Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
11. feb 2010

chcela by som tak, aby sa to dalo papať aj za studena, keď príde polovička domov, Ak mu ostane 😀 😅 😉

denisse
11. feb 2010

dobre rano ...

sunny, aj tieto vyzeraju zaujimavo 😉

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18718

sunnygirl
11. feb 2010

iniciatívu som myslela aj pre ostatné, to len mojalili, je taký kuchtík-kuchárik, tak preto som oslovila ju

lenkaaninka
11. feb 2010

ja dneska robím knedlu a rajčinovu omáčku špeciálnu a hovädzie mäsko

ja robím na cestoviny taku bud s kuracim alebo so šunkou že osmažím cibulku dám bud mäsko alebo šunku podlejem dám zeleninový bujon potom nivu jedno bambino roztopiť a prevariť a zahustím smotanou na varenie s mukou rozšprudlovanou je to paráda ...

karinnka
11. feb 2010

Dobre rano...vcera vecer som dostala neskutocny vnutorny stress...hlava sa mi zatocila a vnutorne som sa uplne chvela...do 2 v noci som nemohla zaspat....len som predychavala.....Obcas som nieco take mala,pred tehotenstvom,ked sa mi nahromadilo vela stresu....uplne ma to vykolajilo....pretoze nad nicim sa vedome nerozculujem,ani nestresujem,som v pohode,polovicka je uzastna,aj ked sa v rodine nieco udialo,ale nejako som si to nepripustala,asi len moje podvedomie...mali ste take stavy?Co s tym?Pred tym som uzivala v stresovych obdobiach Horcik...mozem aj teraz?
Dakujem 😒

sunnygirl
11. feb 2010

denisse:
mňam, mňam a ešte lepšie by to vyzeralo s farebnými cestovinkami 😉
Ty si mala Nelku tiež v júly? Poraď aké oblečenie si najviac využila, letnejšie alebo už teplejšie?

Môj kolega vyrátaval počasie na tento rok, tak doteraz mu to zatiaľ sedí. Takže ak mu to bude sedieť naďale, tak leto má byť vraj upršané, ale upresní to asi až neskôr, uvidíme

sunnygirl
11. feb 2010

júj, už sa musím chystať k tete zubárke, lebo zameškám BUS, ale potom prečítam vaše receptíky, tak zatiaľ, pááááá

katarina7777
11. feb 2010

Caute... vidim ze dneska je nejaky divny den... aj ja som ostala doma lebo celu noc ma pobolievalo v bruchu a teraz ho mam od rana tvrde jak skala... z coho by to mohlo byt? Co mam robit?
Help please ☹

lenkaaninka
11. feb 2010

no ked to neprestane utekať k lekárovi to je jasan...

mna zasa celá oná bolí ako keby ma niekto natahoval na škripec naposledy ma to tak bolelo ked som malá 12 rokov a narazila som si na sedanku na bicykel...a doktor len magnézium ale ešte to nepovolilo už to trvá ale 5 dní..

denisse
11. feb 2010

sunny, nasa nela sa narodila 21.6 ...
a leto 2007 bolo obzvlast horuce .. ked mala tri tyzdne tak som s nou bola na pozorovani tri dni v nemocnici a tam cola takmer cely cas len v plienke a ponozkach, bolo to tam na zdochnutie ... 😝
vonku sme v sparnych dnoch chodievali len vecer ... ja si myslim, ze v dnesnej dobe sa uz netreba nijak extremne zasobit vecami, kedze su k dostaniu prakticky kdekolvek a kedykolvek ... takze by som hlavne z najmensej velkosti kupovala max dva kusy .. tenke bavlnene bodynka s dlhym rukavom 2ks, s kratkym rukaovm 2ks, dupacky tensie aj hrubsie ... a nejaky bavlneny kabatik alebo svetrik ... ciapocky ... a potom uz vacsie ... v podstate znova to iste ... ale z tej vacsej velkosti (napr.68) som ja uz dost vyuzila aj bavlnene teplacky a ktomu ponozky ... u teplakov ale davaj pozor na gumu, nech je jemna a radsej volnejsia ...

miki060707
11. feb 2010

ahojte júlovky, tak ja som už doma, doma som bola hrdinka a veru som si prvý den poplakala za malou a nedalo sa prestať,hormony robili svoje, ale ked som sa vyspala tak už som bola ok a išla som prvá na zákrok, ten prebehol ok, len sa mi hlava zatočila, ale to tiež prešlo. na izbe bola jedna, čo došla o bábo v 13tt,tak aj ona tam plakala, o 3 týždne budem múdrejšia, ale jedna kamoška mi slubila novú perinku do kočíka obldlžnikovú..teraz je mala s našimi a ja si vylihujem, aby sa niečo nestalo...
inak moja dcéra bola dosť drobná, tak sme 56 využili, aj teraz krpček má len 190g, čo vaše maju aj viac, ale vraj je to ok, tak možno sa mi afp bralo zle, že drobec bol maličký, sa utešujem,....juuuj, tak sa tešim, že sa dozviem výsledky, ale až 4.3 a to 7.3 ma manžel narodky, tak to riadne oslávime a konečne podokpujem, síce mam toho plné spacebagy.....
tak ahojte

denisse
11. feb 2010

a este sa mi osvedcili take teplacko-dupacky .. boli to teplacky v pase do gumy ale spodok noh mali ako dupacky, takze mala nepotrebovala ponozky ...

a sama som kupila este pred porodom par veci, ktore boli uplne neprakticke, napriklad take co sa komplikovanie zapinali na chrbate, alebo navliekali cez hlavu a nemali na krku rozopinanie pripadne iny system, ktory obliekanie ulahcuje 😉 tak to nela mala raz a dost 😀

denisse
11. feb 2010

miki, to su dobre spravy, ze si ok, teraz este tie vysledky .. ja si tiez myslim, ze si to mala skreslene tym, ze ti to skoro zobrali ...
mne tu krv brali az vcera ... a tak teraz tiez cakam

mojalili
11. feb 2010

JEjda kočky, len som si zbehla do lekarne, co mam pred nosom. Kupila som si olivovy olej, lebo som zistila vacsie strie na brusku (mala som po prvom tehu),ale je ich akosi viac....nukala mi kremy od 300 - 700 Sk...kocky, ale pravdu povediacx, ja uz strie mam, tak ze ten olivovy olej je OK, aj mojej malej sa zide...aj na masirovanie je super.

SUNNYGIRL - no priznam sa, ja take veci ako si ty chce varim len pre seba, manzel je opatrny s mliecnymi vyrobkami...ale ten druhy recept, co dala DENIsSE - http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=8740 vyzera dobre
Ja robim klasika - na oleji roztopim 2 bambina,vlej do toho smotanu, prip.parmazan sa moze dat...vymiesas z toho omacku, zalejes cestovinky. Zvlast si ovarim brokolicu,aby nebola ani tvrda ani makka...a pridavam aj kukuricu.
Ked chcem urobit s maskom kuracim, tak si dam solamyl s vegetou,obalim masko v tom a vysmazim. Vsetko zmiesam dokopy, navrch nastruham Eidam a je to super.

MIKI - tak urcite sa ti bude posuvat aj termin porodu, kezde je babatko mensie. Vidis ake stresy moze narobit jedny AFP testy...drzim palce, aby bolo vsetko ok...

DENISSE - mas pravdu, zapinanie vzadu, prip. tricka bez gombickov na boku su nanic...krasne, ale tazko sa babo do toho dava...

KATARINA - tvrdnutie nie je dobre v takom stadiu, ake mas ty....treba o konzultovat s lekarom... 😒

katarina7777
11. feb 2010

mojalili, o druhej zacne ordinovat tak mu hned volam...

erytrea
11. feb 2010

ahojte julovky

tak ja idem dnes dokimu na kontrolu tlaku, na poslednej poradni som mala 149 / 90 lebo som rano zaspala a dobehla na poslednu chvilu tak mi doki dal magnesium a ze dnes na mam prist na prekontrolovanie tak som zvedava ze kolko zase budem mat 😖

baby co davate manzelikom na valentina? ja som bola vcera nahodne v ba a v nexte som objavila take pyzamko cele biele a vpredu s napisom " I love daddy" za € 8 no nekup to 😵 😵 😵 uz vidim ako bude z toho drahy na makko 😅 😵 😀

inak v mothercare maju v auparku zlavy na mimi veci ale bud su modre alebo ruzove a kedze my este nevieme tak som ich len pokukala, ale su nadherne 😵 a mala som este chvilku cas tak som bola v raci kde je obchod s detskymi vecami www.brendon.sk uzasne veci ale neskutocne drahe ale maju tam celkom fajn tehu veci, tricka, sukne saty atd...

vsetky vas pozdravujem, ako vidim aj u vas su v kurze cestoviny, baby ja ked som sa zoznamila s manzelom ten nejedol nic len maso-maso-maso a este raz maso.... nieco ako vyprazany syr pred tym nepoznal lebo to svokra doma nikdy nevarila alebo cestoviny, pizza atd, skratka nehrozilo!!!!!! a tak ked som spravila tofu s tarhonou tak najskor na to 10 min pozeral a hoci mu to vonalo nechcel ani len ochutnat, tak som ho nechala ze nech trucuje, ja som jedla teplu veceru a on rohlik so salamou a ked som dojedla a odisla z kuchyne tak si trochu dal, ochutnal a ked som prisla tak uz bol hrniec vylizany, cize tak.... a to bolo so vsetkym podobne az sa mi skoro po roku ho podarilo preinstalovat na uplne bezne jedla ako su pecene zemiaky, cestovina, zelenina, tofu atd....za toto veru svokre velmi pekne dakujem!!!!!! 😝

teraz uz v pohode nema s jedlom ziadny problem dokonca si aj sam vypyta cestoviny 😀

no super akurat som si chute sama sebe narobila 🙂

carrie84
11. feb 2010

No baby - ked Vas tu tak citam, asi pojdem obedovat 🙂 Mne dnes svokra poslala segedinsky gulas s knedlou ... mnam mnam, svokra vari fantasticky 😉 A pred chvilou volala moja mama, ze robi langose .... kokso - tak sa z toho vytesujem .... akurat vaha ma potom asi nepotesi 😠

Moj manzel valentina "oslavuje" len kvoli tomu, ze mu ho neustale otlkam o hlavu - a ja ho chcem oslavovat len preto, aby som dostala kvety (drahy nejako stale nepochopil funkciu kvetinarstva pocas normalnych dni 😀 ). A kedze jemu sa tazko zavdacim nejakou sladkostou ci trickom a spol., tak som mu tentokrat kupila krigel na pivo. Este dokupim pivo, pridam DVD a som spokojnickova 😀

meruska
11. feb 2010

co hovorite na tento kociarik?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6895193

je velikansky a co sa mi nechcelo verit kym som ho nevide nazivo je, ze predne kolieska sa otacaju do stran...manipuluje sa s nim teda veeelmi jednoducho a lahucko
ma len jednu nevyhodu je len cierny alebo cerveny... a moj muzik vyhlasil ze vyzera ako pohrebny ☹

mojalili
11. feb 2010

JA som dnes kupila v obchode (lebo nemam vychadzky do pondelka ☹ ) bonbonieru KAMASUTRA🙂 TAk nech sa denne isnspiruje 😀 😀 😀

zrzulka
11. feb 2010

Ja na valentina asi nic.... my taketo sviatky akosi neoslavujeme. este za mladi sme si zvykli davat cokoladu alebo nejaky plysovy gyc. Urcite nieco vyrobime s malou ockovi ...napiseme mu ako ho lubime a ako je pre nas dolezity v nasich lifoch 😀 😀 😀 On sa potesi takymto veciam.... Ja dostanem klasicky kvety 😀 😀 😀 😀 A pojdeme na Avatara 3D v nedelu a potom mozno sadnut si niekam.... uvidime ci to vyjde. pri detoch sa planovat neda 😀 😀 😀

mirka285
11. feb 2010

caute kocky 🙂 vidim ze vy uz varite 😉 ja som prisla z morfologickeho ultrazvuku pred chvilou,trochu som ostala sklamana,vybavil ma za 15 minut,povedal ze podla neho je vsetko v poriadku,zdrbal ma nech necitam ziadne mudrosti na internete,a ktomu ja som vobec ani nespomenula zeby som mala niake info z internetu a poslal ma domov...ale najdolezitejsia vec je ze povedal -vyzera to na dievku 😀 😀 😀 tak sa velmi velmi tesim...dufam ze ma neoklamal,lebo nemal moc dobru naladu doktorko..no co uz,ved aj muzi maju svoje dni 😉

zrzulka
11. feb 2010

Meruska kocik krasny ... ja sa tiez neviem rozhodnut... ☹ Rozhodujem sa medzi Peg perego GT3 alebo medzi gesslein future Mne sa skor paci gesslein i ked nema vanicku ale len tu tasku, dnes som spovedala jednu mamicku co som cestou stretla a pochvalovala si i ked ona mala zimne dieta ... neviem si predstavit babetko v lete v tej taske 😒 Muz je zase nakolneny viac PP lebo je to trojkolka a on trojkolky moze .... Ale navetta je tak mala vana ze fakt neviem....

zrzulka
11. feb 2010

Mirus tak gratulujeeeeeeeeeeeeeem !!!!!!! 🙂 🙂 🙂
No aj som zvedava na pondelok, uz sa neviem dockat na to 3D ....

kkubekova
11. feb 2010

caute baby,

tak gratulujem k dievcatkam 😀 aj aj uz by som rada vedela, co to bude a zacnem nakupovat vo velkom 😉

Miki super, ze si uz po - drzim place aby boli vysledky OK

co sa tyka oblecenia, tak ani ja nebudem vela nakupovat tych najmensich veci - myslim, ze v lete aj tak bude len v plienke, bodinku a tenkych polodupkach a na hlavku tenka ciapocka

co sa tyka kocika, tak sme sa este nerozhodli - pacil sa nam ten x-lander - len ho chem vidiet v skutocnosti, lebo na nete su vsetky pekne

valentin - ja vacsinou dostanem nieco sladke, ale kedze ja vela sladkeho nejem, teda vlastne skoro nic, ak je to skor darcek pre manzela - a radost mame tym padom obaja

kkubekova
11. feb 2010

k tomu 3D - kedy sa na to chodi? ja som citala ze v 16-18 tt a potom 23-25 tt?

inak rozmyslali ste uz nad plienkami? myslim ci jednorazove, ci klasicke

ja som pozerala tieto a su velmi milunke 😉

http://www.ekoplienky.sk/

len by ma zaujimali skusenosti mamiciek co je praktickejsie a co je vhodnejsie pre dietatko

denisse
11. feb 2010

my tiez valentina neoslavujeme, ale s nelou asi tatikovi nieco nakreslime 😉

a este ma celkom oslovili tieto pracliky, ale to by som ich musela upiect dnes, lebo zajtra poobede ideme na vikend k svokrovcom .. takze predcasny valentyn .. no uvidime, ako sa nam s nelou bdue chciet .. ona nema velmi naladu, lebo ma neprijemnu nadchu, takze od rana odsavame 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre