Termín pôrodu - január 2014

marca1331
24. máj 2013

dnes som ss dozvedela ze som v 5 tyz. A chce sa mi plakat kedze doma mam 19 mes.dievcatko...ako to zvladneme? Neviem tesim sa na malinke ale velmi bojim

mizub
27. jún 2013

@marca1331 No tak to nemas nic moc... som na tom asi lepsie. Sice u nas to nie je taky slovny natlak, ale skor psychicky... So svokrom vychadzam velmi dobre, on mi aj maleho postrazi ak dacoa mam istotu, ze nebude mu nanucovat svoje, ale da na neho pozor a necha nech sa aj sam hra, alebo tak... So svokrou je to tazsie... Ako som uz napisala, je to skor taky psychicky natlak. Kym zila jej mama(volali sme ju starka), tak sa to dalo, lebo starka jej vzdy dohovorila, no potom to uz bolo tazsie... Jeden cas som mavala nocne mory s nou, v kt. mi vravela, ze pre nu nie som dost dobra a tak... no hroza... Ja som zo zaciatku vsetko tolerovala, drzala som jazyk za zubami a nestazovala sa, ved ani na to nemam pravo, kedze som v jej domacnosti... Strasne zle mi padlo napr., ked ja som aj jej veci prala, vesala, skladala, zehlila a ak som nestihla povesat a v jednom lavore som mala opratu jej varku a v druhom svoju, tak ona vzala svoje a povesala. to iste mi robila aj s pozvesovanim a poskladanim. Moje veci sice zvesala, no nechala mi ich na kope na padlasi a ani slovo nepovedala, ze nech si ich vezmem, alebo aspon daco... Ja som kolko razy nevedela, kde mi hlava stoji a ona mi toto robila... upratovala som cely dom (aj dole starkemu) a ona si LEN svoju izbu... Ako sa mi narodil syn, tak potom mi postupne zacala kafrat do toho, ze ako ho obliekam, ze preco ho tak kojim a nie onak, preco poleziacky a nie po sediacky, preco kazde 2h a nie 3, ze to sa musi naucit (nesla som jej vysvetlit, ze on je uz po 2h hladny, nie ona by ho nechala zavyjat od hladu, len aby jedol az po 3h...) a preco mu nedam cumel... potom zase, ked ja som malemu daco zakazala, tak ona dovolila, pripadne za nieco zle dostal a ona ho lutovala (zhadzovala pred nim moju autoritu)... Ked sme mali spolocnu kuchynu, tak mi stala za chrbtom a kybicovala, ze oni to nie tak, ze tak... Jednoducho sa to nedalo a potom som zacla mat tie nocne mory (aj 3-4x za tyzden). Postazovala som sa manzelovi a on potom postupne dal veci na spravnu mieru... Perieme uz kazda osobitne a ja sa do jej veci nestariem, upratujem uz len vrch a spodok ona, do vychovy sa mi stale miesa, no nie je to az take zle, uz nezhadzuje moju autoritu pred malym... Ale stale su tu veci, ktore sa jednoducho tazko preglgaju... Ona celel dni je len v meste a beha po obchodoch a ja sa staram o to aby bolo navarene, v zahrade vyplete, poliate, koza podojena a to vsetko popri synovi...
S manzelom si rozumiemem velmi dobre 🙂 Zastava sa ma 🙂 Obcas mam pocit, ze sa mu strasne vela stazujem, no niekedy sa inak neda. Zblaznila by som sa, keby som to len v sebe drzala...
Nastastie mi zle nebyva, len na zac asi 2-3t mi byvalao rano tazko, ale teraz je uz dobre. Som tomu rada, lebo si neviem predstavit ako by som to vsetko zvladla, keby mi byvalo zle...
Och ale som sa rozpisala, prepac, ak Ta to zacalo nudit, no konecne som to mohla aj takto v celku dakomu povedat... V klude sa aj ty mozes vyzalovat, je to pre cloveka lepsie... ;)

julinkaaa11
27. jún 2013

@marca1331 jej tak to Ti drzim palce v utorok a potom referuj novinky...ja tiez napisem 😉 akurat som pozerala, ze v utorok mam tiez poradnu a az vo stvrtok idem na to 3D...aj ja dufam, ze sa ma krpec v brusku dobre. Ja uzivam len kyselinu listovu 800...nic ine...pri prvej dcerke som brala od zaciatku femibion a zelezo...ale teraz aj podla vysledkov z krvi mi dr. neodporucala nic okrem kys. listovej a pestra strava.

@zuzuzu30 🙂 aj mna zaskocilo to ze mi zacalo byt zle az vecer...aj sme si z toho robili doma standu, ale nakoniec som sa docitala, ze percentualne ma vacsina zien nevolnosti vecer. 😝 juuuj ale tiez uz kazdy den cakam ze mi uz nic nebude. Vcera mi bolo uz lepsie a dnes hroza des. Ale mali sme neskorsi obed a to kurca na bilinkach a mam taky pocit, ze to sposobili prave tie bilinky... 🤐 😒
Aj tebe prajem krasne a hlavne bezproblemove tehulkovanie 😉

vevej
27. jún 2013

Ahojte baby pridavam sa ku vam do skupinky ak smiem 🙂 som v 12 t. a velmi sa tesime na babatko 🙂 nedarilo sa nam a az som uvidela na teste dve ciarky sme sa tesili 🙂 byva vam tazko? Mavate obcas biely vytok?dakujem za radu..

zuzuzu30
5. júl 2013

@julinkaaa11 no takze vidim,ze vecerne nevolnosti su asi bezne 🙂 a ako ti je? ja si myslim (verim,dufam,modlim sa resp si nahovaram),ze sa to zlepsuje..kiez by! chcela by som si pekne uzit tehotenstvo a vytesovat a nie sa plazit jak chroma chuderka haha 🙂
drzim palce!

julinkaaa11
6. júl 2013

@zuzuzu30 ahoj 🙂 to mas pravdu...mne sa to asi fakt zlepsuje..ja sa sice neplazim 😝 ale niekedy mi este byva vecer zle...a ako sa mas po case? Ja som bola tento tyzden na meranie NT a vsetko mam ukazkove vysledky - tak som stastna jak blcha 🙂 Doniesla som manzelovy foto domkou, lebo nemohol ist somnou na sono, tak sa z toho tesiiiime 🙂

julinkaaa11
6. júl 2013

@vevej Ahoj...to je super, blahozelam 😉 ja mavam teraz ovela viac biely vytok ako bezne a vysledky su ok..v tehotenstve je to uplne ine, ale treba si davat pozor ak by vytok zapachal, bol akoby s krvou, alebo ak by si mala svrbenie alebo bolest...
Ja si tiez davam pozor, ale teraz ked ideme s malou na kupko alebo bazen je to fakt tazke ustrazit... 😒
A tebe byva tiez zle?

vevej
6. júl 2013

Ahoj julinkaaa11 vytok uz lepsie nezapacha ale nebyva mi zle citim sa velmi dobre len teraz posledne dni ma bolia nohy dodt a objavili sa mi zilky..18.7 idem do poradne 🙂

zuzuzu30
10. júl 2013

@julinkaaa11 huraaa tak aj mne nevolnosti uz prechadzaju resp uz asi presli 🙂 vdakabohu,lebo je to ozaj neprijemne.takze teraz sa uz mozem naplno vytesovat,ze som tehulka 🙂 uz to mozem aj vsetkym povedat,uz to je aj troska vidiet a bola som v poradni min tyzden a tiez mam zatial vsetky vysledky super.takze jupiii.
no a vy ako sa mate? aj mas nejake zelanie,co by to mohlo byt?

zuzuzu30
10. júl 2013

@vevej ahoj vevej.ja vytok detto,az tolko ze som pozerala,co to ma byt 🙂 ale citala som tu na fore,ze je to bezne. A nevolno mi bolo tiez cely 2. a skoro aj 3.mesiac. Ale uz to nastastie preslo!
ty ako sa citis?

julinkaaa11
10. júl 2013

@zuzuzu30 jej tak to som rada...mne este z casu na cas je vecer zle, ale je to uz ovela lepsie ako prednedavnom 🙂 Tesim sa ze sa citis dobre a ze aj vysledky mas vyborne. Naozaj aj nase pozitivne myslenie urcite vplyva na babatka 🙂 Juuj a co by som chcela? Prvu dcerku sme mali vysnivanu- myslim to, ze sme obaja s manzelom tuzili po dcerke...a teraz to mame asi tak 50 na 50%...je to jedno...velmi sa budeme tesit ak to bude dievcatko, a ak to bude chlapcek, tak sa tiez budeme velmi tesit, lebo je to tzv. ideal mat jedno dievca a jedneho chlapca...Ty by si chcela dievcatko ci chlapceka?
@vevej jj ten vytok je v tehotenstve bezny...ale vsetky zmeny a pod. hovor na poradni dr. aj tie zilky a bolest noh- aj ked ti budu opuchat nohy...sestricky sa to zvyknu na poradni same pytat, ale aj ak by nie, treba povedat. A dopraj si odpocinok- vyloz si nohy tak aby boli ked lezis vyssie ako srdce a vyborne sa ti prekrvia...a velmi velmi dolezite je pit vela vody...hlavne teraz v lete. 😉 ale ved to urcite vies..ja sa sama musim niekedy nutit, rsp. sa pristihnem, ze som sa dlho nenapila a vtedy sa mi ked sa postavim hrozne zatoci hlava...Ale co je super ze ti nebyva zle...tak ako pisala zuzuzu - ze je to velmi neprijemne a nevies si ani uzivat naplno to krasne obdobie...Drz sa 🙂

martinami74
14. júl 2013

ahojte 🙂 mám termín 11.1.2014, som v 15TT. Teším sa, ale som na rizikovom a odovydzávam ešte prácu...tak už aby to bolo za mnou a bola som v klude a vychutnávala si tehotenstvo. 🙂

marca1331
autor
16. júl 2013

ahojte ja som mala prvu poradnu.vsetko v poriadku termin 19.01.2014 ..co ako sa mate babusky moje??? 🙂

fearandlove
17. júl 2013

ahojte tak my máme termín na 08.01.2014 , pravdu povediac začiatky boli fakt tažké ustavičné vracanie za prvých 6 týždňov som dala dole 6 kg,teraz uz je to trošička lepsie vraciam uz len tak každý druhy tretí den aj to len ráno 🙂 chvalabohu lebo uz som myslela ze to nikdy neskončí Je to naše prvé bábätko a veľmi sa tešíme . Zatiaľ som si moc tehu neužila,nevolnost zvracanie a kedze mám trombofiliu tak od 09.tt denne fraxiparin ale velmi silný moment pre mna bol ked sme boli na 3D a videla som ho aké je krásne. Krásny den kočky 🙂

neznama2
22. júl 2013

Zdravim, chcela by som sa spytat ako sa dostanem do skupiny??

andrea_galova
22. júl 2013

No babulky pridávam sa teda aj ja k vám 🙂

sportpark
1. okt 2013

caute kocky tiez sa pridávam 25.januara cakame babatko pohlavie nevieme zatial....ale tesime sa...

marca1331
autor
29. okt 2013

ahojte mamicky ako sa citite? Uz sa nam blizi stretnutie s nasimi drobcami.. 🙂

majussska1812
22. nov 2013

ahojte baby 🙂 chcela by som sa kvam pridat .. tiez cakam babo v januari 19... a doma mam syna ma 17 mesiacov ... tak sa mam naco tesit.. 🙂

marca1331
autor
23. nov 2013

@majussska1812 ahoj aj ja mam termin 19 jan. A doma mam 2 rocnu dcerku no v decembri bude mat 2.. Hadam to zvladneme 😲

majussska1812
25. nov 2013

@marca1331 no nic ine nam ani nezbyva.... :/ cim sa to viac blizi tym sa viac bojim ... bude to zaujimave.. a teraz co cakas?

luciagaldun
25. nov 2013

pridávam sa aj ja, termín máme 19.januára a čakáme dievčatko 🙂)))))))))

marca1331
autor
25. nov 2013

@majussska1812 aj ty? Ja sa tiez velmi bojim..ale tesim sa ze konecne uvidim a protulim si toho drobca..a bude zase dievcatko a vobec sa neviem rozhodnut pre meno..a ty co budes mat?ako sa citis? 🙂

marca1331
autor
25. nov 2013

@luciagaldun gratulujem...🙂 ako sa pripravujes na porod? Ako sa citis?

majussska1812
25. nov 2013

@marca1331 ja mam doma chlapceka damianka a teraz by to malo bit dievcatko .. 🙂 chceme Teresku .🙂

marca1331
autor
25. nov 2013

@majussska1812 no manzel vzdy kazdy vecer vymysla mena uz od zaciatku ale mne sa ziadne nepaci ..prvej taktiez vymyslel meno ...on chce Dominiku,Barborku alebo rozmyslame nad Andrejkou nwm sa rozhodnut..

luciagaldun
2. dec 2013

@marca1331 tak zatiaľ tomu dávam nejaký voľný priebeh, dúfam, že všetko bude ok 🙂

jajaja82
3. dec 2013

Ahojte. tak ja mam termin 24.1.2014. A doma mam uz synceka Jakubka 16mesacneho.

majussska1812
12. dec 2013

@marca1331 no sak aj my to stale nevieme na sto percent ci terezku.. mne sa paci aj timejka 🙂 alebo meliska 🙂

majussska1812
30. dec 2013

@majussska1812 ahojte baby.... nebyva vam aj v 38 tt zle? lebo ako mne byva hrozne...hlavne posledne dni .. v noci sa zobudim a taka bolest hlavy a stale tak ako by na vracanie :/

zkutnikova
30. dec 2013

@majussska1812 ze nie,?:.mne od zaciatku az do konca byva ako pri prvej tak pri druhej.....ojoj...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre