Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sophie1981
17. dec 2008

ahojte...konecne som sa dostala na net...tak u midwife to bolo veeelmi rychle dneska.....popocuvala ozvy, pozrela na pohyby maleho, prehmatala brusko, kontrola mocu.....a bolo....vyzera byt vsetko v poriadku tak sa tesim na 12., kedy mam scan...dalsia poradna je 2. januara....kedze tie moje prietoky su zle, tak kazde 2 tyzdne....3. zacinam predpripravu na porord..kazdu sobotu od 10 do 12.....sa mi nechce verit ze uz je to tak strasne blizko....cas leti.... 😀 ...pytala som sa aj na maternity allowance, ale najorv musim ist na sociaty care, vybavit formulare, ktore mi ona potvri, tak po sviatko zacinam vybavovat, kedze budem mat viac casu... 😉

miriama, s mojim priberanim je to jednoduche....do 20tt som mala stratu na vahe, ktoru som pomali dobiehala.....od 20tt do 24tt som stala na mojej normalnej vahe a az teraz od 25tt som konecne navrala 2 kila.....dnes somsa vazila tak mam opat kilko navyse tak sa tesim, uz som mala zo seba zly pocit ze nepriberam...takze hrdo hlasim 3 kila navyse, 26tt.... 😉 😉 ..priberanie je u kazdeho ine.....poznam baby co pribrali 20 kil pocas tehulkovania, a ako nahle porodili a kojili, do 6 mesiacov zhodili vsetko a su spat na vahe...iektore pribrali do 10 kil a maju to doteraz...zalezi na tele.....ale osobne si myslim, ze prezierat sa nemusime, kedze sme tehotne...stalejem do syta ale nie do prezratia... 😀 ...sice neviam ako sviatky.... 😉

weronika22
17. dec 2008

ahojte baby tak sophie tebe sa to uz definytivne krati kedze ti uz zacinaju pripravy na porod, kedy to mas termin? a ty cakas chlapceka???
Miriam ja som na vahe zatial rovnako akurat som dobehla to co som shudla ked som bola chora ale zatial nejako nepriberam teda nevazim sa ale sledujem sa a zatial nic ale verim ze po sviatkach to zacne..
miriram ty co vlastne robis? kde pracujes? ja som sa dnes potesila lebo mala som robit 24.dec do 4pm ale dnes mi manazer povedal ze ma nepotrebuje takze navarim kapustnicu a salat...tiez niesom kto vie aka kucharka ale tak dufam ze sa podari no..
Tiez este nemam vianocne nakupy a velmi sa na ne ani netesim lebo mna teraz tak rychlo vsetkko vycerpa...
tak sa drzte baby

sophie1981
18. dec 2008

caute...tak mam za sebou vzrusuucu noc stravenu na zachode...tak riadne som uz davno nezvracala.... 😝 ....takze teraz som utahana ako pes a ledva sa vleciem.... 😒 😒
weronika, termin mam v marci, prepripravu som si dala na januar, lebo vo february odchadzam... 😉 ..nevieme co cakame, a male volame drobec, tak preto maleho drobca.... 😉
ja sa na nakupychystam teraz cez vikend, velmi sa mi nechce, ale treba darceky, deti budu cakat co donesiem... 😀 ...a nebojte na kapustnici nieje co pokazit..klobaska cibulka, korenie kapusta.......atd.....zmiesat a nechat varit....nezabudajte, ze slovaci boli narod chudobny s jednoduchymi jedlami.... 😉 😀

zmrzka1
18. dec 2008

caute--no mne sa zda ,ze brusko sa zacalo vyduvat posledne dni az neuveritelne za tak kratku dobu...
aj oblecemie zacina tlacit ,no kym pridem domov tak mi povedia -sak si hovorila ,ze nemas brucho a ledva si sa dokotulala 😀
sophie aj ty si chytila sickness bug? no tak ja som mala to iste asi tyzden dozadu,nic moc....
😖

weronika22
20. dec 2008

ahojte baby mne sa uz vydulo brusko tak sa tesime 🙂

sophie1981
20. dec 2008

mne sa tiez vyduva....male plus kilo ceresni v nom...idem praasknut... 😀 😀 😀

weronika22
20. dec 2008

😀

sophie1981
21. dec 2008

ako babenky??....sa chystate na sviatky vo velkom???...dnes ideme do centra, sa aj tesim, ale ked si predstavim kolko sa nachodim tak ani nie.... 😖 ..Zmrzka, a ty ako sa neozyvas.....sice ani ja moc....este posledne dva hekticke dni pred svitklami a sme v normale, dokonca by som vravela, ze az v januarovom nic nerobeni... 😀 ...ako vam ide tehulkovanie.....tyzdne pekne naskakuju... 😀 😀

weronika22
21. dec 2008

ahojte baby tak o tych tyzdnoch sophie mas pravdu ja som na to nejakko ani nemyslela a vcera som si uvedomila v ktorom som tak som sa az zlakla ...ide to rychlo aspon mne tedda, a este teraz ked rastie brusko ....ja este musim dnes zajtra a pozajtra do prace a potom bude doma velky zhon a uz aj po sviatkoch...
Prajem prijemne nakupovanie len to neprehanaj aby si sa neunavila lebo ja som to v piatok prehnala a vcerajsok som stravila na gauci ani som sa pohnut nevladala...

zmrzka1
21. dec 2008

sophie--neviem ani co take pisat,pokusam sa najst niekoho z tejto oblasti a veru sa i vobec nedari ☹
inak s tehulkovanimn-brucho sa zacalo vyduvat trochu ,ale mne namiesto brucha rastu prsia a za chvilu ich budem podopierat 😀
weronika--no asi to potom budes mat tazke ked budes dalej v tehotenstve ked uz teraz mas take stavy ja som v 16tt ani pomaly neregistrovala ,ze som tehotna-teda ked si odmyslim dennu unavu a zvracanie 😝 ...
teraz som nemi tak casto unavena ako som zvykla ked mi byvalo zle..
inak neviem kto povedal,ze tehotenstvo je pekne 😠
najskor vracanie a unava-potom nekonfort v posteli- dychavicnost -tazke ohybanie,bolesti brucha,pocit plnosti,nemozes hocico zjest,chodit na wecko celu noc,neskor pride kopance do rebier a ja neviem co vsetko -kde je ten cas na ,,uzivanie si niecoho 🙄
to si kto vymyslel? 😲
😀 😀 😀 😀 😀
vy sa pochvalte co ste pokupili pod stromcek????

weronika22
21. dec 2008

zmrzka tak dufam ze to nebude az take zle, ja nejako nepocitujem ani unavu ani zvracanie som nemala akurat ja som strasne slaba celkovo a aj moja vyziva je taka vseljaka takze ked sa vyzivne nenajem nevladzem nic..
Ja uz cakam na tie pohyby dufam ze uz to pride aj ked teraz chcem aby ssa hybalo a neskor ked ma kopne do zaludka alebo rebra tak si budem tak spominat ake boli prve pohyby len bublinky 🙂

sophie1981
21. dec 2008

weronika, pohyby su super...aj ked niekedy neprijemne, ked ti male skace po mocaku 😀 , ale zato stale prijemne...ja by som uz nechcela len bublinkovanie...je to sranda, ked sedis v autobuse a brusko sa zacne triast az to zaregistruju ludia okolo a cumia na teba... 😀 ....ale je to super....o chvilku to zacne...a bude to len horsie... 😀 ..ja si tehotenstvo uzivam kolko vladzem....zacina mi byt aj troskuluto, ze este troska a uz nebudu kopanceky..... 😖 ...ale to bude zase o inom.....no nic, idem sa najest, este teraz sme len dosli s centra....tak som vyhladovana....
zmrzka....my sme nekupili nic...v marci kupujeme okna na cely dom, tak to bude nas 160 tisicovi darcek pod stromcek... 😀 😀 😀

weronika22
21. dec 2008

jooooj ta to sa potom tesim a ako si na tom s vahou sophie? kedy si zacala priberat? ja sa uz pomalicky zacinam zvacsovat asi vsade ...

sophie1981
21. dec 2008

s vahou saa da...pribrala som 3,5 kila....ja sa zvacsujem len na bruchu, vsetko ide len tam....nohy, boky stale rovnako....manzel sa stale smeje ze zo zadu vyzeram sexi, ale ked sa otocim, tak vyzeram pekne... 😀 😀

zmrzka1
21. dec 2008

sophie --ja som tiez len priatelovym detom pokupila a jemu no neviem neaky parfem a pojdeme na vypredaje tak tam pokupim darceky..uz sa tesim-hadam sa aj mne nieco ujde-od samej seba 😀

miriamasr
autor
21. dec 2008

ahojte babenky. nejako mi ten vianocny zhon preraste cez hlavu. stromcek nam uz stoji tak aspon z toho som pozitivne naladena. vianocne nakupy ma tak strasne unavuju. dni idu v jednom kolobehu. praca, upratovanie, vianocne nakupy. po 10 hodinove shift na nohach poviem vam praskli mi nervy. vsetko ma zacina boliet hlavne chrbat, ma skoliozu takze na krase mi to nepridava. a teraz je vsade tak strasne busy. dnes ma napriklad boli na hrudniku, neviem ci je to normalne. tak sa mi zda ze unava pre premaha.aj brusko mi uz vykuka sranda par ludi v praci to nevie tak si pravdepodobne myslia ze sa kazdy den prejedam. inak co robite s unavom. mate nejake rady na dobry relax. teraz si prajem aby den mal aspon 35 hodin. drzte sa pa pa

sophie1981
22. dec 2008

cau miriama....skus spomalit...ja este stale nemam darceky a co....ved sa nezabijem....vcera sme sli do centra, ale po 2 hodinkach som to vzdala medzi tym davom a sli sme domov...anipalacinku som si nedala... ☹ ...a recept na unavu a dobry relax???..hmmm...tak je viac moznosti.... 😀 ....kedze sme tehule, ta prva co ma napadla az taka relaxacna s nasimi postavami nieje... 😀 ..tak radsej postel a poriadny spanok..... 😀 😀

ivanka821
22. dec 2008

Ahojte tehulky....
tak ja zijem v UK uz 4 rok a byvam v Londyne.
Je tu niekde pobliz nejaka tehulka? Ja som v 12tt.

sophie1981
22. dec 2008

cau Ivanka, ja som z Londyna....sice tu budem uz len necele dva mesiace, ale este som...konkretne Wandsworth...a ty??

sophie1981
24. dec 2008

Zapchajte kominy, nepustte Santu, pouzi cement alebo maltu. Otvorte okno, staci aj malicko, darceky prinesie jedine Jezisko. 😀

Vesele Vianoce Vam vsetkym prajem 🙂 🙂

weronika22
24. dec 2008

Všetkým stresovaným ženám!!!
Nezabudni, že sa Ježiško narodil v chlieve,
takže sa vykašli na vianočné upratovanie,
nech sa u Vás cíti ako doma.

zmrzka1
24. dec 2008

Na jedličke sviečky svietia,
v jasliach leží Božie dieťa.
Nech Vás jeho láska hreje,
žiari i v tmách beznádeje,
do sŕdc, duší vašich vloží,
radosť, šťastie, pokoj boží.
Keď si zasadnete spolu
k štedrovečernému stolu,
nech Vám všetkým srdcia vedno
bijú ako srdce jedno,
v ktorom jedna túžba rastie:
láska, pokoj, radosť, šťastie

miriamasr
autor
26. dec 2008

ahojte babenky.

dufam ze ste prezili krasne vianoce a dostali vytuzene darceky aj ked ten najdolezitejsi si vsetky nosime pod srdieckom. dufam ze ste sa neprejedli tolko ako ja a dnes sa necitim najlepsie. asi som to fakt prehnala takze spat do normalu za par dni nas caka silvester a vse bude over. myslim sviatky, tak pa

sophie1981
27. dec 2008

caute....tak a je po sviatkoch...obzrate, zlenivete....presne ako to ma byt.....
miriamasr, my sme si nic nekupili, kedze uz vo velkom kupujeme vybavu pre male....tak to je nas arcek....ale sviatky boli celkom pekne...samozrejme ze sa to nikdy nevyrovna, ako ked si doma...s rodinou.....ale prezili sme posledne tu a uz sa tesim na tie dalsie.... 😀

miriamasr
autor
2. jan 2009

ahojte.

zelam vse naj do nove roku 200 hlavne vela zdravia stastia a trpezlivosti. ved na tie nase radolesti si este trosku musime pockat.
nech je lepsi ako ten posledny.

weronika chcela som sa len opytat. vies co si vravela o tej materskej ze si ju mozes vyziadat zo Slovenska. zistovala si o tom nieco, lebo ja som sa pytala a vraj mas na nu narok iba ak chodis na Slovensku na pravidelne prehliadky tak neviem co je natom pravda? pozdravujem pa

weronika22
8. jan 2009

ahojte baby tak ja som tu uz davno nebola..ako sa mate? ja som dnes rano citila prve pohyby tak sa vytesujem, brusko mam take uplne malinke tak dufam ze sa uz zacne teraz zvacsovat...kupila som monitor na pocuvanie srdiecka babatka ale este musim pockat nejake dva tyzdne a uz si budem moct pocuvat ako si tlkoce..

Miriam ja idem o mesiac na slovensko tak pozistujem a dam ti vediet ok? akoo sa mas inac? ty si uz v ktorom mesiaci?

sophie1981
9. jan 2009

caute....weronika, tak to je super, tesim sa s tebou...teraz uz len cakaj na poriadne kopance.... 😀 ...ja mam brucho uz ako loptu...takze rastieme..v pondelok idem na scan, sa teiz vytesujem ze uvidim drobca.....no a pomali uzbalim veci, kedze o 4 tyzdne odchadzame... 😵 😵 😵

weronika22
9. jan 2009

ahoj sophie no tak ty to uz mas co chvila, a to idete na slovensko? a ako cestujes? ja som si teraz kupila letenku na februar tak dufam ze bude vsetko v poriadku ak budem letiet..co myslis? nemalo by sa nic stat...?
a co mena uz ste vybrali nejake? ja som zacala nieco pozerat ale zatial nevviem no aj chcem pockat do scanu ze co povedia cco to je a potom nejake vyberieme...ja by som chcela chlapceka tak dufam..aj teraz sa mi tam vselijako kruti a vrti.. 🙂

sophie1981
10. jan 2009

ano ideme na svk.....cestujeme autom, lietadlom koly prietokom ma uz nepustia, kedze mi midwife odmietla dat potvrdenie fit to fly....ale taky bol aj plan ze ideme na aute....co sa tyka teba, nemyslim, ze by mal byt problem s letom.....ja som naposledy letela v 21tt....a uplne v pohode...male sa vrtilo ako blaznive pocas letu...tak s to uzi... 🙂 🙂 ..mena mame pre dievcatko Katarinka, pre chlapceka Vratko....my stale neviem co to bude a uz to asi aj necham tak....ved uz som v 3 trimestri, tak uz vydrzim a zacina to byt aj sranda ked netusis co to bude... 😀 ...tie prve pohyby su super....ale aj tie dalsie.....mna uz kope azpod zaludkom, ked sa zaprie ruckami do brucha tak je to uz citit ze to rucicky.....a cka sa mu aj 5x denne chudatku malemu... 😕

weronika22
10. jan 2009

no tak musi byt fakt sranda a ako vies ze sa cka? ja som si kupila taky monitor na pocuvanie srdiecka a pise tam ze budem moct pocut aj ine zvuky ako ckanie a tak ale este je to pre mna skoro musim si este nejake tie dva tyzdne pockat..ani brusko este velmi nemam.
Vratko je pekne meno , a co by ste radsej chceli? dievcatko alebo chlapceka? a co vybavicka? uz nachystana?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre