Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
1. júl 2010

@romy01 Pošli aj mne to IP.Už som to stratila 😅

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jennys
1. júl 2010

@wolfskinka mala by som nastúpiť keď mi začne 36tt a to je asi tak 13.7. tak uvidím či budem dovtedy ešte celá

@romy01 je to dosť možné že som bola medzi nimi, lebo inak celkovo nás bolo 5 s dvojičkami. Ktorý deň v týždni si to rodila?

wolfskinka
1. júl 2010

@romy ok kuknem

@jennys ja nastupujem 9.7.

cikyta
autor
1. júl 2010

Romy,už som našla link na tvoj album a malý je naozaj krásny a vidno,že má krásnu pleť 😉

surviver
1. júl 2010

@romy01 moja ,tak si si užila s tym pôrodom,ale verim,že už si na tu bolest zabudla a Timotejko Ti všeeeetučko vynahradi...škoda,že ho nemožem vidiet...ale určite je peknučky ako všetky deturence 🙂

domika9
1. júl 2010

@romy01 neboj teraz bude už len lepšie 😉 a maly je zlatučky

lucula73
1. júl 2010

ahojte 😉

@romy01 - juj,tak to si si veru užila,ja som mala kontrakcie iba jednu jedinú hodinu a mala som dosť 😠
oddychuj veľa a neboj,malý sa zachvíločku rozpapá a nebude toľko ani spinkať,uvidíš 🙂 a je nádherný....
aj moj mal hrču na hlavičke po porode,ale sa mu to vstrebalo pomerne rýchlo....

@katarina33 - ja som mala prvú sekciu a druhý spontánny...takže nemusí byť automaticky sekcia....ale ja som radšej za sekciu.....len mne ju nestihli pri druhom ani urobiť....

@wolfskinka - veru,buď rada,že sa Matejovi v brušku páči,čo by som ja bola za to dala,keby som vydržala aspoň tak ako ty...a mám dva predčasné pôrody ☹ 😝

wolfskinka
2. júl 2010

ahojte

takze konbtrola za nami ... vyzera to tak, ze sa mu nechce von, kontrakcie absolutne ziadne, sono vraj ako z knizky, prietoky tiez, neotvaram savsetko drzi ako ma, akurat ma vraj hlavicku nizko a vazi 3040g, v pondelok idem na dalsiu kontrolu a v piatok na prijem a ak sa nevypyta sam, tak sekcia asi 14.-16.7. .... hlavne ze ma cele tehotenstvo strazil predcasnym porodom, nakoniec ho este budu musiet odtial vystvat

no a kapitola moje krize, ked ma videla, len zalomila rukami, ze preboha co som robila, kazala mi davat si veral mast na to, tak vyskusam

cikyta
autor
2. júl 2010

@wolfskinka Takže dalšia moja predpoved zrejme výjde (40tt) 😀 😀 😀 😀 😀

Inak ahojte 😉

wolfskinka
2. júl 2010

@cikyta no uvidime ci to nakoniec bude 14.-15. alebo 16.7.

cikyta
autor
2. júl 2010

@wolfskinka Alebo 20.7.

wolfskinka
2. júl 2010

to uz nie povedala, ze najneskor 16.7. dlhsie ho nenecha to uz bude 40tt .. inac asi bude mat rad cumle, lebo si stale cumle palec na sone

cikyta
autor
2. júl 2010

@wolfskinka Alebo bude mať rád palce.
Sisa cumel nechcela,len palec 😉

wolfskinka
2. júl 2010

no ved uvidime, to je jedno ak ho to bude ukludnovat ... idem si na chvilu lahnut

romy01
2. júl 2010

ahojte kocky-
ja len v rychlosti - ved to mamicky poznate ako je to prve dni.
surviver - mas IP aby si si maleho mohla kuknut.

Inak dnes sme boli na kontrole u tety doktorky a maly sa jej zdal dost zlty. Tak mu vzala krvicku a cakam na vysledky - okolo 11 tej- Ak sa ukaze ze je bilirubin vyssi tak ideme do nemocky na infuzky - co si myslim ze sa potvrdi lebo fakt je dost zlty a aj ocne bielka ma nazltnute. Tak ak sa uz dnes neozvem tgak som s malym v nemocke.

zatial sa majte papa

cikyta
autor
2. júl 2010

@romy01 Ahoj. A to vás prečo pustili z nemocky,ked má malý furt žltačku? Nám brali po pôrode každý den krv a každý den to bolo vysoko tie hodnoty. (ku 200.Malo byť pod 120 myslím) Každý den som sa bála,nech su výsledky OK?aj ked mala bola furt žltá.Napokon ju dali na jisku,lebo na pôrodnicu sme sa nezmestili a ja som ležala v takom apartmáne pre koj.matky.Doktorky mi vraveli,nech nerevem,že je to takto lepšie,lebo ak by ma už pustili z nemocky a doma mám furt žltačku,už potom pôjdem ležať na normálne detské,kde je to horšie.
Tam sme potom aj ležali,no s refluxom a fakt to bolo horšie.

A to pôjdete na ožarovanie pod lampu,nie infuzky,či ???
Aj slniečko pomáha.Cez sklo ho nechať trošku vyhriať na slniečku....je to ako tá lampa.

kuspitka
2. júl 2010

Ahojte
cikyta co si davala malej ,ked ju velmi boleli dasienka a nic nepomahalo?
romy ahoj.
ako sa mate.citam ,ze mate zltacku to vas nemali pustit domov,aj nam brali stale krv...

cikyta
autor
2. júl 2010

@kuspitka Gel dentinox (iný nie) Ale ak vám nezabral,su aj iné druhy....Alebo hryzátka,ktore boli predtým v chladničke.
Nám ten gel pomáhal-teda myslím.Vždy sa tak ukludnila po nom a fičali sme dalej.

kuspitka
2. júl 2010

@cikyta tak nam to nezabera.a aby buvala tak si jej dala paralen

cikyta
autor
2. júl 2010

@kuspitka Zvykne to zabrať každemu.Potom ju nebolia dasienka.
Kuspitka,ved ti dobre buva.Kolko by si chcela,aby buvala? 24 hod. denne?
Minule si písala,ako spinká a ti vravím,je to viac než dosť.
Paralen som dala len pri vysokej teplote.
(Dnes mi celu noc revala.O 5 som to vzdala a kedže nemala horučku,dala som jej panadol sirup.Možno zabral,možno zaspala unavou,ale už bolo ako-tak dobre.Zrejme plakala z očkovania,z tepla,alebo cítila,že som mala aj ja zlu noc a tiež som plakala....no ja skrz iné problémy....možno to cítila,že som taká napätá.Deti to cítia.....)

kuspitka
2. júl 2010

moja uz buva len 2h za cely den

cikyta
autor
2. júl 2010

+ celu noc.

zefa
2. júl 2010

ahojte
ja som tu nebola,pretože som zažila veľký šok..ak ste kukali správy,že sa pri Šútove zabili 3 ľudia...to bola moja kámoška s rodinou..dnes bol pohreb 😔 😢 😢
romy mi písala,že sú v nemocke skrz tú žltačku a mám vás pozdraviť od nej
wolfííí..síce som dnes jedného Matúška vyprevadila do nebíčka,dúfam,že ten tvoj je ok
idem na víkend na chatu...majte sa pekne,užite si teplo,vodičku,hoc aj v lavóre...dávajte na seba pozor

jennys
2. júl 2010

@zefa ahoj, to je strašné akurát sme sa s mužom o tom bavili a tu čítam že ty si ich poznala. Ja si to ani predstaviť neviem. ☹ takáto tragédia. Nechápem toho kamionistu... a ešte aj to trojročné dievčatko čo sa stratilo, stále to sledujem ale bože keď si predstavím že také malé dieťa, chúďatko... ja takéto správy asi už ani nebudem čítať lebo mi je z nich len nanič.
@romy držím palce nech ste čím skôr z nemocnice doma.

lucula73
2. júl 2010

ahojte 😉
@zefa - 😢 😢 ...prosím ťa a to sa zabila celá rodina?nepoččula som o tom,to musí byť hrozné.... 😔

@romy01 - drž sa moja,to sa zlepší,len nechápem,prečo vás pustili domnov,keď to malý nemal v poriadku,to sa predsa nerobí.... 😒

ciky - už si upratala?čítala som ,čo ti tvoja princezná vyviedla....... 🙂

lucula73
2. júl 2010

@jennys -ahoj,teba som tu nezbadala 😀 ..ako?držíte ešte pokope?

jennys
2. júl 2010

@lucula73 no áno ako vidíš, ešte som stále 3 v 1 vďaka doktorom, už mi dvakrát oddialili predčasný pôrod. Onedlho pôjdem znova do nemocnice, doma prežívam a ide mi to tu strašne pomaly. Ale víkend budeme doma všetci tak počítam že ubehne rýchlejšie a potom ešte týždeň vydržať. Ale som rada, že som chvíľku aj doma, som nečakala že ma pustia, potom sa vrátim až po pôrode.

lucula73
2. júl 2010

joj,už som to našla,o tej nehode,hroza.... ☹
@jennys ,to ti rýchlo zbehne,ani sa nenazdáš..... 😉

domika9
2. júl 2010

romy držte sa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre