Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

happy018
6. nov 2009

inac ja som mala tak trosku obavi ci som tyehu lebo som mala asi po 5 dni ovulky 12 dni velmi slabulinke spinenie no a tak som sa trosku bala ale ono to uz bolo baby...🙂

mojalili
6. nov 2009

HAppy, tie injekce boli na zastavenie spinenia, vsak? Mne ich davali v nemocnici...teraz uz 2 tyzdne nespinim. IDem zajtra na sono do nemocnice, moj lekar si ma objednal, aby potvrdil, ci bije babatku srdiecko. NEviem sa dockat, som srasne napata.A este ci sa mi hematom vstrebal, ked uz nespinim...strasne sa bojim....v roku 2005 som mala v 8.tt zamlknuty potrat, tak viem, co to je a clovek si nie je nikdy isty, na cm je, kym mu to lekar nepotvrdi. PRed 3 tyzdnami mi lekari povedali, ze vidie len dutinku, tak musim ist na potrat, pritom len malo uvazovalo z nich tak, ze by bola ovulacia oneskorena a preto bolo tehotenstvo pozadu....esteze ma pred zakrokom lekar poriadne vysetril a videl 2mm embryo...
JA mam taku silnu nadchu a bolesti v hrdle, ze neviem, cos tym robit☹ a este mi tu beha za zadkom 3,5 rocna dcerka, ktora sa chce stale so mnou hrat... ☹

sarrahmichelle
6. nov 2009

ahoj happy konecne niekto s julovym terminom co je v anglick..kde sa nachadzas_

happy018
6. nov 2009

mojalili : ni enie ja som nebrala inekcie ale halen tak som chcela vediet ze preco. no ja som spionila 12 dni ale to bolo naozaj velmi slabulinke a pravdepodobne to bolo s uhniezdovania vajicka v maternici teda ja si tak myslim, bo to bolo na 5 den po ovulacii, na a potom to samo prestalo a robila som si test a vysiel pozityvny tak snad to nebolo nic vazne to spinenie nevies mi povedat? volala som aj na slovensko svojeje doktorke a sestricka mi povedala ze to spinenei je uplne normalna..

happy018
6. nov 2009

sarrahmichell: hej hej v anglicku🙂 noi ja som pri leicestri no a kde sa nachcadzas ty?
a ako s baby, v ktorom si tyzdni, a kedy ides k doktorovi?

zajacik...
6. nov 2009

Caute baby, ja vas ani nestiham citat 😅
Ja zatial nemam ziadne priznaky, ani nevolnosti, ale nevadi, ciarka na teste silnie 😵

sarrahmichelle
6. nov 2009

ja som v birmingham..vyzera to tak ze 5+2tt..som objednana na buducu stredu k svojmu doktorovi a idem sa ho pokusit silou mocou presvedcit nech ma posle na early pregnancy unit bo v maji sme uz o jedno dietatko prisli a isto sa zblaznim ked budem musiet cakat do vianoc na scan aby som vedela ci je vsetko ok...a co ty ako si daleko?

mojalili
6. nov 2009

Happy - spinenie som mala aj ja, namiesto mrch, no vies, ako kedy je spinenie zle..ak sprevadzaju bolesti, nie je dobre, ale ak je male, tak to je len uhnezdovanie ako si pisala a po case vymizne. Vies vzdy je nieco pre a proti. Niektore mavaju spinenie pocas celeho tehotenstva, niektore len v I.trimestri, potom vraj vymizne...
JA som pri prvom potrate spinila....a teraz tiez, a vyzera to byt v pohode , lekari to zastavili a uz som 2 tyzdne v pohode...ale tiez si myslim co ty, ze som spinila, ked sa vajicko zahniezdovalo a ked sa vytvarala tehot. dutinka...apropo, ja mam hematom, takze to je jasne spinenie.
Citala som vela clankov, ze v zahranici je to velmi takze sa dostat k lekarovi s tehotenstvom a takymto niecim...drzim palce, aby to prestalo...HLAVNE SA NESTRESUJ,,,,,jedna baba povedala...pokial nekrvacas, jasna krv, tak je to snad OK...

sarrahmichelle
6. nov 2009

mojalili: ani nevies ako...tu to lekari do 12 tyzdna beru tak ze ak dietatko odide bol nejaky problem a malo to tak byt nikto nic neriesi musis mat za sebou aspon 3 potraty aby si pre nich bola zaujimava...nasi zlaty lekari na slovensku 🙂

petrusk
6. nov 2009

ahoj zajacik, ty si si opakovala teraz niekedy test? ja som si robila posledny v sobotu a predtym stvrtok a odvtedy nic. ani som popravde nejak neplanovala robit dalsie. uz asi pockam na doktorku, nech mi povie, co tam vidi a dufam, ze len vsetko dobre, ked tu citam posledne prispevky tak dufam, ze mne sa to nestane. neviem ci je tou dobou, ze sa deju take veci tak casto.

petrusk
6. nov 2009

inak v tom zahranici si to fakt neviem ani predstavit, ved by som sa zblaznila strachom ci je vsetko v poriadku, taku dobu cakat. fakt som rada, ze tu je to ine.

happy018
6. nov 2009

sarahmichelle: mas pravdu beru to tu vsetko tak na lahku vah... proste o nicom a ty aby si bola v strese a myslela ci je vsetko v poriadku...proste strasne... inac to si neni nejak daleko od nas mi top mame asi taku pol hodku do birminghamu🙂

happy018
6. nov 2009

mojalili tak ja uz spinenie nemam od nedele a vlastne v endelu som si robila testik a vysiel // takze to uz bolo po spineni, tak myslis ze keby sa nieco stalo pocas toho spinenie ze by mi to test ukazal ako// aj keby soim uz nebola tehu?

sarrahmichelle
6. nov 2009

nie je, fakt len kusocek akurat som checkla mapu🙂) na kedy ti tvoj GP dohodol stretnutie s midwife?..pracujes alebo si doma...ja som si od vcera vzala dovolenku mam predsa len lepsi pocit ked som doma a relaxujem..no najradsej by som minimalne do decembra doma zostala aby som mala istotu ze teraz sa nic nepokazi..

sarrahmichelle
6. nov 2009

happy: test ti moze vyjst pozitivny niekedy este aj 2 tyzdne po MC...ale tvoj pripad to isto nie je uz by si davno krvacala...

happy018
6. nov 2009

no tak ja pracujem ale snazim sa tak nanamahat nejak brusko ale ved vies to sa ani nejak neda.. no a na kedy mi hodol doktor stretnutie, nedohodol... na recepcii si ma zapisala do knizki a povedala ze sa mi ozvu tak v 8tt takze musim cakat 3tt ... nechapem to tu su to tu strasny debili....

happy018
6. nov 2009

ale uz som to popvedala v praci ze teda som tehu aby vedeli aby mi nedavali zdvihat tazke veci a tak, takze aspon cosi. no a mi ideme na vianoce domou na dovolenku tak uz sa neviem dockat ked pojdem svojej doktorke co mipovie, a chcela by som ist este tu v a GB na sono pred odchodom no a to budem asi v 10tt

happy018
6. nov 2009

tak to dufam ze to nieje moj pripad, vlastne ja som pocas toho spinenia ani kolkokrat nemala nic na nohavickach lken ked som bola na wc cikat aaj to som nemala na papieri len mi to nedalo tak som chcela vediet ci krvacam no a to som si vytrela tak hlbsie jak ked si davam tampon no a vtedy to bolo... boze pisem to jak debil...🙂 teda chcela som povedat ze za celych 12 dni spinenie som mala naozaj par krat nieco na vlozke inac vzdy len ked som si jak som pisala utrela tak jak pri zavadzani tamponu, prepacte to prirovbnanie a to opisivanie...

sarrahmichelle
6. nov 2009

coze tak to ti nebol ani schopny dat termin? raz ma porazi z tohto ich zdravotneho systemu...kaslat na nich my to nejak zvladneme dovtedy ze ano? sa utesujem kazdu chvilu len aby som nepanikarila🙂)....idem si zdriemnut bo kym sa mi chlap vrati z prace domov musim mu stihnut daco dobre este navarit..prajem vam vsetkym prijemny zvysok dna baby

happy018
6. nov 2009

ajmi tebe tak sa dobre vyspi🙂

sarrahmichelle
6. nov 2009

neviem ci sa ti to podari bo ja som bola prvy x na sone v 13 tyzdni...ale mozno ze u vas maju iny system a poslu ta skor bo je to fakt horor tolko cakat....my tiez ideme na vianoce na sk uz odratavam neviem sa dockat naposledy som videla rodinku minule vianoce.....ohladom toho spinenia podla toho co pises to isto bolo len uhniezdovanie takze klud...padam uz do tej postielky

happy018
6. nov 2009

hi dakujem za podporu ani nevies co to pre mna znamena🙂 tak uz bez oddychovat..

helen
6. nov 2009

Dakota,
tieto neočakávané tehotenstvá sú podľa mňa super, pretože to milo prekvapí a nemusíte prechádzať tým náročným obdobím čakania na dve čiarky nádeje. Veru, atb dosť znižujú účinok HAK. Moja dcéra sa volá tak isto ako tvoja a ak by to bol syn, volal by sa ako tvoj :D

Happy a nemáte tam niekde súkromnú kliniku, kde by si si za uzv zaplatila? Tu sa to isto dá, len si samozrejme zapýtajú. Ja som to v minulom tehu využívala hojne, vymýšľala si rôzne zámienky, prečo to chcem a chodila k rznym súkromným lekárom, pretože mi z toho švitorilo. 😒 dúfam, že tebe nebude 😉

happy018
6. nov 2009

helen: mne uz z toho svitory ved si precitaj moje p[rispevky🙂 ale musim dufat ze vsetko je ok🙂 a spolocne to dotiahneme az do jula 2010🙂 jediny rpiznak ktory mam je bolest prs aj to nieje nejake horibilne ako pisu niektore baby, no a sem tam my zostane naj divno zle od zalutka jak keby som bola strasne hladna ale pritom niesom, mala som strasnu chut na cibulu🙂 na a tak mam saby vytok a chodim kazde rano 2-3 krat na zachod kakat🙂
no a s tym sonom dufam ze nebudem potrebovat vyhladavat ziadnych sukromnych doktorov kedze nejak nevidim ze by bolo nieco v neporiadku, nespinim a to je hlavne🙂 sem tam ma pichca v podbrusku ale vsetko znesitelne niekdy to riadne zaboli ale dufam ze to nic nieje to asi len maternica a vajesniky...

happy018
6. nov 2009

helen ? a co ty preco beries tie injekcie? mala si nejake problemy?

mojalili
6. nov 2009

Happy - ako tak citam, tak to spinenie si mala vtedy, ked si mala dostat mrchy....a ak neboli silne, neboj, to bolo kvoli mrcham, taka nahrada....ak uz nespinis, neboj sa a nenervuj sa... 😉

ericica
6. nov 2009

ahojte 😉
vitam medzi nami nove tehulky mamulky 😉 ako sa dnes mame???ja stale rovnako 😵 uz aby bol pondelooooook 😅

ericica
6. nov 2009

hallo je tu niekto???????????? 🙂

happy018
6. nov 2009

hej hej ja tak na chvilku dakujem za privitanie🙂

ericica
6. nov 2009

ahoj tak este raz vitaj 😉 odkail si ?nemas to vpase?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre