Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
27. máj 2013

@miska_zv jj ked ale kupujes prvykrat tak mas kod ze 10liber off ked minies 50 ...

miska_zv
27. máj 2013

@katie555 to fakt???? a to skade je ten kod?

katie555
27. máj 2013

@miska_zv pockaj skusim pohladat ...oni tie 10off z 50 su bezne dostupne ...

radusiq
27. máj 2013

@miska_zv teraz bolo ze ked sa prihlasis do Amazon Family mas ho za cca £50, neviem ci to este plati. Clenstvo potom zrusis v prvych 3 mesiacoch kym nie je spoplatnene a vybavene 🙂

katie555
27. máj 2013

@miska_zv tento som nasla TDX-9KJ6 na checkoute - platny do 5teho Juna...ale ono vzdy su nejake...Ked ale budes este objednavat nieco musis sa registrovat ako novy zakanznik a tym padom nedostanes body...ale zase za 50 lbier je len 50 bodov , 0.50 libry a takto usetris 10 ...tkaze stale sa to oplati

miska_zv
27. máj 2013

@katie555 No škoda, ja som to ledva objednala :D Suseda mi to vyzdvihla tak teraz už len počkať do 22.6. kým mi ho donesie, no aj tak sa oplatil viac ako na Slovensku 🙂 Ďakujem pekne 🙂

lenuska29
31. máj 2013

akojte baby, chcela by som sa informovat, zijem v UK uz rok, som tehotna 14tt, pracovala som 11 mesiacov cez agenturu, mam sancu ziskat tu v UK matersku?
prosim poradte mi, ktora ma s tym skusenosti

domak2
31. máj 2013

@lenuska29 a teraz nepracujes? Neviem presne ako to je , u zamestnavatela musis byt zamestnana este pred tehotenstvom aby ti vychadzala materska ktoru ti vyplaca zamestnavatel, (nepamatam si uz presne tie odrobene tyzdne ale viac menej to tak vychadza) a ak tolko este nemas mala by si mat narok na maternity allowance, ktora jej okolo 130 tyzdenne a treba zaziadat myslim ked si v 26 tt. Inak mozes skocit do job centra a informovat sa na co vsetko mas narok 🙂

katie555
1. jún 2013

@lenuska29 musis mat odrobene 26tyzdnov pred qualifying week ktory je 25tt ...takze by si mala byt zamestnana aspon tyzdne pred otehotnenim ...
ale keby ti chybalo nejaky tyzden dva tak mozes tu maternity allowance co je v podstate ta ista suma

lenuska29
2. jún 2013

@domak2 no uz nepracujem mam odrobenych 11 mesiacov take si myslim ze by nemal byt problem, len neviem ci je nejaky rozdiel medzi agenutrnou pracou a kontraktom. a momentalne som na job centri na jobseeker allowance, takze ked budem v 26 mam ziadat o tu maternity
a dakujem :D

zuzana_23
4. jún 2013

@miriamasr ahoj citala som tvoj problem aj ked vidim ze datum je uz dost stary ale aj napriek tomu by som chcela vediet ako si to zvladla lebo ja som na tom presne tak isto a mam pochybnosti samozrejme

zuzana_23
4. jún 2013

@lenuska29 jasne ze mas narok chod do Job centra kamoska odtial brala matersku ked ti ju nechce dat zamestnavatel mas narok na matersku od statu nejakych 200 libier dvojtyzdenne a kde presne zijes ak sa smiem opytat lebo ja som tiez v anglicku a tiez tehotna cize tiez zistujem vsetko ako a co 😀

lenuska29
5. jún 2013

@zuzana_23 no ja zijem vo warringtone a ty?

zuzana_23
5. jún 2013

@lenuska29 ahoj ja v Huddersfielde to je 43 mil celkom blizko 😀

katie555
5. jún 2013

@lenuska29 @zuzana_23 no vy ste tu obidve celkom blizko mna ....ja osm v altrinchame 🙂

zuzana_23
6. jún 2013

@katie555 noo tak to hej dost blizko 😀

sarrahmichelle
12. jún 2013

ahojte baby prosim potrebovala by som poradit akurat som sa vratila od midwife a povedala mi ze mam 4+ krv v moci ze to posiela na rozbor ale ze si z toho nemam nic robit a pit vela tekutin dalsia kontrola az o 7 tyzdnov...pri prvom tehotenstve som mala vzdy moc v poriadku tak teraz ma to dost vystrasilo...stretli ste sa s tym niektora? dakujem
@andie25 ak si dobre spominam ti studujes za midwife vies mi poradit? este raz dakujem

andie25
12. jún 2013

@sarrahmichelle ahoj, to je dobre, že to poslala na rozbor, môže to byt zápal mocovych ciest. Oni sa ti ozvu s výsledkom alebo ti pošlu list, že máš ísť k GP po antibiotika, keď sa zápal potvrdí. Dovtedy pi veľa tekutin, brusnice alebo brusnicovy dzus. Nemáš pocit palenia pri cikani? Alebo žiadnu bolesť?

sarrahmichelle
12. jún 2013

@andie25 jeeeej dakujem za rychlu odpoved...praveze ma nic ani nebolelo ani nepalilo takze ma to dost prekvapilo ked mi povedala o tej krvi..dnes som do seba naliala uz 4 litre tekutin zasobila sa cranberry juice za co ti velmi pekne dakujem budem dufat ze to pomoze a teda uz len cakat na tie vysledky...ozaj ako cca dlho trva kym dojdu vysledky bo pri malom som ani nemala sancu sa na nieco opytat.

kunkalka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akwee
11. júl 2013

@kunkalka1 Lubica?

turistka
12. júl 2013

mamičky viete mi prosim poradit, ci sa da toto http://www.nutri.com/index.cfm/product/54_1/c-s... kupit v GB?

zuzanaklin
28. júl 2013

ahojte babenky,
nie je tu niekto kto byva v londyne?
potrebovala by som poradit, ja mam babatko ktore ma 6 tyzdnov a chce spinkavat len na brusku neviem ci je to spravne ale inak mi nezaspi. nevie mi niekto poradit ako ho naucit spinkat na chrbte

gabuska003
4. aug 2013

ahooojte..prosim PORADTE,, zijem vo warringtone uz nejaky cas a som s prietalom tehotna. kde a na ake vysetrenie mam ist

zlatica36
4. aug 2013

@gabuska003 choď k svojmu GP a tam ti všetko povedia 😉 -ináč ja tiež vo warringtone

gabuska003
4. aug 2013

GP je gynekolog... bo ja som y toho mongol prosim pored mi co najviac bo neviem kde mam hlavu a je mi y toho do placu

radusiq
4. aug 2013

@gabuska003 moja GP je vseobecny lekar, mala by si byt u nejakeho zaregistrovana alebo sa zaregistruj. On ti da len zakladne otazky (posl. menstruacia, atd.) a posle papiere do nemocnice a k midwife (porodne asistentky). Potom ti domov pridu papiere kedy mas ist na booking appointment do nemocnice, tam ta objednaju aj na 1.scan a dostanes kontakt na centrum kam budes chodit na poradne k midwife. Nestresuj, teraz ti to pride ako vecnost - vsetko toto sa zacne diat az okolo 10-12tt, len k GP chod cim skor aby vedel poslat papiere. Mas narok na 2 scany - 12-14tt a potom 20tt. Len ak bude treba, poslu ta na viac, ale ak chces mozes si zaplatit a ist private.

gabuska003
4. aug 2013

no toho vseobecneho lekara tu este nemam. oproti domu mame nejaku surgery, mozem skocit aj tam???

slniecko77
4. aug 2013

@gabuska003 sprav ako ti radi @radusiq alebo, sa rovno v Surgery nahlas k midwife a nemusis ist k GP, tak to funguje u nas, ale samozrejme musis byt u GP zaregistrovana..ako tehotnu ta musia zaregistrovat - mozes si vybrat kam chces ist.
Sprav to co najskor, aby si stihla prvy scan.

radusiq
4. aug 2013

@gabuska003 jasne urcite. Ked tak si mozes cez NHS direct stranku mrknut referencie, ale inak mozes ist do hocijakej surgery v okoli. Budes potrebovat proof of address so sebou, daju ti vypisat formular a hotovo. Potom ti domov pride "karta" ale tu mozes ignorovat k lekarovi mozes aj bez nej a aj predtym nez ti pride.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre