Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinaki1275
18. okt 2010

@oacka waw blahozelam...dufam ze aj my sa dockame...ale to mame este co robit.. 😒
@mirka285 @merikac a @monline dobre ste to vcera zase potiahli...ja som santila s kamoskami ale len trosku bola som taka nespokojna kvoli malej ze vcera nechcela papat.. 😖
@kafoditka nam tiez robi fenyklovy cajik dobre..a verim ze cajom v rozumnej miere nic nemozeme pokazit.. 🙂 a mojej malej chuti velmi..
@bambola ja tiez nemam rada svetlo..ale mala je kkudnejsia s lampickou tak ju nechavam..

baby idem dnes k dr.co s tym papanim,vcera som do nej nasilu natlacila ledva 500ml...dnes je to zatial trochu lepsie spapala raz 120 a araz 150 ale to somju krmila skoro hodinu ..uz teraz mam strach z krmenia za hodinu.. 😒

zuzla80
18. okt 2010

Ahojte Júlovky 🙂
Chcela by som vás poprosiť o radu, aký gelik by ste mi poradili z vlastnej skúsenosti na zúbky?

@oacka pozdravujem, ako sa vám darí?

oacka
18. okt 2010

@zuzla80 mojalili poradila Mundisal, že ten jediný im zabral. darí sa nám dobre, dúfam,že aj na´dalej bude. a vy ako????? idú zuby? ja som mala tiež pred časom pocit,že ju svrbia ´dasná,kúpili sme nejaký gél,celkom ju bavil, lebo mala inú chuť v ústach, ale po chvíli revala ďalej. teraz to ustalo. teraz zas hltá veľa vzduchu pri papaní a musí často odgrgávať.... a vy ako? koľko vážite? to je moja obľúbená otázka 😀 😀 😀 😀 dojčíš?

oacka
18. okt 2010

ženy, mamka psychopatka našla na nete český program pre pediatrov Rúst - hne´d som si ho aj stiahla a podľa rastových grafov v ňom som vyzistila,že Kristína je totálne v norme,čo sa týka váhy, že toľko váži väčšina malých Čechov v jej veku, a že výšku má dokonca ľahko nad priemerom!!!! no môžem byť šťastnejšia? 😀 😀 😀 😀

tinaki1275
18. okt 2010

@oacka tvoja Kristinka je uplne v pohode,neboj ..my sme o nejaky tyzden za vami a mame len 5500g.. tak neboj ..ja budem tak stastna ked bude mat 6 kg.. dufam ze do mesiaca to hadam naberie...

Inac baby teraz mi vyhrkli slzy ..moja naj kamoska z Ciech ma 5 tyzdnovu dcerku ,pred tyzdnom boli nakontrole klbikov a po uktrazvuku a roentgene ich poslali rovno do spec.ortopedickej nemocnice v Hradci kralove..jej mala ma komplet.klbovu dysplaziu .. 😢 na nozky dali po 400g zavazia..bude to tam mat 6 tyzdnov!!!a musia byt samozrejjmev nemocnici.. potom pride na rad sadra na dalsich 6 tyzdnov.. a potom na nejake 4-5 mesiace strmene..ked som to citala skoro som omdlela..ked mi opisuje ze ju krmi tak ze sa nad nu naklana..a z e maznat sa s nou smie len 10 min denne -teda v naruci ..len na 10.min. jej davaju dole zavazia..ke mi z toho do breku stale..no co jej napisat ..o mojich hlupych problemoch s papanim ??teraz som si uvedomila ze to prehanam..ze som hystericka..a hlavne sa musim ukludnit..tak som to napisala aj vam ..aby sme sa vsetky tesili ze mame zdrave deticky .. 🙂

merikac
18. okt 2010

@tinaki1275 uff, tak to musi byt des- az sa mi chlpy-aj ti co nemam postavili ☹ ,,mne aj priserne bolo luto drobceka ked sme boli na kontrole a mal tie strmene,,proste,hrozne cosi a nie este toto,,tu je kazda utecha asi len ako kvapka v mori,,ale kazde povzbudenie je motivujuce nepoddavat sa- ved to poznas,,mozno teraz vnimas svoj problem ako banalny,,ale ako ti dobre padli vsetky mozne- aj nemozne rady od nas,,,,,,,,,,,,,,, 😉

tinaki1275
18. okt 2010

@merikac presne tak mne to velmi pomohlo ..ale uz sa mi zda moj problem ozaj banalny ...a nebudem taka zahundrana..si myslim ze som niekedy az otravna s tym papanim ...

merikac
18. okt 2010

ahojte baby,
des počasie, som nasrdená na syna, ráno behal obutý po byte- veď ako celkom v pohode- aj ja prebehnem, keď potrebujem, keby v špárách v teniskách nemal antuku- mám ju terz všade- krpec zasratý- čaká ho už handra a por- nech si nemyslí 😠

maxara
18. okt 2010

@tinaki1275 Ahoj Tinka, pocuj a nie je to nahodou naozaj tym, ze malej to mliecko nerobi dobre? Takto isto vymyslali Mirke a aj Kafkovi.. zmenili mliecko a polepsilo sa. A oni boli na nutrilone, co je jeden z najkvalitnejsich tu u nas, ale tak vidis, nie kazdemu sedi to "najkvalitnejsie". My sme sice tiez presli z nutracu na ine, ale nam chutili vsetky mliecka zatial. Ja si myslim, ze vyskusaj zmenit. A tam vpredu si sa ma pytala na ten cajik. Tak ja som zarabala okolo 150ml, ale celu tuto davku mi za den vypila len raz. Obvykle mi stiahla okolo 100 ml za cely den. Ale teraz som objavila ten kamilkac sypany v lekarni a ten jej normalne velmi chuti, ale iba teply. Tak toho mi vypije aj 150ml za den.

@oacka jasne ze je Kika v norme, ja sa uz dlhsie cudujem, ze co furt riesis.. by ma drblo Ninku stale vazit a merat a depkovat z makkych koz. Mozes byt rada, ze mas tolko mliecka ze doteraz kojis a nemusis prikrmovat. Kika krasne prospieva..

maxara
18. okt 2010

@tinaki1275 no prave som sa docitala, ze si uz mliecko asi vyskusala aj ine, tak niiiiiiic 😀

strasska
18. okt 2010

Tak caute, v sobotu sme sa vratili od prababky. Pochvalila nas, dom cely, skoda minimalna (iba jeden zlomeny hacik na vesiakovej stene-moja robota 😖 ), statok OK. Vraj mozeme prist strazit aj nabuduce 😀

monline
18. okt 2010

@strasska no ale snáď neodbiješ takúto špeciálnu udalosť jednou vetou...daj detailnejšie...ako si sa starala o statok? 😀

tinaki1275
18. okt 2010

@maxara ja si aj tak myslim ze mas pravdu skusila som 2 mliecka,jedno co mala na zaciatku v nemocnici ale z neho mala koliky a teraz jej evidentne nechuti ..a este od Humany vcera ale to tiez nejako nesalela ..😢teda pila ho rovnako qako aptamil od milupy ..este skusim tie lacnejsie,akurat ze maju vraj viac cukru ..☹

strasska
18. okt 2010

@monline tak nakoniec z toho statku ostalo iba 6 sliepok a ja naivne som si myslela ako budem pomyje svinkam zarabat 😉

bambola
18. okt 2010

tak my uz sme spat z prechadzky, doktorka nas objednala na ockovanie na buduci pondelok. mala bola celkom dobra, aj co to pospala. inac, keby ste videli mamicku s kocikom ktora ide polkou chodniku a polkou po trave tak to som ja 😀 mala sa tak perfektne uspi 😀 😀

strasska
18. okt 2010

@monline nakoniec ten statok tvorilo iba 6 sliepok a ja naivne som si myslela ako budem pomyje (pomije?) svinkam zarabat 😉 A este sa o sliepky staral MM, kazde rano na nich krical: "Kury, kury" a oni mu odpovedali : "Duri, Duri"!
No proste sa skamaratili, tak som im ich novy vztah nechcela rusit a oblukom som sliepocky obchadzala 😅

tinaki1275
18. okt 2010

@bambola ty sa musis prestahovat do grecka,my tu mame take super chodniky (ak vobec su)ze ani moje terenne kolieska na Quinny nestacia tlmit narazy ..😢 pravda ale je ze pri kolikach sa to osvedcilo mala sa vzdy ukludnila..
@strasska no fajn ze statok ..🙂)ja som si tiez myslela ze si min.kydala hnoj..🙂

strasska
18. okt 2010

@tinaki1275 sak mi hovor! ja som bola taaaaaaak milo prekvapena 😀

monline
18. okt 2010

@strasska fakt som myslela, že udeš kydať hnoj, či dojiť kravičku, či aspoň kozy 🙂 ale aj také sliepočky sú fajn, najmä ak o ne nemáš vôbec starosť 🙂 takže ste si užili týždeň na vidieku 🙂

tinaki1275
18. okt 2010

no baby drzte palce ideme k pediatricke..☹

monline
18. okt 2010

malý má zapálené očko ☹( už mal predtým jedno, ale netieklo mu, len mal na spodku také červené..ale teraz mu slzí druhé a mal žltý kútik ☹(( mám kvapky, tak kvapkám, ale zajtra sme sa mali fotiť na vianočné pohľadnice..neviem čo z toho bude ☹

monline
18. okt 2010

@tinaki1275 myslím na vás..dúfam, že ťa upokojí, že malá je v poriadku, nech sa nestresuješ zbytočne a že ti dobre poradí, aby malá začala lepšie papať...

lutsine
18. okt 2010

aha čo som kupila v HM 🙂

tinaki1275
18. okt 2010

@lutsine ja som kupila to iste..🙂)
@monline mne zabral repik ,fakt super,za dva dni prestalo ocko tiect uplne..a to so to vytierala len 3x denne...tak skus..
no uz letim lebo budeme meskat (ako vzdy🙂

bambola
18. okt 2010

@lutsine ja som tam toto videla, je to uzasne 🙂 maly je bohovsky

bambola
18. okt 2010

poradite mi?
teraz bludim po nete a hladam fusak (lebo vraj uz ma snezit 😠 ) pretoze este stale vaham nad tym lodgerom 🙄 viete mi napisat aky rozmer by mal mat fusak tak aby mi vydrzal aspon do tych troch rokov? 90cm je malo nie?ci? 😕

merikac
18. okt 2010

@maxara nomaxi,,moj dodubany xsicht, si tam tentokrat nemusela davat,,ale musim uznat,,ze niektore kusky su fakt exemplar 😉

oacka
18. okt 2010

@maxara maxi nečuduj sa mi,že pri pohľade na také krásne bucľaté kočky ako Ninka strácam istotu,či je moja bezfaldíkové dieťa v norme. 😀 😀 😀 ja by som jej tak dopriala zopaár faldíkov, ale ona po nich asi netúži. no čistý tato! 😀
ja som dnes totál obetavá matka, malá celé doobedie plačkala,lebo nevedela zaspať a ke´d o jednej zaspala na mne počas kojenia, tak som až do 16:45 bez pohnutia tak sedela.,aby sa mohla vyspať! to je rekord u nás.

alllexa
18. okt 2010

@bambola - presne, aj moj mal vcera strasne zachvaty placu:( dnes som bola kupit feniklovy caj, ze mozno mu to pomoze. Aj som mu ho dala pit a za chvilku kakal. Ale momentalne zase place, tak uz som na nervy... Uz ho nevladzem v kuse nosit na rukach...

@lutsine - jej, to je krasne! Ja uvazujem nad tymto na Vianoce:
http://www.bess.sk/detske-oblecenie/kategoria/d...

@oacka - no, ja si tiez vravim, ze by si Misko mohol odo mna vziat nejake kilecko🙂

@tinaki1275 - ako si dopadla u doki?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre