Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
5. feb 2010

baby ste ma potesili, ze to mozu byt pohyby... je to iba take slabucke a je to iba vtedy ked sedim utopena v jednej stolicke, co mame doma pri PC... 😵 som dojata...

zrzulka - no stihla zrovna nie som ani nahodou... skor som tucnisko... ☹

no a placentu mam vpravo... ozaj a ma to na nieco vplyv?

inak vcera som sa chvalila, ze som po 10tich tyzdnoch konecne nevracala a dnes rano znova a o to brutalnejsie... kedy to skonci ????

maxara
5. feb 2010

no a svadbu som mala uzasnu, rada na nu spominam, veselu, spontannu...
kytica a kvety na stoly, pierka pre svedkov a zenicha, kytica na hadzanie (tu moju som mala taku najkrajsiu, ze som ju nedokazala hodit 😅 ) ... mala som ich uvite kamoskami a tiez som platila len za kvety, este k tomu z velkoskladu
fotografka super... fotky stali 5000,- Sk a bola som veeelmi spokojna, venovala sa nam teda poriadne (moc fotogenicka nie som) a v tej cene boli aj tzv. predsvadobne z atelieru
kameraman dokonaly, DJ dokonaly a vsetci tito ludia boli objednani len tak na blind, kedze sme nemali ani referencie ani nic... riskli sme to a vyslo nam to vsetko... az som sama neverila...
kontakty na nich mam do dnes a uz som ich aj z vdaky posunula dalsim

mojalili
5. feb 2010

Maxara, nema to ziadny vplyv, pokial nemas placentu cez krcok, co by sposobovalo krvacania a musela by si stale lezat. V prvom tehu som mala placentu vpredu na bruchu, teraz mam vzadu...a mozno ze citim viac pohyby babatka na bruchu, kezde nemusi prekopavat placentu.

JA som sa dnes videla na fotkach zo skolskeho karnevalu a zhrozila som sa, ako som velmi pribrala aj v tvari...celkovo. Uz je vidiet, ze idem pomaly o tyzden do 6. mesiaca...citim sa inak... 😒 unavenejsie, zadychanejsie, zaludok menej zvlada, stale mi je nevolno z neho, curat chodim viac...ach jo...zacinam byt riadne tehotna 😉

stanka33
5. feb 2010

ahojte... k epiduralu..na antolskej treba ist na skolenie terminy su tam dole na chodbe pri ambulanciach..tak mesiac dva pred terminom treba...bez toho ti to nepichnu..aj sa rozhodnem namieste uvidime....ale moc sa nespolieham ze to bude lepsie...moja mama mala druhy porod omnoho bolestivejsi a horsi...tak som s tym nejako zmierena....

a svadba....ked to niekde spomenies vsetko sa predrazuje...mna stala kytica 60 euro, foto 180, starejsi ten bol super.150 a dj vyse 200 toho som mala odveci...lebo kamos co by nam zahral mal uz akciu, ale svatba inak perfekna...saty dotrhane s tolkeho tancovania..jaaaj pekne spomienky.....

aj mne zacina vytrcat brucho...akurat som rozmyslala ze by som mala prestat spavat na bruchu...ale este mi nejako nezavadza...

mojalili do siesteho aj ja uz chcem..vlastne ja by som u aj rodit isla keby bol cas....no este si pockame...

stanka33
5. feb 2010

jaaaj zasa tu nikoho neniii

maxara
5. feb 2010

uff, baby aj mne inak narastlo brucho nejak tak, ze sa zrazu vyhuplo... tym ze som tucna, tak vraj, kolegyne vraveli, ze moc mi to nie je vidno, ze mozno trosku zacina (co my s manzelom sme videli a citili uz aspon dva tyzdne, take len jemne), no ale po vikende mi kolega z kanclu hned ako ma zbadal povedal, ze mi nejako velmi rychlo napuchlo... a uz ho vidia zrazu vsetci... tak asi sa fakt vyhuplo.. sa tesim.

No a spavat inak ako na bruchu, resp. polobrucho polobok, neviem... podkladam sa vankusom tak, aby som bola sikmo a aby som si brusko netlacila, ale na chrbat sa v noci ani len na chvilku neprevalim, takze ak to uz na bruchu nebude mozne, som v koncoch... nemam ziaden PAP - plan ako prezijem...hadam sa to nejako prirodzene stane

epi na Kramaroch stoji tiez 106 eur, treba predtym vyplnit nejaky dotaznik v ambulancii u anesteziologicky a nejake kvazi predoperacne vysetrenie (nie som si ista, mozno len krv, baby pisali nieco o platnosti krvnych testov)

stanka33
5. feb 2010

maxara ja tiez neviem ako prezijem nespat na bruchu, ja mam este deficit z minuleho tehu...a to bol pocit ked som si doma po porode lahla na brucho

maxara
5. feb 2010

🙂 no ja snazim nejako sa s tym zmierit, ved co pre babo nespravime... 😉 aj na chrbte sa spat naucim... len mam taky problem, ze odkedy som tehu, v noci sa mi vzdy naplni nos... akoze vecer idem spat uplne v pohode, bez akehokolvek naznaku sopla a do rana mam nos plny, ibaze nie tak ako pri chorobe, ze priamo v nose, ale tak nejako hlboko, ze sa mi to skratka neda vysmrkat.. no a ked lezim na chrbte, tak sa zakratko zobudim na vlastne zachrapkanie, alebo aspon zafucanie... cize je to pre mna nemozne... ☹

bellablonde
5. feb 2010

ahojte ..

veru, pocit ležať znova na bruchu bol na nezaplatenie 😎 😀
teraz už spím len na boku

baby, že svadba...ja mám tiež nádherné spomienky 😵 😵 😵 i keď zrovna kytica sa nepodarila presne podľa mojich predstáv (frézie, ruže) ženíchove pierko bolo po 2 hodinách fotenia na slnku úplne kaput ..

nestrašte, že druhý pôrod je bolestivejší. Som dúfala, že naopak to všetko pôjde rýchlo a hladko ..
Peťulka som rodila bez epi - v štiavnici nedávajú a druhé tiež snáď zvládnem bez.
Ja sa kadejakých pichancov strašne bojím. Pri zavádzaní infúzky som takmer odpadla. Brr

bellablonde
5. feb 2010

maxara ani na chrbáte to vraj nie je dobré ležkať, lebo bábetko môže byť menej okysličované. ... ideálne je na ľavom boku. Tadiaľ vedie nejaká dôležitá veľká tepna, ktorá zásobuje bejby...

maxara
5. feb 2010

bella urcite si mala krasnu kyticu, frezie a ruze... moje oblubene kvety... ja som mala mozno trosku nezvycajnu kombinaciu na svadobnu kyticu - oranzovocervene gerbery, zlte frezie a biele lysianthusy... i ked tie gerbery mali byt povodne oranzove minigerbery...ale nezohnali sa

maxara
5. feb 2010

no to by som mohla zvladnut, na lavoboku... hoci momentalne uprednostnujem pravobok z brusnej strany 😀

bellablonde
5. feb 2010

frézie sú doteraz moje najvoňavejšie obľúbené kvety 😵
lysianthus si idem vygoogliť ako vyzerá 😉
gratulka k pohybom 😵 ja ešte stále nič.

Dnes som bola na poradni. Doktor ma zvozil ako tínedžerku, že som nič nepribrala. Však ako by som aj mohla, keď žijem na rožkoch a banánoch... nič mi nechutí ...
nepoznáte nejaký povzbudzovač do jedla?? please, hocičo vyskúšam

stanka33
5. feb 2010

belaablonde ja som tiez pribrala iba polkila a idem v pondelok....ja uz jem normalne...iba kolko mi treba ak zjem viac je mi zle...aj pri prvom som tak bola...a teraz je to este horsie, ked musis cely den behat za krpcom...vybehas to to nie je sediet v praci ako predtym aspon u mna je tak...

maxara
5. feb 2010

lysianthus je podobny ruzi, ale taky neznejsi trosku...
dakujem za gratulku, ja len dufam, ze su to pohyby, ale asi ano, lebo take som este nikdy nic necitila...
ja som od zaciatku tehu najprv schudla 4 a pol kila, vraciavam dodnes (okrem vcera) , ale uz som to odsledovala, cize viem, ze ked sa rano "dobre" vygrckam a hned sa trochu naranajkujem, male mnozstvo hocicoho lahsieho alebo mliecneho, tak potom mi je cez den celkom obstojne...
no a chut do jedla... nula bodov. Nemam na nic chut, ze akoze si pomyslim, ze dala by som si mandarinku... to ee.
ale ked ju predo mna polozis, tak ju potom navela navela zjem. Nemohla som ani varit od smradu... ale ked som prisla k nasim a mali navarene, tak som si nasilu nabrala a bez ovoniavania som si dala za hlt... a potom mi uz zachutilo. Jedla som hlavne overene jedla, co som vzdy lubila...
A teraz som este stale minus 1 a pol kila...

maxara
5. feb 2010

babulky, idem asi buvat, zajtra ma caka stretavka zo strednej... taka mini, polovicna

bellablonde
5. feb 2010

lysianthus je veľmi pekný kvet - som si podľa fotky spomenula, že ho vlastne poznám. Len som netušila ako sa volá 🙂 Do kytičky ako stvorený.

Inak čítať celú debatu je ako telenovela 😀 😀 Nedá sa ani stíhať všetko prejsť.

Som chcela reagovať na link od oacky na tehu oblečko mimibazar. Ja som si tiež odtiaľ objednávala nohavice. Jedny čierne tepláky a také bledohnedé litex legíny. Môžem len odporúčať. Veľmi pohodlné. 😉

Zajačik, som rada, že si už doma. Prosím ťa som nepostrehla, prečo si musela byť hospitalizovaná?
Babule držte sa, KKubeková, určite je to všetko planý poplach, tí doktori nás vedia niekedy poriadne vystresovať...

maxara
5. feb 2010

jeziiis, lisianthus je s makkym i, sorry

stanka33
5. feb 2010

maxmara aj mne byvalo strasne zle teraz mi je tak tri tyzdne ok az na obed ked krmim maleho este stale mi vadia pachy....ani ja som nemola varit..chodila som si brat do restiky menu a maly jedol hipky...a doma u nasich som jedla na etapy...

peknu stretavku..

stanka33
5. feb 2010

belablonde posli mi link na tie leginy prosim ta ak vies mne by sa nieco take hodilo ...daaakujem
ani ja nestacim vsetko poriadne citat ani reagovat..to by som si musela robit poznamky 😀

bellablonde
5. feb 2010

maxi, tak príjemnú zábavu zajtra si to uži

však chuť by dakedy aj bola. Len ešte kto by mi to za minútu navaril? Lebo tá chuť príde a hneď odíde.... 😀 😀
Sa mi doktor vyhrážal, že ma pošle do nemocky napichnúť na výživu do žily. Tak som mu hneď vysvetlila, že nemám vôbec voľný čas a nemá sa mi kto starať o malého 😀 😀 😀 ach jo

bellablonde
5. feb 2010

http://www.mojamoda.sk/product/leggings-podbrus... tieto sú strihnuté pod bruško

http://www.mojamoda.sk/product/leginy-s-lemom-h... a tieto sú úplne geniálne. Na stránke ich už nemajú tie moje v čiernom, ale model je ten istý

ešte viem, že kopa tehošiek nosí tieto tvídové gate
http://www.mojamoda.sk/product/tvidove-nohavice...

ja ešte zháňam úzke džínsy, budem si ich musieť asi z anglicka objednať. Nepozerala som po obchodoch v Blave, ale viem, že určite tu za ne nevysolím 50 éčok 😅

stanka33
5. feb 2010

jaaj bellablonde to by som aj ja potrebovala navarit za minutu....rozumiem ti nejako musime vydrzat..

dugyna
5. feb 2010

kubekova neboj je to len pomer 1.410..a uz na sone by mali veidet ci je babetko ok..znamena to ze len ze AFP bolo zvysene nad normu o dost..ale mohlo to byt sposobene len tym ze si bola prechaldnuta napr..alebo hocicim inym AFP je velmi reaktvine..a rychlo byva skreslene..
a uvidis ze to bude nakoniec vsetko dobre..a neni bud ze umieraju ..zavisi od velkosti a tipu postihnutia..
ale budem na teby mysliet neboj urcite vsetko bude ok..

stanka33
5. feb 2010

bellablonde diky....potrebujem nieco ked budem s malym vonku na ihrisku....

inak ja som dnes vysolila malemu za riflle 25 eur...no co pre neho neurobim... 😀

bellablonde
5. feb 2010

vydržíme, však sme ženy

stani, idem už aj ja búvať, lebo manžel je na firemnej lyžovačke.
Takže zajtra od rána musím fungovať na plný plyn. Dúfam, že drobec nebude buntošiť pred 7 a ešte si prajem na zajtra pekné počasie 😀 😀

bellablonde
5. feb 2010

pánečku, určite sú super cool

stanka33
5. feb 2010

dobru aj ja idem pomaly..tak pekne pocko zajtra a vela sil... a sladke snicky malemu, nech dlho spinka...to si prajem aj ja dobre???

dugyna
5. feb 2010

lucka diky ..nema,me bohuzial niekoho z tychto oblesti..nasla som na nete ze oznamenia za nieco cez 30centov za kus..a graficky navrh je zadarmo..alebo si navrhne a urobime samy a dame vytlacit..
a
kubekova ano len ked poviem ze biele ruze a pierko tak budu vedite ze je svadoban ☹

stanka ty si teda mala nezavyidenia hodny porod..

baby ja obcas pavam pol na bruchu a pol na boku..ale v noci sa niekde zobudim na bruchu..

rybaanka
5. feb 2010

Caute tehule

tolko ste toho popisali, ze uz ani neviem, na co vsetko som chcela reagovat 😨

kkubekova silno drzim palceky, urcite to bude len plany poplach 🙂

ja som mala na antolskej epidural zaplateny, ale kedze som prisla do porodnice otvorena na 9 prstov, tak mi ju akosik nestihli pichnut, takze peniazky mi potom vratili ....no a kedze mi nakoniec maly nezisiel do porodnych ciest ani po nasadeni infuziek a pusteni plodovej vody, museli mi porod nakoniec ukoncit sekciou, ale napr. u mna bol problem potom pichnut spinal, pretoze som mala silne kontrakcie kazdu minutu a ta anesteziologicka mi to nevedela pichnut, tak sa so mnou chvilu trapili 😲 ale spinal je inak podla mna uplne v pohode, citite take nieco v nohach ako ked vam strpne noha, take mravcenie, no a samozrejme bolest necitite ziadnu, cize mne ked to konecne pichli a zaucinkovalo to, ja som si vydychla hrozne, ze uz necitim kontrakcie.... 😵

dnes som mala poradnu a dr. mi povedala, ze som vyborny adept na dalsiu sekciu, tak som teda "nadsena", inak je vsetko ok, ja mam placentu vzadu a mozno preto citim tak intenzivne kopance uz od 16tt

polodupky som pouzivala casto a priznam sa, ze dnes som jedny kupila, som neodolala 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre