Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
2. máj 2012

@lu2112 no ten Teeny Fit od Tots Bots je uplne uzasny makkucky, a dobre vyzera ze to bude sediet, EasyFit by malo byt to iste len vacsie...takze EasyFit budem urcite kupovat par kuskov. Ale inak sa chystam tak isto - 1-2, max 3 kusy z kazdej, a poskusame naostro. Ta Baba Boo a Nature Babies co som kupila boli dost velke, hlavne na Baba Boo je ze je od malicka do odplienkovania, ale zda sa mi hrozne velka...a tie Flip Nappies mrknem 🙂

lu2112
2. máj 2012

@radusiq NO osobne si myslim ze niektore tie jednovelkostne su dost velke tak ale pouzijeme neskorsie. 😀. Jaj vzdy ked pozeram tie plienocky uz najradsej by som plienkovala nech uz ich skusame a nosime ich 😀. No po plienkach sa pojde na vybavu

radusiq
2. máj 2012

@lu2112 noo presne to iste vkuse na nich chodim pozerat a mojkam sa s nimi, a uz sa nemozem dockat ked v nich bude babatko 😀 😀 a aj mm sa s nimi mojka 🙂
nebojim sa ze tie vacsie nevynosime, ale fakt az neskor...

cimage
2. máj 2012

Caute baby,nic nove u midwife. Kontrolu krcka nechala na buduci tyzden, ze to robia az po termine ☹ . Inak ked sme dosli,tak bola na odchode. Nebola som v systeme, ale mala cas, tak nas zobrala. Inak vsetko ok, hlavicka ze je pekne dole,tak mame cakat dalej. Dufam,ze o tyzden tam uz nepojdem 😉

lu2112
2. máj 2012

@radusiq tak manzel sa uz zmieril z plienkovanim 😀 😀. Moj uz povedal ze panpersky ani ine komercne plienky nechce u nas ani vydiet. Povedal ze eco plienky ano a hlavne platene. Uz aj zacina mat prehlad ze ktore a ako a jaky rozdiel no zlaty je sa obcas na nom smejem ako sa do toho zazral som nou 😀 😀

lu2112
2. máj 2012

@cimage juuj no tak teda pekne cakanie a dufam ze uz do buduceho tyzdna to same pojde myslim na vas nech to mate co najskor za sebou. to cakanie je asi strasne ze stale dufas ze zajtra. 😒

lu2112
3. máj 2012

@radusiq ahoj ak dnes ja dnes nestiham lebo musim vypadnut do hodiny kvoli tej vode. A ty si uzi dne midwife bude to nadlho vypisovat vsetky papiere potom napis ako dopadnes 😉 zajtra s vidime jupi uz konecne piatok

radusiq
3. máj 2012

@cimage teda, davate si na cas 🙂 ako sa citis inak? este by si ostala kludne chvilu ci uz sa nevies dockat/chces to mat za sebou?

@lu2112 ahoj ahoj, ja dnes sialenstvo od rana, u midwife som bola 2.5 hodiny !!!!! kvoli akej vode? nieco som bud prehliadla alebo zabudla...
heej zmieril sa veru ked prisla ta TeenyFit to bola laska na prvy pohlad 😀 ale stale trva na jednorazovkach ked pojdeme vonku alebo tak, tak to budu eco, s tym je celkom spoko...tvoj je poklad ze to tak berie 🙂

U midwife...no myslela som ze aka to bude pohodicka, ved mi nic nie je ani nebolo a tuuudle - chodiaca chronika poruch a ochoreni som! Moj vysoky bilirubin ktory v zivote nikomu nevadil a nic nesposoboval pravdepodobne teraz sposobuje ze ma svrbi cela pokozka (ak nie tak mam nieco s pecenou), robili mi extra krvne testy na to, kvoli oblicke mam extra scan asap, moze to byt riadny pruser, dalsie testy na rezervy zeleza, a ku vsetkemu mam najzriedkavejsiu krvnu skupinu aka existuje - AB neg. takze musim na anti-D shot kvoli negativnemu Rhesus faktoru lebo babatku hrozi silna anemia. Plus mi zakazala vsetky vitaminy ktore beriem a na home birth mozem pravdepodobne zabudnut 😖 15.5. ma community midwife, a cakam na potvrdenie toho buducotyzdnoveho scanu lebo nemali miesto ale riesia to

lu2112
3. máj 2012

@radusiq No pooze to niako vela preboha no ale aspon ta budu sledovat viac. A to ja som si myslela ze toho mame vela tak dufam ze vsetko dobre dopadne a budete obaja v poriadku.
Voda bola kvoli tomu vysokemu uctu ale vybavene zle to naratali takze vsetko ako ma bit 😀 No zajtra pokecame a tych tvojich dijagnozach 😒 A preco nemozes brat vytaminy tomu nechapem ci to skodi kvoli krvy. Lebo ja musim naopak brat extra zelezo lebo sa mi straca a mam nizke hodnoty ale to mam od mala preto som bola anemicka.

radusiq
3. máj 2012

@lu2112 jaaaj ta voda, ok uz viem 😀 som rada ze sa to poriesilo

Mozem brat Pregnacare, ine vraj maju velmi vysoke davky ktore mi mozu uskodit (a ked som spravne pochopila tak aj skreslit vysledky) ale trosku mi to prislo ako propaganda...ja mam hodnotu zeleza ok teraz (bodaj by nie ked beriem 100% RDA denne) ale tiez som bola anemicka takze mi robili dnes dalsie testy ci si krv aj drzi rezervu alebo to bola len okamzita hodnota...

lu2112
3. máj 2012

@radusiq no mas to vesele teda ti poviem no tak aspon sa budu viacej starat aby vsetko bolo dobre. 😉 Inak ten Pregnacare prepaguju vsade to akoby nic ine neexistovalo no mozeno je to dobre ale je to take komercne 😒 No zajtra dufam ze ides na jogu ja tam budem okolo19.00 tak ak stihas aspon budeme moct pokecat 😀 😀 A kedy mas dalsiu midwife ??

cimage
3. máj 2012

Caute baby, nestraste s tolkymi diagnozami. Drzim palce aby vsetko bolo ok nakoniec.
Maly nejavi zaujem o prichod na tento svet. Ja sa citim ok, len uz by som to mala rada za sebou. Ostatne maminy z majoviek ma uz predbiehaju 😒 . Zas sme boli na dlhej prechadzke aj so psom. Ak sme nestretli 30psov,tak ani jedneho. Nas si dosiel na svoje, teraz si spokojne spi v pelechu. Ja sa najem a tiez zalahnem 🙂

radusiq
3. máj 2012

@lu2112 nuz toto ze neviem co si mam o tom mysliet, ci len prehana kvoli propagacii znacky, alebo si fakt mozem ublizit inymi vitaminmi (co mi doniesla kamoska farmaceutka zo slovenska, ale na co midwife povedala ze farmaceut nie je midwife tak nemoze vediet 😒 ).
Na jogu si uz dnes prichystam veci pre istotu, a musim ist busom (vraj v dazdi sa nemoze startovat baterka) ale pokusim sa tam byt cca na 7mu tiez...dalsia midwife 15.5. (14.5. mi budu trhat zub, takze to bude funny tyzden 😀 )

@cimage dufam aj ja ze bude vsetko ok, teraz su prehnane opatrni, nech len skontroluju co treba a uvidime...ale s nicim z toho co mi je som nemala nikdy v zivote prakticky problem, tak dufam ze sa to nezmeni 🙂
drobcovi je u teba dobre ked sa nikam neponahla...drzim palce nech sa rozhybe cim skor 🙂 a nech ide vsetko ako po masle
akeho mate havina?

cimage
3. máj 2012

@radusiq Yorkshira, toho najvacsieho,su 3velkosti,ale nechceli sme riskovat,ze ho rozpucime 😀 .Povodne sme chceli havina z utulku,ale nedali nam, lebo nemame private garden. To je tazke asi ako s adopciou tu. Uvidime ako si zvyknu na seba.

lu2112
3. máj 2012

@radusiq no kazdopadne je to zvlastne ved kamoska by ti asi nechcela ublizit a urcite to skontrolovala a s konzultovala tak ja uz neviem. Oni inak nasmu zdravotnictvu velmi neveria lebo aj moju krv podcenili a teraz zase ze budem musiet pravidelne na krv tak som stoho cela z metena ale snad to spolu z dusevnou podporou niako dobojujeme obe 😝

radusiq
4. máj 2012

@cimage jeeeeej ja chcem strasne yorkshira, ked bude drobec starsi 😀 ale o velkostiach som nevedela...na utulky som tiez pozerala ale no hrozne je to fakt, tu co som pozerala tak dokonca si ani vybrat nemozes ale ked prejdes ich vyberom tak oni ti vyberu havina/macku aku si oni myslia ze ti pasuje...

@lu2112 no kamoska je normalne farmaceutka, robi v lekarni, a prakticky je jej robotou radit ludom co kedy pouzivat, takze som si ista ze nic zle sa nestane. Ono tu je NHS odporucana davka kys. listovej 0.4 m(mikro nie mili)g a na tom trvala ta midwife ze viac nesmiem, ale pritom vo vela krajinach EU je odporucana davka 0.8mg a v USA 1mg...
urcite dobojujeme, mysli na to ze ono to nie je zle, len ine, frustruje nas lebo tomu podvedome neverime...inak veci zbalene pripravene, o 7-mej som tam 🙂 inak ako je to tam s parkovanim?

radusiq
4. máj 2012

@lu2112 inak dobre ranko prajem 🙂

lu2112
4. máj 2012

@radusiq Dobre ranko
No tak asi by som to na tvojom mieste brala a ako pises ja im neverim obcas mam pocit ze vela veci zanedbavaju ale co uz musime si zvykat. Ale aspon som donutena studovat viac aby som mala prehlad.
No s parkovanim ak pojdes autom parkuje sa na ulici okolo toho domu ale nebol problem dalo sa naist miesto a ak ides autom kludne sa prezlec doma budes to mat lahsie lebo nieje tam ziadna taka satna ci nieco podobne a velmi sa nespotis pri tej Teho Joge 😀 😀. Uz sa tesim ja tam bude 19.00 cakat. 😉

radusiq
4. máj 2012

@lu2112 aha ok super tak teda pridem uz v teplakoch 😀 prakticke...
mate nejake plany na vikend inak? ja uz mam myslou tri dni volna 🙂 my sa chystame na Hampton Court Food Festival...mnami 🙂

lu2112
4. máj 2012

@radusiq no ja robim celi vykend a v nedelu vecer odchadzame domov o 22.00 mame trajekt tak uz ratam hodiny do odchodu sa velmi tesim. 😅 😅
Festival jedla mnam to by bolo super ale tak ja budem mat doma manzelovi uz tyzden rozpravam co vsetko si dam doma ked dojdeme tak dojdem taka vypasena z domu ze sa budem uz len gulat 😀

radusiq
4. máj 2012

@lu2112 juuj to uz bude iny festival 😀 😀
dnes mame riaditela u nas v office, prave som ho poslala sa umyt lebo si dal nejaku silnu vonavku z ktorej mi je zle 😀

lu2112
4. máj 2012

@radusiq pekne tak pokial chce aby si robila musi posluchat no stymi vonami to zabija aj mna mne smrdi manzelova najoblubenejsia vonavka tak vcera dostal novu a tuto ma zakaz nosit 😀 😀 a tiez mas pocit ze citis az za roh ja som mynule rozoznala vonavku na 3 metre 😀 normalne ze Kolombo zo mna je

lu2112
4. máj 2012

@cimage jeej Yorkshira chceme aj mi ked bude dietatko vecsie ale chceme toho malinkeho aby nebol vacsi ako nas zajacik budu sa spolu nahanat aspon dufam 😀
A ako sa dnes citis?? mali este stale nic?? Jemu je asi u teba tak dobre ze sa velmi nechce ponahlat 😀

cimage
4. máj 2012

@lu2112 Nas nema moc v laske deti,boji sa ich. Minule sme boli u kamosky a mala tam neter asi 10mesacnu, tak
len pozerali na seba, nas sa schovaval pod stol, ale zvykne si. Hlavne ked bude s nim od narodenia. Tak isto nema rad cudzich ludi,steka ako blazon, ale nehryzie, skor sa len brani a utecie. Vcera videl prvy krat macku zblizka, taky bol nastrazeny, ale kyval chvostom, nevedel co to je 🙂
A ten nas najmensi je velmi spokojny, len maminka zacina mat stresy aby nebol moc velky.

lu2112
4. máj 2012

@cimage neboj bude dobre a pokial bude vacsi to nevadi hlavne na to emysli lebo si to vsugerujes a budes sa bat pri porode 🙂 Schody si skusala?? to zevraj pomaha alebo divoky sex tak mozno by ste nieco mohli vyskusat 😀 😀

cimage
4. máj 2012

@lu2112 no ved to, ze cim dlhsie budem cakat, tym viac budem stresovat. A musim porodit v 42tt aby som mohla do vody, to je urcene ze od 38 do 42, ale snad nenechaju tolko cakat.
A ten divoky sex je fasa, lenze v tomto stadiu a s takym bruchom je uz vsetko divoke 😀

radusiq
4. máj 2012

@lu2112 mm si dava taky jeden mini-strek max 2x do tyzdna, ma dve vonavky odkedy ho poznam, lebo vsetko mu vadi a nesmie vela lebo kycha. Taze som si z neho srandu zvykla robit ze naco sa vobec vonia ked kym vojde do vytahu tak je to prec. Teraz ked sa navonia utekam z bytu, nechapem 😒 a co je horsie vo vlaku do roboty musim dost casto menit vagony kvoli spolusediacim...

@cimage boze, divoky sex, to co je? som si spomenula na sceny z Friends ked Rachel rodila 😀 este stiplave jedla som pocula ze pomahaju...

inak dobre sme sa tu zgrupili - vsetky tehotne, vsetky chceme yorkshira, latkujeme a @cimage nam vsetko skusa ako prva 😀 😀 😀

lu2112
4. máj 2012

@radusiq No to nezavydim to cestovanie to by ma stymi vonami asi zabilo ja sa prejde po cerstvom vzduch pat minut a som v praci to mi bude chybat ked sa prestahujeme ale to je asi vsetko co by mi chybalo z momentalneho miesta 😎.

@radusiq No pekne sme sa tu zisli a este si zabudla ze aj do vody chceme ist takze sa uz tesim na zazitky od @cimage a ako jej to vsetko pojde.

😀 😀

cimage
4. máj 2012

@radusiq ja som sa tiez smiala na priateloch, som vysvetlovala drahemu, ze sex pomaha ako flasa od kecupu 😀. Zboznujem priatelov, mam vsetky DVD a mozem to pozerat dokola, anglicky sa mi to paci este viac ako s dabingom. A na youtube zvyknem pozerat brepty, to je super 😀
Ja som taky obetny baranok 😵

radusiq
4. máj 2012

@cimage skoda ze si tak daleko by sme ta aj na jogu stiahli 🙂 inak tiez mam vsetky DVDcka, ale nikdy som ich neotvorila lebo na E4 zvykli chodit vzdy dookola 2 diely denne tak toto sme pozerali. Teraz ficim zas na Big Bangu 🙂

@lu2112 zabudla veru, tak aj ta voda 🙂 inak toto je moj sen, mierna prechadzka do roboty...uz roky mi vzdy tak vyslo ze dochadzam sialene vzdialenosti...v Irsku som po dialnici 40km jazdievala, teraz tu vlakom skoro hodinu a pol...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre