Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

karinnka
15. feb 2010

oacka nooo chcela by som 😉 akosi som vzdy chcela dievcatka 😉 ale snazim sa zvykat si,ze by to mohol byt aj chlapec 🙂

Dievcence kolko ste pribrali?Ja zatial 2kila a som nesmierne HAPPY,pretoze pri prvom to bolo az 25kil....Tak do 10-12 by som chcela max 😒 tak snad to vyjde

lucka_o
15. feb 2010

ja som zatial pribrala 2kg....

dugyna
15. feb 2010

mima..dr vzdy na zaciatku vysetruje zo spodu..a potom neskor uz len cez brusko..vahu vie dr povedat aj velkost babatka na svojom sone.neviem ci tvoj lekar ma tyk pristroj...ak ti dr sledoval vsetko co som pisala a hovoril ze plucka su ok,chrbtica je ok, oblicky su ok,srdiecko je ok, a meral hlavicku brusko hrudnik stehennu kosticku atd..a ak ta neobjednal na sono k inemu lekarovi alebo ti nespominal ze sa mas objednat...tak potom mas pravdepodobne takeho lekara ktory robi morfologicke sono u seba v ambulancii a pacientky nemusia chodit k inemu lekarovi..lebo vidim ze si podla konika v 21tt

oacka vahu aj velkost mimi vie dr pozriet na sone u svojho gyndosa...chrbticku sme aj mi videli na sone v 15tt..ale morfologicky je podrobnejsi..ale ak lekar povedl ze je ok tak to ok musi byt oacka..takze mozes byt kludna...
a ako som pisala ak ti nemeral tie veci ostatne co som pisala..nepominal ti ze sa mas objednat na sono k inemu lekarovi?

mima89
15. feb 2010

juuj aj ja by som bola velmi rada keby som mala prve dievcatko, ale uvidime co bude... 😉

ja som pribrala 4 kila zatial...ale vsetko mam na brusku a na prsiach takze v pohodke zatial...

petrap001
15. feb 2010

joj dievcence ja sa ani nevazim ale ja aj ked priberiem tak mi ide vsetko do zadku 😀 ale zatial sa nic nedeje len brusko rastie.
a ja zasa kazde rano pijem actimel,ani sice neviem preco,lebo problemy nemam,ale tak pre istotu,aby som nieco zdrave mala na rano 🙂 okrem toho ze este o 8mej som mala mcdonadla a zmrzku tak aspon ten actimel bol zdravy 😀 😀 ale snazim sa jest zdravo no..a dnes som pozerala ze dostali nove maxi cosi sedacky tak su upne super.bejby v tom lezi uplne pekne rovno ak chce,co vlastne potrebujeme na nasu cestu 🙂 takze sa tesim.uz len to kupit.ved niekde treba zacat 😀

katkaking
15. feb 2010

mojalili, ty si fakt hotova umelkyna...hod foto ako to vyzera v skutocnosti... 😉
inak na tu kyselinu...super je malox, len ja beriem este ine lieky a teda mi je dost silny, mala som odskusany anacid, ale ho stiahli z predaja neviem preco, a teraz si zvykam na tums...vsetko sa to moze aj v tehu, mam to overene od viacerych lekarov! a su to volnopredajne lieky v lekarni.

katkaking
15. feb 2010

dugy, tu kefu predavaju aj samostatne, videla som ju v predeti, skusim ti ju najst na nete a hodim link...ale az zajtra.

katkaking
15. feb 2010

karinnka, to aj ja by som chcela tak ako ty...v prvom tehu som pribrala 21kg, teraz zatial 3kg, tak hadam to az tak vysoko nedotiahnem 😀

dugyna
15. feb 2010

katkaking dakujem 😉
a potom kolko trvalo kym si sa vratila na povodnu vahu?
ja som pribrala zatial 6kg..ale to asi len do prs a bruska..a ani sa nejak neprezieram..som zvedava co bude do konca tehu.. 😒

katkaking
15. feb 2010

dugy, podarilo sa este dnes, tak tu mas link

http://www.superdeal.sk/avent-kefa-na-flase-a-c...

mirka285
15. feb 2010

na mna nemate,prve tehu som pribrala 27 k a teraz zatial 5...akurat ze prve tehu som zacinala na vahe 62 kg a druhe na 56,takze teraz mam 61 kg co je stale o kilo menej ako pred prvm otehotnenim 😝

katkaking
15. feb 2010

noo, nepodarilo sa mi vratit na povodnu vahu, podarilo sa mi len 15kg, 6 mi ostalo, neviem preco, lebo som aj intenzivne kojila a sa hovori ze pri kojeni sa chudne, ale ja som nemala ten pocit...aj som mala pohyb, chodila som do fitka...a ked sa to zacalo intenzivne hybat smerom dole, som zistila ze som tehu. Potom isli este asi 2 kg dole, ale uz potom len hore.

katkaking
15. feb 2010

mirka, tak to si dobra...

ja som v prvom tehu v 20tt mala uz plus 8, takze teraz sa vytesujem, ze je to len 3...tak snad to pojde pomaly...

silvia.vesela
15. feb 2010

A ked mi to lekar napisal do tehotenskej knizky, to co znamena? Ze to dietatko ma nejaku vadu? Lebo v kolonke morfologia napisal vvchn. Nic mi ale nehovoril, ze by to bolo zle, tak neviem. Nejak som ostala z toho smutna.

dugyna
15. feb 2010

silvia neviem ako to zaznacil v tehu knizke..ak ti lekar nic nepovedal prvdepodobne ti len napisal v tom zmysle ze si to vysetrenie absolvovala..a potom to bude vvch a n bude znamenat ze negativne 😉 ...cize cele to bude ze vrodene vyvojeve chyby negativne/nepritomne.....silvi ale ak chces byt 100%..lebo nevidim na tu tvoju knizocku tak mu zajtra brkni a opytaj sa ho.
Ale podla mna to je ze negativne..cize malinke je ok 😉 takze super a gratulujem k dobry vysledkom 😉

katkaking jej dakujem to za ten link..kati a tie 4 deticky chcete po sebe 🙂 inak to je krasne podla mna...
a neboj potom das urcite kilecka dole..kati ja som z´tiez pocual ze ak kojis to ide super dole tie kila ale ze nejaky ostanu co potom treba aktivne zhodit..
no a ja budem v UT presne v 20tt a uz mam navyse 6kg

sunnygirl
16. feb 2010

Ahojte bábiky:
tak budem reagovať na niektoré veci onskorene:

dugyna:
chcem sa ťa opýtať, na prefocovanie dokumentov, že či môžem prefotiť sem tam nejaký papier. Včere som ich prefotila 8 ks. Viem, že knihy brožúky nie. Ale som zasa v kanclárii, kde sa prefocuje.

maxara:
gratulujem k dievčatku. A ukáž aký výtvor si urobila na tričku

zrzulka:
ja viem, chlapca 🙂 čakáš

mojalili:
tak k tým tvojim kolegyniam len toľko, síce nerobím v školstve, ale mám svokru, čo robí vychovávateľku a mne niekedy stačí jej rozprávanie. Jedno viem na isto, klobúk dole všetkm, čo učia, ja by som to nerobila, už len preto, že niekedy je ťažšia komunikácia s rodičmi ako s deťmi......toď môj názor. No a čo a týka ženského kolektívu, tak ženy si vedia neskutočne ZÁVIDIEŤ (z vlastne skúsenosti) a NEPRIAŤ. Ja osobne lepšie vychádzam s chlapmi, majú triezvejší pohľad na veci (samozrejme j tam sú výnimky) 😉

K tým nemocniciam, ako tu píšete, že si vyberáte kam ísť rodiť, my tu vo Zvolene máme len jednu, alebo potom BB 🙂

Prajem pekné písanie

maxara
16. feb 2010

Dobre ranko babulky, ja som dnes doma, idem k lekarovi s tou mojou sobotnajsou prechladeninou... boli ma hrdlo, mam soplik, sklenene oci a trosku zvysenu teplotu, nie moc, tak dufam, ze to nebude ani angina ani nic vazne...

silvia - ja som si pozerala tu moju spravu a tiez si myslim, ze to VVCHN znamena,m ze vrodene vyvojove chyby negativne... ja to tam mam rozpisane na konkretne "chyby", co sledoval, premeriaval a ku kazdej mam cez pomlcku napisane N

katkaking - urcite by si ich pri kojeni dalej schudla, ale nemala si dost casu, neboj... po druhom tehu urcite schudnes pekne spat, ked ovsem nebudes mat hned tretie 😉

sunny - dakujem, no ja by som to aj hodila do albumu, ale vy sa mi budete smiat ... 😅

maxara
16. feb 2010

a ja si tiez myslim, ze zrzulka caka chlapceka, ved kocku uz ma doma... ale nieco sa mi mari, ze spominala, ze by prijala aj druhu babulku... tak teraz neviem a zase som spat v 50:50 🙂

maxara
16. feb 2010

no nic, budem poctivo cakat... 🙂

oacka
16. feb 2010

čaute! Jasné maxarka, dajme zrzulke priestor, ona nám to o chvíľku prezradí. ale možno až keď sa vráti z UK. Hlavne, že už vie,akú garderóbu nakupovať. 🙂

oacka
16. feb 2010

Karinnka,daj mi potom vedieť,či ťa zobrali k Dosedlovi. ja tam asi idem teraz volať, nech mám srdce na pokoji. 😉

sunnygirl
16. feb 2010

na 100% čaká zrzulka chlapca. Myslím si, lebo sa o tom niekde zmienila že na 70% 😀

maxara:
ja sa ti nebudem smiať a okrem toho, to čo urobíš z lásky pre svoju princeznú, tak može to byť akákoľvek machuľka, bude to pekné. Ja som zvädavá na tvoje umelecké vlohy 🙂 .

karinnka
16. feb 2010

oacka,teraz som tam volala ze mam volat 26.2,pretoze ja som len v 18tt,ze mi da potom presny datum

oacka
16. feb 2010

ok,karinnka,myslíš,že tam majú tak plno ako u Dankovčíka. neviem sa dovolať, obsadené. skúšam a skúšam.

oacka
16. feb 2010

budúci utorok 14:30! nejako ma tam vtesnala,ale nie je si istá,či ma stihnú zobrať,uvidím. budem kľudnejšia. budúci utorok budem 21tt + 6, takže úplne natesno.

maxara
16. feb 2010

oacka - 🙂 dokelu mas pravdu, ona isla do UK, uplne som na to zabudla... a teraz som taka nedockava... tak ale sunny presmejdila spiatocne, takze uz je to 70:30 🙂
sunny - tak ja to teda idem pofotit, aj s cikulovou foteckou zo sona a skusim to poriesit... akurat, ze moj drahy sa vykaslal na pocitac a este stale tu nemam nainstalovane nic na upravu obrazkov... nieco vymyslim
karinnka - ja som kedysi davno chcela mat samych chalanov, ale teraz ked sestry maju kazda po dvoch, tak som usudila, ze radsej ako dvoch troch pociatacovych maniakov by som chcela babulku a od zaciatku som ju tak nejak asi citila, ze dievcatko... mozno aj preto, ze v januari 2009 mi kolegyna vestila (taka prava ciganka) z kavy a povedala mi nejake veci, co sa stanu, vratane, ze ak si vyliecim hormony (o ktorych nemala potuchy, ze ich mam pototo) tak porodim krasne zdrave dievcatko s kuceravymi vlasmi a mozno otehotniem uz tento rok (2009)... akoze brala som to skepticky, vzhladom na dlhotrvajuci moj problem s cyklom, takze som ani neverila... ale postupne sa mi vyplnili vsetky veci, okrem dvoch... prva bola zmena zamestnania, nejaka ponuka a druha bola babuliatko... no tak zamestnanie mi doteraz nikto neponukol, ale vsetko ostatne sa splnilo 😉 bohuzial aj zle tam bolo...zomrel mi stryko tak strasne nahle, ze sme si doteraz celkom nezvykli na to... v januari mi povedala, ze do jari pojdem na pohreb starsiemu sedivemu panovi... 23.1. mu zistili rakovinu a na Jozefa mal pohreb... dost drsne, dovtedy zdravy ako ryba

karinnka
16. feb 2010

super oacka....tak sa im tam vtisnes Ty🙂))ja mam preto volat az potom,lebo este nemaju program na marec...
oacka beries aj muzika?

oacka
16. feb 2010

maxara,myslím,že až zajtra ide, ale isto má veľa rooboty s prípravami. Vidíš a ja vešticiam neverím. Strýka mi je veľmi ľúto, rakovina je zákerák.
moj brat má dvoch chalanov a švagrinká si závidí,že ako mi je dobre,že mi budeme mať dievčatko. 🙂 Ja by som chcela párik a to by mi stačilo.

maxara
16. feb 2010

baby urcite si vezmite draheho... bude to pre neho super zazitok

oacka
16. feb 2010

Mám pocit,že moj mužík má už toho plné zuby, už bol 2x, všetko videl, tak nútiť ho nebudem. ale bude to práve na jeho meninky, uvidím, ako on bude chcieť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre