Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
2. nov 2010

@lulu1983 ak mas mlieko tak dovod preco sa budi bude inde... ...ja by som s prikrmom pockala, musis ratat s tym ze ak zacnes prikrmovat znizi sa ti tvorba mlieka

@tinaki1275 keby som mala rozhodovat ci prasule alebo byt s krpcom doma tak tiez radsej ostavam doma, je pravda ze tu na sr je vsetko na muzoch ked je zena na rodicovskej... ono vsetko ma svoje plusy i minusy.... 😒 6 mesiacov je podla mna ozaj malo... mala isla teraz do skolky ma takmer 3 roky a iez mi veruze byva za nou smutno ked nie je pri mne 😒

robika
2. nov 2010

Ahojte, tak sme mame dnes za sebou poradnu s ockovanim, vazime 6960 gr, co je dost maly prirastok za posledny mesiac, ale doktorka povedala ze tych 400 gr je fajn, ked doteraz priberal stale vyse 1 kila mesacne... a ockovanie prebehlo celkom dobre, az tak velmi neplakal ako som cakala a teraz este buvka, ale uz cakam kazdu chvilku kedy vstane, dala som mu ten viburcol cipok, lebo bol taky umrncani ako sme prisli domov a mozno preto tak pekne buvka...
doktorka nas pochvalila, ze koniky pasieme ukazkovo a skusala aj ako ako sa stavia ked nozickami citi pod sebou nejaku podlozku a vraj sa stavia ako 5-mesacny, tak som bola taka rada, ked nas tak vychvalila 🙂

miki060707
2. nov 2010

@robika jeeej robika, nová fotka....

robika
2. nov 2010

@miki060707 konecne som si nasla chvilu casu...
malemu som to miesto natrela tou octanovou mastou, ale neviem ako dlho mu to mam natierat?

merikac
2. nov 2010

@mojalili Hani ten je uzasne sikovny... nechapem, ci vas ta vojtovka tak vycvicila,,ci vobec bola potrebna?!!!!.... kraaasne 😵 😵

lenuss84
2. nov 2010

babky,chcem sa spytyt-ako vam vecer drobci zaspavaju?a davate ich spat vzdy v priblizn rovnaky cas?zaspavaju samy alebo ich uspavte na rukach?my mame 3 mes.Adrianke sa obcas podari zaspt v postielke aj samej-hoci k nej musim aj 4-5 krat do 45 minut prist,co jej vypadne cumel.ale chcem vediet ako to riesite vy to zaspavanie.ako mam skratit cas zaspavania?lebo ona zasoava aj hodku.

petzi
2. nov 2010

@miki060707 Ahoj, no budem so synom sama ano.zatial vo Wien.Bola som v Tirolsku,
ale musim sa pozerat na to ,kde mi bude s malym najlepsie. 🙂

maxara
2. nov 2010

@mojalili to stretko co sa riesilo spiskala Kafko a bude tak cca o rok 😉 pojdeme na kavu do hotela Dukla, kde nam ju urobi samotna bohyna kavy Kafoditka, potom vyzdvihneme Mirku v jej kasine a potom ruka hore a potom sa moze ist dospat do prveho autobusu (resp do triezva) k nam na ubytovnu 😉 no uvidime, co z toho..

@lenuss84 uz som ta tam pridala, zatial len tu u mna v kompe.. neviem ako by si to zvladla sa tam dopisat sama 😉

@miki060707 nepamatas sa ani priblizne? tam staci tak orientacne, kedze sme nevedeli, ze budeme robit tabulku 😉 alebo brnkni sestricke od lekarky, ze ci nahodou nevie 😀

@zrzulka Lela chodi plavat, mi pisala.. ja som tiez chcela, ale ja sa hanbim ist do plaviek a chcela som zacat az po ockovani.. takze ked nas uz konecne 10teho zaockuje, zacnem lamat svoje komplexy z obezity a MOZNO pojdem aj ja.. ale rozhodne chcem ist.. do moka.. ty kam chodis?

mojalili
2. nov 2010

@merikac NO moja, aj ja si myslim, ze ta Vojtovka ho riadne vycvicila....na nieco bola dobrá 🙂

@maxara MAxi, tak este na Zahorie by ste mali zabludit,ale o rok este nebudeme na rodinnom, inak by ste mohl prist aj k nam 😀

zrzulka
2. nov 2010

@maxara do moka sme zacali 😀 veru nejaka zenska posila by sa hodila, v skupine sme 4 chalani 😀 ale cirkusoval len pato. lelu som tam nevidela, ona chodi asi inde

maxara
2. nov 2010

@lulu1983 jeeeeej, krasny je malinky.. paradny 😵

Pozeram, ze mame tu nove fotecky.. lulu, oacka..

@strasska z prace by ti mali poslat povt5rdenie o materskej, ze eviduju, ze si na nej a ze vyska materskej je XY eur.. od do.. teda aspon mne tak doslo od zamestnavatela.. a ked nevies, tak sa spytaj na socialke 😉

@oacka mala aka je krasna 😵 tie ocka velike 😵

maxara
2. nov 2010

@robika jeeej robi, preco si sa tak dlho tajila.. krasni ste 😵

maxara
2. nov 2010

@zrzulka lela chodi v stredu a piatok, ale neviem kam

zrzulka
2. nov 2010

@maxara aha, my utorok a stvrtok takze sa miname ak chodi do moka

janka_michal
2. nov 2010
kafoditka
2. nov 2010

Babulky moje, tak vyziva hruskova je hotova, nic som nepokazila 😀 My mame od dnes stvorky plienky, Filip strasne narastol a poviem vam, mam co robit ked ho nosim. O dva tyzdne mame poradnu, tak som zvedava ake mame miery 😉 Inak maly sa strasne taha do sedu, normalne ked lezi, zapre sa lopatkami a taha hlavu hore a je strasne nervny, ked sa mu to nedari. Hold smolka, vankusmi ho urcite obkladat nebudem. Hlavne, ze by chcel fesak sediet ale pretacat sa z chrbta na brusko - tak na to je hnily 😀 Inak ma novu zabavku - šticovat ma za vlasy a veruze ma poriadnu silu 😉

snikol
2. nov 2010

ahoj maminky.za necele dva tyzdne bude mat nasa princezna 4-mesiace.rozmyslam nad prvym prikrmom.cim ste zacali vy???????? 😉

bambola
2. nov 2010

@kafoditka kafko nasa mala sa tiez taha do sedu, ja jej dam prsty a ona sa pritiahne a sedi 😉 vydrzi sa drzat celkom dlho a cuci okolo seba, taka je zlata 😵 podkladat ju jasne nepodkladam ani ja ale obcas sa takto spolu pokukame zo sedu 🙂

kafoditka
2. nov 2010

@snikol my sme zacali mrkvickou - 3dni, potom mrkvicka+zemiak zasa 3dni a postupne pridavam ine druhy zeleniny

snikol
2. nov 2010

@kafoditka a ovocie (jablcko,banan,hruska) take este nedavas malemu?? 😉

merikac
2. nov 2010

@snikol pozri nasu stranu 1800, prispevok od merusky- ta nam napisala, co odporuca jej teta pediatricka

kafoditka
2. nov 2010

@snikol nie, az po mesiaci.. skus pozriet sem : http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=508

snikol
2. nov 2010

@merikac ok pozriem sa 🙂
@kafoditka vdaka 🙂

maxara
2. nov 2010

baby, ja idem zajtra ku kadernicke.. som jej zo zufalstva volala a ona mi hned dala termin na zajtra.. tak sa aj bojim, lebo povedala, ze to bude chciet radikalnejsi zasah bez milosti.. ☹ akoze budem mat kratke vlasy.. mm skoro odpadol, ked to pocul a vraj Nusko ty starnes! mi zahnojil.. 😉 😠 vobec nechce ani pocut o ostrihani.. ale potom povedal, ze ked teda radikalny zasah, tak ci nechcem aj zmenit farbu, ze ked zmena tak poriadna.. tak neviem.. uvidim, co mi Katka urobi 😨

kafoditka
2. nov 2010

@maxara no Peti, tak potom ocakavame foto 😉 A neboj sa, zmena je zivot a su to len vlasy, prinajhorsom dorastu 😀

sarai
2. nov 2010

@lulu1983 treba uz posielat nejake papiere?
baby, viete, co vsetko treba vybavovat kvoli materskej? ake prispevky... a kedy?

maxara
2. nov 2010

@kafoditka akoze.. bojim sa, lebo mam tie vlasy sakra riedke.. vypadali mi nechutne kuty a teraz sa napr absolutne neviem ocesat. Ani neviem, ako tam zajtra dojdem, kedze musim vyjst na ulicu a to sa tak hanbim s takymito vlasmi ☹ cize si hovorim, ze to moze byt len lepsie.. no som zvedava, ako dopadnem.. foto asi nemozem dat hned, najprv sa s tym budem musiet zmierit.. 😒

maxara
2. nov 2010

@kafoditka Co myslis, co by sa mi hodilo?

BABY, mam zmenit aj farbu? na aku? 😕 a strih?

oacka
2. nov 2010

@maxara si ma povzbudila, aj ja už týždeň uvažujem o ostrihaní, ako som mala na začiatku tehu - taký krátky zostrih vpredu dlhšie vzadu kratšie a veru dám sa ešte tento týždeň ostrihať. aj tak len furt v cope nosím a vyzerám jak mátoha...podľq mňa ti tvoja farba veľmi ide. nepridáva melír objem jemným vlasom?

kafoditka
2. nov 2010

@maxara Peti myslim ze skratenim nic nepokazis ale do tmavej farby by som asi nesla, mne sa paci na tebe ten melir, co mas. Ved nech ti da nejaku regeneracnu kuru.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre