Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
11. apr 2012

@lu2112 inak chystas sa mat aj kolisku/moses basket kym je babatko male, navyse k postielke? Ci ho vzdy chces davat len do izby?

lu2112
11. apr 2012

@radusiq no ja som pozerala Bambino Mio tiez mm on je vpohode zo vsetkym a on prisiel stym navrhom to vyskusat ze mozno sa to bude nam pacit kedze nam to hlavne zredukuje Waste. Ale asi ked niekam pojdem na navstevu tak by som brala asi jednorazovky.
Poznas niekoho kto ich pouziva?? 😉

lu2112
11. apr 2012

@radusiq no chystam sa mat moses basket lebo dom je poschodovy a cez den sa mi nebude chciet behat hore dole tak mozem mat dieta pri sebe ked budem nieco robit a samozrejme na noc pojde spinkat do svojej izbycky do postielky.

radusiq
11. apr 2012

@lu2112 nepoznam. vsetko len z for...ale ja som na to tak aj sama od seba dosla ze by som chcela latkove, lebo ja sama neznasam klasicke vlozky, tak si neviem predstavit mat babatko v jednorazovke nonstop cely den...plus som videla teraz synovceka v jednorazovkach - zapareny az po usi, a nos musis strcit az do plienky aby si citila ci treba prebalit, lebo to prebija chemicky zapach...
ja sa neviem rozhodnut medzi moses basketom a hackou, ta hacka je lepsia na chrbatik, moses basket mi pride skladnejsi...

petah82
11. apr 2012

@radusiq do latkovych plienok sa davaju na prazenicove kakanice novorodencov celulozove separacne plienky. je to podobne ako toaletny papier, zachyti vacsinu kaky, hodis do zachoda a nemas tak spinave plienky a tolko roboty okolo toho 🙂

lu2112
11. apr 2012

@radusiq no mas pravdu ja tiez nesnesiem vlozky a mam stym problem dlho mi trvalo zohnat vhodne pre mna preto som nad tym zacala uvazovat len som chcela pocut nazor niekoho kto to videl v praxi ze ci sa to da zvladnut. Lebo na internete je toho vela ale su aj dobre aj zle tak si to neveim predstavit. No urcite som viac naklonena ktym platenym nez ktej chemii. Aj ked obcas budeme musiet ustupit a pouzit aj niaku pampersku 😅 .
No co sa tyka mne bude viac vyhovavt moses basket kvoli ako hovoris je skladnejsi a mozes ho presunut kam chces hlavne ked budeme mat dom tak sa mi to zide a ked si budem chciet poobede lahnut s baby moze spat pi mne v spalni a nemusim trepat celu postielku 😅

lu2112
11. apr 2012

@petah82 mozem sa spitat?? pouzivas platene plienky a ako si snimi spokojna??

petah82
11. apr 2012

@lu2112 nase plienky mam vo fotoblogu. pocas tehu som si tu o nich pocitala kopec info a dali sme sa na to. latkujeme od narodenia. nemali sme zapareniny, ked sa dobre vypchaju, alebo dam dobru bambusovu plienku, vydrzi aj 3-4h bezne, ked nie je moznost prebalit, v nutnych pripadoch aj dlhsie, su aj nocne plienky, ktore potiahnu celu noc 🙂

radusiq
11. apr 2012

@petah82 noo presne to som myslela len som nevedela ako sa to vola 🙂 ale myslela som ze sa to az neskor pouziva, ze na novorodenecke netreba...vdaka za zachranu pracky 😀 😀 mozem sa spytat, ak pouzivas latkove plienky, aky typ pouzivas?

@lu2112 videla som aj hacky s drevenymi stojanmi, len mi to predsa pride take vacsie...ale neviem ci by som vrtala ocka do stropu 🙂 zas mame len byt zatial tak by to nemusel byt taky problem...

petah82
11. apr 2012

@radusiq odpoved vyssie. neskor, ked je tuhsie kako sa davaju flisove separacky, tie daju aj pocit sucha navyse. ale ja momentalne nedavam nic, pekne sa to vytrasie do WC, alebo preperiem v rukach a hodim do vreca na plienky.

lu2112
11. apr 2012

@radusiq inak si uz rozmyslala nad typom ake by si chcela pouzivat ohlade tych plienok lebo je ich tolko ze sa snazim zistit co by bolo super aj samozrejme pohodlnejsie 😅

radusiq
12. apr 2012

@lu2112 dobre ranko prajem 🙂 dnes sialene nevyspata, zas mi bolo zle 😖 ty ako dnes?

nuz, pacia sa mi bambusove kapsovky, tym ze si ich mozes vypchat kolko treba a su jemnucke, ale zas dlhsie schnu - ale hovorim si ze bude zimne babatko, budeme kurit, na radiatoroch vyschnu raz-dva. Pripadne ak sa nam "cistou naaahodou" pokazi pracka konecne, tak dalsiu by som chcela so susickou... a potom ten starter pack Bambino Mio - je pomerne lacny (v mothercare ho maju za cca £50, zasoba plienok na 2 dni) - ploche plienky a 3 nohavicky - rozmyslam ze toto dam na prvych par mesiacov, lebo na to mozem lahko hodit postolky a viazat nasiroko...ale z toho co som pocitala mi vychadza, ze az v praxi na babatku uvidis ktora plienka mu sadne najviac, takze asi vyskusame viac druhov a potom dokupim z toho co sa drobcovi bude najviac pacit 🙂

lu2112
12. apr 2012

@radusiq dobre ranko
Tak ja som tiez nevyspata som uplne dolamana a vobec sa mi nechcelo do prace 😖. Dnes som rano nastastie nevracala ale nebolo mi dobre. Snad uz to niako doriesime ze co bude najlepsie aby am nebyvalo uz tolko zle rano 😀. No ja som sa zalunila do jednych plienok tiez kapsovky ale treba mat mix a pitala som sa bab tu na koniku co ani doporucuju tak skusim nieco dat dohromady. A este som nasla toto namiesto tych hnusnych mokrich servitkov co neznasam pouzivat http://www.fill-your-pants.com/cloth-baby-wipes... a tu je link na plienky uzasne veci som tam nasla tak mozno ti pomoze tiez http://www.fill-your-pants.com/complete-nappy-k.... Vcear sme sa dohodli uz konecne zdrahym ze toto je ta spravna cesta takze unas jednoznacne platene plienky vyhrali na 100%.

lu2112
12. apr 2012

@lu2112 Inak zistila som ze tam kde sa budeme stahovat to potporuju a ked chces bud ti daju £25 libier dotaciu na nakup alebo ti ich budu prat prvy mesiac za darmo 😀

radusiq
12. apr 2012

@lu2112 tak tie morke vreckovky su uplna spica 😀 vdaka za radu. Ja to tiez nemusim, obcas som zvykla kupit ale na cistenie (ked si predstavim ake flaky baby wipes dokazu odstranit ani by ma nenapadlo to dat babatku na ritku). Okrem toho, opat vyskusane teraz na synovcekovi, je to brutalna piplacka poriadne ocistit, pokial je pokakany ovela lahsie a rychlejsie je strcit pod tecucu vodu a omyt. Ale toto je super ak nie je velmi spinavy a potom jasne na cesty...
to s tou podporou je parada, kde si to nasla? a ako ti ich budu prat??? ich niekam posles na pranie, ci ti dodaju prasok, ci? u nas sa tiez vselijake enviro veci podporuju, musim pozriet...

lu2112
12. apr 2012

@radusiq no ja som to nasla na Council a tam som si nasla benefits a tam som sa hrabala a niekde som to tam nasla ale myslim ze ked si zavolas tiez ti budu vediet poradit. No vreckovky su super a hlavne nemusis lietat po obchodoch zhanat nieco v akcii vsetko mas doma. A Ked uz plienky budeme prat tak toto je najmenej ktomu prihodit 😀 S tym pranim je ze ti to dojdu zobrat a potom ti ich donesu ale je to myslim len dva krat do tyzdna takze by si potrebovala vecsie mnozstvo plienok ale ako vypomoc na prvy mesiac je to podla mna super 😉 Inak dostala som tu od jednej babenky rozpis vsetkych plienok a co ona doporucuje dobre ako navod tak mi napis do IP svoj mail a mozem ti to preposlat. Je tam toho vela. A co hovoris na tie pliennky??

radusiq
12. apr 2012

@lu2112 no skusim pozriet stranky Councilu, ci nahodou 🙂
tie plienky su fajn, ale nie som si ista ci by sa ten kit vyuzil cely tak ako je, a pride mi trosku drahy na skusanie...

lu2112
12. apr 2012

@radusiq no na skusanie urcite nie najprv chcem len par vzorkov mam vyhladnutich asi 5 druhov roznych znaciek ale tieto ma len zaujali a keby sa osvecili dokupim mensie balenie maju aj v mensich urcite nie celi kit to by som neryskovala keby sa to baby nepacilo boli by to vyhodene peniaze 😅

radusiq
12. apr 2012

@lu2112 tak tak presne
inak neviem ci si nasla: http://www.goreal.org.uk/ musime pozriet ci nie je nieco aj v nasom okoli pocas nappy tyzdna 🙂

lu2112
12. apr 2012

@radusiq dakujem toto som este nansla 😀 Idem studovat lebo kazdy den najdem nieco nove a zaujimave. Sice do porodu daleko ale chcem zacat pomali objednavat tie trial baliky nech to rozhodim cost na viacero mesiacov potom sa to strati 😀

lu2112
12. apr 2012

@radusiq Inak ja som to hovorila mojej mame a ona bola taka stastna ze necheme pouzivat tie plastove ze sme si dobre vybrali a ked dojdem domov povedala ze tiez ona popozera a niake nam kupi na skusku 😅

radusiq
12. apr 2012

@lu2112 no drzim palne nech dobre povyberas...mna nasi strasia s povercivostou takze musim pomaly nakupovat 🙂 ale tak v DMku mali zlavy na Weleda detsky olejcek a kremik tak som kupila uz, tu za to dam 2-3x tolko, a tu zazracnu zavinovacku sme kupili, a to je zatial vsetko zvysok musi pockat kym sa budem gulat 😀
inak tie plienky su na slovensku nenormalne drahe, Bambino Mio AIO som videla v za 18.95 kus 😕

lu2112
12. apr 2012

@radusiq no ja veci este nekupujem lebo cakam co podostavame velke veci ako postielka a zariadenie nemozem nakupovat az do augusta tak si aspon splinockami budem robit radost 😀. No viem ze ked tu vychytis sale tak su omnoho lacnejsie nez doma tak teraz maju akciu v mothercare 3 za 2 tak to sa mi zda super a vzdy sa niake akcie najdu. 😅

radusiq
12. apr 2012

@lu2112 no my sa musime skonsolidovat konecne a podokoncovat zariadenie, zatial detska = 1/2 skladisko a 1/2 provizorna hostovska. Tak v juli/auguste by som chcela nakupit vybavicku, dovtedy mozno par drobnosti ked nadabim na nejaky dobry sale mozno...to 3 za 2 som videla, ale aj tak som videla krajsie, obrazkove online za cca rovnaku cenu (niekde som videla plienocku pruhovanu hnedo-zltu, po tej uplne tuzim, babatko bude vyzerat ako vcielka 😀 )

lu2112
12. apr 2012

@radusiq no tie farebne su krajsie aj ja mam par takych vybratych tak uvidime ale taka mala vcielka to bude zlate 😅. Tak ja pomali vyradzujem veci co sa nebudu brat do noveho po osmych rokoch stahovania sa konecne zakotvyme na jednom mieste tak nebudem tam brat niake haraburdy tak tym sa ja teraz zamestnavam vytriedujem a vyhadzujem lebo v auguste sa mi velmi uz nebude chciet ked budem taka velka teraz to ide lahsie budem mat co robit pozhanat vybavicku a zariadit dom a detsku tak snad to stihneme na cas 😀

radusiq
12. apr 2012

@lu2112 no si spominala ze vela uz mate poobjednavane nie? To isto stihnte, ak vam odovzdaju dom nacas...my ked sme kupili byt tak byvala majitelka sa stahovala do zahranicia, takze skoro vsetko nam tam nechala - takze sme nenakupovali hned vsetko naraz, s tym ze ako fajne ze mozme postupne pomaly ako nam pasuje..akurat ze odvtedy sme kupili len obyvackovy nabytok a umyvacku riadu, vsetko ostatne stale riesime a uz toho zacinam mat plne zuby a dostavam sa do stadia kedy mi je uplne jedno co kupime, len nech to uz je 😀

lu2112
12. apr 2012

@radusiq no vsetko je uz objednane ale treba to este postavat a dat na to spravne miesto 😉. A este vyriesit co spravime z tymto starim nabytkom ktory si uz nebereme okrem posteli a sedacky mozno sa skusime dohodnut z majitelkou ze ty co pridu po nas ze si mozu nechat ten nabytok 😀. NO verim tera to budes chiet dat vsetko do poriadku aby si mala klud po tom na materskej a hlavne financne to bude tazsie potom 😅

radusiq
12. apr 2012

@lu2112 tak drzim palce nech vam to vyjde podla planov. Inak ak by ste mali vyhadzovat, vo wallingtone je charity shop na nabytok a spotrebice, aj si to pridu vyzdvihnut myslim...

lu2112
12. apr 2012

@radusiq jeej super dakujem za typ 😉

radusiq
12. apr 2012

@lu2112 inak som sa nepochvalila, mozme otvarat detske sampanske - KONECNE mi dosli papiere na scan. Midwife nie. Na papieri napisane ze scan vam musime zrobit do 13tt+3. Evidentne nikoho nestve ze ma objednali na 14tt+3 🙂 aspon zas uvidim drobca 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre