Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

vladka07
25. apr 2012

ahaa fuuha mno ja som mala uz aj midwife a mam aj rozpis ze kedy tam mam chodit a taak a fuha mnoo a nevem co to je NHS tak nevem ti povedat ale vem ze bude trvat 20min ten scan a uz mas aj tehotensku knizku ci vlastne etse nie ked si nebola na midwife.. a ja som mala 2 scany a teraz bude3ti ty si ich mala kolko??

vladka07
25. apr 2012

@radusiq ahaa hmm mnoo jo a inak na ktoru nemocnicu pojdes ty hmm a doslo ti to co som pisala pred tym ??

radusiq
25. apr 2012

@vladka07 NHS je tunajsi statny zdravotnicky system. Pokial si neplatis sukromnu starostlivost tak si aj ty cez NHS. mala som sukromny scan v 8tt, potom som sla na Slovensku a minuly tyzden som mala tu normalny NHS, co mal byt v 12tt ale bol neskor...

vladka07
25. apr 2012

@radusiq ahaa mno ano tak mam NHS mas aj fotku babetka z 12tt ?? ja maam a vyzeralo to ako fazulka s velkou hlavickou :D a teraz idem posledny krat na slovensko tak aj tam cem ist na scan ves preistotu 🙂 a inak co by si cela dievcatko ci chlapceka??

radusiq
25. apr 2012

@vladka07 mam ked prejdes starsie stranky davala som tu fotku z kazdeho scanu, zo slovenska mam aj 3D, vyzeral ako maly mimozemstanik 😀 povodne som chcela dievcatko, ale cim dalej tym viac je mi to jedno...

radusiq
25. apr 2012

@vladka07 a nemocnicu mam St Helier v Surrey, ale nechcem velmi rodit v nemocnici

vladka07
25. apr 2012

@radusiq ahaaa fuha a ako ces rodit doma ci ako ked nie v nemocnici?? ahaa tak si kuknem ak na to pridem ako sa kukaju starsie stranky 🙂

radusiq
25. apr 2012

@vladka07 ked bude midwife s tym ok tak by som chcela doma, alebo v Birth centre. dole mas cisla stranok, tam si klikaj...

vladka07
25. apr 2012

@radusiq ahaaa mno joo hmm tak hadam bude to tak ako chces ty 🙂 😉 a inak to je tvoje prvee babo??

lu2112
25. apr 2012

@radusiq no bez plienkova metoda no neviem som skor za plienky a oducit skorej dieta od plienok ja som bola uz v roku bez plienok ako mala tak asi pojdem skor tou cestou. To by asi manzel nerozdychal 😀 .
Inak stoho pocasia ma chyta zase migrena pomoc nechcem a to mam akurat interview s kandidatom na moju poziciu tak asi nebudem velmi prijemna 😠 .

lu2112
25. apr 2012

@vladka07 ako dlho si v UK? My este nevieme co to bude ale ideme 6 maja domov na 2 tyzdne tak sa dufam dozvieme nech koncne mozem nakupovat 😀.
A ako zvladas pracu v tehotenstve ja mam obcas pocit ze zo mna niekto vycerpava vsetku energiu 😉

radusiq
25. apr 2012

@vladka07 ano prve. ty uz mas deti? inak odkial si zo Slovenska?

@lu2112 chapem 🙂 ja sa chcem vyhnut nocniku, rovno na WC bude chodit (kupime male sedatko samozrejme) a ta bezplienkova mi pride super, ak sa podari. Sledovala som synovca, a krasne sa dalo povedat kedy sa chysta tlacit 😀 mne sa zatvaraju oci uplne, idem cosi zjest dufam ze ma preberie trosku...

vladka07
25. apr 2012

@lu2112 mno ja som v uk kratko asi pol roka a ja idem 13 maja na slovensko 🙂 a ja nepracujem ves iba moj priatel lebo som v 12tt som zacala krvacat tak som musela tyzden lezat ale teraz som uz ok nastatie 😉 a to ti veriim fuu ja mam dost ked upratujem tak uplne bejby zo mna vsetku energiu vysaje 🙂 a uz mas aj dake mena vybrate??

vladka07
25. apr 2012

@radusiq mno ja som z ruzomberka je to take male mestecko a ty?? mnoo a nie nemam deticky toto je moje prvee ale tak uz mam skusenosti zo staranim sa o babo a aj deti tak dufam ze to zvladnem ok 🙂 a ty uz mas aj dake mena vybratee?? 🙂

lu2112
25. apr 2012

@radusiq no je to urcite dobra metoda a mozno casom sa na to pozrem hlbsie neviem si to dost dobre predstavit v praxi no mozno ked budu deticky na svete vyskusame obe a vymenime nazory ale manzelovy som to len tak spomenula uz davnejsie a on ze ci uz neviem o zo sebou kazdopadne ak to funguje tak by to bolo skvele kolko usetris za plienky a pranie 😀
Dobru chut

lu2112
25. apr 2012

@vladka07 no my uz mame vybrate mena ale to sa mozno este zmeni hlavne chlapcenske tam sa z manzelom neviem zhodnut a on kazdy den vymysli niake nove tak uvidime ked bude chlapec nastanu unas tazke dni aby sme sa dohodli na jednom 😀 😀.
A ako budes na tom potom z materskou ci budes brat len benefity ci na co mas potom narok??

vladka07
25. apr 2012

mnoo praveze teraz na midwife sa o tom budeme bavyt ale budem asi brat benefity a asi aj materskuu mnoo ved uvidiime 🙂 tak super hadam sa dohodnete na 1 🙂 a co ides dnekska?/

radusiq
25. apr 2012

@vladka07 mena mame nejake vo vybere, ale stale sa to meni a ked sa dohodneme na niecom tak mm to o 2 tyzdne zrusi ze uz sa mu nepaci...budeme vyberat asi ked budeme vediet pohlavie, dovtedy este casu dost. Ty uz mas predstavu?

@lu2112 no chcem to vyskusat - ak to pojde super, ak nie nevadi. A to setrenie - prave, ak sa mi podari 3-krat denne to chytit, aj tak super. Daj vediet ako dopadlo interview, ci nejaky dobry uchadzac 😀 nasi sa stale netvaria ako by ma bolo treba nahradit...po 20tt scane im oznamim ze pred Olympiadou koncim, to bude humbuk 😀

inak chystate sa vo stvrtok k volbam? ja sa strasne neviem rozhodnut koho volit...

vladka07
25. apr 2012

@radusiq mno ano ja uz mam mena vybratee 🙂 tak nastastie sara a luky 🙂 cela som mia ale to sa priatelovy nepacilo

radusiq
25. apr 2012

@vladka07 pekne..a chystate sa ostat tu ci na sk?

vladka07
25. apr 2012

@radusiq mno priatel ma tuna pracu tak asi isto tunaa .. a inak co sa dneska chystaas robyt?? 😉

radusiq
25. apr 2012

@vladka07 nuz, do piatej robit, potom do pol siedmej cestovat domov, a potom odpadnut na gauc k TV a ak mi nahodou ostane nejaka energia tak si k tomu vezmem zehlenie 😅

lu2112
25. apr 2012

@radusiq ahoj tak ja uz doma pohovor dopadol dobre buduci tyzden v utorok druhe kolo zajtra mam dalsich dvoch tak a v piatok este jedneho tak snad buduci tyzden budeme vediet a ak nie tak az po dovolenke 😅.
Inak ktym volbam tak mi nejdeme teda aspon sme o tom ani neuvazovali lebo neviem ani koho by som volila ☹.
A nechaj to zehlenie ved si aj odychni musis byt unavena stoho cestovania nezavidim mna to bude cakat v auguste ked sa prestahujeme 😒

vladka07
25. apr 2012

@radusiq mno peknee fiha 😉 mno len si odychni 🙂

radusiq
25. apr 2012

@vladka07 vdaka uz na tom pracujem 😀

@lu2112 kaslem aj na zehlenie, chytila ma taka migrena a nevolnost ze som skoro domov nedosla...tak dobre vyber, nech to tam neskrachuje kym budes na materskej 😀 kedy ratas ze tvoja nahrada nastupi?
to cestovanie si mozno parkrat vyskusas a potom pojdes na matersku 🙂 chystas sa autom chodit alebo cim? A vlastne ake odtial budete mat spojenie do Londyna?
inak...som uplne prepnuta ked uz pozeram sukromne skoly? 😀 😀 😀

radusiq
26. apr 2012

@lu2112 bre ranko, ako sa dnes citis? robis ci volno? Mne bolo rano zas dost blbo, ale ma to aj plus - zistila som novu trasu ako mozem chodit do roboty 🙂

lu2112
26. apr 2012

@radusiq Ahoj no dnes nestiham v praci skoro nic od rana meetingi a medzi tym pohovori tak beham ako sa da ale co uz nepomoze me si 😒 .
Moja nahrada ma nastupit v Juni to si teda ja tak predstavujem ale uvidime kedze musi preist este cez dalsich 4 ludi kym bude moct nastupit tak potrebujeme aspon troch na porovnanie.
No tam kde sa stahujeme do londyna budem mat 45 min vlakom takze sa to da nieje to take strasne len na stanicu budem musiet vlakom lebo to nieje tak blisko ze by som tam dosla takze nic strasne.
A neboj niesi prepnta ja pozeram tiez uz skoly. A hlavne v auguste ked budem doma uz chcem naist jasle nech vieme kam pojdeme. len stymto mam problem ze ako to zvladneme vsetko. A ty mas aky den vsetko v poriadku??

radusiq
26. apr 2012

@lu2112 noo to je celkom pohoda, v podstate porovnatelne s terajskom (k Londynu) nie?
Mate este vyhodenu ponuku prace ci uz len z tych vyberate co sa aplikovali? Riadny proces kvoli pol roku...
Ja celkom ok dnes, ale mam pocit ze ticho pred burkou 😖 1.5. je skoro po celkom svete bank holiday, budem mat tolko delayov na stole ze sa nezastavim...inak uz 3 dni sa neviem dojest nakladanej fety v oleji s bylinkami, olivami a cesnakom. mnam 🙂
Vcera ma doma cakalo prekvapko - list pre niekoho kto v nasom byte byval davno pred nami s exekucnym prikazom vratane povolenia na nasilne vniknutie 😠 bojim sa aby sme to stihli dat do poriadku kym pride exekutor a vezme nam veci...som vcera riadne nakricala na par ludi, ale adresa bola vydala magistrate courtom, takze nic nezmozu, my musime dokazovat ze dotycna tam nebyva ani tam nema veci...

lu2112
26. apr 2012

@radusiq NO co sa tyka noveho byvania ja sa na to tesim lebo je to kludna lokalita a krasne je tam jazera parky dobre skoly takze uzasne miesto pre deti. Ved ked sa deti narodia tak dufam ze nas dojdete pozriet na navstevu nech si mozeme pokvakat nieje to az take strasne 40mm cesty ked nieje trafika a to sa da 😀.
No Moja pozicia je vysoka a preto taketo procesi robia ma nahradit na pol roka a stale este mame otvorenu poziciu myslim ze do polovice maja a po mojeje dovolenke sa rozhodne uz na ostro ze kto to bude. Samozrejme vsetci sa musime zhodnut na jednom teda aspon vacsina. 😀 😀
Juuj a ten dopis zo sudu je naozaj scari dufam ze sa vam to podari vyriesit a ten byt je ale vas vy ste ho kupili ci ako to mate ??
No urcite nezavidim my sme mali problemi na slovensku z bytom ked sme kupovali a tahalo sa to tri roky po sudoch ale nastastie sme to vyhrali ale boli to zbytocne nervy.
Inak zajtra sa kedy stratneme ??

radusiq
26. apr 2012

@lu2112 no najprv sa prestahujte zabyvajte a potom mozme jasne navstevy riesit 🙂

jasne byt je nas, dotycna nie je ani byvala majitelka, urcite v byt nebyvala minimalne posledne dva roky. Musime im poslat nejake dokumenty co dokazu ze tam byvame len my a nikto iny - kupnu zmluvu, council tax bill a tak...ale taaak ma nastvali, ze este ja musim dokazovat sudu ze oni maju zle informacie, no tak som penila ze az 😀

zajtra som doma okolo 18.30, zbalim veci, teoreticky okolo 19.00 sa mozme stretnut...neviem sa rozhodnut ci na tu party ist vlakom ci autom...velmi sa mi nechce na Clapham soferovat, ale ani sa mi nechce na jogu busom a potom niekde nechavat auto po staniciach...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre