Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 No mi mame zapadakov tam nicoho nieje 🙂 No aj ja som chcela ist na vianoce ale letenky budu drahe tak asi az v january pojdeme,lebo budeme dost toho mat aj krst naplanovat aj pas vybavit no hroza :(

slivka233
26. júl 2012

@sarifa ved ten krst, my to chceme doma urobit.....babky tam chcu byt, surodenci, a tu co kde tam ludi vies tak prideme mi a hotovooo to bude istejsie...dufam ze dovtedy papiere vybavim co treba lebo taky chaos v tom maaaam ze az, ale to budem riesit az ked to bude uz.

slivka233
26. júl 2012

@sarifa ty mas pohodu s pasom maly bude mat UK a to mas za par dni..ale mne to bude trvat aj 3-4mesiace

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 no ja viem doma takto krst aj pas to su stresy ked si tu

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 moja idem ja ..tak dobru noc a zase zajtra 🙂

slivka233
26. júl 2012

@sarifa dobruuuu noc

iwi9
26. júl 2012

@katie555 ja som z NZ, viem sa dostat k velmi dobremu doktorovi, ma uz aj 4D (aj ked uprimne neviem aky je presne rozdiel) a robi aj cez vikend.. , takze toto je v pohode, v NZ je porodnictvo a aj gynekologia na dost dobrej urovni, takze nemusim cestovat...

slivka233
27. júl 2012

@iwi9 ahoj ja som z Nitry a na 3/4D uzv som bola v medicinskom centre ProCare, na chrenovej, max.spokojnost 45 min. vysetrenie a 30 min. videjko....len pre typ keby nieco.

lu2112
27. júl 2012

Dobre ranko vsetkym ako sa mate a ako sa maju bruska? 😀
@radusiq Ako rodicia dufam ze vsetko v poriadku co mate dnes na plane? Ja sa zase niako dobre necitim je mi zle od zaludka a neviem z coho to mam a strasne ma boli chrbat tak uvidime ci sa radsej nevypitam domov 😒.

wewe8584
27. júl 2012

Ahojte babulky tehulky 🙂 ja som dnes presne 18tt...pamatam si ako som sem prisla a vy ste boli o 10 tyzdnov menej ako teraz.....ten cas leti ako voda....ta nasa jeanka..tak ta uz je istotne maminka ..ktovie kedy sa sam dotrepe, chuda male 😀. Ked to na vas vsetky pride, tak tu bude tichoprazdno normalne 😀 😀 a my tu s andie chudence ostaneme 😀
Uz ste rozhodnute, ci porod do vody, alebo klasika? Ak do vody...co s tymi hovienkami potom? :( toto ma teraz nejak odradza, ze to je pre male nebezpecne ...

andie25
27. júl 2012

@lu2112
@wewe8584 dobre ranko tehulky🙂 ja ešte v posteli vylihujem 🙂 no celkom sa teším na dnes, hlavne na tu olympiádu🙂 Wewe ty co bojis? MW sú na to zvyknute, mame na take veci špeciálne sitko🙂 a voda sa vymení kebyze bolo viac. Ale to by malo ťa najmenej trápiť🙂 no ved pri kontrakciach aj zabudnes🙂 Tak všetkým pekny den prajem!X

wewe8584
27. júl 2012

@andie25 😀 ale ked tak premyslam...tak na riedke ani sitko nepomoze 😀 inak andie, som sa ta chcela spytat na hemoroidy...teda na zlatu zilu....mate casto pripady, ze to zeny maju? co potom? treba to riesit pred porodom, alebo ako je to vlastne? Ja som taka, ze vsetko co moze, nalepi sa aj na mna :-d

andie25
27. júl 2012

@wewe8584 riedke nebude 🙂 no hemoroidy v tehu bežná vec, hlavne jedz veľa potravín s vlakninou a celozrnne výrobky, nech ťa nezapchava, a veľa vody takisto. Ináč pokial to nie je az tak zle, tak nemusíš natierat, a ked treba tak skoc k gp, predpise ti mast.a aj sedavy kupel pomôže, a po pôrode samé odidu potvory jedne.

wewe8584
27. júl 2012

@andie25 no nie je to az take zle..ani neboli ani nekrvaca ani nic...papav vlakninu a pijem veeeeeeelmi vela 🙂...som myslela, ci by som si nedala sedavy kupel a vraj pomaha dat tam dubovu koru....ale bojim sa, ci sa to moze aj v tehu...a vobec, bojim sa vliezt do vane, lebo v minulosti som mala problemy s mykozou a tak sa iba sprchujem 🙂...tak teda neviem. Odkedy neberiem ferrous sulphate, zapchy nemam..tak sa tesim 🙂 juch....
Inak ty sa citis ako? Pohyby ee? ani bublinky, vlnky ...nic?

andie25
27. júl 2012

@wewe8584 dubova kôra neviem či v tehu,čistá voda to istí. Ono je to určite nepríjemne, no vies hormóny v tehu sarapatia... Ja zatial nic,ale tak sem tam sa mi zda že možno niečo, ale potom neviem. Ved ja si počkám🙂 o týždeň v pondelok mám ultrazvuk, tak sa tešíme obidvaja veľmi na base bábätko 🙂 Ja sa tiez iba sprchujem, lebo vanu mám rada horúcu a to sa teraz nemôže🙂 a ty ako? Uz kopka?

wewe8584
27. júl 2012

@andie25 no vidis...to aj ja..aj sa bojim, ci nemam prilis horucu sprchu...preco sa to vlastne nemoze? nezabudni sa spytat na ultrazvuku, ci sa da vysetrit krcok len tak ultrazvukom, bez vnutorneho vysetrenie, aby som bola aj ja pripravena 😀 my ideme hned po vas v sobotu..takze uz len odratavam dni, tak sa tesim aj bojim.
Tak ja citim take vlnky, hlavne ked lezim a nic nerobim...vtedy sa tak ozve troska...ale teraz cez tie horucavy bolo uplne ticho, nic, ani len bublinka 😀 Nepripisujem tomu este nejaky velmy vyznam....kym nebudem citit take iste kopanceky vies..tak dovtedy to nejak nebudem prezivat 😀
Budete pozerat otvaraci ceremonial, ze? Och...my este nemame telku 😀 fungujeme na laptope ...ale tu si to asi nebudeme mat ako pozriet :(

andie25
27. júl 2012

@wewe8584 jasne, opytam sa, hoci asi sa to da jedine vaginalnou sondou, a keby to tak malo byt, tak do toho nejdem. Spolieham že všetko je ok. No horúci kupel sa nemôže kvôli tomu, že bábätko má aj tak o stupeň a pol väčšiu teplotu ako ty, a ked si lahnes do takej fajnej vane horucej, tak to spôsobuje bábätku stres a ho zbytočne rozhorucis, dokonca v prvom trimestri z toho hrozí aj potrat. Hej sa teším na večer na ceremoniál, a ked máš laptop tak si zaplat myeuro.tv stojí to necelých 10 libier na 28 dni a platis cez paypal. Alebo určite bude dávať BBC na svojej stránke.

wewe8584
27. júl 2012

@andie25 aha...a to nemusime mat zaplatene tie koncesionarske poplatky? Staci ked zaplatim 10 libier na tych par dni? To by bolo super. Neradi by sme dostali nejaku brutal pokutu, ze sme neplatici a pozerame telku 😀 Uz som citala o par pripadoch 😀 Poviem manzelovi a isto nieco vymyslime, aby sme to videli....dakujem za tip. 🙂

lu2112
27. júl 2012

@andie25
@wewe8584 babulky nebojte sa dockate sa kopancekov a potom si este spomeniete ze ake bolo dobre ked nekopali 😀. Ak budete mat takeho certa ako mi tak budete mat co robit ale ja som maleho citila uz od 17tt takze velmi skoro na prve dieta. Nas aktivista uz od rana dnes kope ako blaznivy nieco mu vadi a neviem zistit co.
Inak som sa chcel spitat @andie25 je normalne ze mali ma stikutku kazdy den aj 5 krat?? lebo viem ze mozu mat ale mi mame strasne vela a je to tak nepohodlne co to musi byt pre neho chuda male 😅

andie25
27. júl 2012

@wewe8584 nemusíte ved to je cez počítač. Ale to co sa plati na tých 28 dni sú slovenske a české programy 🙂 no a na webe BBC by to určite mali dávať zadarmo

lu2112
27. júl 2012

@wewe8584 ja este vobec nemam jasno ze ako chcem rodit ja chcem rodit hlavne rychlo a bez bolesti 😀 aaspon snivam ja mam stoho nocne mori. Ale bojim sa bolesti tak strasne nieze by som nezvladla ale mam strach zneznameho ja urcite chcem epidural a bit v nemocnici len teraz neviem ci mozem este do vody na ten zaciatok lebo som pocula ze ta voda zase pomaha uvolnit tak neviem 😀

andie25
27. júl 2012

@lu2112 no akurát som aj na tvoje rebra dokopane myslela... Vtedy si poviem, že ešte zatial dobre 🙂 Stikutka je ok, to neovplyvnis, nemôže to nijak uskodit. Ty máš ale betara 🙂 Ale možno ked sa narodí, tak bude dobrý ako anjelik 🙂

lu2112
27. júl 2012

wewe8584
@andie25 BBC to dava na zivo aj na webe 😀

sarifa
27. júl 2012

Dobre ranko tehotnice 🙂 ako sa mame a co mame dnes noveho?🙂

sarifa
27. júl 2012

@slivka233 a moja ty este spis? akoto ? Maly ta nehal normalne prespat celu noc? 🙂

lu2112
27. júl 2012

@sarifa ahoj dasa u nas a u eba ako este stale ste v klude male sa nepita von este??

sarifa
27. júl 2012

@lu2112 no ani sama neviem.O 5tej rano som sa zobudila z dost bolestivymi menstruacnymi bolestami ze som skoro stenu skriabala.No asi sa to uz pomalicky rozbieha 😒 A male sa dnesko nejak rozbesnilo ze sa prehadzuje a tlaci na vsetko mozne.. Dufam ze len priliz skoro nepride. Este mam nejake veci naplane 🙂

lu2112
27. júl 2012

@sarifa No aj to moje je dnes niake dive az nezvycajne este sa nezastavil od rana ale asi to bude nieco vo vzduch mozno tlak ci co.
No stoho aby neprislo skorej mam aj ja strach my este nic pre male nemame myslim postielku alebo kocik nic len oblecenie a plienky to je vsetko planujeme az v septembri ked budem uz doma nakupit vsetko ale obcas ma chyti panika ked nemame nic nachystane a co ak pride neplanovane skorej. Ale dufam ze nie mame este 9 tt tak nech si pekne pocka 😀

lu2112
27. júl 2012

Babule akurat nam pisali ze stahovat sa mozeme do nasho noveho domceku 31 Augusta jupiii uz sa tesim konecne do vlastneho 😀

sarifa
27. júl 2012

@lu2112 no musis sa mu prihovorit ze este nieje cas..ze mamina potrebuje este vela veci kupit a potom moze prist 🙂
gratulujemk stahovaniu ..nic nieje lepsie nez to vlastne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre