Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
15. máj 2010

Domika-no super,že Matusko takto pekne poslucha.Už sa teším na foto z krstiniek 😉 Určite bude nádherný!! 🙂

romy01
15. máj 2010

domka no ved jasne ze spinkal ked ste ho uhojdali v kociku - to bola pre neho nova skusenost prechadzka po vonku a kopa novych zvukov. 🙂
Ciky ver ze toto je len zaciatok, bude aj horsie 😀 😀 😀 Zefa ta vie porozpravat, a ja sa uz na mojho drobca tesiiiim

jennys
15. máj 2010

CIKY ahoj, ako ste sa zabývali? Aspoň ste vo väčšom. A leto si už budete užívať v novom byte, je to super 😀 A Siska ti ešte pripraví pár pekných prekvapení, neboj. Hlavne keď začne rozprávať. Myslím, že bude dosť ukecaná. Už teraz je dosť odvážna. 😀
DOMI aj ja budem zvedavá na fotky, Matúško asi vedel, že máte toho dnes veľa, cítil to tak aspoň pekne spinkal a hlavne že bol na čerstvom vzduchu.
My dnes nič také, boli sme na návšteve, vo vchode pred výťahom sa nám Lucka povracala z toho čo tam pojedla, ešte má trošku slabý žalúdok, ale pizzu na večeru vypytovala, tak aj zjedla len dúfam, že v noci zas nebudeme mať pohotovosť ak to vyvracia. Lenže tú pizzu si skrátka nedala vyhovoriť. Zajtra budeme asi len doma, no čo už s týmto počasím narobíme.No uvidíme kedy začne pravé leto.

jennys
15. máj 2010

CIKY a veru, pôrody sa blížia tak chystaj básničky, som zvedavá akú vymyslíš na dvojičky 🙂

domika9
15. máj 2010

ale Matuško takto pekne spinka doobedu tak preto som bola taka odvažna 😀

jennys
15. máj 2010

DOMI tak nech takéto ukážkové dieťa zostane aj naďalej. Suseda hore nad nami čo rodila pred mesiacom, tak jej mamu keď stretnem tak stále sa sťažuje ako malý reve, reve a reve. Sme jej už aj kadečo radili, niečo dokonca zabralo, ale túto noc som ho trochu aj ja počula inak som ho ešte plakať nepočula. Každé dieťa je iné, tak sa držte, ale režim sa vám bude meniť každú chvíľu ako bude rásť, zatiaľ si užívaj času kedy ti pekne a dlho spinká.

domika9
15. máj 2010

ved sa aj snažím si ho užívať viem že sa to za chvílu zmeni ale aspon zatial je peknučky samozrejme aj my plačeme cez den dnes to boli asi dve hodiny ale nejako to nevnímam žeby toho bolo vela beriem to z rezervou a snažím sa aby to tak bral aj mm že si musí maly aj poplakať 😉
no idem do sprchy
zajtra mame krstiny ale asi tam všetci pomrzneme

domika9
16. máj 2010

no včera som to zakrykla v noci sme mali plače a od rana tiež ☹ teraz trošku zaspal ale za chvílu ho musím zobudiť lebo sa musíme chystať tak som zvedava aky bude v kostole 😒

romy01
16. máj 2010

domka tak drzim palce nech maly pekne spinka v kostole. ALe neboj kocikovanie sa mu bude pacit

cikyta
autor
16. máj 2010

Domika,nenechajte si pokaziť tento krásny den škaredým počasím,ani plačkaním Matuska.On bude dobručky na obed.To bude tým hrozným počasím,že je mrzutučký ☹ Zelám krásne krstiny a nech sa Matuskovi v kostolíku páči 😵 😵 😵 😵

zefa
16. máj 2010

domika a budú sa podávať aj holúbky?
idem dorobiť koláč, 😉 😀 😀 ked my sme nedostali výslužku

jennys
16. máj 2010

Ahojte kočky, tak ako DOMIKA dopadol krst?
No ja mám dnes krízu, v noci som nespala čo som sa len škriabala, je to na zbláznenie a dnes celý deň som nanič, dospávam keď sa dá a škriabem sa, to sú moje jediné činnosti. Asi pôjdem rovno do blázinca ak to bude trvať ešte dlhšie. Muž mi ale našiel na nete jeden super článok odborný a je to presne toto čo mám ja, všetky príznaky, proste sedí na mňa úplne všetko. Zajtra ráno ideme na krv aby mi zobrali na žlčové kyseliny, neviem ako to bude či sa to bude dať lebo som neni objednaná ale som odhodlaná počkať tam na doktora a hneď to s ním prebrať a nech mi dá na to aj lieky, ktoré by mali zabrať. Už nevydržím naozaj ani deň navyše, pretože je to stále horšie a na zbláznenie. Mńa toto neohrozuje ale dvojičky áno. A toho sa bojím najviac, preto nemôžem čakať kým pôjdem v utorok do ambulancie poobede, aj keď vydržať by sa to ako tak dalo ale ja už fakt potrebujem liečbu.
Inak u nás leje celý nanič deň a to neviem aká dlhá noc ma ešte čaká tak hádam to do zajtra ráno nejako prežijem. Dúfam, že vy ostatné sa máte lepšie.

domika9
16. máj 2010

zefa čo su to holubky?

tak Matuško bol v kostole pekny spinkal iba asi 2x zamrnkal a potom v reštauracii sa 2x zobudil na papanie a inač spal čašníčky z neho nemohli že aky je peknučky ale teraz je hore a tuším aka bude noc 😒

jennys
16. máj 2010

DOMIKA no super potom vám to dopadlo, fotky budú kedy k nakuknutiu?

zefa
16. máj 2010

domi a ty východniarka nevieš?...to je plnený kapustný list 😉

wolfskinka
17. máj 2010

ahojte

kde je romy ? neviete niekto ?

romy01
17. máj 2010

ahojte kocky.

wolfka tu som, len dnesok mi nejak rychlo utiekol a to som hore uz od siestej. Ale dnes mi vsetko trva akosi dlho. Dik za IP.

jenny no som zvedava ci sa ti ta diagnoza potvrdi, ale prajem ti aby ti to uz preslo, nech si este aspon trosku uzijes poslednych par tyzdnov tehulkovania.

domi si viem predstavit tie casnicky - ja ked vidim babatko tak si idem vzdy oci vyocit. 😀

ciky, zefa ajojte 😀

wolfskinka
17. máj 2010

romy co ty strasis o 6,00 ???? preco nespis tak zavcasu rano?

romy01
17. máj 2010

ja ti neviem, nejak som sa zobudila. Poslednu dobu spim akosi menej. Normalne som zvykla spat do osmej a este aj cez obed hodinku dve ale poslednne dva tri tyzdne uz ani nie.

wolfskinka
17. máj 2010

no porod sa blizi, mas to zapar ... xixi zachvilku budes mat malickyeho na rukach ...

romy01
17. máj 2010

dnes som strilizovala dudel, flasku aj odsavacku mlieka xixi - to je sranda. ed si predstavim ze malemu dam dudlik a on z neho bude mat plnu pusu 😀
Inak uz mam aj zbalene dve tasky do porodnice. Uz mi chyba oprat len zavinovacka a potahy co su v kociku. No a kozmetiku pobalim az tesne pred terminom

wolfskinka
17. máj 2010

a ako si to sterilizovala, mas sterilizator, alebo si to vyvarila ?

odsavacku na mlieko zatial nejdem kupovat az ked ju budem potrebovat, ved kupit sa da kdekolvek v lekarni alebo v obchode, mne tiez este chyba kozmetika a veci na spanie, vanicka a kozmetika

romy01
17. máj 2010

ja som dala zovriet vodu a potom som to varila 5 min a nechala potom na cistej latke ochladnut

wolfskinka
17. máj 2010

asi to urobim aj ja tak ..

surviver
17. máj 2010

ahojte 🙂

wolfi aj ja sterilizujem tak ako pisala romy,ale sklene flaše som varila 15 minut,len cumle 5 minut...podla mna je sterelizator len zbytočne vyhodene peniaze.....a odsavačku som kupila až ked mal maly 2 tyždne ,dovtedy som ju nepotrebovala,ja som ju kupila v Predeti...na Vlčincoch

wolfskinka
17. máj 2010

survi dik za tip a flasky ste kupovali s akymi cumlami silikonovym i ? a aku znacku ?

lucula73
17. máj 2010

ahojte

súhlasím so survi 😉 ....
ja mám fľašs avent a silikonové cumle.....

babenky a prečo riešite cumle a flaše,snažte sa pekne kojiť,ja keby som mohla....to odsávanie mi ide pekne na nervy,denne nadojím aj 800ml niekedy.....je mi to škoda nechať tak ☹

wolfskinka
17. máj 2010

lucul ... ja predtym ako pojdem do porodnice, chcem mat doma aspon jednu flasku sklenenu tu najmensiu a potom este cumlik do porodnice ten uz som kupila

a k jednej flaske mas kolko cumlov silikonovych a este su tie cumle nejako velkostne rozdelene ...?? myslim podla cisiel alebo niecoho ineho ... ?

zefa
17. máj 2010

ahojte
idem spať..ráno do práce 😝
aj my máme Avent,cumle sú odstupňované podľa mesiacov ( a už skoro všetci výrobcovia cumlov ich triedia podľa mesiacov),ja som sterilizovala ako baby,ibaže ja kupujem v Tescu destilovanú vodu v bandazke a sterilizujem to v nej,pretože vo vode to ostáva "také zájdené"ked to nechám vysušiť,v tejto vode nie(a robila som to od narodenia...my sme aj v robote mali zariadenie na výrobu destilovanej vody,takže som sa nebála toho,že by predávali neaký sajrajt a brali to od nás aj do obchodu,ibaže mne sa už domáce zásoby minuli,preto to kupujem 😉 )

lucula73
17. máj 2010

wolfi - stačí ti na začiatok jeden cumeľ č. 1 a jeden č. 2......ja tu dvojku používam tri mesiace a neni mu nič..ale mám dokopy cumle tri.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre