Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

monkka21
19. sep 2012

@katie555 no tak na slovensko ani ja .to sme museli do londyna ista busom.

lu2112
19. sep 2012

@katie555 no mne to vyhovuje 04.10 to je taky pekny datum 😉

@radusiq ako si dopadla u MW??

monkka21
19. sep 2012

ahojte.toto su moje prve trdelniky 😀

lydusska
19. sep 2012

@radusiq ahaaa tak to by fakt mohlo sposobit komplikacie, tak to je asi teda dobre ze to bude C-sekciou aby sa neriskovalo!!!

katie555
19. sep 2012

@monkka21 ja som ich robila asi 2 tyzdne dozadu...davala si flasu ci valok?

@radusiq ja sa citim v pohode - teda po 2krat nap dnes poobede, stale sa len citim priserne unavena...uvidim co bude zajtra

ok datum mame dohodnuty, len musime este dohovarat babatkam a Radka zodpovednej osobe za c-section ...lol

nevie niekto povedat ze ci je nejaky nebezpecny limit kolko ovocia denne pojem ?? bo u mna normal denne tak 3 banany, 2 broskyne, hrozno, mandarinky, pomarance atd...

monkka21
19. sep 2012

@katie555 valok som davala,ale strasne dlho to trva kedze som mala len jeden.ty si ako robila?

katie555
19. sep 2012

@monkka21 valok tiez ..mam jeden ale ja som robila pol davky (bo som uz nemala tolko polohrubej muky) vysli mi z toho 4 kusy a to bolo ze na valok vosli 2 naraz...nam chutili ...xixi .. 😀

monkka21
19. sep 2012

@katie555 ja som robila zo 600g polohrubej a vyslo mi 6 kusov takych valkych.,mne s alen jeden zmestil na valok.

katie555
19. sep 2012

@monkka21 len si mi teraz narobila chute ..mozno zajtra urobim ked sa budem citit ok ....xixi ...chcem ist kuk do aldi maju tam 'baby event' prevapujuco tommee tippee veci a tak - stelilizator za 10 libier a inde stoji 26 atd...mala by som zacat chodit von trosku bo som len doma zavreta s malom pohybu 😔

monkka21
19. sep 2012

@katie555 ja mam aldi velmi daleko,ale ja ma zase okrem postielky celu vybavu uz hotovu,teda este do porodnice blbosti mi chybaju.ale ked idem do mesta tak stale musim nieco kupit pre babo 😀

radusiq
19. sep 2012

@monkka21
@katie555 baby to akoooo? Ani by ma nenapadlo ze doma sa daju trdelniky robit 😕 😕

@lu2112 no bola to moja posledna mw podla vsetkeho, mam malo zeleza ale nie ovela, mam 10.8. Inak mi rozpravala o cisarskom ze co a ako bude, tak sa normalne tesim. A skusi ona dojst ma pozret domov potom na kontrolu, zlata 🙂

monkka21
19. sep 2012

@radusiq http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8256 ja som robila podla tohoto receptu.mozes si valok obalit alobalom a tak je tam postup napisany.alebo sa da zevraj aj s tych rulok z kuchynskych utierok,tiez obalit alobalom

katie555
19. sep 2012

@radusiq ja robila ten isty recept sa mi zda ..viem ze bol z minibazaru a vyzera to to iste (zabudam uz xixi) a chutia vyborne ....troska namahy to da urobit to .. Ja som 'miesila a kysla' v pekarnicke inak ...teda ja vsetko kysnute robim tam ...udajne sa da aj na sklenych flaskach inak a tym padom ich urobis vsetky naraz ...

@monkka21 ja tom mam 5 minut na aute - ja tiez uz povedala ze nic nekupujem na malu..akurat sme sa bavili s drahym ze malej co treba budu fusaky na zimu na slovensku, ale to dostane na vianoce - kedze neveim aka velka bude a v januari velkost 0-3 by mohla byt uz mala ..Aj ked mw ma vcera ubezpecovala ze aj ked sa mi zmensilo brucho - tak baby bude 'normal size' ale co je povazovane za normal size?

monkka21
19. sep 2012

@katie555 normal size je asi okolo tych 3500g,lebo moja bola 4kg a uz jasli ze aka velika,sa ale necudujem ked som videla na izbe to tie malinke babatka.Bianka bola obor oproti nim.ale u fajciarok je to normalne,ze maju mensie babatka.jedna este len sa balila a uz mala skatulku s cigaretami v papuli 😠 ale uz zase tocim o inom 😀

katie555
19. sep 2012

@monkka21 tak ja nefajcim...xixi ..no ono mi to skor pripadalo ze sa ma ona snazila ukludnit ze nebude moc malinka 😉 nakolko sa mi zmensilo brucho od posledneho merania, co potom povedali je ze malej hlavka je uz dost dole v pelvise. ja budem spokojna 6-7 lb (tak 3-3.5) ja som mala tusim 3.20 a segra 3.50 ked sme sa narodili a v tom case 3.5 bolo velike uz (30 rokov dozadu ) teraz mi standard tu pripada aspon 4 kg - to je tak bezne ...xixix ... a este ak nahodou pride skor 😀

monkka21
19. sep 2012

@katie555 aj mne by stacilo tych 3-3,5kg ja nie som narocna,len moje druhe dieta v brusku je zase o 2tyzdne vacsie ako ma byt.aj Bianka tak bola cele tehu,vzdy ked merala midwife brusko tak ze o 2 tyzdne vacsie.no sa aj tak narodila,ale ona bola dlha po tatkovi. 😀 to aj mna sa kazda midwife snazi upokojovat s tou dilataciou obliciek co ma babo,ze to je v pohode.ale teraz co som mala midwife ta mi to poriadne vysvetlila a aj ja som si co to nastudovala,takze som uz kludnejsia a viem,ze to nieje vazne.

katie555
19. sep 2012

@monkka21 co to vlastne je ? ja som to mala aj namysli sa spytat, bo viem ze ty si spominala po 20 tt scane ze vam nieco nasli ale potom si to uz nerozoberala 😕

monkka21
19. sep 2012

@katie555 no zevraj to je dutinka v oblickach,zatial nevieme ci v jednej alebo v oboch a ked sa bude zvacsovat tak mozu byt problemi s tim ze moc by sa vracal spat a babo moze dostat infekciu.preto ideme este na jeden scan a ak to bude vacsie ako 8mm tak babatku budu po porode podavane atb a hned budu robit scan obliciek aky stupen dilatacie to je.ale ze budeme moct ist domov ak nebudu ziadne komplikacie.nerada by som bola na Vianoce v nemocnici ☹ dufam,ze bude vsetko v poriadku.som si pisala aj s jednou mamickou co to mal jej syn,on mal 1 stupna a nebral ani atb.ze len chodi na kontrolne scany ci sa to nezvacsuje.ked tam bude diltacia 3st tak myslim,ze vtedy sa to riesi operativne ale nie som si ista.

sarifa
19. sep 2012

@katie555 no tu vytahovacku mam odtialto .ale je to dost na figu ,vobec nic to nevitiahlo.Ale som jej kupila sprej do nosa.Jaaaj Katie ja uz som aj zabudla ake to bolo ked som bola tehotna haha.Ako keby to bolo velmi davno juuuj aj mi to chyba .Uz sa tesim ked sa k nam pridas 🙂

andie25
19. sep 2012

Ja som megadead dnes, idem ešte rychlo navarit na zajtra nech mám obedik, diky Monika, slintam a je mi to aj tak nanic ked taky trdelnik az v novom roku. Ináč moj cukor- prve čítanie po večeri ukazkovy výsledok, som zvedava dokedy 🙂 majte sa zatial, zajtra od rana do večera. Ale sem tam prídem aspon počítať 🙂 tak píšte🙂

katie555
19. sep 2012

@sarifa no mne maminka uz kupila doma a donesie tu na vysavac...to este bude sranda to vysvetlovat mojemu drahemu ze to babu neublizi ...bo ja ked som to tiez prvykrat pocula tak som neveriacky krutila hlavou... 😀
no ved neboj aj mne bude brusko chybat - hlavne kazdy vecer ked sa Paul s nou rozprava ...ten teda vie natarat somariny 😕
@monkka21 no neznie to az tak hrozostrasne - minimalne to je liecitelne alebo teda kontrolovatelne ...My sme tiez boli na tom tak isto ohladom tej cystickej fibrozy ked nam povedali - znie to hrozostrasne ale statisticky a ked kuknes grafy ako to funguje a sance tak to bolo ok...a nakoniec z toho vzislo ze koli tomu ze ja som zo svk mutacie genov su ine nase mala by mala uplne minimalnu sancu to mat - ovela este mansiu ako ked su obaja z jednej krajiny

@andie25 tak sup sup do postelky nech si aspon oddychnes...meter odstrihavat treba ako navojjne....ozaj aj ti vidiet brusko? 😀

monkka21
19. sep 2012

@katie555 veru nieje to take,zle ale vies asi ako som sa citila po tom scane ked mi povedali,ze nase babo je asi chore ☹ ale uz viem o tom viac a malinky mi kazdy den dokazuje ze je silny a zdravi a pekne rastie.ja si zelam len aby bol po porode v poriadku.a to pri akom vysetreni sa zistuje ta cysticka fibroza?

monkka21
19. sep 2012

@andie25 jaj prepac ja som zabudla na teba ze ty take mnamky nemozes akurat drazdim.prepac 😉 to je super ze zatial cukor v pohode.

sarifa
19. sep 2012

@katie555 no to ked moj drahy videl ako moja mama malu odriekala tiez som mu tazko vysvetlila ze sa to u nas robi 🙂 on ze no to co na nu preco pluje hahaha sranda
No somariny aj moj trepal ked mala bola v brusku a teraz ked je snami tak on tie somariny snu aj robi hehe.

katie555
19. sep 2012

@monkka21 pri 20tt scane mala malinka bright bowels...a potom nam vlastne ponukli krvne testy ...a mali sme meeting s consultant...Ono je to tak ze cca 1z 25 ludi je nositelom tohoto genu bez toho aby o tom vedel...Ale babo ma 25% sancu ze bude mat cysticku fibrozu (ale tiez 25% ze nebude ovplyvnene a 50% ze bude 'len' nositelom) ak OBAJA rodicia su nositelmi tohoto genu...si urob matematiku sama, ale plus ake sanca je ze presne my dvaja sme sa stretli a obaja sme nositelmi .. No plus sme mali podozrenie na down syndom - takze nespali sme cely vikend plus ja bola chora ako pes , to cakanie na vysledky amnio bolo hrozne ..

@sarifa odriekanie ?? to som v zivote nepocula - to by som sa aj ja asi divne kukala...Mne pridu uz len smiesne tie reci z domu s tym ze do krstu nemozes vziat babo von alebo nikto sa nan nemoze pozriet aby mu 'z oci neprislo'

monkka21
19. sep 2012

@katie555 no to to muselo byt strasne cakat na vysledky,ale hlavne ze sa to nepotvrdilo a o chvilocku si budete malu Chloe uzivat uz doma. 🙂

sarifa
19. sep 2012

@katie555 ano to je to z oci.Mi tomu verime lebo sa to u nas v rodine stalo ,ale ja rozumiem ze vela ludi neveri.Aj Silvike som dokonca videla cervenu stusku mala na malickom . Niekto ma proste taky silny pohlad a ked tak tolko ludi zacne hickat nad babatkom 🙂

katie555
19. sep 2012

@sarifa sorry dufam ze som ta neurazila...kazdy ma iny nazor ... u nas to na dedine uz ustupilo - aj to hlavne ohladom krstu - a napriklad my krstit ani davat nebudeme..ja som sice pokrstena aj prijimanie aj birmovku ale nechodim do kostola...nehovorim ze som nie veriaca len neuznavam cirkev ako taku...priatel je ateista...nevidim v tom vyznam, nech sa dieta rozhodne ked bude starsie ci chce alebo nie ...Davate krstit? 😕

katie555
19. sep 2012

@monkka21 jj a potom asi 6 tyzndov na to si ma jedna doktorka zavolala na konzulataciu a 3 krat v priebehu 10 minut sa ma spytala ze 'ci sme happy that all came back negative' som myslela ze jej jednu buchnem ...krava ...ale uz teraz sa len tesime, dufam ze mala sa popyta na svet coskoro...teda pardon na dohodnuty datum 4.10. lol

sarifa
19. sep 2012

@katie555 ale neurazila co si 🙂 viem ze kazdy ma svoj nazor na veci 🙂 ja viem ze kazdy No ja som tak isto s tym ze som pokrstena-primanie-birmovka ale do kostola nechodim a cirkev teda neuznavam,ale u nas je to tak zauzivane a ja by som teda chcela dat pokrstit.Moj ten nema ziadnu vieru a suhlasim stym ze by sa dieta malo same rozhodnut comu chce verit.Ale ja by som chcela aby mala mala krstnych rodicov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre