2112 juj verim ja sa tiez neviem dockat uz...ked idete autom, a ak odratas cas u rodiny, ako dlho vam to trva?

lu2112
30. mar 2012

@radusiq no dasa to spravit okolo16hodin cca. Lebo v nemecku sa da na to trochu slapnut a ked ideme v noci tu vacsiu cast tak je aj menej premavky na cestach. Ale tento krat chcem ist autom lebo chcem si priniest niake veci tak uvidime ze akosa nakoniec rozhodneme 😅

radusiq
30. mar 2012

@lu2112 hmm a ako sa vam ide s anglickym autom po druhej strane cesty?Toho sa ja dost bojim, inak by som sla veru autom niekedy v lete, na nakupy, hoci trosku pocestovat po Francuzsku cestou... 🙂

lu2112
30. mar 2012

@radusiq my tu mame slovenske auto zatial az buduci rok si chceme kupit tu auto 😀 A my chodime obcas v lete na vylety do francuzska hlavne ked su dobre ceny na trajekty alebo potom euro star train. Inak pekne je aj Jersey ostrov ked chcete anglicku dovolenku ale tam odporucam letiet 30 min ale aj trajektom sa da mi sa chystame asi koncom juna ak ma pustia letiet len tak navykend 😀

radusiq
30. mar 2012

@lu2112 aha tak 🙂 ja uz ked sadnem do slovenskeho auta tak polamem nechty vzdy, bo udieram rukou do dveri ked chcem preradit 😀 no chystali sme sa do Calais, z Travelzoo mi obcas chodia super ceny na trajekty, tak ked zas vyjde...Channel Islands by som tiez rada videla ked vyjde cas, ale tak vsetko po poriadku, aj Irsko nam trvalo vyse 3 rokov kym sme cele zjazdili 🙂

lu2112
30. mar 2012

@radusiq No ja jazdim tu vacsnou Uk autom mne vadi tu jazdit nasim slovenskym tak ja tak akurat company car obcas zoberem mm tomu je to jedno hned sa rychlo zorientuje. mne uz sa doma podarilo ist aj do protismeru ked jazdim 😀
Ja zboznujem Channel Islands to je taka moja srdcovka manzel zil na Jersey asi rok a nieco a bolo to uzasne ako iny zivot vzdy sa tam rada vraciam velmi si tam odychnem a hlavne v lete sa citim ako by sme boli na niakej exotickej dovolenke a to sme stale len v UK 😅 ale zit by som tam nezila velmi diskriminuju cudzincov tak ze nic moc

cimage
30. mar 2012

caute baby, akurat sa to hodi do vasej moto temy, aj u vas na juhu nemate petrol? my sme dnes isli tankovat a vacsina stations zavreta, ze neni fuel. Teraz som citala na nete, ze soferi strajkuju. Zdalo sa mi cudne, ze vcera vecer bola rada na benzinke kde bol drahy benzin aj diesel. No uvidime ako to dopadne, mozno budeme chodit peso vsade. Snad to po Easter skonci ako som citala a nepojdem peso do porodnice, lebo to by som isla aj 2hodiny, mozno s bolestami aj viac 😒

lu2112
31. mar 2012

@cimage ahoj no mame problemi aj tu neviem ako drahy pojde v pondelok do prace lebo je to bieda no ved uvidime co bude 😀 A ako sa citis uz sa ti to krati 😉

lu2112
31. mar 2012

@radusiq Peknu dovolenku uzi si doma a hlavne odychni 😀

cimage
31. mar 2012

@lu2112 Mame sa dobre, dnes si asi pobalime veci do nemocnice,aj ked to asi bude stacit potom ked to dojde. Lebo sa nemame ponahlat, tak v ramci relaxacie doma by som to nahadzala do tasky. Niekedy mam pocit,ze maly sa chysta vytlacit von cez moj bok, aj v noci sa prehadzoval.

lu2112
31. mar 2012

@cimage Jej no veci do nemocnice pocula som ze si treba zobrat toho vela aj pre dieta kamoska hovorila ze isli poriadne nabaleny a to tam ona stravila z porodom a potom po porode 6 hodin a potom uz bola doma 😅. Tak ale ona bola stych stastnych do pol hodiny od prichodu mali bol uz vonku 😀.
Mas strach ci to beres vpodohe ja viem ze este mam vela casu ale ja z porodu mam strach a neviem dufam ze to prejde casom 😅.
Ja uz sa tesim kedy ucinim nase baby sa hybat kedy si ty zacala citit pohibi 😉

cimage
31. mar 2012

@lu2112 Viem,je toho dost, a to si mame brat co najmensie tasky. Ked zbalim plienky a vlozky,tak mam vak plny.asi pojdem s kufrom🙂. Ak nieco bude chybat, tak tato donesie. Ja sa moc ponahlat domov nebudem, midwife hovorila,ze aspon 24hod by sme mali ostat. No uvidime ako dopadneme. Obcas sa aj bojim porodu, obcas si myslim,ze to bude ok, strieda sa to. Pohyby sme zacali citit okolo 20tyzdna. Aj to tak ze ked som si drzala brucho a on kopol, tak som citila,ze sa odrazil, ale len tak same od seba sa to nedalo citit. Teraz uz nema miesto, tak ho vidno ako sa natahuje. Je to sranda, ako sa to brusko meni, je pekne gulate, zrazu hrca na jednej strane, a hned na druhej. Este aj polohu na spanie si on vybera.

lu2112
31. mar 2012

@cimage no teraz to uz nemas take lahke hlavne ked sa male natahuje nezmesti sa uz poriadne 😀 A uz mas porodny plan vsetko napisane z midwife a rozmyslala si nad epiduralkou?? zvlastne ako sa tu v Uk jednotlive nazory v nemocniciach aj midwife rozchadzaju. Mne moja povedala ze ak bude vsetko v poriadku po porode do 5 hodin od porodu mozem bit uz aj doma. Sice to mi vobec nevadi kedze mam panicky strach z nemocnic.
Ja mam scane v stvrtok prvy cez NHS a to uz budem 14tt tak sa tesim ake velke bude baby. Inak vam povedali tu v UK ci budete mat chlapca alebo dievcatko? teraz stym zacali robit niake velke problemi v niektorych nemocniciach ..

cimage
31. mar 2012

@lu2112 My sme boli v 12t na prvom a mal 61mm 🙂 , na druhom sme boli v 20t a tam nam povedali,ze to je chlapec,ale samozrejme dodali,ze to nie je 100% pre istotu. Vtedy sme sa pytali,ze aky je velky a ze sa to uz neda zmerat. Zvlastne, lebo baby zo SVK stale pisu, ze lekar im povedal, ze ma tolko cm a tolko kg, ale to su tiez len orientacne info. ja som na SVK nebola u lekara, neriesila som ziadne extra testy, lebo cely cas nam je ok, ani ranne nevolnosti sme nemali 😎. Po porode mozes ist domov po par hodinach, ale odporucaju zostat tych 24 hod,lebo budes trenovat kojenie, poradia ti. Inak ak odides skor,tak sa nic nestane,lebo na druhy den aj tak dojde midwife k tebe domov pozriet ako sa dari. Plan nemam a neviem ci budem mat, rodit chcem tak ako to bude mne vyhovovat, darmo si napisem nieco ked to potom aj tak inak dopadne. My by sme chceli bez epiduralky,ale to sa tiez moze zmenit. Hlavne aby bolo vsetko ok a mohli sme rodit vo vode, z tohto mam najvacsie obavy.

cimage
31. mar 2012

@lu2112 Co sa tyka tej epiduralky,tak si stale spomeniem na Carol z Krok za krokom ked rodila. Ked mala kontrakcie tak salela a ked ju presli, tak bolo v pohode 😀 . Uvidime ako to bude u nas, ale spolieham sa na vodu a hlavne treba byt zrelaxovana, vtedy su aj svaly elastickejsie, ale teoria je krasna a prax ina 😒 .

lu2112
31. mar 2012

@cimage no ved mi napises potom ako to vsetko prebehlo. My mame v rodine velke deti ja som mala 4,8 kg manzel 4,2kg a on bol aj dlhy ked sa narodil tak stoho mam trochu des ze co ak ma budu trapit silou mocou ist prirodzene ked to nepojde a kedze tu velmi nemeraju dieta pred porodom tak ani nebudem vediet ake velke je stoho mam ja asi najvacsi strach.
Ale tak dufam ze to bude vsetko v poriadku kedze teraz stoho panikarim 😀 😀.
A kto bude stebou pri porode?? iba manzel ??
Moja mama sa chysta za mnou a chcela by som ju tam pre psychicku podporu no a manzela tiez ved nech mam komu nadavat 😅

cimage
31. mar 2012

@lu2112 zatial bude so mnou len manzel, mama by mala dojst tyzden po porode ak sa narodi na cas. Ak sa narodi neskor, tak pojde aj mama s nami, ale radsej nech sa narodi skor o par dni ako neskor, to by som len stresovala. 4,8kg, ved to maju mesacne babatka, aj moja svagrina mala okolo 5kg. Ja som mala 4kg a tazko som sa rodila, tak uvidime. Som sa dohodla s malym, ze nech rastie len do 3,5kg 😀 , tak uvidime. Uz by som to chcela mat za sebou.

lu2112
31. mar 2012

@cimage no tak skusim sa aj s dohodnut teda stym nasim ze kedze je prve nech mamu netrapi a staci okolo 3kg 😀 neboj ved to uz bude zachvilku a potom uz sa budes len tesit 😅

cimage
31. mar 2012

@lu2112 Tak zas som sa nepobalila 😒 , som robila pagaciky, kolac a este slize. Takze som mala kuchynsky maraton. To stale ked som sama doma a nudim sa. Teraz sa uz tesim do postele.

lu2112
1. apr 2012

@cimage dobre ranko tak si bola sikovna vcera mnam pagaciky by som si dala juuj trocha domova. Ja som tiez vcera varila 😀 ved ked dojde cas budes mat cas sa pobalit aspon ta to zamestna 😀

radusiq
1. apr 2012

@lu2112 ahoj dakujem uz si uzivam 😀 😀 dnes sme s mamkou zbehli obchodak hned rano, uz mam co nosit cele tehotenstvo 🙂 Tebe sa ako dari? Ako sa citis?

lu2112
2. apr 2012

@radusiq no seuper ja sa tiez uz tesim na slovensko dufam ze si najdem nieke pekne veci tiez 😀 Ja sa mam dobre vcera som bola trochu unavena celi den a mala som niake hermonalne zmeny lebo som stale revala ale ze nic zle sa nestalo len som mala depku no hormony somnou teraz zamataju 😀 Ale dnes je uz dobre tak snad ma to uz preslo 😀 Pekne si to doma uzivaj a vela odychuj a hlavne sa dobre napapaj domacej strvy aby sme to niako vydrzali do konca toho tehotenstva bez domacej stravy 😅 A ked najdes cas napis potesim sa nech viem ako sa ti dari a hlavne ako si dopadla u doctora ja idem v stvrtok 😉

olivka16
3. apr 2012

ahojte baby, nenajde sa tu niekto na pokec? byvam vo wellingborough (nn8) ak by sa tu nasiel niekto z okolia, tak to by bolo super.. 🙂

cimage
3. apr 2012

Konecne pobalena do nemocnice, ostava nam mozno 30dni 😅 , len tie mega vlozky neviem ako zoberiem, ked sa mi to ani do cestovnej tasky nezmesti 😀. Este musim pohladat Labellka na pery, mam 3 a ani jedno som nenasla, vzdy sa vedia super schovat. Od teraz mozeme v klude cakat na nas pokladik 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre