Termín pôrodu prvý januárový týždeň

ivusa156
6. dec 2020

Ahojte kočky.. Mate niektorá tiež takto termín po Novom roku? Ja mam termín 5.1. Tak som zvedavá kedy to príde.. Už sa maličkého nevieme dočkať.. Ako to budete riešiť s kontrolami? Mne vychádzajú vždy na nejaký sviatok..

ivusa156
autor
6. jan 2021

@kubkovamama
Tak teraz je to tu divoké.. Maju malo ludi a personál je nervózny..česť vinimkam teda.. Koľko už prenášas? Sa ohlas keď by si rodila m my sme tu ešte so žltačkou

kubkovamama
6. jan 2021

@ivusa156 5 dní po termíne,zajtra ráno mám poradňu.Tak to už týždeň ste ešte tam??Nás pustili s dcérkou normálne na 3ti deň aj so žltačkou..v 2016.Vtedy som mala asi šťastie na personál aj pri pôrode aj na novorodeneckom boli úplne perfektné sestry.

pracujucazienka
6. jan 2021

@ivusa156 ahoj votriem sa ak môžem chystám sa ísť rodiť do Trenčína ako to tam prebieha celé?Dovolia manželovi aspoň mi pomôcť s vecami na príjem?Rodila si s ruskom ako to prebiehalo keď si bola “čakačke”?

olivka84
6. jan 2021

@pracujucazienka rodí sa s Ruskom muž môže byť pri pôrode urobia mu test. Veci môže priniesť po dvere. Súhlasím že Dr a sestri sú nervózny a dosť.

kubkovamama
6. jan 2021

@olivka84 tiež už to máš za sebou? Bože,baby ja vám závidím. Ešte aj to najhoršie obdobie som vychytala😃🤦

pracujucazienka
6. jan 2021

@olivka84 ďakujem..manžela pri pôrode nebudem mat bude opatrovať staršieho syna ..akože návštevy že nebudú prežijem však aj keby bolo chrípkove tak sa neda ale pokial sa bude dať aby mi doniesol veci tak je to v poriadku..ja dúfam,že to budem mat rýchlovku ako prvého a dlho sa na pôrodných boxoch nezdrzim...a gratulujem k bábätku 🤱🏻

olivka84
6. jan 2021

@pracujucazienka veci v pohode môžu nosiť. Ku dverám ale žiadne zdržovanie len podať. Ale zasa niektoré sestričky sa robia že nevidia keď si dlhšie ale väčšina už sa bojí a robia bordel potom.

olivka84
6. jan 2021

@kubkovamama áno mam chvála Bohu. Nakoniec cisársky. Už sa zotavujeme doma pomalicky

kubkovamama
6. jan 2021

@pracujucazienka ahoj,a ty kedy termín? Moj tiež bude pri deckach doma a pravdupovediac ani ho pri tom nechcem,nemusí vidieť všetko 🙂 Dcéru som rodila počas chrípky,tiež bol zákaz,no na 3ti deň sme šli dom.Teraz mám pre istotu komplet vsetko aj pre bábo zbalene,nech nič nemusí donášať

kubkovamama
6. jan 2021

@olivka84 gratulujem. Ja už by som aj doma rodila,nech to mám za sebou

olivka84
6. jan 2021

Inak dosť rýchlo prepúšťajú spolubývajúcu po normálnom pôrode pustili o deň skôr ja som po cisárskom dostala prepustenie už na 6 deň ale koli malému som ostala dlhšie. Úplne sa zbavujú každého kto není alutny

ivusa156
autor
6. jan 2021

@pracujucazienka ahoj.. Určite manželovi povolia ti pomôcť s vecami.. Rodila som z ruskom je to hrozne nedalo sa mi v tom dýchať stále som si ho dávala dolu na čo má upozorňovali.. Ja som to mala komplikovanejsie bola som tam 2 pred pôrodom hospitalizovana kvoi tlaku.. Ja som na čakacke ani nebola.. Mne dali vyvolávacku poslali ma si ľahnúť na izbu a ja som za hodinu prišla s bolesťami a išla rodiť

ivusa156
autor
6. jan 2021

@olivka84 hej co viem tak púšťajú po 72hodinach od pôrodu najmenej...ja som tu už 6 deň tiež kvôli malému a ešte asi budem dlhšie

olivka84
7. jan 2021

@ivusa156 a co mate zltacku? Teda my sme mali jeden deň bol na svietenie a pustili nás domov aj s trochu zvýšenou hodnotou tak doma bojujeme

pracujucazienka
7. jan 2021

@olivka84 radšej rychlovka mne už je teraz ľúto že s nimi nebudem..samozrejme že na malé sa teším ale som doma s malým tri roky tak budem isto urevana 😇🥲...ozaj baby a neviete ako to je keby som náhodou vyšla pozitívna?
@kubkovamama asi aj ja si zbalim všetko ale isto mi budú vložky a plienky chýbať inak by som musela zobrať plny kufor len tých..termín mám až 8.2. Ale prvorodený išiel skôr o tri a pól týždňa takze som radšej pripravená na všetky varianty..

pracujucazienka
7. jan 2021

@ivusa156 je to hrozne ale zase ich aj chápem že sa chcú chrániť ..fu tak to si neviem predstaviť že ísť rovno z izby..ja som sa celu dobu sprchovala a hopsala na lopte keď som “čakala” kedy už môžem ísť tlačiť..je to ťažká doba a ja si musím ešte pozháňať teda nejaké tenké rusko pokial ho mám mat celu dobu

kubkovamama
7. jan 2021

@ivusa156 no bola som ráno pod vami 🙂 a vyzerá to,že cez víkend už konečne mala vylezie, ale želám vám nech ste čo najskôr doma.6 dni kvôli žltačke je dosť aj tak,moja mala vysoké hodnoty a pustili nas aj tak domov.Ved pod lampu môžte dochádzať a kojenim vsetko pôjde z telíčka von.

kubkovamama
7. jan 2021

@pracujucazienka a tak to ti jasné že môže niekto doniesť.Ved keď ťa to drapne volakde v meste tiež nemáš veci pri sebe 🙂

kubkovamama
8. jan 2021

Poprosím vás baby, sobasny list treba brat so sebou original ci staci im kopia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre