Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
11. jan 2011

@brmbolcek Tieto dva dni Sisa ukrutne sliní a hryze si päste......a noc-horor !!! Stále je hore. Ani celu hodinu v kuse nespíme 🙄

@katarina33 čo konkretne myslíš,o tom odstavovaní ?
(dala som si záväzok od 1.1.odstaviť,ale kedže mi Sisa ochorela,teraz aj ja,muž ide na týžden preč,tak to musím odložiť.................ale cez den zalepené cecky mali uspech 😀 Aj homeopatiká mám už kupené na zastavenie laktacie)

@fopardi no sila 😅

surviver
11. jan 2011

no som vas konečne dočitala,uf....

no a možem povedat,že aj naš maly ma ohromnu radost,ked si chyta pindurika a prebalit ho je niekedy fakt nadludsky vykon... 😀

brmbi,tak super,že nožky su ok,Dianka bude modelka 😉

ciky,tak Ty odstavovanie skončiš niekedy ked bude Sisi na zakladke...ale si obetava mamina ato je to najlepšie čo može Sisi mat 😉

cikyta
autor
11. jan 2011

@surviver 😀 😀 😀 Ved dnes som si išla do drogerky kupiť tampony do podprdy pre kojacie matky a normálne som sa hambila a tvárila,že to nieje pre mna. Sisu som mala na rukách a ona na plne usta začala tetám predavačkám kričať a ukazovať že:
-Aha,toto je maminkine !!!

😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅 😅

surviver
11. jan 2011

@cikyta bez komentara 😀

lucula73
11. jan 2011

ahojte

nestíham,nestíham,ale vobec 😠

@cikyta ja mám doma celé balenie tých tamponov do podprdy,akurát som rozmýšľala komu ich dať,chýbajú možno dva kusy....možem ti poslať? 😀

lucula73
11. jan 2011

@katarina33 @kamka17 ďakujeme ešte raz 🙂
nie,ešte nechodíme,len po štyroch.a nie je ani snaha,za dve ruky akotak,ale po chvíli si sadne a davaj ako havino 🙂

cikyta
autor
11. jan 2011

@lucula73 OK.Daj mi č.učtu do IP,kam ti pošlem € za ne. Ak sa ti teda chce ich posielať 😉

Muž prišiel z roboty večer a Sisa mu medzi dverami vysvetluje,že:
-Tu bol ujo !

No nechápačky! 😅 Prisaham,žiadny ujo tu nebol dnes,ani nikdy! Začala si strašne vymýšlať !
(možno som jej povedala cez den,vonku bucha ujo,ale pane bože nie,že tu bol 😀 )

kamka17
11. jan 2011

@cikyta no detičky si rady vymýšľajú...v niektorej mama a ja je o tom aj článok...ešte to veru budeš mať pestré, ale hádam drahý je chápavý a nebude veriť Silvinke každú somarinu 😉
@lucula73 a čože sa deje, že nestíhaš??

ja som si dnešný večer pekne odmigrénovala 😝 😝 aj s wc som sa porozprávala, ale mám úžasné dieťa, celý čas sme to zvládli na cicíku...bože ako ja ju ľúbim 😵 😵

lucula73
11. jan 2011

@cikyta 😀 😀 ..a uveril ti mm,že si sisa nevymýšľa?

cikyta
autor
11. jan 2011

@lucula73 zatial jej neveril 😀

cikyta
autor
11. jan 2011

@kamka17 Paulínka citila,že je mamke zle. Je velmi vnímavá a citlivá 😉 CMUK!

denis19
12. jan 2011

@cikyta já ani nevím jstli je dobre,že si Te čtu či špatne.......normálne mám pocit, že mi doma roste stejný kvítek......mám pocit, že pikluje už i dnes! Alejinak já ti verím,že tam žádný ujo nebol!!!!!!
I já mám tampony do podprdy,dobalím to do balíčku a zítra pošlu.....jupííííííí ježíšek v januáry(i) nevím jaké i(y)tak se nezlobte...ale já to dostuduji a naberu odvahu psát slovensky 😕

@lucula73 dekuji, už to máme.......a sušíme, je to moooc hezké a neverím,že to má tolik let.......

denis19
12. jan 2011

@chorale1 sranda, nám také stále koukají na šunčičky a ty máme, tak jsou všichni spokojení, to je nejaký identifikátor???

kamka17
12. jan 2011

@denis19 asi to bude nejaké znamenie dobrého prospievania bábätka, lebo keby neboli šunčičky, tak by asi nemalo tie správne dávky tuku a nebolo by také šunčičkové 😅 lebo aj my máme riadne "kuracie stehienka" a šak to je také zlaté baculaté 🙂 🙂
som malú preložila z našej postele do jej postieľky, lebo zaspala na cicíku, ale prebrala sa a čumí...ale nechám ju tak, nech si zvyká zas na postieľku aspoň cez deň...vaše deťúšiky ako spávajú?? s vami alebo vo svojich postieľkach??...tak nič...drahý jej tam pustil zvonkohru, tak to už jasne že nezaspí ☹ ☹
a pekný deň prajem všetkým 😎 😎 😎

kamka17
12. jan 2011

zaspala...

cikyta
autor
12. jan 2011

Ahojte.

@denis19 Ty mi chceš posielať tampony do podprdy? Neviem či tomu správne rozumiem? Mojko,to nemáš inej roboty? To nech ťa ani nenapadne behať ešte na poštu skrz nejaku bláznivu čikytu 😀 😅Nerob si také starosti Denis prosím!!!

@kamka17 Sisa spávala v postielke do 6 mesiaca. Ked začala vymýšlať a ja som potrebovala pár minut spánku,už ju po polnoci beriem ku mne do postele.

lucula73
12. jan 2011

@denis19 som rada,že s ti to páči..aj veľkosť je dobrá? 😉 .inak veronika to nosila na striedačku ešte s jednou kombinezou,takže to bolo nosené minimálne .... 😉

liviaf14
12. jan 2011

ahojte 🙂
čertík mi zaspal, tak tu rýchlo dočítavam čo ste písli 😉

@kamka17 ako spávame? náš čertík s nami v posteli, a to asi od 5. mesiaca, kedy začal zle spávať, v noci často kojíme, a ja som vždy zaspala pri kojení a nevládala ho dať späť do postieľky a teraz sa ho v posteli nemôžem "zbaviť", lebo postieľku totálne odmieta ☹ a mám zničený chrbát, čo ležím pricviknutá v srtede alebo na kraji, podľa toho z kt. prsníka kojíme práve. a náš mladý pán rozvalený ako "ježiško na kríži", fakt máva často takúto polohu 😀

chorale1
12. jan 2011

ahojte,
dnes som trošku zamakala, som varila tak až teraz som zapla čo nové. náš spával ked bol menší iba v kočíku cez deň a v noci v postieľke a teraz spáva doobeda v postieľke a poobede von v kočíku. a v noci samozrejme v postieľke, my sme ho naučili od malinka že v postieľke sa jednoducho spí a hotovo ale zasa aby to nebolo suprovo tak ako bol teraz prechladnutý tak som ho naučila zaspávať na rukách. tak si ho maminka musí cca 5 minút ponosiť a potom dať do postieľky 😒 ocko ten sa na to vyprdne ten dá do postieľky a nevadí mu že malý chodí kolo celej postieľky.a dnes sme papali prvý krát ten jogurt. už kedy som sa naň chystala lenže bol zasoplený a prechladnuty a jogurt vraj zahlieňuje tak som mu ho dala až teraz. dala som mu ten vanilkový a zjedol polovicu 🙂 ani sa netváril že mu dávam niečo kyslé alebo tak. pekne otváral pusu, dúfam že to tak zostane.

brmbolcek
12. jan 2011

pekne dopoludnie , 🙂 🙂 🙂

tak som uspesne zvladla drahemu upiect kolacik na zajtra do prace , este ma cakaju chlebicky a fajrontik 😀 😀 😀 dakujem mojmu namladsiemu okankovi , ktory prespinkal ked mamina potrebovala piect 😉 😉 😉

... mi spavame aj aj ..... 😀 😀 😀 a cez den v kociku bo je den co den na cerstvom vzduchu 2krat 🙂 🙂 🙂

@cikyta- aj mi davame pasticky do pusiny ale zubadla zatial nie su a Sisi uz ma a idu dalsie 😀 😀 😀 ach tie noci uz si si aj zvykla ci ?

@surviver -ako sa citis tehulka ? 🙂 🙂 🙂 Timurko ta nezlosti ?

cikyta
autor
12. jan 2011

@brmbolcek Pästičky dávala do pusy Sisa od malička. Zaspávala s palcom v puse. (kedže cumel nemala) To boli tie sacie refrexy,lebo prvý zub nám višiel až skoro v 10 mesiaci ! No teraz už vidím,že je to iné....šprtá si tam,kde jej ide rásť zubok a pýta si gelik na zubky.

brmbolcek
12. jan 2011

@cikzta- zlata Sisi a rozumna vie co sa patri 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂

surviver
12. jan 2011

čaute babulky 🙂
@brmbolcek ,tak ja sa mam celkom fajn,aj ked mala som sa už aj lepšie 😉 ,ale šak nejako to vydržim,ved v cieli bude peknučka odmena,dufam 😉 😵 ......stale mam chut na hranolky,ale naštastie som dost leniva na to,aby som ich robila každy den,tak snad zo mna do augusta nebude sudok 😀 no a Timurko je zlaty,ked už mi je fakt zle,tak ho dam do postielky a aj 20 minut sa pohra sam 😵

zuzanka7834
12. jan 2011

@zubrienocka ja by som asi po IUI lyzovat nesla. Teraz nam to vychadza tak, ze by sme sli na lyzovacku pocas mojho 9-10DC, co dufam, ze este nebude ovulka. V piatok (to bude ten 9DC) idem pre istotu na foliky aby som mohla volat do Helika, ze co na to oni, ale podla mna (ak pojde vsetko po poriadku a foliky pekne narastu) tak pojdeme na IUI najskor 13DC. Prve IUI bolo na 15DC. Ja len potichucku dufam, ze bude fakt vsetko v poriadku 😕 Ale inak co sa tyka toho pohybu pocas prvych dni tehotenstva si myslim, ze by v tom problem byt nemal, pretoze 90 percent zien ani netusi, kedy otehotnelo a teda funguju absolutne normalne. To len my, slahnute kocky z konika sa sledujeme na dni, pozorujeme vsetko a hlavne si sem tam nieco namyslame 🙂 Hoooci, fomarikovi po tretej IUI (uspesnej 😀) Krajko vyslovene odporucil PN. Hm, tak mam zmatok 😕 😕 😕
Inak ja mam uz mesiac 28 a drahy bude mat 28 zaciatkom marca. Myslim ze sme aj my aj Vy akurat vhodni adepti na rodicovstvo 😉 😉 😉 Kolky DC mas dnes?

zuzanka7834
12. jan 2011

@surviver jeej, iba teraz som si vsimla, ze cakas druhe babuliatko 🙂 Gratulujem 🙂 🙂 🙂 Podarilo sa doma alebo v Heliku? 😕

zubrienocka
12. jan 2011

@zuzanka7834 Ahoj,ja som dnes 9DC a v piatok idem tiez na folikulometriu. Takze si budeme drzat palce 🙂

fopardi
12. jan 2011

@surviver sranda aj ja som mala chut na hranolky ked sme šli po meste raz a som zacitila vypražane tak vravim mm že by som si dala niečo brutalne fastfoodove hranolky atd a veru šla som a dala som si dvojitu porciu 🙂

no baby u nas amen tma ked su tie časy ked nam drobec spal doobedu 2 hodiny -čo bolo ešte asi pred tyťdnom no včera a dnes ani napad ked ho dam len na chrbat do postele začne jačať a už ho niet ma neskutočne nervy z toho že ho idem dať spať dnes nespal od rana od 5.45 cele doobedu až naobed ked som bola rozhodnuta mu dať jesť a isť von tak pri tretej lyžičke mi zaspal v stoličke tak som ho neutila iba som ho vzala a preniesla do postele nech si pospi konečne - no spal asi 20minut a oči dokoran ale vyspaty nebol tak som ho dokrmila a šli sme von no v kočiari sa mu tiež velmi nechcelo spať nopotom nejako zalomil ja neviem čo to ma byť ale takto zo dna na den žeby prestal spať??? ach ja by som chcela mať znova doma to babätko

zuzanka7834
12. jan 2011

@zubrienocka a ides do Helika alebo k svojmu dokymu? Tak teda si na piatok budem drzat riadne palciska. Brala si aj clostil? Ja dnes doberam posledny den...

cikyta
autor
12. jan 2011

@fopardi Mne dnes Sisa vobec nespala ! Od rána bola hore. ☹ V čase spánku mala nervičky a výbuchy zlosti. Potom sme šli von. Vonku som jej zakázala ist na šmýkačku,tak sa rozrevala,v blate vyválala a musela som ju niesť na rukách domov. Celu ma čižmami dokopala,tak som bola ako prasa celá 😠
Zaspala teraz. 😖

fopardi
12. jan 2011

@zubrienocka na lyže určite nechod po iui radšej nechaj babo v klude nech sa uhniezdi 😉 držím palce

@cikyta obdivujem ta ja som včera na drobca tak nakričala že mi to potom bolo aj luto ktovie či neije taky pre zuby a ja na neho jačím ach hamba mi no neviem ako to ty dokažeš takto so sisou zvladnuť ked ti nespi od polroka ☹ ja som bola zvyknuta si s drobcom doobeda pospať a tak som bola plna energie ale takto no uvidime či to je len prechodne alebo navždy ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre