Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
23. apr 2012

@lu2112 inak v piatok som si objednala tiez prvu varku plienociek, nasla som nepouzity voucher na Amazon tak som objednala odtial, potom pofotim ked dojdu 🙂

lu2112
23. apr 2012

@radusiq Dobre ranko tak vykend sme travili v londyne v sobotu nakupovali a v nedelu boli za znamimi a povvzbudit dvoch znamych na Londynsky Maraton 😎. Len v nedelu sme neboli velmi dlho lebo som skoro dva krat odpadla tak mm zahlasil ze ideme domkov a ja som potom uz len odychovala 😒
No na fotecky sa teda tesim a ake si objednala??
Inak ten sliz z coho ty presne robis posli navod a hlavne ake mydlo pouzivas do toho 😅. Chcem to aj ja vyskusat ze co to spravi 😉

lu2112
23. apr 2012

@cimage ja chcem bambusove plienocky len na noc lebo lepsie zadrziavaju moc a kedze v noci tak casto neprebalujes tak sa zidu. No ale my budeme mat zimne deti takze radiatory budu pustene tak sa to bude schunut asi lahsie 😉

lu2112
23. apr 2012

@worthing No stymi rannymi nevolnostami aj ja este obcas bojujem a neviem ci to tak skoro prejde nieje to kazdy den ale je to dost casto aby som si to este uvedomovala 😒.
A prvy scane uz mas za sebou??

radusiq
23. apr 2012

@lu2112 no pekne aktivny vikend ste mali 🙂 my sme Mataron z gauca pozerali 😀

Objednala som 1 x Itti Bitti D'lish snap in one, 1 x Tots Bots all in one, oranzovu, 1 x Nature babies Diddi Diaper - taka biela barancekova ako aj ty si objednala a uplne najuzasnejsiu Baba Boo Giraffe Print...juj tesim 😀

Mydlo na sliz si nosim z domu vzdy - Kokos Palma alebo Kamzika, ked mi doslo som skusala tu z Marseillskeho olivoveho ale nestuhlo mi to a aj ked dobre pralo tak neviem, nepacilo sa mi to vobec 🙂 No a nastruham 150g mydla, rozpustim v horucej vode v lavori, v druhej nadobke rozpustim asi 3/4 jogurtoveho kelimka kryslalickej sody, a ked su obe rozpustene zmiesam, doriedim do 5l a kym to vychladne tak je to stuhnute. Nechavam to stuhnut uplne bez miesania, a potom "rozbijem" varechou, lepsie sa potom nabera. A davkujem cca jeden maly hrncek na pracku. Ja som maximalne spokojna, akurat mam na skvrny Ecover odstranovac skvrn, to ma taku kefku na vrchu, takze limce na koseliach a skvrny potriem tym hned ako sa to vyzlecie a tak hodim do spinaveho, do prania uz moze ist vyschnute...alebo ked chcem prat rovno tak namocim a potriem zlcovym mydlom (z DM Drogerie)

lu2112
23. apr 2012

@radusiq jej dakuem no tak skusim pozriet mydlo teraz ked pojdem domov a vyskusame to spravit lebo viem ze je to super na plienky tak to chem vyskusat 😉

lu2112
23. apr 2012

😉 @radusiq jaj a checm sa spiat to palma mydlo sa da zahonat v kazdej drogerii?? Ci su na to niake specialne obchody ani ponatia nemam 😉

radusiq
23. apr 2012

@lu2112 kup si tam rovno aj bielidlo na biele pradlo, je ovela lacnejsie ako tu. Hocijaka drogeria uplne, aj stara socikovska..okrem DMka (v DMku maju len Lanzu a ta je plna chemie)

lu2112
23. apr 2012

@radusiq ja dnes nic nestiham nemam rada volne vykendy potom sa toho vela nakopy v pondelok a mam co robit a uz nevladzem ako za satrych cias musim mat viacero prestavok 😒.
Dakujem za rady urcite pokukam ved sa nam to uz krati jupi sa neviem dockat a co piatok skocime na tu Jogu?? 😉

worthing
23. apr 2012

@lu2112 ahojik mam boli sme na nho minuly tyzden 🙂 neuveritelny poct uzasny 🙂 uz sme dostali aj druhy termin 13 junn a ty si uz bolaa na skane?

cimage
23. apr 2012

caute, akurat odisla nasa midwife, strasne zlata pani. Nechala tu kopec letakov, NHS knihu Birth to Five, pokracovanie fialovej co ste urcite dostali o tehotenstve a porode. Vysvetlila a ukazala nam kojenie, aj DVD nam dala o kojeni 🙂 .
Pytali sme sa na to ockovanie a existuje form, ktory nam ona potom donesie, co vyplnime a posleme GP, ze nesuhlasime s ockovanim, ale aj tak nam tu nechala letak s ockovaniami.
Najblizsie sa uvidime ked uz maly bude na svete, ze to jej daju vediet z nemocnice 😉

lu2112
23. apr 2012

@cimage jeej nu super tak uz mate vsetky informaciie len uz male nech pride 🙂.
A ako sa citis vsetko zatial ako ma bit?? A plienocky ti uz prisli?? 😉

lu2112
23. apr 2012

@worthing ja som bola na scane v 14tt a tiez to bolo fajn male sme zase videli a tiez ma objednali na dalsi 25.05 a potom este na konzultacie ohlade rodinej anamnezi tak som zvedava ze ake to bude. Ale teraz v Maji ideme domov a tam sa chystam na celkove vysetrenie tak snad sa doma dozviem viac 😉

radusiq
23. apr 2012

@lu2112 haha workoholicka 😀 ze neznasam volne vikendy...len klud, nestresuj, rob len tolko kolko vladzes. My dnes tiez busy strasne, nezvykle na pondelok 😕 - velmi divne enquiries nam chodia, take co nad nimi travim vela casu, ludia su akysi nechapavejsi dnes ako zvycajne...neviem co je vo vzduchu 🙄
A jasne piatok mozme ist, tesim sa 🙂

@cimage a ako sa tvarila ked ste povedali ze nesuhlasite s ockovanim? mala si z nej nejaky pocit? ci dala nieco na javo? ziadnu knizku som zatial nedostala ale to je asi tym ze v 16tt som este stale nevidela midwife...ako sa citis inak, tak tesne pred? Citis kedy by uz to mohlo prist, ci ziadna zmena?

cimage
23. apr 2012

@lu2112 uz by aj mohol, este ma sice 10dni. Keby sa mu chcelo zajtra, tak to by mal tato darcek k meninam 😎 .
Ja sa citim uplne dobre, nic ma neboli, nepicha, az si myslim, ze tomu malemu sa v brusku velmi paci a este si pockame na neho. Plienky by mali dojst zajtra, dnes ich vyslali, lebo sme ich v sobotu objednavali, ale uz sa na ne tesime 🙂 .

cimage
23. apr 2012

@radusiq to uz by si mala mat tu knizku. Tusim nam ju dali ked sme boli na prvom scane. A mas vobec maternity notes? My sme nasho midwifera videli prvy krat okolo 10tt.
Netvarila sa prekvapene, asi je viacej rodicov co nedava ockovat, ale ze nam musi dat informacie o tom. Ale aj keby bola proti, tak je to nase rozhodnutie.

worthing
23. apr 2012

@lu2112 no my sme doma boli teraz na velku noccc 🙂 zatial mi ziadny papier od midwife neprisiel od kedy som pri nej bola koli papierom

radusiq
23. apr 2012

@cimage scan som mala minuly tyzden a az tam mi bookli prvu midwife na buduci tyzden, a vraj tam sa vsetko dozviem aj vysledky krvnych testov zo scanu, aj due date, vsetko...tak som zvedava...

cimage
23. apr 2012

@radusiq nam dal nas midwife due day, ale presny sme sa dozvedeli na scane, je to presnejsie podla merania. My este stale nevieme vysledky z druhych krvnych testov. Nieco tam domotali, tak mi brali zas krv a tiez sa nevedia dopracovat k vysledkom, ale uz mi to je jedno teraz.
Nase prve stretko s midwife bolo len o vyplnani papierov, kde a ako chceme rodit, choroby nase, v rodine, dostali sme dalsi termin a to bolo vsetko.

lu2112
23. apr 2012

@radusiq No tu knizku mam dostanes ju u Midwife a je tam vysvetlene vsetko ako prebieha co ta caka ale vela toho neni co by si uz nevedela. A kedy mas tu midwife tebe to niako predlzuju ci na teba zabudli 😠 . Super tak piatok sa teda tesim musim kupit niake gate na cvicenie lebo do mojich sa uz nezmestim skusala som vcera tak dufam ze zozeniem 😒

radusiq
23. apr 2012

@cimage uz som to tu pisala, ze mam pocit ze kym sa NHS rozhybe tak aj dve deti budem mat 😀 ale uz mi to zacalo byt tak trosku jedno...mam vysledky zo Slovenska a vsetko je v poriadku, pojdem aj tu na este par private scanov, a bude lebo tie stresy mi uskodia najviac...

lu2112
23. apr 2012

@cimage No stou krvou mne ju nevedeli dva krat ani zobrat tak som mala ruku modru ako by ma manzel bil. Vysledky sice dosli potom a vsetko bolo dobre tera mi budu brat krv 22 tt ked idem na scane a potom pojdem na tie testy kvoli cukrovke tak uvidime.
Juj tesim sa stebou mne dosli plienky minuli tyzden a neveim sa na ne vinadivat uz aj mm skusal a sa mu zapacili tak ked vychytime niaku akciu chceme objednat podobne ako Bambino mio len su trosku hrubsie tie vkladacky.
Inak budete viazat na siroko ako je zvykom doma ci nie

radusiq
23. apr 2012

@lu2112 hej no nerobim si iluzie 😀 no midwife mam buduci stvrtok...fakt sa seriozne bojim tam ist rodit do nemocnice, musia byt strasne busy ked tak nestihaju a to sa mi vobec nepaci...

lu2112
23. apr 2012

@radusiq no ale ved ches doma tak dufam ze budes moct a aspon nebudes mat stres s tej nemocnice. Ja som napriklad velmi rada ze nemusim rodit v croydone lebo velmi tam na mna nezaposobili 😠

lu2112
24. apr 2012

@radusiq Dobre ranko ako dnes ja dufam ze nebudete toho az tak vela ako bolo vcera lebo som domov dosla z vyplazenym jazykom o 18:00 co normalne som doma uz o 16.00 ale aspon som vsetko stihla dokoncit 😉

radusiq
24. apr 2012

@lu2112 Dobre ranko, ja som vcera tiez nadcasovala, a dosla som domov akurat ku kope zehlenia 🙂 snad dnesok bude lepsie...
Som zvedava co povie midwife, dufam ze ma trochu ukludni, a vsetko bude ok. S tym porodom doma to zvazujem, lebo mame pod oknami skolu, a uz sa stalo ze k niekomu bola zavolana sanitka a rodicia vyzdvihujuci deti zo skoly zablokovali cestu (aj mne sa uz stalo ze dostat sa k bloku od prijazdovej cesty mi trvalo 10 minut, a zaparkovat dalsich 10...no uvidime...

lu2112
24. apr 2012

@radusiq no ve sa porozpravas s midwife a uvidis 😉 ved mas este dost casu na premyslenie.
Tak dnes mas midwife?? tak som zvedava co sa nove dozvies ja idem k nej buduci pondelok tak som zvedava ze co mi povie ma mipocuvat uz srdiecko tak uvidime 😉
To zehlenie vcera nezavidim ja mam na to manzela lebo ja neznasam zehlit 😒. Tak dufam ze nam to obom rychlo utecie dnes vtej praci

radusiq
24. apr 2012

@lu2112 nie nie midwife mam buduci tyzden vo stvrtok...
ja to tiez nemusim, a hlavne mam chorobu ze vzdy odidem od zapnutej zehlicky celkom spokojne a zabudnem na nu...snad raz nevyhorime...

lu2112
24. apr 2012

@radusiq no pekne tak to ja uz budem mat za sebou treti pohovor snou a ty si este ziadnu midwife nevidela velmi zvlastne.
Inak ako ti dopadli testy na SK viem ze si sa snazila tam dovolat ??
Mas este ten link na tu Jogu neviem to naist teraz. Budes tam volat ci ja mam zavolat nas objednat 😉 juj uz sa tesim

radusiq
24. apr 2012

http://www.theyogaden.co.uk/timetable.htm

na stranke je napisane ze sa netreba objednavat, len prist...

hej je to zvlastne, ale neriesim to. No minuly tyzden som sa dovolala, ale bol velmi zly signal, tak mi len povedala ze vysledky su v poriadku ale nemala som moznost velmi diskutovat 🙂 ale to hlavne viem a som kludna...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre