Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
26. júl 2012

@katie555 heehehee tak tak katie .to by som musela mat dobry telefon najprv a to by som vam sem aj foto poslala ako sa ja pasujem stymi kontrkciami .Ja v nemocnici telefon ani pouzivat nemozem.:(

slivka233
26. júl 2012

@sarifa tak male uz nema miesto...ale stale ho citis to je dobre, on sa coskoro uz vypyta na svet uvidis ...
moj este kopka ale ked sa hmyry uz je to bolestive niekedy...ja som ok, lezim si, dnes som aj vysavala a kupila som si vanish na kobeerce tak som fliacky cistila...
ani sa nenazdas a mas ho v naruci ved august je uz za dverami...a mozno to fakt bude pondelok na tvoje narodky.

andie25
26. júl 2012

@sarifa no hej, tak aj tak stoja tie potrainy dost penazi, a ked este aj postovne, tak sa to nabali, ale zase ked si objednas viacej aj do zasoby, tak to nemoze byt az take neekonomicke... Hej tesim sa na ultrazvuk, ale ja sa aj obavam, aby bolo vsetko dobre, ja furt take myslienky mam, ze co ked... no ale hned to potom zavrhnem, jasne je, ze vsetko musi byt v poraaaadku. este musime vydrzat cely buduci tyzden a potom v pondelok ideme na to 🙂 ale to uz ty budes maminka 🙂

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 len aby si nelutovala ze si chcela vobec vediet.Lebo moje zlate ja zvelicovat nebudem ale veru pravdu vam poviem ake to je.Ja sa detailov nebojim. a na bolest nikdy nezabudam 🙂

andie25
26. júl 2012

@katie555 takze si manazeeeerka 😀 a mamka sa len boji, asi ako kazda mamka, no to chapem. Tak pred nou knizky nenos, a uz vobec nie Collinsov slovnik! 😀 som sa na tej vete pobavila, jak si ju pisala 🙂

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 no to ono to je bolestive.mna tie kopance dost boleli,ale aspon vies ze si tam dobre naziva 🙂 ... no kto vie co sa vsetko zmeni a kolko sa tem tu prejde kym ja sa budem moct zase ohlasit.Aj mi to klebetenie bude chybat ☹

slivka233
26. júl 2012

@sarifa no moja zlata toto ja ale chcem aby si povedala pravdu a nehovorila vety typu bolo to fajn , dalo sa to vydrzat...pekne na ostro to sem supniii aby sme cedeli....
ja sem napisem ked to namna prideeee ved medzi kontrakciami sa da ci???
ja mam mobil stale v ruke ....takze ja mam dve bojove ulohy,.1. musim volat najlepsej kamoske co je v londone slovenka ktora je tehotna o necele 2 tt menej ako ja... a 2. pisem sem ok??

sarifa
26. júl 2012

@andie25 ono aj ja som sa stale obavala.ked som si lahla na tu postel ani na obrazovku som tak nepozerala hned ako na tvar tej sonofrafky ci nieco nepovie alebo ako sa zatvari,Aj som sa dlho obavala vsetkeho lebo som si nedala spravit down syndrom test ,ale ked male zacne kopat budes vediet vzdy ze je vsetko v poriadku 🙂

slivka233
26. júl 2012

@sarifa myslim na klebetenie sa sac mozno najde len to budu ine otazky..nap. mam zapalene prso, maly nechce papat, kolko ste pribrali myslim babatka.. a tak..inak treba si do hospital bag pribali hlavu kapusty 😀 😀 😀 😀 😀 to je dobre na bradavky .... ale fakt nesranduje. dat si kapustovy list do podprdy.. je to osvedcene
ved citaj
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 hahah neboj moja...snad nemas slaby zaludok 🙂 ako ja :( hehe poviem vsetko .No ty mozes aspon cez telefon pisat,Ja mam traky telefon na pisanie a volanie jedine 🙂 ja som rtaka staromodna s telefonmi

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 hahah ty si dobra ze zapalene prso a kapustova hlava ..tak ty ma vzdy tak pobaviiiis 😀 ja sa bojim zapalenych a tecucich prs 😒 to sa budem bat aj z domu vist bez toho aby som si nepozerala na prsia ci nahodou nieco ....

slivka233
26. júl 2012

@sarifa ale fakt ten kapustovy list pomaha...precitaj si to...ono to vsetko uvolni a bude dobreeeeeee.... a uz si mala ze ti vyslo kolostrum??? ja este nie... dufam ze vobec budem mat mlieko

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 no ja dufam ze ziadnu kapustu nebudem potrebovat.No nie nemala som to tusim az po porode je ak si dobre pamatam.A neboj mlieko budes mat 🙂

slivka233
26. júl 2012

@sarifa byva aj pred....ja nemam nic take....
sak uvidime...myslim ze jaenka je uz mamina ak nie urcite uz rodi joooooooooj

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 no ani ja nemam.... no neboj aj nateba pride rad🙂 ale ja asi prva :( ja len dufam ze ked pojdem do restauracii tam sa mi to nezacne ..to by bola ostudaaaaa 🙂

andie25
26. júl 2012

@sarifa no ja takisto, vyplestim oci na tu obrazovku, ani nedycham.... a to pri tom studujem 😀 hej uz sa tesim na tie kopance veru, ale tak male si dava nacas 😉

andie25
26. júl 2012

@slivka233 aaano, to s tou kapustou je vedecky potvrdene, normalne na to robili vyskum. ale tak do nemocky netreba 🙂 skor na doma 🙂

slivka233
26. júl 2012

@sarifa planujete narodeninovu veceru????? aele ved to vyries vlozkou to aspon trosku zmierni a ako hovori andie25 tu to ludia inak vnimaju neboj sa.....som frajerka coo??? este predchvilou som ja stresovala haah..
aj ja sa toho obava,m velmi....zajtra este potrebujeme ist do leeds a ja samozrejme autom kedze drahy este nemal skusky, a ked sa to tak stane tak od domu prec...nehovorim ze prave zajtra ale ja sa este aj budem musiet domov odviest.. ale zase lepsie ako v buse nie?

andie25
26. júl 2012

@slivka233 neboj sa budes mat mlieko, ale musis male prikladat kazde 3-4 hodiny aby sa laktacia rozbehla. A zo zaciatku budes mat len to kolostrum, ale je to velmi dobre pre babatko, no a mlieko ti potom pride na 3ti den, ale naozaj musis babo prikladat kazde 3-4 hodky.

sarifa
26. júl 2012

@andie25 moj 20tt scan bol omnoho lepsi nez ten 12tt Aj viacej obrazkov sme dostali aj sme tam dlho boli takze sme sa mohli vynadivat 🙂

slivka233
26. júl 2012

@andie25 jasne ja som zartovala ze aby si dala celu kapustovu hlavu do hospital bag 😀 😀

andie25
26. júl 2012

@sarifa
@katie555
@slivka233 okbaby, ja uz vzdavam, idem do spanoviec, dneska bol dlhy den, tak caute zajtra, a ked sa nieco udeje, dajte vediet. Ja si tiez myslim, ze jeanka uz je mamina 🙂 ved musime si pockat, tak dobruuuuuu!

slivka233
26. júl 2012

@andie25 dobru noc aj tebe...ja este nemozem spat lebo potom som raaano velmi skoro hore....a to nezvladaaaaaam

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 no planujeme asi si hned plienku kupim to budem pokojnejsia 🙂 no ja poznam jednu co sa sama do porodnice odviezla este stihla aj deti zo skolky vyzdvihnut takze to uz je co povedat 🙂 aj ja kazdy den autom jazdim to je v poho ako vravis lepsie nez v buse 🙂

sarifa
26. júl 2012

@andie25 dobru moja papa

slivka233
26. júl 2012

@sarifa presne tak zvladneme to vsetko neboj saaaa bude dobre aj vecera dobre dopadneeeeeee.....takze ked tu v pondelok nebudes nerodiiiis..si na vecery 😀 😀 😀 😀 😀 😀
jaaaaaaj moje dieta sa prebudilo lebo jem nanuk studene ho zobudilo hahah

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 aj ja som mala zmrzku ...metovu lebo chuti ako zubna pasta 😀 😀 no to on bude takto na studene skackat neboj 🙂 Ano ale v pondelok rano alebo ked sa zobudim tu budem ..To az o 7mej mame booknute .To si pojdem otvorit ten nadherny darcek co moj strane ospevuje ze sa mi bude pacit .tak sa neviem dockat.
Vies co mi naozaj strasne chyba??? Kupalisko ☹ ako vidim fotky bazenou a ludia v nom ja by som tak strasne chcelaaaa :(

slivka233
26. júl 2012

@sarifa tak toto ano kupalisko ja som to tiez davnejsie tu pisala, ja mam pod nosom plavaren ale to nieje onooo....keby som doma asi som cely den vonku na kupku. ja som aj rozmyslala o porode doma ale nakoniec sme to vyriesili tak ze som zostala tu co som aj velmi rada. u nas v nitre nieje zle kupalisko ale my sme chodili vselikade kde sa len dalo a chcelo.... trosku mi chyba aj to ze isst tak domkov a mat ten klasicky slovensky den, ides do obchodu, potulat sa po meste,obedove menu, kavicka, pozres znamych na kazdom kroku niekoho stretnes....tak sem tam mam take chvilky ..ale potom ma to prejde..
ale na kupalisko by som isla....teraz august bude agrokomplex zase pamatas si na to este?? chodili ste??

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 no jasne mi sme stale tam chodili.A nasi aj so sestrou tam chodia.Stary dobry agrocomplex heeeej 🙂
No mne taketo dni casto chybaju.Ja mavam sem tam take depky za domovom. aj v 2 polovici tehotenstva som mavala strasne depresie no hroza ti poviem. No ja nabuduci rok pojdem domov aj s malym na kupko urcite 🙂

slivka233
26. júl 2012

@sarifa no to urcite aj ja, my chceme ist uz v zime na vianoce tak na mesiac domov....
ja som bola doma teraz v 24tt koniec aprila zaciatok maja a este aj predtym v oktobri som bola....a olo fajn bola som sama tak to bolo ine lebo stihla vsetko ,je to ine ked idem s drahym..ale bolo dobre, ja by som sa nedbala aj domov vratit len tera je to uz ine niesom sama...mne sa inak strasne tazko odchadzalo, este aj vypoved v robote som musela dat a vsetko som tam nechala.
boli sme s drahym v vo vasom meste raz, na vikend tam sme spali ani neviem ako sa to volalo ale bolo fajn....
😢 😢 😢 nie na darmo sa hovoro home sweet home

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre