Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kkubekova
5. feb 2010

zrzulka - dakujem ... snazim sa ako sa da

idem konecne dovarit polievku ......... inak bude manel bez obeda 😅

yoda_
5. feb 2010

Inac, kubka (prepac za skomoleninu, ale ked ta oslovujem kkubekova, mam pocit, ze ti hovorim priezviskom 🙂 ) , ty si si interpretovala vysledky len z papiera alebo si sa rozpravala aj s doktorom o tom?

zrzulka
5. feb 2010

... poznam pripady ked zeny ubezpecovali ze dieta je v poriadku, podla krvnych testov aj ultrazvuku nezistili ze dieta ma DS, boli u vicerych odbornikov a nakoniec sa narodilo dietatko s tymto postihom.... a opacne ked zeny mali vysli zle vysledky tak sa deti narodili zdrave..... snad som ta aspon trosku ukludnila. kedy budes vediet ako na tom ste????????

oacka
5. feb 2010

Bože, moji synovci majú 3 mesiace a starší rok a 10 mesiacov a aké bájky o ich vzťahu počúvam, to je normálne na film! Starší skočil malému do postele, rovno na toho malého chudáka a chcel sa s ním rozprávať a malý reval ako divý. normálne sa ho ten malý bojí, reve, keď ho počuje alebo vidí. Minule ho starší krmil celým banánom!!!!!! 😲 😲 😲 😲 Bože, aj vás to čaká,kočky!

maxara
5. feb 2010

Oacka - moja spolubyvajuca z vysokej bola Jonasom vypocitane dieta, a aj jej o 5 rokov starsi brat... ked sa jej mama tymi vypoctami neriadila, 8 krat potratila... tak neviem... je to samozrejme diskutabilne
Nam sa tiez nedarilo, teraz az po takmer 3 rokoch a tiez som uz chcela vyhladat Jonasa, ako poslednu moznost, ale nakoniec som sa dostala do NR k jednemu doktorovi, ktory mi odblokoval chrbticu, chodila som k nemu asi rok, povedal ze som asi pred 6 - 7 rokmi spadla poriadne na zadok a bok, mozno pri lyzovani (co som mu hned uverila, kedze nemam problem spadnut ako hnila hruska) a teraz mi musi rozhybat zablokovanu pravu stranu... dal mi take cviky a ked som ich zacala cvicit povedal, ze troch mesiacov budem tehu a bola som do 2 🙂
milujem ho 😀
popravde po asi tristvrte roku som aj jemu prestavala verit, ale vysledky boli zjavne (mala som problem totiz aj s cyklom)

zrzulka
5. feb 2010

Oacka to je este nic.... ja som pocula aj horsie historky.... no tesim sa.... podla mna mala bude ziarlit jak pes na babo takze to bude veseleeeeeeeee u nas.... vsak potom popisem o historky nudza urcite nebude 😀

kkubekova
5. feb 2010

yoda - je to moje priezvisko - ked som sa registrovala, tak som si dala hned meno ako mam login na maily 😅
ale kubka je mile 😉
vysledky mam odpisane z papiera a doktor mi ako vzdy toho vela nepovedal, len ze sa mu to nezda - kukal na ultrazvuk ako puk a potom povedal, ze sa potrebuje poradit a ze bude dobre ak zajdem za odbornikom na ultrazvuk - do nemocnice - takze som z toho hned najhorsie vyvodila, aj ked moze byt, ze sa mu nezdalo to co videl s tym co je na papiery ... ja neviem - ale na papiery je jasne napisane zvysene riziko NTD

maxara
5. feb 2010

karinka - mne tento stres, ze co obleciem malickemu a vlastne ako budem vediet, ci to staci alebo nie, vyliecila sestra, ktora sa riadila pravidlom, ze to co mam ja + 1 vrstva... Cize ked ja mam kratke rukavy, tak babo kratke + nieco tensie s dlhym na tom... samozrejme ciapocka a pod...
Sama ale neviem este ani to, ako sa take veci kupuju, teda podla coho... a ani ako sa babu obliekaju... cize nie som asi prototyp gazdiny roka ☹

kkubekova
5. feb 2010

inak som Katka 😉 a zmenit prihlasovacie meno si neviem 😅

yoda_
5. feb 2010

maxara, vitaj v klube. ja sa uz ale do zistovania asi pomaly pustim, nech niesom uplne krepa z toho.

yoda_
5. feb 2010

kubka je lepsie, nie? 🙂

zrzulka
5. feb 2010

maxa presne takyto pripad zazila aj znama. Prve mali vdaka IVF. teraz chceli druhe babo ale sa im nedarilo tak sa na to prestala sustredit, spravila si celkom ine plany do zivota a sup je tehula. tiez bola pred par mesiacmi na odblokovani chrbtice....
Ja sama som nemohla dlhsiu dobu otehotniet po potrate a ked uz sme sa na to s muzom vykaslali a zacali uvazovat nad adopciou tak sa nam nasa hviezdicka nastahovala do bruska 🙂 Asi dva mesiace predtym som zacala s kamaratkou chodit do posilky a na jogu. myslim si ze aj to ma suvis....

oacka
5. feb 2010

ja si vobec neviem predstavit,ako budem novorodenca obliekať, šak mu ruky polámem! Ale nemyslím radšej na to, zvládli iné,zvládnem aj ja. na synovcoch som sa necvičila,lebo som sa bála. Ten starší hrozne žiarli, oblečenie majú v jednej skrini a keď mama oblieka malého a vyťahuje veci z tej skrine,tak starší ryčí,lebo si myslí,že mu berie jeho veci. Sranda,ako intenzívne to deti prežívajú.

kkubekova
5. feb 2010

yoda - ani je 😉 je to mile - volali ma tak na zakladnej - tak sa vraciam spat do cias ked som mala 8-14 rokov 😀

kkubekova
5. feb 2010

baby co sa tyka obliekania a oblecenia, tak u nas je to podobne - my este nemame kupene vobec nic - a navyse ani neviem co kupit - pozerali sme na nete vybavicky pre miminka a novorodencov, ale vsade je nieco ine a tak neviem, ako s letnym babatkom - ved v lete je teplo, tak hadam bude stacit plienka a jedna, max dve vrstvy a tenka ciapocka - potom uz neviem 😅

oacka
5. feb 2010

ja si pozerám šatičky na anglickom nexte. bože,aké zlaté. škoda,že ešte neviem pohlavie, určite si tam dačo pre srandu objednám.
katka, nestresuj sa, výsledky budú dobré a potom budeš ľutovať,že si bábo stresovala. bude,ako má byť. 😵

zrzulka
5. feb 2010

oacka nedolames🙂)) kup si zavinovacie bodynka, uzasna vec.... a urcite ked budes pozerat tak kupuj take co maju cvocky pri krku. Nextove oblecko je sice nadherne ale total neprakticke..... Mala male jedno nadherne triculo od Nextu a mala ho asi 2 krat co som nemala nervy na to ze rukavy boli tak strasne uzke. taktiez overal na zimu. Mal len jeden zips, nozicky uzucke. nedalo sa to cele rozipsovat.kym som ju do toho narvala (to doslovne) tak som sa cela zapotila..... celkom dobre riesne oblecko ma HaM, ti myslia na vsetko.... alebo potom slovenske vyrobky sme pokupovali....

zrzulka
5. feb 2010

ja uz som pokupila pre dievcatko aj pre chlapceka.... ja som proste neoddolala. jaj a zabudla som este mam rada oblecko znacky Mothercare alebo bambini
O 2 tyzdne idem do Uk tak tam sa vyburim, to uz budeme vediet aj pohlavie (snad)

oacka
5. feb 2010

dobre,že hovoríš zrzulka. dám si na to pozor.

maxara
5. feb 2010

yoda 😀 ano aj ja zacnem coskoro zistovat co a ako... akoze som uz deti (4 synovcov) obliekala, ale dvoch velmi davno a rozhodne nie takych malinkych... az ked boli mozno rocni alebo este starsi... no a tych dvoch dalsich obliekali ich starsi bratia 🙂 dobre si to sestry zariadili a ja tiez varujem iba bud vsetkych alebo nic 🙂
no a este v PK je jeden taky obchod s milou kockou predavackou a ked som tam zavitala po tehu nohavice, tak sme hodili rec a zaroven som sa postazovala, ze netusim co a ako a ona bola taka zlata, ze mi poradila to, ze ked uz budem v pokrocilejsom, tak budem vediet ci je babo mensie alebo vacsie a tym padom sa bude dat to prve oblecko kupit podla toho a to ostatne si mozem prist kupit s babom a ona mi potom ukaze a pomoze vybrat... tak toto povazujem za moju zachrannu paku ak to dovtedy nezistim inak... takze o stres menej

yoda_
5. feb 2010

maxara, povedz kde, pezinok mam tot co by kamenom dohodil.

oacka
5. feb 2010

neboj,maxara,určite aj sestry poradia.
Baby,, majte sa prednešok, pádim preč! Pekný víkend!

maxara
5. feb 2010

zrzulka - hej, aj to som pocula, ze netreba na to upenlivo mysliet (ale po dvoch rokoch som uz mala riadne stavy...) a treba sa od toho odputat. Som si povedala, ze zacnem sa trochu viac venovat sebe, zacala som sa hybat viac, chodila som na brusne tance a zaroven k tomu doktorovi na postupne odblokovanie, a plus som sa viac zabavala, stretavala s kamoskami, letne pivko po praci (nie kazdy den), skratka co najmenej sa zamyslat nad tym... no a nakoniec neviem teraz, co presne zabralo... 😀 ale nieco urcite..

yoda_
5. feb 2010

Tak ja uz viem, co bude prvy kus do mojej vybavy! Aj ked to bude trocha na neskor 🙂
http://www.flickr.com/photos/38459912@N04/42389...

zrzulka
5. feb 2010

babulky hlavne nanakupte kvanta najmensich velkosti lebo z nich drobci velmi rychlo vyrastu ... najidealnejsie je nakupit velkost 62... (rukavy sa daju vyhrnut popripade)my sme najdlhsie nosili 62, 68... ale ono je to strasne individualne lebo zalezi aj od vyrobcu. zo skusenosti viem ze napriklad Next a haM maju vacsie cislovanie takze to som vzdy kupovala mensiu velkost pre malu. napriklad slovenski vyrobcovia maju zase take akuratne velkosti....

ja osobne nakupim na prvy polrok v predstihu aby som sa s malym babetkom nemusela terigat po obchodoch a poslat muza aby on kupil 😀 😀 😀 Pri malej som potrebovala do nemocky bodynka dokupit tak mu hovorim nech kupi, operie a ozehli a potom nam prinesie. Este mi vola ze maju take a take. ja ze moze byt a on mi priniesol pyzamka 😀 😀 😀 A este taku velkost (HaM) ze to malej bolo hrozne velikeeeeeeee....

zrzulka
5. feb 2010

maxi hlavne ze nieco zabralo a ze mas teraz babuliatko v brusku 😀 😀 😀 inak teraz pri malej to slo na prvy sup.... nechapem a na malu sme si pockali tiez vyse 2 roky....

ronit
5. feb 2010

Ahojte chodim sem citat ale neprsipievam moc ale teraz mi neda, som lekarka,
Kkubekova 1:410 vacsinou vyhodnocuju ako negatovne, vacsinou to musi byt pod 1:300 takze nechapem, znamena to ze si mala vyssiu hladinu alfafetoproteinu v krvi AFP, co je velmi nepresny marker- ma na neho vplyv krvacanie v I.trimestri, a mnoho inych veci, riziko na Downa je urcite minimalne pretoze AFP je vtedy nizke co je opacny pripad.
Razstep chrbtice sa DA VIDIET na ultrazvuku a nemusi byt ani amnio, objednaj sa niekde rychlo na sono nech si kludna.
Ale riziko 1:410 je aj tak veelmi malinke 0.4 alebo tak?

ronit
5. feb 2010

mnohi lekari nie sz taki dobro v ultrazvuku a nastrasia pacientky, milionkrat som videla rozne nalezy z toho isteho dna u jednej pacientky takze objednaj sa na dobre sono do nemocnice a bude to ok.
v zahranici staci sono na vylucenie razstepu, amnio je hlavne na downy a chromozomove abnormality, na razstepy je hlavne podrobne sono.

yoda_
5. feb 2010

vidis kubka, ze ty si si nieco iba na papiery precitala, a sama laicky vylozila?! Tak sa uz nestresuj! To je rozkaz.

maxara
5. feb 2010

oacka - to dufam, ze ked ja som v 12tich kocikovala ich deti, tak ze teraz mi pomozu aspon s obliekanim 🙂

yoda - je to v PK na M. R. Stefanika, tam ako je bageta a gastro pasaz a ides smerom od nej k VUB, tak po pravej strane asi 3 obchod od tej restiky KORZO... neviem moc dobre vysvetlovat, tak dufam ze to najdes... skusim do zhrnut... ked ides od billy smerom k zamku, tak za gastro pasazou cca treti obchod.. tak nejak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre