Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

denis19
23. feb 2011

@domcek 😀 to bych chtela videt!!!

cikyta
autor
23. feb 2011

@domcek No mojko,to máš teraz ozaj o "držku". Nezávidím ! ☹ No želám,nech sa drobci do konca týždna pozviechaju a nech su zase fit ako by Sisa povedala:
-Ako rybky bibky 🙂

chorale1
23. feb 2011

@liviaf14 dala som mu na obed paralenový čípok ale iba polku aby som mu večer mohla dať znova.polku preto že on je drobný aby som neurobila niečo zle, ale zabral 🙂

cikyta
autor
23. feb 2011

@denis19 ano,poprosím ťa........(už som zmazala status) 🙂


@chorale1 Adamkovi držíme palce,nech ho nič nebolká 🙂

zefa
23. feb 2011

@cikyta to chceš pre malú? ten roláčik?

cikyta
autor
23. feb 2011

@zefa ano pre malu čisto biely č.98.
Nie maslový,ani nejaký šedý,alebo s potlačou. Len uplne biely,lebo máme nádherný ručne štrikovaný svetrík a má velké očká,tak pod ním bude najlepší iba bielučký roláčik na jar-jesen.

zefa
23. feb 2011

@cikyta skúsim sa pozrieť v robote,ale pošli mi na mobil dlžku chrbátika ,pretože podľa nášho číslovania 98 je pre moje deti...Antony má obrovské číslovanie 😠 .....malej bude asi tak naša 86 😉
@denis19 a tebe odpovedám na otázku....áno šijem detské veci,ale na to aby som mohla chodiť do práce potrebujeme aby tie naše výrobky aj niekto kupoval...bohužiaľ zas v piatok budememe doma,pretože nemáme čo šiť...všetko nám stojí v regáloch 😢

denis19
23. feb 2011

@zefa tak já tomu nerozumím, když chce neco človek koupit malé tak skoro nemá co a vy nemáte co delat..jsem z toho pako!!!! Nekde je chyba!!!!

cikyta
autor
23. feb 2011

@zefa Tak dlžka chrbátika je : 38-40 cm a aj dlžka rukávov od krku 38-40 cm.

Uf,je umenie zmerať malu užovku 😅 Musela som to merať len približne podla toho svetríka.

cikyta
autor
23. feb 2011

@zefa jáj na mobil ? 😅

zefa
23. feb 2011

@denis19 my máme predajňu na zlom mieste a každý sa vyprdne tam prísť 😠 ,ďalšia je v Trenčíne a v Žiline
ale nemôžem to tu priamo napísať prečo sa naše veci nepredávajú...verím ,že ste dosť inteligentné aby ste to pochopili medzi riadkami...okrem toho,že je všeobecne kríza v odevnom priemysle,tak to majiteľ kazí aj inak 😉

denis19
23. feb 2011

@cikyta ty kokšo to má dosti dlouhé ruce co????

cikyta
autor
23. feb 2011

@zefa Proste je to drahé ☹

@denis19 Má ich 35 cm dlhé,ale chcem to aj na jesen,nielen jar,tak preto 😉

chorale1
23. feb 2011

ahojte,
tak zvládli sme to celkom fajn. presne povedané maminka s Adamkom to zvládli pretože ocko išiel na celé poobedie k rodičom ladiť klavír 😠 😠 😠 lebo to by nepočkalo 😠 kázala som mu byť doma najneskôr 18,50 že dáme drobcovi ešte čípok atď. a on mi 19,10 zavolal že už ide tak som mu povedala že sa nemusí ponáhľať že už som si poradila a ideme spať a zložila som telefon. proste to sú chlapi 😒 takže radšej ked dopíšem pôjdem spať lebo by to dopadlo zle 😒
zajtra sme mali ísť na plaváreň ale radšej nejdeme aj ked teplotky už nie sú istota je istota. dobre dievčatá ja idem teda spať. pekný zbytok večer a 😉

cikyta
autor
23. feb 2011

@chorale1 Kašli na chlapa. Zienky si poradia 😉 Ja som celé dlhe týždne sama a cez výkend ho mám doma....aj ked sa snaží a je so Sisou vtedy stále a rád,vždy sa nájde nejaký "dobrák",čo mi ho zamestná a otravuje 😠

denis19
24. feb 2011

Dobré ránko!

@chorale1 jen klid, oni premýšlí úplne jinak..nereš...stejne to nezmeníš 🙂
@cikyta a jak to zvládáte hoky samotné?

chorale1
24. feb 2011

dobré ráno,
@cikyta
@denis19 presne tak žena si vždy poradí 🙂 a ja som išla včas spať a aspoň som sa vyspala, po predošlej noci som to potrebovala 🙂 a už je dobre po očkovaní 🙂

denis19
24. feb 2011

@chorale1 no tak super, že jste to už zvládli, nás čeká poslední očkování další mesíc a to ješte nemám ani TBC, tak to je tako v dohlednu..už se teším...co dnes plánujete s malým?

liviaf14
24. feb 2011

ahojte 😵
@chorale1 jasné, veď ty si najlepšie rozumieš 😉 pekne ste to sami s adamkom zvládli, si šikulka 🙂
@zefa kde v trenčíne máte predajňu, daj mi adresu prosím 😉 podporíme tržbu 😉 máte aj pyžamká napr.?
u nás bola noc klasika, cuckáme už menej MM, aj buvkal do 7-ej, tak fajn. klop klop klop. a máme vonku väčší kúsok prvého zúbka, posúva sa von, a drobec včera navečer riadne plakal, asi ho to bolelo, má celé červené a spuchnuté ďasienko okolo........... tak sme sa mojkali na maminke v manducce, a pri zaspávaní o 21ej znovu 😅

surviver
24. feb 2011

dobre ranko 🙂

@domcek dufam,že už vam je lepšie,a to nechapem čo je za Dr. ked sa hneva ,že mama koji svoje dieta,to je teda fakt divne 😖
@chorale1 tak super,že ste to zvladli aj bez tatina,no chlapi su niekedy na nejakej inej frekvencii 😠

chorale1
24. feb 2011

@denis19 mali sme ísť dnes plávať ale bála som sa ked mal včera teplotku, tak pôjdeme inokedy 🙂 takže dnes budeme doma, teraz zaspal a poobede ho dám trošku na balkon. svieti tam slniečko a mám ho zasklený takže fúkať mu nebude a zajtra už pôjdeme von 🙂
@liviaf14 ,@surviver máte pravdu chlapi sú na inej frekvencii ale my sme šikuľky takže si poradíme 😉

cikyta
autor
24. feb 2011

Ahojky 🙂

@denis19 Zvyknuť sa dá na všetko a tak sme si už zvykli byť same a v pohode... 🙂 Len ked príde den,ako napr.včera podvečer (začala plakať,nič ju nebavilo,len sa od jedu hádzala po zemi) tak je to ťažké... ☹
Celu noc presedela a preplakala. Absolutne som nespala,len ležala 🙄
Ráno som ju obliekla,položila na zem,nech cupitá do izby a ona si sadla a skoro hodinu bučala...... 😢

Myslím,že to budu očné zubky. Už ich je cez kožku-dasienko vidieť,len sa musia prerezať von. Tam stačí možno menšie buchnutie pusy a su vonku (ako to bolo pri prerezaní horných jednotiek) 😅

@surviver No veru. Aj moja dr.Teda Sisina pediatrička sa hnevala,ked som jej hovorila v 15 mes. že kojim. Tak odvtedy som ticho. 😒

kamka17
24. feb 2011

pekné ránko prajem 😎 😎 😎
tak máme zo včera úspešne za sebou ďalšiu dávku RSV...a dnes idem von aj keby už neviem ako bolo, lebo doma ma mrle žerú 😒 😒
a s tým kojením...to je škoda sa vzrušovať nad tými zastaralými názormi, keď sa kojilo maximálne tri mesiace a potom hor sa na sunar, lebo bábatko málo priberá a podobné sprostosti...veď každá mama chce pre svoje bábo to najlepšie a isto nebude brániť bábu v cicíkovaní, aj keď je to niekedy ťažké odnaučiť 😅 ...ale ako raz napísala ciky...po láske je MM to najsamlepšie, čo môže mama bábätku dať 🙂 🙂

denis19
24. feb 2011

@cikyta fíha..tak to bola náročná noc...to si neviemani predstaviť ako by som to zvládla,ale čo noc,ale ten další deň!!!
@chorale1 chodíte plávať na kurz či sami?

cikyta
autor
24. feb 2011

@kamka17 No veru. Dr.mi povedala že: "No hlavne že kojite a už vás nieje ani vidieť !" 😠
Ako keby som bola predtým nejaká pribratá. Vždy som takto vizerala,celý život. Aj horšie už bolo.
No to je typ dr.čo si zrejme myslí,že len z ceckov ako mechy ide vela mliečka a len tučné maju právo kojiť atd...a pravda je často uplne iná... 😒
Len chodkajte von. Aj my pojdeme. Včera sme boli vonku hodinu. Bolo -7°C a veru stačilo................Mne ano 😖 Sisa sa poválala po zemi,po šmýkačke a domov sa jej nechcelo,aj ked bola celá zamrznutá,červená pomaly so samrznutými slzičkami a soplíkmi 😅

denis19
24. feb 2011

@cikyta no pravda je jedna, že žádná moje kamarádka či známa co je pri tele nekojila a párátečka ano....takže možná na tom neco bude,ale nenech se stresovat nejakou dr..kojíš a hotovo no a . já když byla v porodnic, tak tam byla cigánečka a prišla za ní rodina, včetne detí a každé si trochu cuclo jak byla na chodbe a bez problémiu a to meli i sedm let dle mého odhad!

liviaf14
24. feb 2011

@cikyta my sme pri prvom zúbku prerevali dve noci, tiež som nič nespala vtedy...... a už sa tiež hádžeme o zem, búchame hlavou o zem, jedujeme, trucujeme, bije ma rukami........ ach jo 😕
inak hej, vonku je stále kosa, aj dnes -8 ´C znovu ráno, kde je tá jar ? 😎
drobec zaspal, tak varím a žehliť by som chcela, ak stihnem 😉

liviaf14
24. feb 2011

@denis19 😅 každé si trochu cuclo, to muselo byť zlaté 😀

chorale1
24. feb 2011

@denis19 nechodíme na kurz ale švagriná chodila a volala jej tá inštruktorka že je menší záujem takže môže prísť po dohode s ňou len tak nezáväzne. tak švagriná povedala že chceme ísť dve že by som išla aj ja. tá inštruktorka chúda prehodila mamičku kvôli nám ale švagriná zabudla že sme po štepení a že sme teplotkovali. ale našťastie išla s kamarátkou a jej drobcom a my pôjdeme nabudúce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre