Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
16. okt 2010

@monline este k tomu zelezu, ja som mala cely zivot problem so zapchou a ked mi mali nasadit zelezo, tak som bala ako cert kriza, ale mala so Tardiferol foll - vypada ako ibuprofen - a stolica som mala pravidelnu, takze super 😉 a je volno predajny, nepotrebujes recept..

bellablonde
16. okt 2010

ja mám železo od jamieson, taktiež aktiferin aj sorbifer
našťastie ma z nich nezapekalo
🙂

monline
16. okt 2010

@kafoditka ja mám doma sorbifer durules, práve som si tabletku dala, skúsim to užívať. Problémy so zápchou mám aj tak, tak čo..možno to bude trocha horšie a možno žiaden rozdiel nebude..uvidím či sa to poddá..
a dík za radu kočky, to železo by ma nenapadlo

monline
16. okt 2010

idem niečo uvariť, tak pekný dník prajem...malý spinká, nakoniec som ho musela vybrať z postieľky a ukolísať na rukách posediačky, zalomil do troch minút..potrebuje ma cítiť asi..

katty17
16. okt 2010

@kafoditka - dala som dolu dve kila odvtedy. cize za tri tyzdne 🙂 este musim sedem. jooooooj, dlha cesta predo mnou 😉

katty17
16. okt 2010

baby ten plac a dusenie nebolo len take light. plac bol vazne brutalny ako keby prasa zabijali. ja som pri tom tak plakala ze jej neviem pomoct. ked prestala dychat tak sme nou strasne silno triasli... bojim sa ze ci nema nejaky problem s dychanim. vcera sa to zopakovalo. uz som nespala celu noc. stale som sa na nu kukala... ☹

katty17
16. okt 2010

idem so sandrickou teraz na prechadzku. potrebujem si prevetrat hlavku lebo ma doma klepne... uz aby bolo dalsie stretko s vami 😀

katty17
16. okt 2010

@kafoditka - mozem dat kontakt na teba vo fitku? oni ti len cinku a cosi sa opytaju. mne sa za to zbieraju body a potom cosi aj dostanem 🙂 chichcih

noemarta
16. okt 2010

@monline ja beriem actiferin, a ten nezacpava, treba ho brat rano pred jedlom. A nechod na odber, staci si naordinovat zelezo. 🙂

monline
16. okt 2010

@noemarta dá sa actiferin kúpiť bez predpisu?

alllexa
16. okt 2010

@katty17 - to je hrozne:( To sa jej stalo po jedeni? Daj jej radsej angel care alebo nieci take na monitorovanie dychu, nech si kludnejsia. Inaj, aj Misko mava obcas brutalne zachvaty placu a neviem, z coho, asi kvoli brusku. A tiez som z toho na nervy, ked nic nepomaha, ani rektalna rurka. Jedine po dalsom kojeni sa skludni.
A kedy zvyknes chodit na Strkovec? Aby som sa potom vedela zariadit, lebo obycajne chodime von okolo desiatej, pol jedenastej, ale keby som vedela, ze pojdeme poobede, tak nejdem doobeda...

@sunnygirl - my sme mali zase problemy s receiverom - to je ako kablovka, mame k tomu satelit, stale to vypadavalo, nic sme cez to nechytili, a tiez to mali mesiac v oprave a vratili potom s tym, ze tomu nic nie je. Sila.

@mirka285 @noemarta - uff, to mate take silne?:( Ja sa toho dost desim, ze kedy to pride, dufam, ze nie na plavarni.

Vcera mi z Estonska dosla postou monoplutva, strasne sa tesim. Chcem ju vyskusat o tyzden, pojdem prvy raz po porode na bazen, snad mi to aj s kojenim vyjde, v najhorsom pride pre mna mm s malym, aby som ho mohla hned nakojit, pripadne mu necham odsate mlieko vo flasi.

ericica
16. okt 2010

ahojte krasny vikend vam zelam 🙂
@alllexa super foto aka si kocica 😉
co robenkate?mne malinka akurat zaspala ,uz som aj upratala,dvakrat vyprala a mam aj napecene tak si idem surfovat na nete....

ericica
16. okt 2010

@monline take tocaky som mala od porodu aj ja dvakrat a fakt brutalne az som sa z toho povracala....tak som zacala pit viacej tekutin ci ich mala zo mna nevycucala....ale neni to este stale ono,teraz som si kupila vitaminy a mineraly s aloe vera stali vyse 20 evri ale ze vraj pomozu tak som zvedava 😒
@sarai aj ja chcem zacat prikrmovat az od 6 mesiaca ale meruska tusim spominala ze to neni prvy prikrm v 17 tyzdni ze len zo dve lyzicky ponuknut pred kojenim a potom kojit normlane ze to len aby si zvykala na lyzicku tusim 🙂

@mirka285 no som zvedava aj ja na tie moje kramy ked mi dojdu bo aj mamina mala silne po porodoch....
@katty17 ja by som sa asi na tvojom mieste zblaznila keby mi to mala robila...a neboli ste s nou u dr???ze co to mohlo byt.....?
@sunnygirl vitaj naspet malinka ja zlatucka 😵

alllexa
16. okt 2010

@ericica - dakujem🙂 Ja som dnes na nervy, lebo maly stale place, mm bol doteraz na bicykli, takze som bola na neho sama a nic som samozrejme nestihala. Ani najest som sa poriadne nemohla, lebo stale reval, az ma boli zaludok:(

monline
16. okt 2010

@ericica aká si šikovná, čo si všetko stihla..ja som z tých točákov dnes dosť mimo, nevládzem sa sústrdeiť a uý vôbec sa mi nechce niečo robiť..akurát som uvarila a hodila riad do myčky..mám tu dve várky prádla na žehlenie, tak premýšľam, či začať žehliť, alebo upratovať..malý je pod hrazdičkou a baví sa s hračkami...keď sedím, vtedy mi je najlepšie..aj pri ležaní, aj pri chodení strašné točáky

tinaki1275
16. okt 2010

@monline ty len radsej oddychuj ..a kup si ten actiferin ..ja som ho kupila cez net a doniesla mi ho mamina..
inac ja to nechcem zalriknut ale dala som dnes malej obycku NUK flasku s kaucukovym cumlikom od chico a kupodivu 2x mi stiahla 150ml... 😕 sice s prestavkami ale predsa..ja nevime ci sa jej prestali pacit jej protikolikove flasky dr.Brown ..cumliky su v nich silikonove a velmi makke..teraz ked jej dam tak ich len tak zuzle a smeje sa.. 🙂 len dufam ze tak bude pokracovat ..aj tak som dnes pre istotu kupila mlieko od Humany ...

monline
16. okt 2010

@tinaki1275 no super, to sa teším, že as to zlepšilo....a určite si sa aj ty upokojila a malá to vycítila...bodaj by to bolo odteraz stále v pohode

tinaki1275
16. okt 2010

@monline ja tiez dufam..nechcem zakriknut ..ale pravda je ze ten kaucukovy cumlik ja fasa tvrdy a je specialne proti ckaniu predtym som jje ho davala na flasku s cajom ..asi jej viacej vyhovuje....idem ju ulozit do hojdacej siete nech trochu pospi a idem zehlit,tiez mam 3 pracky pradla.. 😠

monline
16. okt 2010

@tinaki1275 ja tiež žehlím, ale tu nedaleko pc, tak nakúkam 🙂

ericica
16. okt 2010

@alllexa tak to neni dobre a nevies z coho tak place...my mame teraz asi dobre dni lebo len spinka a papa....len dufam ze jej to chvilu ostane....
@monline poznam to a nezavidim ti aj mne je inac dnes akosi cudne tak dufam ze je to len z pocasia....
@tinaki1275 to je super ze malinka ti z novej flase papa,tak nech jej to len tak ostane.....

cigaretka5
16. okt 2010

@alllexa nasa mala tiez riadne plakala ani cumel ani lezat ani sa nosit. Tak som jej dalal cvicne prst do pusy a zuzlala a zuzlala si spodne dasienko, rak som zobrala chladivy hojivy gel a masirovala a ona s otvorenou pusoinkou zdriemla ..........

dominikaa
16. okt 2010

ahojt kocky,chcem sa vas opytat vase deticky sa uz otacaju za maminym hlasom,vsade je pisane,ze v tomto obdobi by sa uz mali deticky za hlasom otacat a moj maly ma "ignoruje" ☹ a ja uz zacinam mat strach ☹

denisse
16. okt 2010

ahojte baby .. ja som chora ako pes .. sadlo mi to na priedusky, boli ma hlava, vecer mam mierne zvysenu teplotu ... no hruza, takto chora som nebola asi 10 rokov a prave teraz, ked mam dve deti ... nastastie tu mam mamu, tak mi velmi pomaha a dufam, ze sa dam dokopy za tyzden, kym mama odide ...
a nelu mam viac doma ako v skolke ... a to uz chodila do jasli, som myslela, ze toto chorlavenie sme si uz odbili ...

katty17
16. okt 2010

@alllexa - jasne ze mame monitor dychu ale aj tak som sa pre istotu budila. nejako mi to nedalo. nestalo sa jej to po jedeni. uz bola napapana, odgrgnuta a vesela. ono to prisli z nicoho nic. dokonca tusim uz aj spinkala a zrazu taky divny plac a cudne zvuky. akoby nevedela dobre prehltat a dychat... neviem to presne opisat. .... dnes ju sledujem cely den. boze, dufam ze sa to uz nikdy nezopakuje...
@ericica - uz vcera som s nou chcela ist na pohotovost ale po dvoch hodinkach sa nam to nejako podarilo utisit ☹
urcite sa na to opytam Dr.

moncicatko19
16. okt 2010

@dominikaa ahoj moj drobec sa otaca za vsetkym co vydava zvuk aj za mojim hlasom....,uz si aj sam zundre...

kafoditka
16. okt 2010

caute babule, tak maly lezi okupany v postielke, upratala som mu komodu a vytriedila veci, co su mu male. Baby sak on asi polovicu veci ani na sebe nemal.. 😒 nevadi, bude pre druhe mimi len ked to bude baba, tak pruser, lebo su skoro vsetky modre 😀 ked maly zaspi, spravim si manikuru a dufam, ze bude nejaky dobry film v telke. Inak asi pojdem v pondelok moju doktorku pozriet... uz piaty den ma prehana, boli ma zaludok a totalna nechut k jedlu. Neviem co mi je 😒

@dominikaa moj reaguje na vsetky zvuky pekne 😉

noemarta
16. okt 2010

@monline jasne, kupis to bez predpisu.

bellablonde
16. okt 2010

baby ja som vedela, že sa nemám chváliť, že sa máme dobre... 😠
v tú ranu ako som odoslala príspevok sa začali veci kaziť, saša spustila celodenné vreskoty, peťo mal tiež hroznú náladu a do toho ešte mm zmizol na oslavu kolaudácie kamošovho bytu..
no čo vám poviem, úplne všetko ZLE 🙄

neviem si rady so saškou,,, možno mi niekto pomôžete,,,
už asi týždeň nekadila chuďatko, ale prdí si stále, takých smraďochov púšťa že až...
skúsila som aj rúrku, ale nepomohla,
stále by visela na cicke, ,,, tak neviem, či je ešte hladná, či ju tlačí bruško ☹ ☹

@alllexa ja odpadnem, že monoplutva z estonska 😀 to čo je??

mirka285
16. okt 2010

caute..ja uz lezim pred telkou,nechty cerstvo nalakovane,mame tu aj Lujzu Gabkovu dceru tak mozem aspon trochu vegetit zajtra a ona sa bude zabavat s malou...absolvovala som dnes Aupark trebalo zase kupit plienky,sunar,a musela som si ist kupit maxivlozky na tie moje kramy ☹
@katty17 to muselo yt dost neprijemne,ja by som salela urcite...
@denisse prajem rychle uzdravenie,aspon ze je mamina u teba a trosku ti pomoze...
@dominikaa aj LInda reaguje na zvuky...

noemarta
16. okt 2010

ja tiez sedim pred telkou, v ktorej nic nedavaju, 😠 😠 , mala spinka pekne a a a presne ako pises Miri, s maxi vlozkou beham uz stvrty den, to som nikdy nemala, stvrty den som vzdy koncievala. 😒
@katty17 nam sa taketo nieco stalo este v zaciatkoch, to tusim aj Max spominala, ako sa mala drhla. Ale ta nasa papala chamtlavo, a zabehlo jej, tak som tiez z nej salela. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre