Termín pôrodu jún 2017

modrykoniar
19. okt 2016

🙂 ahojte baby.... čakateľky... pridá sa niekto ku mne?

slniecko26
19. okt 2016

@modrykoniar ahoj ak to všetko dobre dopadne tak sa pridávam 🙂

slniecko26
19. okt 2016

@modrykoniar robila si aj dnes test? ja ešte zajtra urobím digi tak som zvedavá 🙂

modrykoniar
autor
19. okt 2016

@slniecko26 nie dnes som netestovala skusim zajtra, chcem tam už poriadnu kolajničku. mala by som byť podľa kalkulačky 5+4, ty tiež tak nejako však? aj tvoje druhé to bude?

slniecko26
19. okt 2016

@modrykoniar áno tak ako ty 5 týždeň. Je to moje druhé. Dcérka má 7 rokov a veľmi by už chcela súrodenca tak dúfam, že sa nám to podarí 🙂

modrykoniar
autor
19. okt 2016

@slniecko26 tak myslime pozitívne 😀 bude to dobré uvidíš 😀

saskia212
19. okt 2016

Ahojte ,tak aj ja sa pridavam k vám, dúfam teda, že bude všetko ok.

slniecko26
19. okt 2016

@saskia212 ahoj vitaj medzi nami 🙂

saskia212
19. okt 2016

@slniecko26 ďakujem 😉

modrykoniar
autor
19. okt 2016

@saskia212 ahoj vitaj medzi nami čakateľkami 😀 ako si na tom, v kolkom si asi týždni ? tvoje prvé dieťatko ? tak ja viem že je ešte skoro, ale tak myslime pozitívne a dogulkame sa do vytuženého konca 😀

saskia212
19. okt 2016

Je to moje prvé, zadarilo sa nám po vyse roku. Podľa kalkulačky som 7 + 4,ale minuly týždeň som bola u lekárky a hovorila, že je to menej, taký 4/5 týždeň a nevedela ešte jednoznačne potvrdiť ozvy srdiečka, takže idem ku nej na ďalší týždeň v utorok. Tak dúfam,že už ho bude krásne počuť.

saskia212
19. okt 2016

A vy ste ako na tom? Boli ste už u dr.? Resp. kedy sa chystáte?

slniecko26
19. okt 2016

@saskia212 držim palce aby Ti všetko dobre dopadlo! 🙂

saskia212
19. okt 2016

@slniecko26 ďakujem ☺ to čakanie je neskutočne. Zdá sa mi to ako mesiac.

slniecko26
19. okt 2016

@saskia212 Ja zavolám budúci týždeň k lekárke aby ma objednala. Dufam že už bude niečo vidieť 🙂

modrykoniar
autor
19. okt 2016

@saskia212 no tak budeme držať palčoky, nech bije ako zvon 😀 ja sa chystám k dr až tak o 2 týždne, pri prvom som hned utekala a nebolo ešte nič vidieť, tak ma objednal o 3 týždne, takže si počkám 😀

saskia212
19. okt 2016

No ja som bola objednana už skôr kvôli iným veciam, inak by som asi tiež tak skoro nešla. Ale bolo už vidieť machulku, teda podľa slov mojej dr gestacny vak so zarodocnym tercikom a aj sa jej zdalo že už niečo počuje ale nebola si istá, tak má objednala za 2 týždne

saskia212
19. okt 2016

Drzme si palce, nech máme všetko v poriadku 😉

modrykoniar
autor
19. okt 2016

a príznaky už máte dajaké? ja zatial len pachy, cítim všetko velmi intenzivne 😀

saskia212
19. okt 2016

@modrykoniar No ja som mala také motanie hlavy, to mi už prešlo. A teraz žalúdok na vode, hlavne doobedu. A vadí mi vôňa skorice a kávy 😊

leanice
19. okt 2016

Dievčatá, a čo to znamená, ked píšete niekoľko týždňov PLUS niekoľko týždňov? čo to znamená? 🙂 Ja že to je proste nejaký týždeň a hotovo.... hmm? 🙂

evittam
19. okt 2016

@leanice No napríklad ak napísala 5+4 tak to neznamená 5.tt+4.tt ale 5.tt+ 4 dni. 😉

leanice
19. okt 2016

@evittam ahaaa, tak to sú dni to druhé číslo, tak už chápem... mi to nešlo do hlavy 🙂 No a rátate týždňe od ovulácie, plus nejaké dva týždne pred ovu? Tak ako to píšu?

Lebo inak nechápem, prečo udávajú prvý týždeň tehotenstva hned od poslednych kramov... ved vtedy to s tehotenstvom ešte nič nemá 😀

evittam
19. okt 2016

@leanice Tak to počítajú gynekológovia a nič s tým nespravíš. 😉 Ja som presne vedela kedy sme dcérku počali aj som to povedala gynekológovi ale aj tak si rátal po svojom - tak som neriešila. 😉

modrykoniar
autor
19. okt 2016

@leanice presne ako pise, podla kalkulacky som v 5tt a 4 den 😀

leanice
19. okt 2016

@evittam Tiež viem presne, kedy som mala ovu, a volala som sestričke, že som ju mala o dva týždne posunutú a ona "mna ovulacia nezaujíma, kedy ste mali posledny menzes" 😀 No ale ved to doktorka uvidí, ked plod bude v inom štádiu vývoja, ako podľa jej výpočtov. 🙂 Takže čakáš tretie bábo? 🙂

evittam
19. okt 2016

@leanice Ale nieeeee. Nám už stačilo. 😉 Len píšem skúsenosti - a ja som vedela presne kedy sme ju počali - nielen ovu. 🙂
A presne ako píšeš - ono sa to bude meniť - hlavne termín pôrodu - jeden je väčšinou podľa MS a druhý podľa ultrazvuku....

slniecko26
19. okt 2016

@modrykoniar tak digi robeny uz dnes 😊

ikaja
19. okt 2016

Ahojte, pridavam sa k vam dnes som podla kalkulacky 6+2.. k doktorovi idem 2.11. uz sa moc tesim, len nech je vsetko v poriadku 🙂

evittam
19. okt 2016

@slniecko26 Ja som mala ten istý výsledok - gratulujem. A sedelo to na chlp, ale gynekológ mi napísal už 5.tt - podľa MS. 😉

modrykoniar
autor
19. okt 2016

@slniecko26 supeeeeeeeer 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre