Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
3. apr 2012

@cimage tak gratulujem si sikovna pekne v case si to stihla ja ako sa poznam sa budem balit z porodnymi bolestami 😀 Uz pocitas dni ja mam v stvrtok scane tak sa tesim ze uvidime nase zlato male aleked si predstavim ze este kolko mame pred sebou tak dlhu cestu mame este 😅 ale vsetci tvrdia ze to rychlo ubehne tak im budem verit 😀

lu2112
3. apr 2012

@olivka16 bohuzial nie 😒

cimage
3. apr 2012

@lu2112 No veru rychlo to ide, dnes som objavila nas test 🙂 , som si ho odlozila. Pamatam ako som cakala
aspon na 12tyzden, nech mame to kriticke za sebou, potom na 20tt koli scanu kde sme boli hodinu a poriadne nas postlacali,lebo maly sa nechcel dat vysetrit, potom na 30tt a nakoniec na matersku. Teraz cakam a rozmyslam nad porodom,ze kedy to pride a ako to bude. Dnes som zas rozmyslala,ako budeme volat nasim na SVK ked sa uz misan narodi a taketo kraviny teraz riesim.

lu2112
4. apr 2012

@cimage no je to zvlaste stale na nieco cakame 😀 ja teraz na zajtra a potom ked pojdeme na dovolenku na slovensko 😀 a potom zase na dalsi scane 😅 a namatersku idem 20 augusta tak a na to sa teda velmi netesim som myslela ze ostanem dlhsie robit ale musim ist skor kvoli dovolenke 😀 budem si musiet vymysliet niake hoby na doma nech sa zamestnam 😅 a hlavne nech uz vieme co cakame aspon budem moct zacat zariadovat a nakupovat vybavicku ja som este nic nekupila 😅

cimage
4. apr 2012

@lu2112 S nakupami je cas. My sme hned po scane v 20t isli domov. Nikto okrem brata nevedel,ze bude miminko. Mali sme problem s netom, takze sme si volali len z telefonu a ja som ich chcela vidiet ako sa zatvaria a to sme isli o 2dni skor ako sme mali ist. Tak to boli hned 2 soky naraz. My sme dovtedy tiez nic nekupovali. Zvlastne je, ze sa mi ani nakupovat nechcelo. Dostali sme kopu veci po neteri, na stastie tie prve veci kazdy kupuje skor neutralne, pre istotu. Potom ked sme sa vratili z dovolenky, tak sme pomaly zacali nakupovat, ale nie je toho az tak vela ako niektore mamicky co kupuju. Mne vsetci hovorili, ze staci malo, a potom uvidim ako rychlo bude rast.

lu2112
4. apr 2012

@cimage no mne sa tiez velmi nechce nakupovat a to je asi prvy krat v mojom zivote tiez mam slubene ze dostanem niake veci od kamosiek a hlavne tie malicke vecicky mi nevadia ze budeme mat po niekom lebo nama ani predstavu co budeme potrebovat 😀 ja uz len potom dokupim niake nove veci ale nie vela. Asi je lepsie pockat a uvidi sa ze co bude treba dokupit ved keby nieco chybalo mazel to prve dni zvladne aj sam v obchodoch 😀. kedy mas termin??

cimage
4. apr 2012

@lu2112 Ja si tiez myslim,ze zvladnu nakupovanie. Termin mame 3.5.,tak 29 dni nam ostava

lu2112
4. apr 2012

@cimage tak to je uz naozaj zachvylku a ako sa citis??

radusiq
4. apr 2012

@lu2112 ahoj, zas sa hlasim, tak dnes sme boli na scan - NT screening vsetko ok, krasny je drobec, vsetko tak ako ma byt, srdiecko bije. Ked sa dostanem k scaneru alebo normalnemu fotaku dam foto. Inak sa na vas dotahujeme 😀 podla velkosti sme uz 12tt+5, termin mame 12.10...Akurat ze uz by som mala mat prilepenu placentu a nemam, takze som dostala prikaz najblizsie 2 tyzdne lezat a nechat sa obskakovat, takze v podstate mame uz aj po dovolenke 🙂 este ze som stihla nakupit vsetko podstatne.
Ty mas nieco nove? Pozeram ze na matersku uz 20.8.?

@cimage jeej vy uz ste skoro po, gratulujem 🙂 nech vam vsetko dobre dopadne

lu2112
4. apr 2012

@radusiq Ahoj no to som rada ze vsetko v poriadku a ta placenta sa prilepi a bude vsetko dobre 🙂. No ja ma scane zajtra tak som zvedava ze ako dopadneme dufam ze vsetko bude ako ma bit 😉.
Teraz uz len nic nerobit a hlavne vela odychovat a co si vsetko pokupovala a uz sa tesim na fotecku maleho 😀.
No materska sa posunula blizsie lebo kvoli dovolenke tak musim ist 20.08 co som sa velmi netesila lebo som chcela pockat do toho septembra ale vsetko zavysi od toho ako rychlo za seba najdem nahradu zatial nic moc 😖.
Uzivaj pohodlie domova a hlavne pekne sviatky

cimage
4. apr 2012

@lu2112 Citim sa dobre, asi je to aj tym, ze som uz doma, tak robim nieco ked sa mi chce. Ked sa mi nechce, tak len beham na nete alebo ideme na mini prechadzku so psom. Len teraz sa nam to pocasie nejak pokazilo. A najlepsie su rana. Vstaneme okolo 9tej, ale valame sa a pozerame telku do 1-2, potom nieco urobim a mam zas veget, no ja budem hnila maminka.

lu2112
4. apr 2012

@cimage jeej dufam ze aj mne sa znova podari normalne spavat ja vstavam teraz po novom o 5 rano kazdy den a dnes som sa uz doma nudila tak som prisla o hodinu skorej do prace 😀 aspon som mala klud dobehnut niektore veci.
Ale ja som bola taky lenivec mne sa nikdy nechcelo stavat 😀
A neboj hnila nebudes pride dieta a budes mat plne ruky prace si este spomenies aky si mala klud pred porodom 😀

cimage
4. apr 2012

@lu2112 Ja som pravidelne vstavala o 5:30 do prace 😖 , to je strasne hlavne v zime sa vykopnut z teplej postielky a hlavne ked tam spokojne spi muz a pes. Ten sa samozrejme hned prestahuje od noh na moje vyhriate miesto 🙂 . Takze teraz si to uzivam,ze ziadne vstavanie, ale cakala som,ze budem dlhsie spavat,len maly a hlad ma zobudia. Dnes rano stikutal, chudatko a dlho. Drzim palce na scane zajtra, ak je to prvy,tak to je zazitok. Hlavne srdiecko ako rychlo a silno bije. Ja som bola prekvapena, ze maly vyzeral ako hotovy cloviecik. Ja som cakala este take nedokonale tvary a ten nas si este aj kychol 😀. Potom napis info

radusiq
5. apr 2012

tak tu je nas drobec 🙂 nemozem sa vynadivat na tu fotku 😀

radusiq
5. apr 2012

@lu2112 daj vediet ked prides zo scanu ze co a ako, zvedava som 😀

lu2112
5. apr 2012

Tak uspesne hlasim prichod no Croydon Hospital ako ze dobre ale som rada ze tu nemusim rodit nebolo mi to tam vobec sympaticke 😒 ale male vyzera v poriadku len sa stale otacala chrptom takze sme ho ani z predu nevideli aj fotka je odchrbatika no asi sme ho zobudili lebo naj prv sa nehybalo a potom sa uz len skrivalo 😀. Dala som si spravit testy na Down syndrom ak sa neozvu do buduceho tyzdna znamena ze vsetko je v norme 😅 Dalsi scane mame 25.05 a consultanta musim videit 31.05 kvoli rodinej anamneze 😉. Inak mam nizko placentu tak povedali ze mozem obcas krvacat ale ze vzdy mame doist do nemocnice lebo pricini mozu bit aj ine 😅 ale tesim sa velmi

kaciatko215
5. apr 2012

@radusiq super ze scan dopadol dobre a nebojkaj vsetko bude ok s placentou hlavne oddychuj a uzivaj si dovolenku a drobcek je nadherny 🙂

kaciatko215
5. apr 2012

@lu2112 gratulacka aj tebe ze vsetko je ok 🙂 jeeej 20.8 sme sa brali a ty pojdes na matersku 😀

lu2112
6. apr 2012

@kaciatko215 dakujem 😀 a tebe sa ako dari tebe sa tu uz krati ?? 😀

kaciatko215
6. apr 2012

@lu2112 nam sa dari pomalicky rastieme gulame sa 😀 maly kopka o 106 vcera vecer som sa uz musela smiat ze co on vie robit v brusku az ma to steklilo manzel len vyvaloval oci 🙂 este mame 10 tyzdnov ale to zbehne ako voda.Od dnes mam dovolenku tyzden a potom este na 6 dni do prace a koniec materskaaaaa 🙂 vsetko uz mam pripravene oprate uz musime objednat len kocik a matrac do postielky tot vsio 🙂 takze si budem uzivat posledne chvile budem relaxovat spinkat uz sa na to tesim

radusiq
7. apr 2012

@kaciatko215 vdaka snazim sa nestresovat, ale tak blbo sa citim ze sme na dovolenke takze tu odbehnem tam na navstevu a tak ale no snazim sa lezat co najviac, dufam ze sa to napravi kym pojdeme na scan v UK.
Chystate sa niekam na dovolenku ci len doma oddychujes? A kocik uz mate vybraty?

My sme trosku nevydrzali a boli sme tu v obchode pre babatka, tak som hned kupila zazracnu zavinovacku (vraj babatkam pripomina prostedie v maternici tak su kludne), vcera sme to skusali na mesacnom synovcovi, a ono to fakt fungovalo, uplne kludnucky bol.

@lu2112 ako sa dari? nieco nove?

lu2112
7. apr 2012

@radusiq vsetko vporiadku vraca sa mi energia tak uz toho vela zvladnem ale zase musim davat pozor aby som to vela neprehanala lebo ma potom picha v podbrusku ale inak sa da. A ty ako dufam ze odychujes a uzivas si dovolenku 😀 Ja mam obcas pocit ze citim take male motyle v brusku len neviem ci si to len nenahovaram 😅

radusiq
7. apr 2012

@lu2112 tak dnes som lezala co sa dalo, trosku ma popichava v brusku, trosku taky len "discomfort" citim - nic silne ani ze by vkuse ma bolelo, len neprijemne tak radsej lezim. Ale musime ist do obchodu po darcek co sme objednali vcera a potom na rodinnu oslavu, tak zas vela nepolezim poobede...

lu2112
8. apr 2012

@radusiq To je dobre ze odychujes ja som bola vcera v praci a bol to taky crazy den. Ale uz naozaj navladzem tolko robit co predtym a ked dlho stojim ma chrbat tak rozboli ze sa ani pohnut neviem 😅. Teraz mam dva dni volna teakze len odychujem a nic nebudem robit. 😀 Inak mna tiez obcas pobolieva v podbrusku ale ked som sa na to pitala povedali mi ze to je v poriadku tak dufam ze je a baby sa len roztahuje a roby si miestecko 😅

cimage
9. apr 2012

Caute baby, Happy Easter. Ako si uzivate sviatky? Tu cely den prsalo, tak sme mali postelovy den. Trochu nas tato vysibal a pokvapkal aby sme boli pekni a zdravi. Urobili sme si salat ale len so smotanou, majonezu by som asi velmi olutovala vecer, ked by ma kyselina zozierala a k tomu grilovane kura, mnam.
Ked citam na majovkach2012 baby, tak zacinam mat obavy ci vobec porodim. Ony uz maju vselijakych poslickov a bolest v krizoch a v panve, cize sa roztahuje a ja nic. Maly sa len spokojne natahuje a stikuta. V piatok ideme k midwife,tak zistim ci je vobec otoceny ako ma byt.

lu2112
9. apr 2012

@cimage Ahoj aj tebe happy easter my sme tiez mali gaucove sviatky pocasie uplna katastrofa. V piatok sme sa boli pozerat na nas domcek ako sa pekne stavia dufam ze to stihnu na cas nech mame dost casu sa prestahovat 😅.
Mozno sa malemu este nechce chystat mozno sa este nerozhodol a je mu dobre kde je alebo ta prekvapi bez pripravy 😀 neboj uvidis ze porodis a vsetko bude ako ma bit. 🙂

radusiq
10. apr 2012

@cimage ahoj Happy Easter, mnam salaaaaat 🙂 my sme vcera cestovali zo SK tak sa nam neuslo 🙄
Neboj som si ista ze bude vsetko ako ma byt 🙂 drzim palce

@lu2112 ahoj ako dnes? oddychujes?
Ja zas v praci, cakalo ma nieco vyse 300 mailov a list od riaditelov ze pocas Olympiady nesmie ist nikto na dovolenky a mame byt flexible prakticky 24 hodin denne. Rozmyslam kedy im povedat ze pred Olympiadou sa chystam na matersku - nechcem to velmi uponahlat, ale zas patrilo by sa dat im nejaky notice...

lu2112
10. apr 2012

@radusiq hoj vytaj spat v UK. Ja som tiez opat v praci a tak sa mi dnes nechce ze to az boli 😀.
Vcera som mala pocit ze som citila niake bublinky v brusku opat no neviem ci creva ci sa nam niekto hlasi odtial aby sme nezabudli kedze nam je velmi dobre 😅.
no officialne by si to mala oznamit 3tt dopredu ja by som to tiez na tvojom mieste nenahliha a mavas snimi pravidelne sedenia raz za mesiac by mali stebou spravit review ako sa citis atd. A ked si tehotna nemozes robit nocne je to zozakona dane takze by ta nemohli nutit aj ked je olympiada🙂. Ja uz som oznamila moj nastup na dovolenku a potom matersku ale asi sa to bude posuvat lebo nasa riaditelka stoho ma este paniku. tak asi odrobym celi august ale budem robit len 4 dni vtyzdni aby som toho nemala vela.
😅

radusiq
10. apr 2012

@lu2112 cosi povedala som a odvtedy nikto nic, absolutne, ani 1 sedenie som nemala...
oznamit in 3tt vopred by bolo odomna sakramentsky hnusne, dam im viac casu, ale zas nie ovela. No ved este mam cas rozmyslat.

Akurat som mala voicemail z nemocnice, mam scan v pondelok o 16.30. Akurat ze o 13.30 mi maju trhat zub! neviem co robit teraz...ci nechat oba appointmenty, abo skusit jeden prelozit...ten scan sa neda prelozit len zrusit uplne, to nechcem...

lu2112
10. apr 2012

@radusiq no tak po scane im to znova pripomen lebo naozaj musia stebou spravit risk assessment ja uz mama za sebou druhe lebo ja mam velke rizika v mojom department 😒 . Kazdopadne by som sa na to spitala.
A toho zubneho mas daleko od nemocnice?? mozno by si to stihla oboje 😉.
Vidim ze tiez si dali na cas stym tvojim terminom ale dobre je to ze na druhy sa objednas priamo uz tam takze nemusis nic riesit a midwife mas kedy lebo na scane by si uz mala mat svoju tehu kartu od midwife.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre