Tehuľky 2011 Londýn

sopticek
27. dec 2010

Ahojte,
rada by som založila túto temu, aby sme sa aj my TEHULKY 2011 v Londyne našli a spoločne prežívali tehulkovanie, radili si a možno aj stretli 🙂

vanniekerk
7. jan 2011

@sopticek Diky! 🙂 Vidis, ja som vcera mala scan koli tej tepne (Single umbilical artery je pupocna snura, ktora ma iba jednu tepnu. Za normalnych okolnosti pup. snura pozostava z dvoch tepien a jednej zily. Je to fakt 1 zo 100 v priemere, takze sa s tymto vobec ani nezatazuj. Telo sa dokaze vysporiadat s tymto deficitom a velka vacsina babies je uplne fine.) Scan v pohode a dnes som bola na navsteve u lekara - bola to doktorka a vyabvila mi hned aj rozhovor s pediatrom a musim povedat, ze tito dvaja boli zatial najkompetentnejsi doktori s akymi som mala moznost sa ohladne tohto rozpravat. Takze naozaj zalezi, kto sa ti pritrafi. Ja som napr. na Slovensku bola u jedneho zenskeho a odisla som z jeho ordinacie so slzami v ociach. A to ma ani nevysetroval! Iba mi mal vypisat odporucanie. Za jedno bol strasne neprofesionalny (mama ma informovala, zevraj ma problemy s pitim!!!) a hovoril so mnou ako by som bola totalne hlupa a nezodpovedna. Ked som sa ho na nieco opytala - iba mi odvrkoval - ziadna konkretna odpoved a nutil ma kupit si istu znacku vitaminov pre tehotne, aj napriek tomu, ze ja som uz v tej dobe brala ine vitaminy tu z UK, ktore maju ovela lepsie vstrebatelnost a menej chemikalii. Takze, minca ma vzdy dve strany. 😉 Hlavu hore, vsetko je ok - pokial sa nepotvrdi opak. 🙂 🙂 🙂

hrozienko11
7. jan 2011

ahojte. pozeram,ze je tu dalsia tema z londyna. no pekne 😀
zaujali ma vsetky skusenosti. ja hadam pridam coskoro pozitivnu z nortwick park hospitalu. tam budem totiz rodit. ja som totiz neratala,ze budem mat obmedzeny vyber nemocnic 😕

@sopticek pri richmond parku je slovensky obchod,kde casto chodievam 🙂 a neboj,ja som tiez prisla ku gp,kde mi len pogratuloval a vypisal papier do nemocnice. nic viac,ani len krv. tu mi brali az v nemocnici,plus kontrola vahy,tlaku a mocu. trocha ma to stvalo,ze nic,ale zas som sa nemusela stresovat,ci vysetrenia dopadnu dobre. az ked sa objavil problem,tak sa zacali starat.

riqa
17. mar 2011

ahojte,
som tehulka, a chcem sa spytat ako prebiehaju poradne v Anglicku, zatial som na slovensku, ale neviem ani kedy sa ocitnem v Londyne, a neviem postup, kam ist, koho si najst, viete poradit ako sa zorientovat ked tam prideme?

riqa
17. mar 2011

... a este ma trosku zaujima ake su tam ceny kocikov, vybavy a tak, ci je lepsie nakupit tam alebo u nas na slovensku?

rikinocka
24. mar 2011

@riqa a kedy tam planujes ist,lebo ak len na par dni resp.do mesiaca tak stihas poradnu tu u nas nie?
moja znama bola ako tehotna s anglickym systemom zdravotnictva dost nespokojna a mozme byt radi co mame tu...a co sa tyka vybavicky tie klasicke znacky ako next..su podla mna drahe pre take male mimco tomu je jedno ci ma dupacky znackove alebo z tesca...

sopticek
autor
28. mar 2011

@hrozienko11 GRATULUJEM 🙂) ja som už dlhší čas bez netu, vyše mesiaca a ešte tak 3t budem :(
ako drobec????????
sa tu opat musím nejak dostat do deja lebo dva mesiace tu stratiť tak to sa neda dobehnuť :D

sopticek
autor
28. mar 2011

AHojte,
opat sa ozyvam až teraz lebo som dlhy čas bez netu :(

@bealondyn dakujem za podporu, už som z tých prvých šokov ukludnila, už som sa rozhodla zostať tu aj ked neviem čo robiť lebo mam stále zapaly zospodu a nikto ma ešte nevyšetril, len antibiotika mi pchaju :(
Ja mam rodit v Kingston, tu si dosť pochvaluju.

@janula077 tak ako pokračuješ? ja som mala rovnaky začiatok a pre prvorodičku, ktora nema ani šajnu je to dosť krute :(
a rodiť do vody by som velmi chcela aj ja ale zatial nepoznam nikoho kto tak rodil....

sopticek
autor
28. mar 2011

@vanniekerk GRATULUJEM 🙂))) takže všetko v poriadku?
ja som už dlho bez netu a čakame na zapojenie nového, to tu tiež velmi dlho trva...kontretne SKY čakame 5t na zapojenie!!!

hrozienko11
28. mar 2011

@sopticek dakujem. my dnes uz mame jeden mesiac. je to dost narocne. bud nespi v noci alebo cez den jej papanie trva tri hodiny a to ju krmim cez flasu. a uspat ju je zazrak. niekedy odpadne hned a inokedy je to boj aj 4 hodiny
a ty sa ako drzis?

@riqa pokial tu ides len na vylet,tak ta vezmu max na pohotovosti. ak tu ides byvat,tak mas co robit,aby si vybavila vsetky papiere,co treba. netusim,ako si spokojna doma,no tu je to uplne ine,take dost lahostajne. poradne tu funguju stylom,skontroluju moc,tlak,zmeraju brucho,opytsju sa ako citis a dovi nabuduce.

vanniekerk
28. mar 2011

@sopticek Jej, no jasne, vsetko v pohode. Mali sme uplne uzasny a hlavne rychly porod, o lepsom sa nam ani nesnivalo. 😉 Planovali sme porod doma s babicou, ale vsetko sa tak rychlo zomlelo, ze babica nestihla prist a mala sa narodila u nas v sprche rovno mne a mojmu muzovi do ruk! Len tak na ujasnenie spadu, okolo pol noci mi zacali len take slabe a nepravidelne kontrakcie, tak si hovorim, ze nebudem stresovat a idem spat..O 2-hej v noci budim muza, ze sa to nejak zintenzivnuje, tak sme opat zacali casovat a uz sme aj volali babici, ale mala sa poponahlala a o 3.35 rano uz bola na svete, Uzasny zazitok bez ziadnych tlmicov bolesti - robila som celu dobu hypnoporodne dychanie - tie bolesti sa fakt daju v pohode prezit. 😉 Mala je super, rastie ako z vody, poctivo kojim, len keby mi aj trochu spat chcela cez den! Takze busy som 24/7 a unavena ako kon, ale ten jej bezzuby usmev stoji za to!!! 😀 😀 😀

sopticek
autor
1. apr 2011

@hrozienko11 tak začiatky su asi ťažké, verím, že sa všetko ustali a aj papanie bude wpoho 🙂
ja končím 19tt a treti den som chora, minulý týžden som bola na očkovani čo teraz lutujem ale už je jedno a teraz som ochorela. Ale už je lepšie. A ako som tak doma tak mam viac času sa venovať sama sebe a pozorovaniu zmien na mojom tele a už aj prvé jemné kopančeky prišli...teda neviem či kopanceky, skor len také pohybky male 🙂

@vanniekerk to fakt taky skvely porod?? to ti tažko zavidime a my pred porodom môžme len dufať v taký rychly priebeh 🙂
Ale tak už ten postup je fakt zvlastny, to som ešte takto od niekoho kontrektneho nepočula, to fakt!! to musel byť silny zážitok!!!! takže ste valstne odrodili sami s manželikom??????????????
fakt užasné, držím palceky!!!
a kde si sa učila alebo odkial vieš to hypnoporodne dychanie?
ja si idem prave dnes objednat nejake dvd s pilates pre tehu lebo sa už citim zle....

hrozienko11
1. apr 2011

@vanniekerk tak to si mala super porod. moj s vyvolavackou bol plny utrpenia,lebo som musela byt monitorovana,takze ziaden pohyb.

@sopticek to si sa dala ockovat proti chripke? no super,ze uz prichadzaju prve pohyby. ja som rada,ze si mozem lahnut na brucho konecne 😀

sopticek
autor
1. apr 2011

@hrozienko11 No dala :( to mi tri tehulky čo tu mam v okoli "poradili" a nahnali ma... :(
a ja blba som sa dala ukecať, potom mi par ludi za to vynadalo..ale čo už. Ked ja som často chora a dúfala som, že mi to pomoze....
a ty ako skusena tehulka už mi povedz, že či tieto mini pohyby, rybky, sa už pokladaju za tie prvé prave pohyby alebo až taký ten prvý riadny kopanec? lebo mam pocit, že to sa mi len čreva buria :D :D

hrozienko11
1. apr 2011

@sopticek ja by som si to nedala a to mam aj astmu. mne bolo povedane,ze teto ockovania su jedine biznis 🙄
no ja si pamatam na jeden pohyb,ktory som citila a bolo to v autobuse cestou z prace 😀 inac,ked sa ti casto creva neozyvaju,tak to bude urcite mimi 😀

sopticek
autor
1. apr 2011

@hrozienko11 no už nenarobim nič, len sa vyliečiť a zabudnuť na to :(
no mne sa čreva moc neozyvaju tak jedine mimi asi 😀 😀 😀

hrozienko11
1. apr 2011

@sopticek pokial netrena atb,tak je dobre. ja som musela pocas tehu uzivat atb 4 tyzdne 😕 sice len raz denne slabu davku,no dala mi zabrat. vediet si aj tehu dennik? ak ano,tak mozes zapisat 😀
inac,kolegynin manzel je vela chory a pravidelne sa ockuje proti chripke a aj tak ju schyta kazdy rok,takze nechapem,aky to ma zmysel.

vanniekerk
2. apr 2011

@sopticek Diky. Ano, sami s manzelikom veru 😀 . Bol to naozaj velmi intenzivny super zazitok, ja som sa na porod poctivo pripravovala, hypnoporod kurz som si robila cez tuto stranku: http://www.hypnoclinic.net/ - relaxacne cvicenia a tracky na pocuvanie, kniha a kurz - vrelo odporucam! (pomoct ti to moze aj so strachom z porodu) Dalej som robila par tyzdnov pred porodom masaz hradze kazdy den (aj vdaka tomu som sa pri porode vobec nenatrhla), pila som caj z malinovych listov a obmedzila gluten v strave na zefektivnenie kontrakcii, fyzicky som sa snazila byt aktivna az do porodu... a hlavne mysel som mala nastavenu, ze akokolvek sa to uz vyvinie, tak to bude zrejme ta najvhodnejsia cesta pre mna aj pre babatko. 🙂 No a pravdu povediac, ten rychly priebeh zaskocil aj mna. Ani mi plodova voda neodtiekla, ani zatka neodisla, mala sa narodila v plodovom obale, ktory sa sam roztrhol az hned po narodeni - takze som fakt nemyslela, ze to uz ide do tuheho. Kontrakcie sa mi zrychlili v priebehu menej ako hodiny z 10-15 minutovych na 1 minutove. Ina sila.
A mimochodom, gratulujem ku prvym pohybom!!! To su ony, ziadny zaludok...iba take jemnulinke tuk-tu tuk tam. Zvlastny pocit, ze v tebe nieco hybe, nie?

@hrozienko11 No, to ma mrzi s tou vyvolavackou. Bez volnosti pohybu si to neviem predstavit, myslim, ze v polohe na chrbte to musi byt aj ovela bolestivejsie, Ja som ku koncu uz iba bud klacala alebo potom v sprche na styroch - a sprcha uzasne pomahala takisto. S tym ockovanim mam rovnaky nazor. Ja som bola v tehu chora len raz - a aj to si myslim, ze to bolo zrejme iba zmenou klimy..

vanniekerk
2. apr 2011

@hrozienko11 ... a este som chcela, ze to s tym nespanim malej - viem presne o com hovoris 😨 u nas je to rovnake. V noci sice spi, ale budime sa aj 3-4 krat a cez den spat ani za nic!!! Ja unavou odpadavam, vsetky moznosti ako ju uspat mi dosli, ale ona hore ako by sa nechumelilo a samozrejme rev na cely byt pokial nie je na mne nalepena alebo sa spolu nehrame. Jedine ked sa von tulame, vtedy zaspi... ale keby sa to dalo stale. ☹

hrozienko11
2. apr 2011

@vanniekerk tak to si mala super. ja som musela mat porod v nemocnici kvoli astme. a pred koncom som chodila na ctg,takze uz by mi nic nepovolili. a lezat na posteli nebola vyhra,no je to za mnou a dalsie dieta len cisarskym.
ale som rada,ze su aj velmi pozitivne skusenosti 🙂 to pomaha dalsim tehulkam 🙂
no my tak trikrat do tyzdna iudeme vonku. az bude pekne,budem sa snazit viac. teraz som rada,ked sa naranajkujem. a unava je hrozna,lebo da sa vydrzat par dni,potom je zo mna len matoha.

sopticek
autor
4. apr 2011

@vanniekerk tak ty cela s tvojimi privpravami znieš až neuveritelno a o porode ani nehovorim, ako z velkej knihy zazrakov 🙂)) pozriem tu stranku...to si chodila na tie hodiny?
Vdaka, tiež sa tomu vytešujem, ked to začne byt viac citit tak začnem s "vyskumom"...že čo sa jej najviac pači a tak...napriklad kamoška ked sa s malou rozprava tak sa ani nepohne a ako nahle začne na nu hovoriť jej priatel tak sa ide zblazniť a skáče o dušu 🙂))

sopticek
autor
4. apr 2011

@hrozienko11 no ved to, že daš sa očkovať a hned ti povie, že je vačšia pravdepodobnosť, že ochorieš čoskoro..tak načo to je???
ja som tiež už parkrat brala antb ale na zapal moč.ciest, aj tbl aj čipky...dufam, že už nebudem ale pri mojom zdr.stave čo sa tyka tychto veci tak do mesiaca to mam zas :(

vanniekerk
5. apr 2011

Hej, je to super! A ked do maleho len tak cez brucho postuchas, tak ono ti odkopne naspat 😀 ... a neskor, ked bude vacsie, tak sa ti mozno podari zistit samej alebo ti na uzv povedia ako je otocene a budes vediet, kde ma nozky, zadocek, hlavku. Ten hypnoporodny kurz - ja som robila tu najlacnejsiu verziu - jednodnovy kurz za £149,-. Bolo to cely den od rana asi okolo 9 do 6, najlepsie ist s patnerom. Mojmu muzovi sa to velmi pacilo. Zda sa to kopec penazi, ale podla mna to bolo hodne kazdej penny. Nie je tam viac ako 5-6 parov a podavaju super cajiky, kopec sladkosti 😉 (to sa mne samozrejme pacilo), ovocie.. atmosfera velmi uvolnena a priatelska.

vanniekerk
5. apr 2011

@hrozienko11 Ja mam rychly metabolizmus, takze mam potrebu vela a casto jest a to ze teraz na to nemam cas ma uplne zabija. Tiez koli tomu, ze kojim a mala by som v podstate jest este viac... ale s drobcom sa to proste neda. ☹ Som rada, ked kde co-tu uchmatnem, o nejakom vareni ani nechyrovat. A ked som hladna, tak som total nervozna, takze je to ako taky bludny kolotoc.

hrozienko11
5. apr 2011

@sopticek treba si obstarat urologicky caj z domu. mne celkom pekne pomohol. a samozrejme dodrziavat pitny rezim,nech to nie je az take zle.

@vanniekerk no tak ak to mam byt taka zaneprazdnena ako si ty neskor,tak sa mam na co tesit. my sme konecne urobili pokrok spime viac v noci. cez den je to rozne,ale tiez ledva stiham jest. nekojim sice,no odsavam,ale tiez len dvakrat denne,lebo viac sa mi neda. a varim,len ked je tu mily,lebo zatial sa mi raz podarilo spravit vela toho,ale to som dobiehala niekolko dni.

sopticek
autor
8. máj 2011

zasa a opať bez netu...ale snad sa im to už zajtra podari zapojiť lebo už ošediviem 😠

@vanniekerk ...no znie to dobre...pozriem niečo v okoli 🙂

@hrozienko11 jaj keby čajiky pomahali tak som happy!! mam ich tu vždy plnu skrinu ale ked mam takéto problemy chronické a už skoro 20rokov tak už hocičo nezabera...

Ako sa inak kočky mate? My začiname 25tt..uffffffffffff....ako slonica mala 😵 😵

a ozaj, bude to chlapčiatko 😎 😎 😎

veryveri
8. máj 2011

Ahojte. Som tu nova. Som v 23 tyzdni a budem mat chlapceka. Bude to moje prve a tiez sa bojim ako to tu bude s prordom kedze som pocula vela negativnych veci. Ale nastastie uz aj par pozitivnych. 🙂 Tak uvdim. Zdravim vsetky tehulky v Londyne 🙂

hrozienko11
8. máj 2011

@sopticek to poznam take. ty sa ako citis? tesim sa s tebou,ze je to chlapcek 🙂

@veryveri ahoj,gratulujem k tehu. kde v londyne byvas? ja ti moj porod ani pist nejdem,lebo to by si sa len bala 😔

my sa inak vela smejeme,este hlavka obcas pada,ale uz je to lepsie. a mame za sebou prve ockovanie. nastastie nebol nejaky problem.

sopticek
autor
9. máj 2011

@veryveri ahoj a vitaj a gratulacia plus k chlapčkovi 🙂
ja som v 25tt a tiež chlapčiatko. Kde presnejšie byvaš?

@hrozienko11 citim sa raz dobre, raz horšie....ved to poznaš tiež 🙂
tak už sa smejkate? to je super, to je vela radosti čo? aj kamka bola minuly týžden na očkovani s malou a zvladla to super len potom bola cely den taká akasa umrnčana a nervozna z toho...ale prežili celkom dobre 🙂

veryveri
9. máj 2011

@hrozienko11 dakujem. ja byvam v nw london (hendon) ale asi o 2 mesiace sa budeme stahovat niekde v okoli watford kedze je tam lacnejsi podnajom. aj ked najradsej by som ostala v tejto casti londyna, ale je to tu dost drahe. a ty kde byvas?

tak to mi radsej o tovojom porode nehovor, ale hlavne ze je teraz vsetko v poriadku s malou. 🙂

@sopticek dakujem a tiez gratulujem.🙂 ako som spominala v predoslom komentari byvam v hendone. A ty? tiez cakas tvoje prve?

sopticek
autor
9. máj 2011

@veryveri tak potom nečítaj tuto diskusiu lebo ja som sa hned zlakla a dlho som tu nebola...(ale to hlavne preto, že mi nešiel net 😀 )
hm..to neviem kde je ale watford je teda už uplne mimo...škoda :(
ja byvam pri Richmond parku, SW
a ano, je to moje prvé mimčatko 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre