Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

yoda_
2. feb 2010

zrzka, mne pomaha zazvorovy caj, ak ti chuti tak vyskusaj - ale treba s nim opatrne teraz, zazvor vo vacsich mnozstvach by sa nemal. ale zas odporucanie na zazvorovy caj pri nachladeni v tehotenstve som nasla aj v nejakej mudrej knihe pre tehotne, takze trochen sa moze.

yoda_
2. feb 2010

Jaj, a ten slubeny kolacik. Recept je vlastne presne tento - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13092 az na piskotu.
Tu peciem inac, jednoduchsie (tiez nie moj vymysel, ale od niekadial z netu):
4 celé vajcia vymiešať s 2 horčičákmi práš. cukru a 1 balíček vanilkového cukru, pridať jeden kelímok šľahačkovej smotany a 2 1/2 horčičákov hladkej múky zmiešaný s 1 balíčkom prášku do pečiva. Všetko zamiešať a vyliať na plech a upiect. Dalej potom pokracujem podla receptu vyssie.
Akurat mam domace cucoriedky, ktore robime menej sladke, tak pri priprave zele v poslednej faze receptu dam aj cukor. A v tejto faze ked sa dava zlaty klas - naposledy sa mi podarilo ho uplne zgrcnut - tak asi ho budem radsej liat do vychladnutych cucoriedok a dam zovriet.

Inac je velmi fajny ten kolacik podla mna. Oco tvaroh nelubi, tak jemu som urobila bublaninu z tejto piskoty a na nu lekvar a takto pripravene zele a bolo to fajne tiez aj bez tvarohu.

sunnygirl
2. feb 2010

Aj ja som Erika ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lenkaaninka
2. feb 2010

čaute ozaj mna napadlo včera že aj ja som sa narodila prvý týžden siedmeho mesiaca a teraz je zo mna babizňa 🙂
držím malej bojovníčke palčeky

a všetkým Erikám všetko naj naj 😀

yoda_
2. feb 2010

Pocujte, este som sa chcela opytat, ci nahodou nemate skusenosti - chodim cvicit vo vode a plavat. Ci sa da po plavani pouzit ako prevencia proti mikoze gynocaps? Minule som po plavani citila mierne svrbenie, tak som si dala jednu a na druhy den som bola uplne v pohode. Nenasla som nikde, ze by sa v tehotenstve uzivat nemali. Ale zas som nenasla ani vyslovene odporucanie na to.
Pred tym som po plavani problemy nikdy nemala, tieto tablety mi ostali po problemoch po uzivani antibiotik v minulosti.

Dakujem

carrie84
2. feb 2010

Vsetkym Erikam vsetko naj 😀

Yoda - super recept - dakujem. My sa doma ideme zabit za tvarohom a cucoriedkami - a hlavne to nevyzera komplikovane 😀

kafoditka
2. feb 2010

Erika, gratulujem k meninkam!! Vela zdravicka a bezproblemove tehulkovanie 🙂

Som rada, ze Mirka aj s malou su na tom uz lepsie.. Posielam vela sil.

Zrzulka, myslim, ze ovocneho caju mozes vypit kolko chces, aj tak ho potom vsetok vycikas 😉

kafoditka
2. feb 2010

a sunnygirl...... aj tebe krasne meninky 😀

wolfskinka
2. feb 2010

ahojte, tak konecne po vikende trosku volna ....

ako sa mate ?

baby dnes rano sa mi stala cudna vec, som len tak lezala a zacalo ma steklit brusko vnutri, take smiesne to bolo myslite ze to sa uz babo hybe ?

ericica
2. feb 2010

jeeej kocky diky moc stre zlate 😵 😵 😵
dnes ma svokra prekvapila ....rano ked sme sa s malou prebudili uz na mna cakala s kyticou tulipanoc(mojich oblubenych) a dala mi ich mala aj s pusou...normalne som sa rozplakala 😢 bolo to mile 😵
mojalili predpisala na octanovu mast a stou jej mam tu uzlinku natierat 😵 tak dufam ze to zaberie 😵
no tak my sme ten kufrik dostali aj pri malej aj teraz na prvej poradni a potom aj po porode....boli v nom take vzorky prasku na pranie,avivaze,vselijake casopisi a kremiky...
ale v tom po porode je tusim toho viacej sa cudujem ze vela z vas ich nedostalo 😕 😕 😕
ina mna nenormalne boli kostrc pri zadku a tak to bolo aj pri malej 😖 😖 😖

kafoditka
2. feb 2010

ericia.... kostr boli pekne aj mna, ale nielen pri sedeni, ale aj ked lezim a ohybam sa..
Nevies, cim to moze byt, ked si to mala aj pri dcerke?

dior
2. feb 2010

ericica a kafoditka-mna to od rana tak divno boli ,ale myslela som,ze sa to roztahuje panva 😕

wolfskinka
2. feb 2010

dior moze to byt dvojicky potrebuju viac miesta .. aj mna rano pobolievalo brucho, ale potom som citila to steklenie tak som bola spokojna sranda to bola

sunnygirl
2. feb 2010

Ďakujem 😀 😀 😀

ericica
2. feb 2010

WOLFI wau vy cakate chlapceka supeeeeer gratulujem 🙂 aj ja chcem pobosorujte mi brusko a pricarujte mi tam pipika 😀 😀 😀 bojim sa ze uz vycerpate limit chlapcekov a nam ostatnym sa uz ujdu len dievcatka 😀 😀 😀
SRANDUJEM 😀 😀 😀 k
kafoditka hej roztahuje sa panva a pri malej som to citila takto isto a presne v takomto istom case a potom to trosku prejde 😵

sunnygirl
2. feb 2010

od včera mi nejako bruško veľmi vybehlo 😅

ericica
2. feb 2010

sunny hod foto 😉

ericica
2. feb 2010

no ja posledne dva tyzden nenormalne priberam 😲 uz mam na sebe od zaciatku skoro 6 kg ale to som sa naposledy vazila vecer po najedeni 😅 neni to vela???

ericica
2. feb 2010

co si tu pisem sama zo sebou???????????? 😀 😝

ericica
2. feb 2010

ok tak idem obedovat 😵 😵 😵

carrie84
2. feb 2010

Tak s priberanim bojujem aj ja 😒 A to nejem ani nejako zvlast nezdravo, ani sa neprejedam. Jednoducho sa to na mna lepi. Najlepsie bolo, ked som sa postavila na vahu a zo dna na den som mala o 2kg viac! Tiez som od zaciatku pribrala 6kg - najhorsie je, ze mi to ide hlavne do noh a do zadku ☹

yoda_
2. feb 2010

wolfi, aj ja som citila steklenie, ale nakoniec to boli asi iba prdy 🙂
Kostrc a okolie ma bolievala od tretieho mesiaca, ale teraz mi to prestalo v poslednej dobe.

sunnygirl
2. feb 2010

xi xi, ja sa hanbín 😉

ericica:
kukala som tvoj album, malá je zlatučkááááá.

s tými fitkami neviem ako, lebo sme stratili nabíjačku na baterku do foťáka, skúsim na telefón a to zase neviem kde mám kábel do notebooku 😅 hrôza

sunnygirl
2. feb 2010

carrie84:
nápodobne stými kilečkami, ja tiež zadoček a bôčiky 😒

elibetka1
2. feb 2010

Ahojte kočky ako sa máte?Pamätáte si ma?Ja som elibetka občas pisnem ale veľmi málo ☹
Dnes sa mi nepodarilo prihlásiť sa na môj starý nick neviem prečo asi som zabudla heslo čo mi nejde do hlavy lebo hesla mám všade rovnake niečo sa s tym porobilo tak som si založila nový nick a dúfam,že budem prispievať častejšie 🙂 Dnes sme boli na sone kde nám lekár potvrdil,že to bude dievčatko takže je to už 100% aj krv aj sono tak už tomu začínam veriť 😵 Inak ja nemám ani som nemala žiadne nevolnosti ani nič take 😵 😵 tak si užívam Matejka + tehotenstvo 🙂

petrusk
2. feb 2010

ericica ahoj,

to ja oslavujem, ze som pribrala prve kilo, lebo som len chudla a dr. mi povedala, ze uz to nie je dobre, ze musim viac jest, lebo babo prestane rast. ale mne to tiez skocilo len teraz posledny tyzden dva. uvidime co dalej, ale sa mi zda, ze mi aj viac chuti jest. ani vas tu nestiham citat, dokoncila som zimny semester, uz len letny a statnice. ale asi pojdeme na pnku, doktorke sa nepaci, ze ma pobolieva spodok brucha, tak uvidime kolko este vydrzime chodit do prace. ze sa nesmiem tolko nahanat a viac lezat. len dufam, ze aspon tie statnice este stihnem. nechce sa mi ist moc v septembri 😠

yoda_
2. feb 2010

Ahoj eli, aj ja budem mat asi matejka ak bude chlapec, krasne meno.

mirka285
2. feb 2010

tusim sa tu s Erikami roztrhlo vrece..vsetko naj 🙂 kocky k tym zavinovackam mam otazocku...nase babatka sa narodia v lete ked budu predpokladam naj horucavy..tak som si myslela ze im bude teplo v zavinovacke..a potom ku koncu septembra alebo v oktobri nebudu uz zase velke na zavinovacku alebo perinku?ja som pouzivala perinku iba prve tri mesiace kvoli lepsej manipulacii s babom a aby mu nebolo zima,ale moj maly bol januarovy...tak teraz neviem ze co?co si vy myslite?

miki060707
2. feb 2010

sunnygirl, tak aj ty si erika??? tak všetko naj naj k meninám ti prajeme
tak mi sme mali v boxe, čo sme dostali po pôrode málo toha, samé letáky a jedna ližička mala jedna výživa a pár vzoriek kremov, ale ten kufrik je super, ja tam mam odložené také veci na pamiatku od narodenia....a aj časáky, kde bola mala uverejnená...

mojalili
2. feb 2010

ERICICA AJ SUNNYGIRL - VSETKO NAJLEPSIE K MENINKAM 😵 😵 😵
MIRKA - júnovka - rada si prečítam, čo je o tebe a Harmony nové a držím palčkey 😉
MIRKA285 - ja mavam podobne priznaky, ked dlho chodim alebo som na nohach, a dokonca take akoby trpnutie tam dole...hroza.....ja mam velmi velke brucho, mozno je to i tym, a maly kope o 106,ten tiez dava zabrat sem tam. Taketo stavy trpnutia a bolenia som mala pri malej az v 7,.mesiaci, tak neviem neviem....
ERICICA - ja sa nevažim radsej🙂))))))) vazne nie.... 😉nohy a vsetko nepribera, len brucho rastie....som ako bager.....brucho....dlho dlho nic a potom ja.....vecer hodim fotku🙂alebo aj o chvilku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre