Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

stanka33
1. feb 2010

Ahojte..

mirka ved cokoladova s tyrkysovou je super kombinacia,ja mam takych zopar veci a je to v pohode....
ericica vies co sa snivalo mne???? ze som porodila dvojicky a ze som pribrala iba tri kila..a ze ani neviem ako som ich porodila ziadna bolest...no to budem mat urcite pravy opak aj s rodenim aj s priberanim..a dufam ze dvojicky to nebudu 😀

kafoditka tak predsa Concord, dufam ze budete spokojny...my sme so sportovym velmi..a aki farbu chcete????

inak co ste pisali o tych knihach ja mam 9.mesiacov od pocatia do porodu---a este neviem ci to poznate najstastnejsie miminko v okoli...to je kniha od jedneho amika..stoji za to si ju precitat...je to o prvych mesiacoch dietata, adaptacny proces na vonkajsie prostredie...je to metoda ako dosiahnut aby babo plakalo co nejmenej..pise sa tam aj preco je dolezite zavinovat dieta..atd vracia sa tam k starym sposobom...my sme nieco skusili pri malom zabralo to

a tie zavinovacky mavaju niekedy v klasickych obchodoch s detskymi potrebami, tusim v Ba pri TPD je taky obchod tam ich mali..uz si nespominam ako sa vola...

kafoditka
1. feb 2010

stanka....... z farieb 2010 sa mi velmi paci AMBER 😉 taky neutral pre chlapca aj dievcatko

karinnka
1. feb 2010

Ahoj meruska...predavala ho tu jedna kocka ma aj ine druhy ale su vo vypredaji lebo je to kolekcia 2008....vsak som rada,ze za tak cenu,pretoze v normalnej cene by to bolo vela 😉

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=48126

stanka33
1. feb 2010

kafoditka jasne cierna nic nepokazi...my mame bledulinko modry este z kolekcie 2008, ja taku farbu zboznujem...

kafoditka
1. feb 2010

stani... nie cierna, ale ta tmavo oranzova-skoricova kombinovana s bledo oranzovou

stanka33
1. feb 2010

aha mne tam vyhodilo ciernu..kuknem

erytrea
1. feb 2010

ahojte kocky

neviem ako vam ale mne sa zda ze od poslednej poradne mi presla vecnost 🙄 najblizsie mam ist presne o tyzden ale aj tak by som chcela chodit aspon raz za tyzden 😉

co sa tyka knih tak ja mam, Tehotenstvo - Otazky a odpovede, Tehotensky kalednar a kamoska mi ako darcek predplatila casopis Mama a ja 🙂 a ten je uzasny, min tyzden mi prislo tretie cislo a v kazdom si najdem a docitam sa nieco nove 😵 odporucam ho, je tam o tehulkach, snazilkach, babatkach aj o vacsich detoch 😉

sledujem ze uz aj kociky riesite, no my uz mame predbezne vybraty len este sa rozhodujem co sa farby tyka 😵

lucka_o
1. feb 2010

Ahojte tak ja som po poradni....zobrali mi krv na testy a o tyzden budu vysledky...

uzivali ste sprej bioparox v tehotenstve?mate nejake skusenosti? rozmyslam ci ho mam uzivat.....ale priedusky bolia ☹

katkaking
1. feb 2010

Ahojte babulky, krasny start do noveho tyzdna... 😉

Lucka, ja som minule tehu uzivala bioparox, je to len lokalne antibiot., takze v pohode a mne velmi rychlo zabral.

Co sa tyka knih, ja mam Perfektna kniha o matke a dietati a Velka kniha o matke a dieťati, ale podla mna je to len taka teoria...co sa tyka tehu je to tam po tyzdnoch vysvetlovane...to si mozte najst aj na internete a dokonca podrobnejsie. A o babatkach...to som ani nemala cas citat, co sa podarilo, zdalo sa mi moc teoreticke...prax je uplne ina. Skôr si asi poradime tu na koniku...Odoberam aj Mama a ja a je to fakt super casopis. Inak o vychove mam veeela knih a niektore su fakt super. Ked budete mat zaujem, napisem vam niektore nazvy a autorov...

Any...Hronsky Benadik je uzasna dedinka, mne sa velmi paci. A ta nasa pizzeria, ta je super, len to v poslednom case zacal ten egyptan nejako fusovat...mozno sa niekedy aj stretneme,xixi 😉

mima89
1. feb 2010

ahojte babulky
chcem sa vas spytat ci je normalne ze som v 18tyzdni tehotenstva a este nepocitujem ziadne pohyby dietatka 😒 velmi sa bojim ci je vsetko v poriadku...pribrala som 2,5kila-je to vela? cakam svoje prve babatko tak som taka ustrachana zo vsetkeho 😅

katkaking
1. feb 2010

mima, neboj sa, ked cakas len prve babatko, pohyby zacnes citit okolo 20tt. A to pribratie, priemerne v 18tt by sa zvykne pribrat 4-6kg...to som nasla na nete...ale myslim ze je to v pohode, ja som pribrala zatial len 1-2kg...kolisa mi to. Tak sa neboj. Urcite je vsetko ok.

karinnka
1. feb 2010

mima89

1. trimester / 1 – 13 tt : 1,5 - 2 kg,
2. trimester / 14 – 26 tt : 6,5 - 7,5 kg (0,5 kg kazdy tyzden)
3. trimester / 27 -40 tt : 4 - 5,5 kg (0,5 kg za tyzden) 7.-8.mesiaci a 9. mesiaci (0 az 1 kg)

a este pre zaujimavost, co kolko vazi v tehotenstve:

dieta 3,5
placenta 0,7
plodova voda 0,8
zvacsenie maternice 1,0
zvacsenie prs 0,4-0,8
narast objemu krvi 2,2
tekutiny v tkanivach 1,5-2,0
zasoby tuku 3,5
=================
t.j. celkovo 13,6-14,5 kg


A este prvrdicky citia pohyby ookolo 20tyzdna,takze ziaden stress 😉

katkaking
1. feb 2010

karinnka, to je dobreee, s takýmto rozpisom co kolko vazi som sa este nestretla... 😉

sunnygirl
1. feb 2010

😉 ahojte dievčatá,
tak som po poradni a mám aj prvú fotku, no maličké sa vôbec nechcelo fotiť, keď som ukázala manželovi na chodbe fotku tak si obracal, tak som mu sľúbula, že doma mu vysvetlím ako sa má na ňu pozrieť 😀 😀 😀 .

Zatiaľ všetko v poriadku, len maličké má akosi málo miesta, aspoň mne sa zdalo, ale Dr. povedal že je to 😉 Okej.Bože tak som sa tešila, keď som videle to srdiečko bije, iba som pleštila oči na monitor, Dr. premeriaval a ukazoval mi nožičky a ručičky a ja som už čakala len na to srdiečko, no keď som ho uvidela, aj Dr. musel počuť ten bucho, keď mi spadol balvan zo srdca. Bolo to krááááásne 🙂 🙂 🙂 .

katkaking:
áno prosím, napíš tých autorov, ďakujem 😉

luska_o
ja som užívala HEDELIX, aj mňa minulá týždeň boleli priedušky. HEDELIX môžu tehotné aj dojčiace ženy aj dojčatá 🙂 Dnes som to spomínala ja Dr. nič nepovedal, neprotestoval a skús ešte medík na noc do hrdielka.

mima89
pri prvorodičkách vraj až v 20 tt, aleto Ti budú vedieť poradiť druhorodičky presnejšie

mima89
1. feb 2010

dakujem baby, uz som trochu kludnejsia 😉 takze som este v norme....

strasska
1. feb 2010

Ahoj, krasny dnik. My tu mame kopec snehu a nadherne slniecko. Boli sme sa s drobcom sankovat, ale este nepochopil princip, lebo hore kopcom sa chcel nechat tahat a dole kopcom vzdy zliezol a utekal pred sankami. 😀
Inak taka sankovacka riadna fuska a ked sme sa vratili domov, tak som sa uplne pozabudla a poodhadzovala som z chodnika sneh. Ked som sa konecne narovnala vsetko ma bolelo, este aj brusne svaly ☹

Inak ta kniha najstastnejsie miminko je od Dr. Searsa, je o nom teraz aj clanok v Mama a ja ...hovori o narocnych detoch a nam to pri Miskovi velmi pomohlo.

mimia 89 - ja som druhorodicka a este len teraz som zacala citit pohyby, takze si myslim, ze to bude v poriadku.

Zajtra ma caka poradna, tak som zvedava na reakciu DR., ze som nesla na tripple testy.

rybaanka
1. feb 2010

ahojteeeee

nestiham vas precitat, az vecer, ale mam novinkuuuuuuuuu
prave som prisla z gyn-fivu a uz viem, ze mam v brusku CHLAPCEKAAAAAAAAAAAAAAAA 😀 😀 😀 😀
sme zdravi a vsetko je ok, na chvilu to prepla aj na 3D, aby som videla tvaricku a bol naaaadhernyyyyy, uz sa neviem dockat 3D o styri tyzdne 😉 😎
vecer sa ozvem ahojteeeeeeee 😀 😀 😀 😀

yoda_
1. feb 2010

Dugyna - do junoviek som chodim nakuknut len kvoli tej mirke. Ty si hladala recept na nejaky kolac smotanovo ovocny zo zelatinou navrchu - ja mam jeden podobny tvarohovo cucoriedkovy, ak chces, mozem ti ho poslat.

Mojalili - a nepredavate tie zajace? ja by som chcela domaceho, z obchodu sa mi nejak nepozdavaju.

Ja som sa bola teda nakoniec lyzovat a zistila som, ze teda ozaj nevladzem. Zopar jazd, prestavky v bufete vecer fajny bazen a aj tak som bola KO na druhy den. Asi som naozaj tehotna. Ale bolo fantasticky, super som si oddychla a konecne som sa vyspala bez blbych snov. Len ta cesta - ako ste na tom vy? mne robi zrazu dlha cesta problemy, bola som po nej taka vytrasena.

Vidim, ze uz riesite kociare, ja uvazujem nad bogaboo cameleon, je sice strasne drahy, ale sak ho potom predam, takze az taka strata to nebude a mam na neho dobre referencie

Baby tak ste ma navnadili tym ovocim, co tu niektora spominala, ze som drahemu slubila co len chce za slivky a hrozno. Tak rozmyslam, co to asi bude 🙂

Ozaj, nahodou, nepeciete si niektora chlieb? Ja posledne tyzdne robim tento, a je celkom fajny. aj muzovi chuti. http://ivanbella.blog.pravda.sk/detail.html?a=0... Len uz chcem nejaky iny vyskusat, tak ak mate osvedceny recept, tak dajte - ale nie do pekarne, normalne v rure peciem.

mojalili
1. feb 2010

AHOJTE KOCKY .
yoda - skoda, ale to, ze ich nejeme, to sa nemozu svokrovci dozvediet, takze predaj urcite tiez nie☹

Bola som dnes v HODONINE v obchodoch pre deticky, maju tam dobre kociky, ale veci ako zavinovacky a tak...su take iste a mozno az vacsie ceny ako u nas, tak som si potvrdila, ze vsetko pokupim v nasom velkosklade, kde maju vsetko a mam este zlavu na vsetko 5%, aj na kocik.

Kocky, som rada, ze som objavila dobru stranku, kde si ajvy nieco vyberiete, ja urcite ano.RYBAAAANKA . gratulujem ku chlapcekovi, samí chlapi to tu su tusim🙂

yoda_
1. feb 2010

mojalili, sak ja im to nepoviem 🙂 ale nie, v pohode, chapem to.

sunnygirl a coze si nezavolala aj muza nech sa pozrie? moj bol na nt ultrazvuku so mnou a bol z toho hodne uneseny 🙂

mojalili
1. feb 2010

Kočky, tu je dobra stranka, kde su tiez dobre ceny....http://www.moji-shop.sk/, velmi dobre 🙂 😉

luminkasp
1. feb 2010

miki, poslala som ti ip 😉

katarina7777
1. feb 2010

Ahojte babule,

uz som tu par dni nebola... tak zbezne som vas prebehla a vidim ze skoro sami chlapci budu v juli... gratulujem mojalili, rybaanka a dalsim 🙂

Videla som ze ste preberali kociky, mne sa zatial najviac paci tento:
http://www.ninnaoh.it/Product-Passeggino-Trio-B... v tmavom alebo v bledom:
http://www.casadelbambino.com/index.php?main_pa....

Mali ste uz niektora z vas bledy kocik? Velmi je na nom vidiet spina? Obavam sa ze ten bledy sa bude dost spinit , ale na druhej strane ked ho kupim tmavy tak neviem ci v nom nebude v lete strasne teplo malemu, co vy na to... je to blbost?

Ja knihy o tehotenstve neplanujem velmi kupovat lebo vsak vsetko najdem na nete a konik tiez pomaha 😉

Inak tu som uz pobehala dost detskych obchodov ale perinky som tu nevidela... len rozne decky a prikryvky... budem musiet zapojit maminu nech mi ich zozene v nitre.

Inak uz aj mna zacalo pichat v bruchu, lepsie povedane v lavom boku... tak vzdy lezim na pravom aby sa male presunulo inde ... 😉 ale ked bude vacsie neviem co si vymyslim.

Inak co robite na veceru?

katarina7777
1. feb 2010

Neviete ako sa dari malej Harmony? Prave som videla v telke reportaz o predcasne narodenych dvojickach, tiez mali len okolo 600gr a teraz su z nich krasne dvojrocne slecny... drzim palce aby vsetko dobre dopadlo.

stanka33
1. feb 2010

ahojte..

straaska aj my sme nieco praktizovali, hlavne ten sum nam pomahal ked maly nevedel zaspat 😀 😀

prvprodicky pohyby sa citia v 20 tyzdni niekedy aj neskor, ja tiez iba teraz zacinam trosku citit,lebo viem ake to je..

rybaanka gratulujem k chlapcekovi...budes mat dvoch nezbednikov....dufam ze sa k tebe s dvoma chlapcami pridam aj ja....

yoda kludne mi posli recept...mam nejake cucoriedky nazavarane,,,vyskusam..

katarina v nitre som niekde videla tie klasicke perinky ale pred dvoma rokmi uz si nespominam...ale ked posles maminu po deckych obchodoch urcite ich najde, nejake su oproti tescu v meste v takej ulicke, tam je mila tetuska, skuste tam....

miki060707
1. feb 2010

ahojte, tak ja som bola dnes na genetike a hneď som bola v Ružinove a objednala som sa na amnicentézu na 9.2 a 4.3 budú až výsledky, hadam bude to dlhé čakanie zato stáť a potom sa pustim na oblečko pre mimi a to už budem vedieť, či je to chlapec, alebo dievča

Eri, ako bolo????

katarina7777
1. feb 2010

Stanka diky za tip... vyslem maminu na prieskum.

Inak asi ako vsetky prvorodicky aj ja nad kazdym cudnym pocitom v brusku rozmyslam ze ci uz su to pohyby ... niekedy si sama hovorim ze som sibnuta 🙂

Miki drzim palce na amnio...urcite vsetko dobre dopadne a to cakanie ti urcite urychli tvoje slniecko co mas doma.

stanka33
1. feb 2010

katarina 7777 skus ju poslat, ak budes chciet este nejake obchody v nitre o ktorych viem mozem ti dat tipy...

katarina7777
1. feb 2010

Diky stanka si zlata.

katkaking
1. feb 2010

yoda, mozes poslat aj mne receptik...take mam rada, vyskusam.

katarina, k tomu tmavemu kociku, ja mam teraz cierny s bielymi kvietkami a nezdalo sa mi v lete ze by tam bolo teplo, ved tam mam rôzne vetraky, tak som to vetrala...a ved ked boli straaasne horucavy, tak som bola doma, to som ani nos nevystrcila...

sunny, napisem, ale neviem ci dnes bude cas, mozno az zajtra.

rybanka, gratulujem k chlapcekovi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre