Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

denis19
25. okt 2010

@cikyta no ciky..to je na zamyšlení..kde se toulá maminka v sobotu???

cikyta
autor
25. okt 2010

@denis19 😀

fopardi
25. okt 2010

@cikyta jaj ta kde ta čítam tam sa smejem ide vam veru chudatko Siska vyrasta bez mamky 😀

denis19
25. okt 2010

@cikyta no to je mi ale rešení:D:D

cikyta
autor
25. okt 2010

@fopardi
@denis19 A cez pracovný týžden som ako slobodná mamička,no nie?

Vravím mužovi:
-Náhodou,niesom na zahodenie ešte.Aj po slobodnej mamičke idu po mne chlapy...včera po mne jedno auto trubilo a sedel tam mladý chalan 😉
A viete čo mi na to povedal muž???
-Co si mu vbehla do cesty,ked trubil?

denis19
25. okt 2010

@cikyta tak to prehnal manžel, no ne????

cikyta
autor
25. okt 2010

@denis19 😀 on je taký 😀

denis19
25. okt 2010

@cikyta je to hošánek veselý 😀 muj by ani nezarergistroval, že mu to ríkám 😀 😀

cikyta
autor
25. okt 2010

@denis19 prečo? 😅

chorale1
25. okt 2010

ahojte, som tu ez víkend iba nakukla. ciky a vieš čo mne povedal dnes moj chlap? vravím mu, že tá posteľ je nová a už začína vrzgať. on mi na to: ale tá posteľ je tiež len do niekoľko kilov 😀 narážal na to že stále jem sladké a od pôrodu mám ešte 6 kg na sebe.no a zabijem sa ked som pekná 😀

fopardi
25. okt 2010

taaaak a mame prvy zubok 🙂 a druhy je už skoro von tiež takže mame doma sajaca 😉 🙂

chorale1
25. okt 2010

my máme doma tiež riadneho sajaca, nám dnes vyšiel ôsmy. trošku sa mladý poponáhľal so zúbkami, asi chce už na vianoce žuť klobásu 😀

chorale1
25. okt 2010

@fopardi a hovorí sa že kto prvý objaví zub mal by dostať nové šaty. a ja do dnešného dňa nič 😖

cikyta
autor
25. okt 2010

@chorale1 Že ôsmy ! 😅 Ved tolko máme my 😀
U nás sa hovorí,že kto objaví prvý zubok,musí bábätku niečo kupiť. (Sise ho objavila kamoška a musela hned niečo kupiť.Kupila tričuldo+bábu+nálepku na stenu) 😉

denis19
25. okt 2010

@cikyta tak to by se mel každý zub počítat jako první 😀

@fopardi a jak jste zvládli lezení zoubku? Naše ted vše cpe do pusy a mnž mne donutil se podívat, jestli ji neleze zoubek, tak jsem si v duchu poťukala po čele a možná to až taková blbost nebude 😀
Jo a vubec nám nechutnají brambory!!!!

fopardi
25. okt 2010

@chorale1 no aj ja to poznam ale radšej to nejdem ani pripomínať ved dodnes som nedostala bolestne za porod a už to ani nejdem mm opakovať nebudem sa vnucovať ked si nezaslužim tak si nezaslužim 😢

@denis19 tak my sme mali od asi 3-4 mesiacov stavy že mal raz za týžden cca jeden den taky dosť nervozny a davala som mu gel na zubky a veru sa po nom ukludnil čiže som to pripisovala zubkom ako nečakala som že vyjde hned ved tiež musi ten zubok nejaku časť dasienka prerezať kym sa vyklube von takže vždy ked bol taky tak som mu dala ten gel a vždy to zabralo a teraz bol dosť nervozny posledne asi tri dni aj som vravela že asi zase zubky podrastaju a veru dnes som mu chcela natreť gelom lebo bol zase taky a maca macam a čo necitim tak pozeram a jeden je prerezany a druhy je už vidno takže za par dni bude tiež asi von

fopardi
25. okt 2010

@denis19 a to že pcha všetko do ust nieje preto žeby šli zubky oni detičky v takomto veku maju v ustach take male laboratorium a skumaju povrch teplotu chuť atd... takže všetko spoznavaju cez usta a preto davaju všetko ust jasne že ich aj zubky možu draždiť ale hlavne koli poznavaniu si detičky davaju všetko do ust a aj slinenie naš slinta od 3 týždnov takže podla toho sa tiež neda orientovať 😉

cikyta
autor
25. okt 2010

@fopardi No k tomu slineniu............Všimla som si,že Sisa slintá tak na striedačku..........Napr.minule slintala tak,že treba podbradník,no ona si ho strháva,tak len mením tričká.More slín jej teče celý den.........A teraz znovu.Fakt jej to tečie prúdom.A viem,že zhruba za 3 dni už bude suchá 😅 Idu jej všetky zuby naraz,takže ťažko povedať.
Ked bola tak 6 mesačná,to bolo také iné slinenie.Také slabé.

chorale1
26. okt 2010

@denis19 u nás malý slintá aj normálne ale ked idú zúbky tak mu to tečie prudom
@fopardi nie si sama, pôrodné od muža som nedostala ani ja, ale vidíš musím mu aspoň naznačiť, ved si vari zaslúžim 😉
@cikyta ved vravím že sa ponáhľa so zúbkami
inak baby ja už som na prášky náš malý už týždeň tak naprd spí v noci. naučil sa posúvať dozadu tak aj v noci sa dá na brucho, vypučí zadok a chce sa posúvať. len ono to nejde ked spí tak potom mrní. dnes som naspala asi 4 hodiny a bolia ma nohy, hlava... dúfam že nejdeme v silvinkiných šľapajach 😒

denis19
26. okt 2010

@fopardi ahoj a aký gel dávaš?

Zdravím všechny! Dnes mám za sebou zubare a jsem o nejakých pár desítek euro lehčí!!!

fopardi
26. okt 2010

@chorale1 no lenže ja som oboznamila mm už pred porodom že chcem bolestne neižeby som si natom potrpela alebo rodila preto aby som niečo dostala ale myslím že to je take symbolicke , ved muža ked boli čo i len hlava tak amen cely den to treba počuvať a teba može pri porode roztrhnuť -čo sa aj deje- a nič ☹ už som sa 2x pytala kedy pojdeme kupiť porodne a odpoved neviem tak nech si to porodne necha viac sa on prosiť nebudem ale pripomeneim v najlepšej chvíli ...

@denis19 používam gel citrovital a je to gel s obsahom grepfruitovych semien

denis19
26. okt 2010

@fopardi dikas.
No a k porodnému.....stále se chytal mi neco milovaný koupit,až mela malá tri mesíce a to mne už nastartovalo a koupila jsem si to sama a hotovo!!! 🙂

fopardi
26. okt 2010

@denis19 a čo si si kupila ?

denis19
26. okt 2010

@fopardi no moc jsem se s tím nepinkala a koupila jsem si hodinky, náramek a naušnice. ale já nenosím zlato, tak jsem zvolila dyrberg-kern a jsem spokojená, vetšinou preferuji robusnejší kousky a ated je mám 🙂

zefa
26. okt 2010

ahojte
ja mám po dlhej dobe zas voľno
poradte čo kúpiť rodičom ...obaja majú 60 a v sobotu máme oslavu
mne doniesol mm prsteň...som to ani nečakala,pretože peňazí nazvyš nebolo...on to našetril ešte pred narodením detí,lenže mne tak potom spuchli prsty,že som ho musela prestrihnúť,bo mi už modral prst,takže ho musím dať opraviť
ad.zuby....chvalabohu moji len trochu slintali,nemali horúčky ani nič podobné,len okolo konečníka mali trocho červené a to som vedela,že pôjde zub.....teda im obom ten istý,v ten istý deň no každému na inej strane 😉 🙂

chorale1
26. okt 2010

@fopardi mm to asi ani nedoplo že by mi mohol niečo kupiť ale pripomeniem mu to.
@zefa my sme boli v sobotu svokrovi na 60-tke a kupili sme mu papagájov párik. a našej mamine sme kupili záhradnú hojdačku na 60-tku

zefa
26. okt 2010

@chorale1 to je dobré,len neviem ako by som to dotrepala do reštiky 🙂 🙂

chorale1
26. okt 2010

@zefa teraz čo vtáky či hojdačku? my sme vtáky zobrali normálne v aute, v klietke

cikyta
autor
26. okt 2010

@chorale1 tak Adamko sa hrá na raka? 😀 Musí byť podarený teraz 😉
@denis19 fíha,tak ty takto...s pôrodným 😀 😀 😀
Ja som mužovi povedala,že nechcem,aby mi niečo kupoval,lebo máme netradičné dieťatko zo skumavky,ktore nás vyšlo 80 000sk a tak potrebujeme peniažky na iné veci,nie nejaké pôrodné................
Baby,ja som mu to povedala zo srandy a v kutiku duše som niečo čakala-ako každá žena.No on to zobral VAŽNE 😅 a nekupil mi nič.Dostala som iba jednu peknu kyticu,aj to od jeho kamaráta,ked prišiel pozrieť malu... 😅

@zefa Tak kupte tu vyhrievaciu deku,kde sa šupnu obaja spolu pred tv 😉

denis19
26. okt 2010

@cikyta no práve, u nás by to dopadlo stejne, ríkali jsme si,že máme zázrak ze zkumavky a tak nic nechci,ale mne prepadla obava, že by to vzal doslova a tak jsem to porešila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre