Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
25. okt 2010

@oacka ty si dnes varila nejaku vtipnu polievku vsak sa tu rehocem na tvojich prispevkoch 😝

petrap001
25. okt 2010

@oacka 😀 😀 😀 no co ti ludia este nevymyslia..a raz tu na konovi ste nevideli tu otazku,ze ci moze otehotniet z toho,ked sa jej manzel spravil na brucho 😕 nooo vazne by som sa nad tym zamyslela,ci tam nahodou neposkacu same 😀 😀 😀

ericica
25. okt 2010

@petrap001 😀 😀 😀

mirka285
25. okt 2010

@ericica ano to je on 🙂
@tutifruti suhlasim,ja som si po troch dnoch musela doslova vydupat aby mi niekto prisiel ukazat ako mam malu prikladat ☹

bambola
25. okt 2010

@ericica ja sa nemozem stazovvat co sa prikladania tyka, mne to ukazali v nemocke hned na druhy den 🙂

oacka
25. okt 2010

@tutifruti mne zas zakázali ju prikladať dlhšie ako 5 min, kým nejde mliečko,lebo že mi vyťahá bradavky. lenže ona furt chcela ťahať. tak ja som ju nechala,ale asi som dobre prikladala,ako som sa neskôr dočítala,lebo mňa nikdy bradavky neboleli, ani som necítila,že kojím. a každá sestrička mi inak hovorila.. jedna že treba kojiť z oboch prsníkov,jedna že len z jedného....

tinaki1275
25. okt 2010

baby k tomu kojeniu ..mne to bihuzial tu v grecku neukazal nikto ako sa koji alebo priklada ,az po 4 dnoch dosla kamoska pomoct..☹a malej dali bez toho aby s ma opytali hned po cisaraku UM ...bola som v soku ,vedela som ze u nas sa s UM caka a hned sa dieta priklada...mne to vyslovene zakazali ked som sa asi po 6 hodinach opytala ci teda si ju nemam prilozit...ze mi popraskaju stehy a pod.dristy ..a ja nevedomaa blba... skoda ze som nemala info ake mam teraz...ale pravda je ze sa mi laktacia po nejakom tyzdni rozbehla (sama som skusala a prikladala a citala vela na nete o polohach)..problem bol ze som nezvladala nedostatok mlieka ..a prikrmovala ..ale to by nebol problem ..kedze som mala nastupit normalne do prace po 2 mesiacoch zacala som odstriekavat do zasoby a mliecka bolo pomenej a z vymizlo a este ..a do toho koliky ..jak hrom ..poviem vam ale pravdu je mi to strasne luto ..ze som prestala kojit aj ked pravda je ze mne hned ako sme zacali davat UM specialne proti kolike mala hned ozila a prestala mi plakat 15 hodin denne ako zvykla..a aj teraz sa jej snazim dat z mrazaku co mam do zasoby aspon jednu davku MM denne ale baby ona po tom mojom mlieku vzdy place..a ma krce..primarka na novorodeneckom to videla a povedala mi ze v niektorych pripadoch su proste deti extremne citlive na MM a naopak lepsie reaguju na UM..tak som sa rozpisala a nechcem sa ospravedlnovat ze uz nekojim ,som rada ze som kojila aspon 10 tyzdnov..ale viem ze pri druhom sa uz budem snazit kojit dlhsie (ak budedruhe🙂 , uz som aj lepsie informovana.
a baby vseka cest vam co to zvladate a kojite aj kazde dve hodiny ..fakt vas obdivujem..🙂

petrap001
25. okt 2010

a mne maleho dali cickat hned po porode asi tak po 10 minutach a visel na mne asi 20 minut.toto sa mi pacilo velmi na porovnanie so slovenskym systemom ked mamicky pomaly vidia babo az rano,alebo po niekolkych hodinach.a medzitym mu co davaju jest??nejkau glukozu ci prikrmuju? lebo mne ho nevzali vobec a pil len moje mlieko

oacka
25. okt 2010

@petrap001 mne priložili ešte na operačnej sále, a potom doniesli na JISku, asi aj preto sa vedela tak pekne prisať. a chuderu ničím ju nekrmili, kým mi po 4 dňoch nenabehlo mlieko,mala som z toho hrozné nervy, že ako chúďa trpí. keď revala,dávali jej vodu s glukózou... ☹ asi preto nenávidí čaj. 😀

bambola
25. okt 2010

@petrap001
@oacka dievcata babatka minimalne prve 2 az 4 dni niesu hladne lebo este stale maju a pomaly vygrckavaju pomaly plodovu vodu 😉
ja som tiez dostala na prilozenie rovno na boxe a este vecer ale mala vyslovene nechcela tym, ze mala v brusku este plodovku

petrap001
25. okt 2010

@oacka no mne alex schudol 300g,tiez asi preto pokial nenabehlo mliecko,ale dobehol to 😉
@tinaki1275 ale aspon si sa snazila 😉 smutne no,ze ti to nikto neukazal.ja som tiez cakala,ze mi to nikto neukaze,lebo v irsku skoro nikto nekoji,ale na moje pocudovanie midwife mi pekne ukazala co a ako,ze mam byt trpezliva,ale ze ked mi to bude neprijemne ze sa nemam premahat 😕 ale slo to fajn,chvalabohu..

mirka285
25. okt 2010

kojenie ma svoje za a proti..ja osobne si nemyslim ze materske mlieko je nejake super najzdravsie na svete ale myslim si ze kojenie je dolezite hlavne pre ten pocit blizkosti mama -dieta...keby som kojila tak nemackam vkuse malu tolko 😀 tak isto je super na kojeni,ze kedykolvek ked je treba,vytiahnes prsnik a problem vyrieseny-lebo najedene dieta sa rovna spokojne dieta,a spokojne dieta sa rovna spokojna matka..toto vsetko samozrejme plati pri bezproblemovom kojeni,lebo ked to nejde,tak to nejde...

tinaki1275
25. okt 2010

@petrap001 asi som sa mala snazit aj viac..ale co uz..😢...

tinaki1275
25. okt 2010

@mirka285 suhlasim uplne..pekne si to zhrnula.. 🙂

petrap001
25. okt 2010

@mirka285 no ved hej,nikde nieje napisane ze ked kojis tak tvoje dieta nebude chore a naopak.genetika spravi svoje ci kojis alebo nie.ja osm bola kojena 3 mesiace a chora som bola velmi malo a to len take nadchy,nic vazne a brat 8 a ja tak ma celiakiu,co by ho malo vraj materske mlieko ochranit.tak jasne,ze je to zdrave,vzdy ma presnu teplotu a je v nom vsetko co babo potrebuje,ale dieta na UM si myslim,ze je na tom podobne.ale som za to,ze ked mozes koj.ale zasa nie ako moja teta do styroch rokov 😀 😀 😀 a kozy po kolena 😝

mirka285
25. okt 2010

@petrap001 Peti presne tak,ale 4 roky to uz je extrem 🙂

petrap001
25. okt 2010

baby opustam vas,dobru noc.tesim sa na dnesnu noc,lebo este je len pol 12 a maly uz bol dvakrat hore 😠

tinaki1275
25. okt 2010

je tu este niekto?

bambola
25. okt 2010

@tinaki1275 ja 😀

tinaki1275
25. okt 2010

@bambola klasicka zostava🙂chyba merikac a monline..

tinaki1275
25. okt 2010

@bambola bambulka ti spinka?

monline
25. okt 2010

ahojte

tinaki1275
25. okt 2010

@monline jaj kto to zavital🙂))uz si nam chybala

monline
25. okt 2010

@bambola
@tinaki1275 veľa ste napísali..niečo som prebehla, čo je s merikac? kde sa túla? tuším ani včera nebola...tinaki, som rada, že malá je v poriadku, že sú to plyny, ktoré nejak poriešite..a ten odber stolice ukáže a preukáže, že sa netreba báť..to je dobre..

bambola
25. okt 2010

@tinaki1275 spi, spi 😵 ona tusim nezaREGISTROVALA, ZE JU OCKOVALI (klop klop) akurat je este spavejsia. pardon zapol sa mi caps loc a nechce sa mi to prepisovat 😅
@monline vitaj 🙂

tinaki1275
25. okt 2010

@monline ja som tiez dnes nestihala ani citat nie to este pisat ,boli sme rozlietani ..ja som tiez rada ze tam nie je ziadny technicky problem..dnes vecer mi ale zase spustila riadny rev..ale asi len 20 min ..to uz ale bolo skor od unavy myslim ..dokonca zaspala bez posledneho papania o deviatej ,ale pred chvilou som jej v spanku dla flasku a stiahla 120 ..tak dufam ze jej to bude stacit do rana..

monline
25. okt 2010

@mirka285 súhlasím, že materské mlieko nie je všeliek..mňa mama kojila 2,5 roka a predsa som bola každú chvíľu chorá, prešla som presne takými problémami ako môj starší nekojený brat...prieduškári sme boli obaja...a mama vydržala toľko kojiť preto, lebo ja som nemala cumeľ ani fľašu, lebo ma napínalo...ani teraz nemôžem ani balón nafúkať...

tinaki1275
25. okt 2010

@bambola to je obcas nasledok ockovania ze spavost ..ja som pri prvom ockovani modlila aby nemala teplotu .ale radsej tu ospalost ..ale nevyslo to ☹bolo to naopak ,bola este podrazdenejsia a nespala☹(bud rada..

bambola
25. okt 2010

@monline ja som vecer tiez len citala , nestihala som pisat iba som obcas nieco pisla 😉 ale rozoberalo sa kojenie a nekojenie a UM

bambola
25. okt 2010

@tinaki1275 ja som rada 🙂 aj u dr bola super , plakala len ked pichali a po minute uz ani nevedela, ze boli nejake nepravosti 😉

monline
25. okt 2010

@bambola očkovali malú dnes? zatiaľ teda v pohode? to je dobre..dala si jej čípok?

@tinaki1275 aj mne dnes malý spustil strašný rev. Uspávala som ho vnútri v kočári, zaspal už 2x, ale po 3 min sa prebral..tak som ho kočíkovala ..prišla mama, malý počul dvere, otvoril oči, ona nazrela a malý rovno rehoty..tak sa s ním chvíľu zhovárala, potom sa malý strašne dvíhal (však ako inak), tak ho vybrala a chvíľu sa s ním hrala..ale zrazu rev, únava..tak ho dala do kočíka, že ho uspí, ale už vrieskal, spotený..vybrala som ho, že ho uspím na rukách, ale stále reval, nešlo ho utíšiť..tak som mu dala čapicu a šupla ho do fusaku v kočíku a šla s ním von, po pár min zaspal...a spal skoro tri hodiny!!! 🙂 chudáčik unavený

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre