Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
23. jún 2012

@lu2112 dobre ranko prajem, prave mi dosla pokuta za parkovanie, nase ranajky v McDonalde prosim trvali 3 hodiny a 4 minuty, a vraj je tam obmedzeny cas parkovania...tak som sa zasmiala, moja prva pokuta v zivote, a za vykecavanie 😀 😀 😀

@slivka233 vitaj, snad uz ti to zbehne raz dva a bez komplikacii 🙂

@katie555 ten vankus je super, beriem ho aj na dovolenku, len si nesmies zvyknut spat stale v jednej rovnakej polohe. A mm ma trosku reci ze vankus objimam viac ako jeho...

katie555
23. jún 2012

@sarifa ja som sa Uz registrovala asi 2 tyzdne spat.a Babo 7 dnove moze letiet

lu2112
23. jún 2012

😀 @radusiq Jej no to som ani netusila ze tam je obmedzeny cas parkovania 😒 . No musim teda pozriet na internete lebo nam to nema kam prist kedze mame slovenske auto tak som zvedava ci to najdem online. Ale dobre vediet tak nabuduce musime pozriet casovy limit 😀
A inak ako sa ti dari vsetko v pohode?? Ja som dnes niaka dolamana cela nic sa mi nechce a to v robotu musim vydrzat aspon do 16:00 sa mi ale vobec ze nchce 😅

radusiq
23. jún 2012

@lu2112 vidis to ma ani nenapadlo...tiez som si nic nevsimla, tym ze je to pri obchdoch ma to ani nenapadlo skontrolovat...
Celkom v pohode, dobre som sa vyspinkala, nafarbila som si vlasy pred dovolenkou...trosku som taka vycerpana ale to mam pocit ze budem uz do konca tehotenstva...mas aspon zajtra volno?

lu2112
23. jún 2012

@radusiq No ja si tiez myslim ze to tak bude do konca tehotenstva uz sa neviem dockat materskej uz len 55 dni tak to uz je raz dva. Nieze by som pocitala ale uz sa neviem dockat potrebujem uz taky klud a cas na seba 😀.
Zajtra mam volno aj v pondelok lenze v s pondelkom je to este otazne kedze maju doist ku nam ludia z head officu tak treba vsetko nachystat no mozno vecer sa budem musiet dotrepat na par hodin no uvidime. Inak neviem co ma Maxik za polohy ale obcas mam tak nasponovane brucho ako by som zjedla pravitko taky divny tvar a potom ho ormalne musim stuchnut nech sa trochu posunie lebo my tlaci na vsetko mozne. No strasne stimi chlapmi kolko miesta im treba a stale nemaju dost 😀. A co planujete robit cez vykend ci len odychovat?
Mi ideme balit aspon dufam ze budem vladat alebo poprehanam trochu manzela ja to budem riadit zo sedacky 😀

radusiq
23. jún 2012

@lu2112 ja uz len 23x do prace pojdem, mozno este menej ak mi midwife zmeni due date tak ako chcem 🙂 uz sa velmi neviem dockat, a prakicky uz aj v praci zo mna asi nie su nadseni - vkuse mi daco je, neviem sa uz sustredit, takze si zrobim svoju robotu a pokial traktory nepadaju necham telefon zvonit kym ho nedvihne niekto iny 😀
Idem si kupit plavky, vcera som v Debenhamse skusala take co maju tielkovy vrch - no katastrofa, vyzerala som ako Fantozzi (drobec vyrastol za posledne dva tyzdne poriadne), takze to vidim na nejake dvojdielne a biele bavlnene tricka na plaz. Bola som aj vo Whole Foods Markete - kupila som prirodne opalovaky a sprej po opalovani. Nasla som tam aj gel na masaz hradze, ked sa vratime z dovolenky chcem zacat. A potom som si musela dat po rukach a utekat, inak by som kludne sla s uctom do minusu tam 😀
Prajem prijemne balenie, nech Vam (muzovi) ide od ruky

lu2112
23. jún 2012

@radusiq no urcite dvojdielne budu asi lepsie ja som si skusala tehotenske a to ako v sude keby som bola takze dvojdielne to u mna vyhrali tiez z nextu som si objednala ze ked pojdem z drahym na vykend tak chceme ist aj do bazena v hoteli nech mam pocit dovolenky 😀 aspon trochu.
Vidim ze si sa nechal uniest v Whole Foods Markete no poznam take stavy ja som momentalne na to tak ze mam na ucte len do konca mesiaca na stravu ziadne ine rozhadzovanie sa nekona. Drahy dostal odomna darcek k vyrociu teda k oby dvom kedze sme mali dve svadby a toto leto mame 12 rokov co sme spolu takze som to dala vsetko do hromady a dostal Ipad. Taku radost som dlho na nom nevidela. Ale bol za tym zamer aj ja som chcela kvoli tomu ked budem na materskej aspon mam nieco prakticke k malemu 😀

radusiq
23. jún 2012

@lu2112 nuz ja vzdy ked som tam tak to tak dopadne, aj ked som si vedoma z tie iste veci maju inde za polovicu ale ked tam je to tak pekne na jednom mieste 😀
🙂 parada super napad, gratulujem k vyrociu teda...

puffu
23. jún 2012

ahojte dievcata, s manzelom zijeme a pracujeme v uk 4roky, zatial nad detickami iba uvazujeme a nevieme co by bolo najlepsie, kedze mame celkom fyzicky lahku pracu chceli by sme otehotniet tu v uk, ostat tu do 6-7 mesiaca ale odrodit by som uz chcela na sr a taktiez by sme ostali na sr nastalo po porode. Neviete ako by to bolo s materskou? Mala by som narok na matersku z uk?

cimage
23. jún 2012

Caute baby, musim sa pochvalit: dnes som mala super prekvapko. MM dosiel z prace a pyta sa ma,ze co robim vecer. Ja,ze kojim a prebalujem 😀 . On sa usmial a povedal,ze nie, lebo ides do divadla na Dirty Dancing muzikal. Dokonca mi vybavil aj doprovod,moju kamosku. Bolo to super. Maly vydrzal bez maminky,co je este lepsie.

sarifa
23. jún 2012

@cimage Tak tomu vravim spravny manzel 🙂 a ake bolo dovadlo?

cimage
24. jún 2012

@sarifa Bolo to uplne super. Mali to dobre zmaknute, super kulisy, tance a spev, ako vo filme. Baby bola dobra a ta jej trapna sestra bola este lepsia ako original 😀. Skoncilo to ako jedna mega party, tancovalo cele divadlo, cca 1200ludi 😉.

cimage
24. jún 2012

@slivka233 Ahoj, akurat citam,ze si z leeds, ja tiez 😀 , kde presne?

lu2112
24. jún 2012

@cimage jeej super no tak mm sa vytiahol a este zvladol maleho no super tak to mozete praktizovat castejsie 😀. Urcite ti to pomohlo trovhu vypadnut a zrelaxovat ja som tiez bola na dirty dencing asi pred rokom a bolo to skvele uzasny zazitok 🙂 a ako mali ako to zvladate uz mate zabehnuty system ??

lu2112
24. jún 2012

@puffu neviem ake su pritom pomienky ale viem ze sa to da ze matersku poberas stadeto ale musi ti chodit na anglicky ucet. Ale budes si to musiet zistit.

puffu
24. jún 2012

@lu2112 ...no budem sa musiet poinformovat na uradoch...ale aj tak dakujem za odpoved

cimage
24. jún 2012

@lu2112 On to zvlada s malym, len kojit nemoze. A Misanek vydrzal 6hod bez papania. Dosli sme domov a nechceli sme ho budit, tak sme ho naobliekaneho dali do postielky a spal dalej.

lu2112
24. jún 2012

@cimage no super aj mali ti doprial pekny vecer 🙂 jeej

radusiq
24. jún 2012

@cimage ahoj, krasny darcek od manzela, verim ze si si to uzila 🙂

vladka07
24. jún 2012

ahojte 🙂 chcela by som sa opytat ci niekto rodil na Whipps Cross Hospital ? a ze ak ano ake to tam bolo a tak 🙂 a este ci nemate skusenosti s kocikom Baby Lux Magnum 🙂 dakujeem a zelam prijemne tehulkovanie 😉

lu2112
25. jún 2012

@radusiq dobre ranko tak ja som dnes vstala trochu neskor mali ma nechal vyspat ale musim povedat ze isli sme spat az o 24:00 takze sme to potrebovali 😀 . Mm mi odysiel zase na sluzobku na tri dni ale tak niako dobojujeme aspon mam dvoch loptosov so mnou tak sa necitim sama. A ty ako sa dnes citis odychnuta po vykende??

radusiq
25. jún 2012

@lu2112 dobre ranko, aky si mala vikend? Pozeram ze si dala nove fotky, ste boli niekde na vylet?
Ja zas v praci, ale tyzden je ovela krajsi ked viem ze na jeho konci idem na dovolenku 😀 inak vcera mi skoncila kamoska v nemocnici s kiahnami, videli sme sa naposledy minulu sobotu, prve priznaky mala az v stredu vecer. Ja som asi mala kiahne ako mala ale nie som si 100% ista tak sa trosku bojim, aj ked riziko vyzera byt velmi malicke...

radusiq
25. jún 2012

@lu2112 haha zas sme naraz pisali 😀 no pekne, vidim ze ty vo velkom trenujes na maminu na plny uvazok 🙂
Ja v pohode, prijemny vikend bol, oddychovy. Konecne som nasla plavky ktore mi ako-tak sedia, tak uz mam v podstate pobalene. Este mi treba flight socks a hotovo

lu2112
25. jún 2012

@radusiq no boli sme na vylete v Hampton Court Palace Gardens urcite odporucam nieje to daleko ale bolo tam uzasne. Z drahym sme sa dohodlinze teraz kazdy vykend niekam vypadneme az pokial budem vladat aby sme si trochu uzilinpred prichodom maleho 😀. No tie kiahne no to by aj mna nastrasilo ale ked priznaky mala az vstredu nepozerala si nahodou inkubacnu dobu na internete. No nechcem strasit ale pre teba je to nebezpecne aj ked si to mala ked si tehotna. Ale ak ste spolu neboli ked mala prev priznaky malo by to bit v poriadku ale na tvojom mieste to spomen MW ved tento tyzden tam ides ak si dobre pamatam aspon budes v klude potom 🙂

lu2112
25. jún 2012

@radusiq ponozky odporucam kupit na letisku 😀 ja ich vzdy tam kupujem ked ideme na dlhsi let

radusiq
25. jún 2012

@lu2112 dobry plan, len si uzite kym to ide 🙂 hladala som info po nete kde sa dalo, tak vraj pokial som to mala ako mala tak je velmi malicka sanca ze by mi nieco hrozilo, a to vlastne len v pripade ze ako dieta som bola misdiagnosed. Inkubacna doba je 3 tyzdne, ale to je od nakazenia do prvych priznakov. Infekcne su kiahne len 2 dni pred prvymi priznakmi, takze by to malo byt uplne ok, ale tak asi to spomeniem, pre istotu...

lu2112
25. jún 2012

@radusiq no tak potom je naozaj ryziko velmi malinke. Ja so dnes volala GP kvoli terminu a tam ze az buduci tyzden tak mam az o tyzden v utorok. Potom 11.07 mam ten test na cukrovku a 20.07 mw a potom zase lekara kvoli krvy tento mesiac to mam niake nabite aspon to rychlo ubehne a potom uz len dva tyzdne v auguste a materska sa neviem dockat uz

slivka233
25. jún 2012

@sarifa Ahoj, tak uz som od 3 juna na materskej a som za to strasne rada, lebo posledne dni som mlela z posledneho a to boli tie horucavey vtedy este. Citala som a aj midwife mi povedala ze po 28. dni moze babo lietat ak to nieje na dlhe trasy, tak slovensko popriprade kratsi let do prahy a odtial autom je ok, ja som zo zapadu takze mam blizko aj Blavu aj Prahu. aj Vieden. Brusko mam aj ja tazke, a tlaci sa mi dole dnes som prave zacala 32 tt. a konecne sa mi zdvhla aj vaha, dost dleho som bola na jednom a tom istom ale teraz zrazu z noci do rana pic a zopar kil navyse, ale tak tesim sa kazdemu kilecku. aj ja mam tehotenstvo ok len tie strasne bolesti kosti, panvy, midwife povedala ze maly ma hlavicku priamo v lonovej kosti uz akoby pripraveny na porod caka a preto ma tak velmi boli a tlaci panva. dokonca povedala zbal si uz tasku asi pojdes sko...a aj by som to privitala tak zaciatkom augusta xixix

slivka233
25. jún 2012

@lu2112 dakujem a vittaam
pat po dvoch dnoch tu, sice citam ale nestihala som pisat mali sme navstevu cely vikend, partnerova teta s 3 detmi, tak som sa cvicila, juuuj no mas vsetky tehotenske priznaky co existuju to je teda ... teda malicke dava o sebe vediet hned od zaciatku. Ja som si to celkom uzivala az do 7. mesiaca, potom je to uz tazsie ale som ada ze coskoro bude uz koniec, dokonca uz mam aj stresy co ako dopadne aky bude porod ale prezilo to tolko zien tak snad to nejak prezijem aj ja...haha

slivka233
25. jún 2012

@cimage
Ahoj no uz teda z Leeds ani nie, prestahovali sme sa, len akosi mi stale pod prsty automaticky ide Leeds, teraz byvame v Riddlesden to je pri Keighley to uz viacmenej patri pod Bradford , predtym v Leeds vo flate pri vlakovej stanici ale uprednostnili sme trosku kludnejsiu oblast. a nelutujem, tu je supe, klud, cisto, krasny flat a vsetko na dosah. ty si priamo z Leeds??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre