Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

monkka21
24. sep 2012

@sarifa ani porod nebol taky zli ako ked som bola chora po tejto vakcine. ☹

sarifa
24. sep 2012

@monkka21 no ja to iste povedat nemozem hehe. Ja som zase ked sombola tehotna bola chora kazdy mesiac to bolo na nervy hlavne v praci

katie555
24. sep 2012

@andrea2510 ahoj..mne len zavolala asistentka ze ci teda vsetko ok ci mozu 'exchange contracts' 5 minut na to ze done...
ale po prestahovani dostanes papiere na vase mena z land registry - to by som povedala ze je vlastnicky list ...ale to bude az po tom co sa nastahujete - my sme tusim tak 3 tyzdne neviem presne

@sarifa tebe to mlieko nedalo spavat ...ale dobry servis...aj ked isto to mozes mat aj v prirucnej - preco si vlastne myslis ze nemozes? Kamilkovy caj maju aj tu nie ? ale poviem maminke a dakujem za rady..ja len koli tomu ze mama pride v polke novembra tak mi moze priniest co tu neviem zohnat...aj ked ona uz vela veci pozistovala bo znamy maju malych tak ti radia ze co je dobre a ona sa vzdy pyta ze ci to tu mame alebo chcem doniest ..

@lu2112 akurat peciem ten chlebik - len malo muky bolo - ked som vybrala cesto z pekarnicky som musela dost muky pridat inak by som nesformovala bochnik vobec...ale to mozno ze stredne velke zemiaky je tazko odhadnut..

dnes som zase nemastna neslana, citim sa v depke to z tohoto pocasia awwww help..unavena som ledva oci otvorene e ked idem do postele neviem zaspat 😕

katie555
24. sep 2012

@nelkas no aj tu leje od rana a co som pozerala predpoved pocasia nevyzera to lepsie najblizsi tyzden...len ma to depkuje akurat ...
To som pocula ze tu v manchestri je tusim aj polska banka - teda banka ale je tam len polsky staff..
Co sa tyka tu nemocnice - my sme booknuti do Wythenshawe hospital - mame to tak 15 minut a zatial co sme sa stretli z mw , doctors atd kazdy bol mily - okrem recepcnej na utz...ale tak to sa da prezit..ja sa uz neviem dokat kedy uz pojdem toto cakanie ma nebavi ...planujem active labour mat vo vode a potom porod na suchu len je otazne ci mi to vyjde...

ja pas budem vybavovat anglicky a potom len doma dam zapisat na matriku na svk aby bola malinka vedena aj ako slovenka ...takze ja sa ambasade vyhnem ..

katie555
24. sep 2012

@monkka21 ja varim plnenu papriku ale pecenu v rure nie v pretlaku ...a k tomu skusam chlieb piect co mi lucka dala recept...

lu2112
24. sep 2012

@katie555 moja cerstvy chlebik ta postavy na nohy a zlepsi naladu ja som na tom podobne ale nastastie po obede sa mi podarilo spat 🙂

lu2112
24. sep 2012

@radusiq vyberate hudbu ? To je ako na svadbu ze na prvy tanec 🙂. To ma ani nenapadlo no nas sa narodi asi na vreskot vlastnej mami 🙂.

andrea2510
24. sep 2012

@katie555
@nelkas
v manchestri je lloydska na market street ta co je skoro pri cathedrale a tam sa vsetci bavia polsky

inak aj ja som chcela robit anglicky pas ked sme tu obaja sice slovaci ale sme tu cez viac ako 5 rokov tak by mala mat mala narok na anglicky pas nie?

radusiq
24. sep 2012

@lu2112 no to mi mw povedala ze maju na sale cd prehravac ze pri planovanej sekcii si mozem doniest hudbu do ktorej sa maly narodi 😀 aj ma napadlo dat tu istu ako na 1.tanec sme mali...

monkka21
24. sep 2012

@katie555 a to normalne papriku mas naplnenu tak ako ked robis v omacke ?ci niecim inym ju mas naplnenu?ja som uvarila spagety a este spravim kecupovo sunkovu omacku.

lu2112
24. sep 2012

@radusiq no tak dobre vyberte🙂. Co si dnes robila ja nic len lenosila a jedla nic ine sa mi nechcelo teraz cakam na manzela ze pojdeme niekam nakupit nech sa vyvetram po celom dni doma🙂.

lu2112
24. sep 2012

@andrea2510 ak ste tu viac ako pat rokov v kuse tak mala ma narok na UK pas len to musite z dokladovat z P 60 ze ste tu tolko. 😉

andrea2510
24. sep 2012

@lu2112 tak to neni problem ja tiez asi vybavim anglicky pas najprv potom slovensky

katie555
24. sep 2012

@monkka21 ja som dala len mlete maso, cibulu, papriku a koreniny...tym napilnila papriku na polovicky a do sklenej misy dala pasatu a tu ochutila a vsetko dokpy piect asi hodinu .

@lu2112 no chutil chlebik len som dost rasce citila (ja dala cumin ved to by malo byt to iste) xixi no ale chutnucky

@andrea2510 ano mozes poziadat - ja som inak teraz poziadala o plnu rezidenciu takze moj pas je tam - ale to je to iste ze musis zdokladovat ze si tu 5 rokov poctivo platis dane ...a plus musela si mat este tu working scheme - tak tu modru karticku co ti poslali po roku ked si im poslala vsetky vyplatne pasky ..

lu2112
24. sep 2012

@andrea2510 no urcite to bude lahsie vybavit ako slovensky my ten budeme riesit az na slovensku anglicky vybavis za dva tyzdne cez postu 😉

@katie555 no ja mam rada rascu tak mne to nevadi ale om rada ze chuti. 😉

radusiq
24. sep 2012

@lu2112 ja tiez ani som nepopratala, len tri pracky vyprala...no nieco uz vyberieme, nech ma drobatko peknu atmosferu ked sa narodi 🙂 normalne na mna prislo take obdobie ze kazdym dnom sa viac a viac tesim nanho

andrea2510
24. sep 2012

@katie555 tu karticku mam ale ak budu chciet vyplatne pasky tak to bude problem

andrea2510
24. sep 2012

@lu2112 jedine na co sa netesim po porode su tie vybavovacky s papiermy o tolko veci treba poziadat vyplnit a co ja viem co

tinna333
24. sep 2012

@lydusska ahoj som rada ze si sa ozvala 🙂 ja tu mam v Bristole iba jednu kamosku co ma teraz asi 3 mesacnu dcerku inak tu tiez ziadnu tehu slovenku nepoznam tak by som urcite rada pokecala, no ja som dnes bola iba u GP prvy krat sa nahlasit lebo my sme sa akurat vratili z dovolenky na Slovensku a predtym som nestihla zajst lebo len 3 dni pred dovolenkou som mala pozit. test, dali my tam akurat kopu papierov co mam vyplnit a tie mam zajtra odniest k midwife a potom ma budu kontaktovat ze kedy mam prist na prve stretnutie.. takze ty si na tom lepsie ako ja ked uz mas u nich termin, ja dufam ze nebudem musiet cakat nejak dlho aby stihli vsetky testy co maju v papieroch pisu ze od 8-10tt kopec testov tak uvidim co mi povedia aj GP ma dokonca dnes zdrbal ze co som skor neprisla tak som mu vysvetlila ze v piatok o polnoci sme priliteli spat do UK a skor sa nedalo. Inak kde presne byvas? my sme na Horfield. P.S. Milu som kupila na slovensku :D takze zasoby mi nevydrzia dlho ale ked poznas taky obchod na Fishpond/Easto niesom si ista oblastou 😀 tak tam taky arab ma obchod so slov. polsko. lytovskymi produktami a predava aj milu takze teraz tam budem chodit asi castejsie a robit zasoby 😀 maj sa zatial, aj tebe nech sa dari, malinke nech rastie tfuj tfuj..

katie555
24. sep 2012

@andrea2510 p60 a ak mas p45 ked si menia pracu. Plus dokaz o rezidencii ja davala na kazdu adresu kde som kedy byvala jeden bank statement.

lydusska
24. sep 2012

Hhhh no tak to by sme mohli spolu do toho obchodu zajst za milou ;))). Myslim si ze ten obchod je na Church Road ... ale nie som si na 100% ista, ale raz sa mi zda ze som ho tam videla.... Ja byvam presne v centre - ako by som to presnejsie povedala, mmm iba ze doorsteps to Cabot Circus hhh, ale to uz iba na posledny mesiac, musime sa prestahovat, lebo tu ten byt to je na palicu. Kurenie mame elektricke, takze ziadne slava a drahe to je a zacina byt pekna kosa, takze treba zmenu, uz je na case!!!

Inak ja idem teraz na Slovensko vo stvrtok domov maminu pozriet, tak ak chces milu ti donesiem 🙂)) a mozeme dat s kavickou niekde hhhh 🙂)) chichi. Aku kavicku mas rada, od Starbucks alebo preferujes Costa Coffee, ci Nero?

Aj mne by sa Slovenska kamaratka tu v Bristole hodila teda!!! ja tu nemam nikoho musim povedat, vsetky co som mala, tak sa odstahovali do ineho mesta, alebo sa vratili na Slovensko :( .... takze som opat sama a hlavne to je super ze si tehotna a mozeme to vsteko prezivat spolu hhh 🙂, no uzasny ten nas osud!!!

Hhhh teba zdrbal doktor? to nemas asi Anglicana hhh, ze????? Neverim tomu ze by ta Anglican zdrbal hhhh 😀 ...... Ti su taki laxni a bez tych ich slovnikov by asi nic ani nepredpisali, hmmm .....

Ti poviem ze ja som zvedava na to moje prve stretko s midwife, lebo mne nedali ziadne papiere vyplnit este, ze mi vsetko poslu postou, ale tam mi zatial nic neprislo, tak to som zvedava hmmmm .... To asi bude zabity pol den u midwife a nic z toho ako ma baby strasili ze prve stretko s midwife bude o nicom v podstate, tak som faaaaaakt zvedava ....

cmuuuuk

tinna333
24. sep 2012

@lydusska vies co my sme si tolko sladkosti nakupili teraz na dovolenke ze az na smiech asi 4kg 😀 to aj pre draheho mojeho lebo radi maskrtime.. ja inak kavu nepijem 😀 nikdy som ani nepila a som si povedala ze ani nezacnem aj tak sa odporuca v tehu nepit, ale milujem Starbucks hot chocolate, ale to maju aj Costa takze mne je jedno ja som nenarocna.. no my sa tiez ideme stahovat tiez mame 1 bedroom a majitel sa rozhodol ho predat s cim nas pekne nasral lebo sme boli spokojny na 100% krasne novucke byvanie na prizemi + zahradka no krasa,.. takze stahujeme do ineho 1 bedroom teraz v piatok. Inak doktor je anglican ale musim povedat ze je fakt perfektny, ja aj ked som za nim chodila s tym ze sa nam nedari otehotniet po roku tak povedal ze sa to vacsinou riesi az po 2 rokoch ale urobi vsetko aby nam pomohol a v kuse robil nejake testy posielal ma kade tade takze som nad mieru spokojna s nim, on hovoril ze ma rad Slovakov ze mal Slovensku opatrovatelku pre deti dlhe roky takze ma dobre skusenosti tak asi si nas s manzelom oblubil alebo co 🙂

katie555
25. sep 2012

Dobre ranko maminky a bruska. Tak Ako sme spali? Ze by som dnes rano bola prva ?

@lu2112 Uz rodis ze to tu neotvaras ? Xexe

andie25
25. sep 2012

@katie555 bre ranko🙂 ja na ceste do nemocky, som zvedava komu dnes pomôžem na svet 🙂 pekny dnik všetkým!

lu2112
25. sep 2012

Dobre ranko prajem vsetkym ako sme sa dnes vyspinkali? Dufam ze deticky a bruska posluchali celu noc. Prajem pekny dnik vsetkym dufam ze nebude zase prsat cely den 🙂.

lu2112
25. sep 2012

@katie555 moja nemala som net tak si ma predbehla🙂. Este nerodime aj ked kazdy den si myslim ze uz ale su to len plane poplachy🙂.

@andie25 pekny den v praci prajem a kludne mozes nam pomoct na svet uz by sa nam to aj hodilo 🙂.

slivka233
25. sep 2012

Dobre ranko mamky cakatelky, teda pocasie je hrozne, len spat a spat....ale neda sa....dnes cakame posledny krat HV som zvedava kolko vazime lebo pri pestovani to uz poriadne citit. ..
dufam ze vase brusenka posluchaju a postupne poprichadzaju na svet...niet krajsi pohlad ako ked pri kojeni na vas drobec hladi tymi krasnymi ockami...
@sarifa ako sa mate Leni?mala je ok?

andrea2510
25. sep 2012

@katie555
@lu2112 ja nechapem ako mozete vstavat tak skoro ked ste na materskej a este ked vonku prsi. sice predtym som aj ja byvala hore ale uz ma to preslo. ja by som este spala kebyze nemusim ist do prace sa tesim uz len 3x

radusiq
25. sep 2012

Dobre ranko prajem, pozeram ze @katie555 sa uz chysta prebrat otvaraciu stafetu po Lucke 😀 pocasie sa nam umudrilo, dufam ze aj vydrzi, uz mi je dlho zas doma sediet...

@andie25 krasny pocit pri ceste do prace, to by som brala 🙂 pekny dnik a nech ti zbehne

@lu2112 akoze ako? Maxik stale lenivy? ty sa ako citis?

@slivka233 tak to vy ste ten dazd doniesli k nam! a ako ste odisli tu sa vycasilo 😀 ako maly zvladol cestu z/do Londyna? inak ako casto chodi HV po porode?

lu2112
25. sep 2012

@andrea2510 ahoj moja ved pockajked budes namaterskej budes hore skoro tiez ja som si tiez hovorila ze sa vyspim ale nejde nam to mali sa budi a potom ja mam po spani raz dva🙂. Uz sa ti to krati

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre