Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

denisse
14. nov 2010

my sme v noci celkom dobre spali (dakujem bohu za viburcol) ... ale cez den je zase mrzuta, nosim ju na rukach a je hrozne tazka, uz ma boli chrbat ...
a zajtra ideme zase na tu rehabku, uz teraz sa bojim co nam zase povie 😝 a hned po rehabke by som chcela ju ist dat zaockovat, ked uz tam budeme, nech to mame z krku, tak uvidim, ako to zvladneme ....

lulu1983
14. nov 2010

pekny den prajeme 🙂

my sme dnes boli na vylete trochu, v starom meste a v eurovei @mirka285 dakujem za tip, dobre bolo 🙂

Juuuuj ja uz by som dala vsetko na svete zato, keby risko priberal menej, taky je uz tazky 🙂 mozno skusim davat trosku zeleninku, ved uz mal styri mesiace, uvidim 😉
Inak nam sa potom ockovani tak pokazil denny rezim, ze si normalne musime zvykat nanovo 😠 hm....

U nas je teraz formulovo: lebo je posledna velka cena tohto roku, tak sa tvarime, ze tu nie sme, aby tato mohol pozerat ;)

oacka
14. nov 2010

@denisse tak to urobím, vysadím príkrmy úplne,ona je asi veľmi mliečková... ale neurobím zas nejakú blbosť, ke´d prestanem dávať aj zeleninku???? neuškodí to potom neskoršiemu zvykaniu si na pevnú stravu? asi nie,ona rada papá lyžičkou. dnes som jej nedala zeleninku a papala mliečko lepšie a častejšie...
inak baby, úprimne ľutujem vaše chrbty, moja Kika je tučnejšia špagetka - teda makarón 😀 ,ale chrbát ma bolí nenormálne.
už teraz sa bojím lekárky, určite mi vynadá...a právom.... 😒

oacka
14. nov 2010

@lulu1983 aj u nás je formulovo, ale u nás skoro každú nedeľu.

maxara
14. nov 2010

Ranko.. resp prijemny dobry den..
My sme mali vcera zase fotoden, mame vsetko, som strasne spokojna.. teraz sa idem pokusit dat tomu nejaku fazonu, ale mam veeeeelky problem.. neviem si z tych fotiek vybrat ☹ vsetky su krasne.. ja nie som schopna vymazat ani rozmazanu fotku 😒
A samozrejme, sedela som pri Radane do pol jednej v noci a rano ma Ninuska zobudila pekne o pol 7, cizeeee som straaaaaasne unavena. Den predtym som ponocovala zas kvoli lampe a veru ze meliem z posledneho..

oacka
14. nov 2010

@maxara dávaš na každý list len jednu fotku,či viacej?

meruska
14. nov 2010

pekny dnik...
@oacka moj maly tiez tyzden stal na vahe a potom dokonca chudol...ale na nom bolo vidno ze je hladny...po jedeni bol nervozny, dokonca sa rozplakal.... nevedel zaspat, v noci papal i 5-6 krat....skusila som mu dat cajik hned za jedenim a zlupol ho ako malinu...skusila som mu dat i po jedeni cistu vodu, ze reku ak je hladny vytaha i tu... a samozrejeme vychlastal i cistu vodu...to uz bol jasny dokaz ze moje mliecko mu nestaci..teraz mu davam od pondelka pred spanim prsnik a po nom este v pohodicke vytiahne 150 nutrilonu..opat dokaz toho ze mu nestacim....a cez den sa mi uz tiez obcas stane ze po prsniku spusti taky rev ked mu uz nic nejde ze musim ist dorobit flasu....
takymto obcasnym prikrmenim mame hned kludnejsie dni..je taky veselsi..ale zial noc sa nam este neupravila..sice ukazkovo zaspi o 8, ale uz o 11 je hore a dokopy papa cez noc 4-5 krat ☹ ale verim ze casom sa nam upravi i toto

ale ako citam, Kika sa takto hladno vobec nesprava, ona je spokojna, krasne spinka.... tak podla mna bude problem v jej chudnuti niekde inde...ale mozem sa mylit....

denisse
14. nov 2010

@oacka
ja som dnes malu odvazila (len priblizne na normalne osobnej vahe som sa odvazila sama a potom s nou) a vyslo 8200g ... a posledne dni ju kvoli tym zubom mam takmer vkuse na rukach, jedno rameno ma uz normalne pali, co ho mam asi pretazene ... ale co mam robit, ked sa chudatko trapi a ked ju hojdam na rukach, tak jej je lepsie?

janka256
14. nov 2010

@oacka myslim ze denisse ti poradila najlepsie dalej ju iba vylucne koj aj ja si myslim ze prikrmy si jej dala priskoro ja som starsiu Katku vylucne kojila az 7 mesiacov a potom postupne prikrmy som davala a dodnes mi papa pekne a Lukaskovi som davala od 4 mesiacov prikrmy kedze kojeny nebol a teraz mame s jedenim furt problemy nechce jest a je chuducky jak palicka ale ani Mirke este nedavam nic okrem mliecka a to kojim aj dokrmujem UM ja pockam az na poradnu ktoru mame 1 decembra az potom jej skusim dat zeleninku a pod... 🙂

tinaki1275
14. nov 2010

@oacka aj mne sa stalo ze mala Leia u dr.vahu 5800 g a ja som doma potom vazila po nejakych 4 dnoch a mala 5740g..pravda je ze to som len chcela skusit ze kolko mi vyjde doma..a bola to ina vaha a u dr.bola hodku po napapani a doma presne pred papanim ..ja verim tomu ze je to u teba len odchylka..mne povedla moja dr.ze je uplne normalne aj niektory tyzden vobec nep[riberie hlavne po tretom mesiaci ,v stvrtom az siestom mi povedala ze bude spokojna ak budeme mat preimerne prirastok 70g za tyzden,ale to merame po mesiaci ..to staci ..takze skus vobec nevazit do poradne..ak ti celkovo za mesiac priberie aspon 280-300g si v pohode..fakt sa neboj leia je chudsia ako Kika a ja to mam uz uplne v pazi ..a tiez som blbla jedno obdobie.. 😉 ale tiez suhlasim s mirkou ze by su ju mala iba kojit a max.dat mozno 1x denne zeleninku ale ozaj malicko ..

oacka
14. nov 2010

@tinaki1275 ja beriem do úvahy len moju váhu a vždy vážim,ke´d je najedená a nevykakaná,aby som mala lepší pocit,že viac váži... stále vážim rovnako... u lekárky váha váži asi o 60g až 100g menej.... len mi je ľúto,že takýmto tempom do polroka dvojnásobok porodnej váhy mať nebude.... tvoja bude? ja som začala prikrmovať,lebo už som tie revy pri každom kojení nemohla vyddržať... neprajem to nikomu...a kojenie každú hodinu po troške... a potom sa nestresuj... ale ani prikrmovanie nepomáha. uvdíme,ako to pojde ďalej. 23.11.. má 5 mesiacov, pôjdeme na poradňu, uvidíme. už na minulej poradni sa doktorke videlo, že málo pribrala,ale potom ju pomerala a mala 65,5cm, takže veľa vyrástla... a o dva týždne ju merala sestrička a mala 64 cm..... škoda reči... doktorka ju zle odmerala,takže ani veľa nepribrala,ani nevyrástla. ale neviem,čo sa s tým dá robiť,lebo ona UM aj tak piť nebude.
prosím všetky kočky,ktorým slovo váha ide na nervy,aby dnes moje príspevky prskakovali. ďakujem. 🙂

meruska
14. nov 2010

@oacka stale sa jeduje ked ju kojis?

miki060707
14. nov 2010

@oacka ale noooo, nikomu to nejde na nervy, keby sme zažili, to čo ty, tak by sme inak písali a mysleli, ....nám sa ľahko hovorí, ked to nepoznáme, ked dáme každé tri hody papať a všetko spapaju deti...však fakt, toto forum je o tom, aby sme sa vyžalovali a navzájom si poradili, no nie?????

tinaki1275
14. nov 2010

@oacka si proste profesional😉..nie ozaj chapem ta, ja som tiez bola nervozna z vahy dost dlho ..skus pockat do poradne ja verim ze tvoj instikt je spravny a ze mozno ozaj nieco nie je ok..ale moze to byt len drobnost ..mozno by si mala skusit zase flasku mozno s nejakym iny m cumlom? mne mala tiez nechcela pit z kazdej ..skusaj alebo potom lyzickou davat po kojeni UM?joj mrzi ma ze sa tak trapis.. ☹ moja sa narodila malinka ,len 2800g 20 dni pred terminom som bola na sekciu a mne rychlo priberala na zaciatku za prvy mesiac 1,5kg..a tak dvojnasobok vahy u nas 5600g sme uz dosiahli pred 2 tyzdnami..nepozeraj ale na tabulky ,skus sa upokojit aj ked je to tazke viem..kazdopadne drzim ti place a verimze to bude dobre..kika vyzera krasne ,zdrave babo..amozno to je tym ze vela spi ..? inac ja malej davam okolo jednej v noci flasku v spanku..lebo inac by mi nepriberala vobec..a chybalo by jej jedno krmenie. ona tiez spi od tej deviatej vecera a potiahne do piatej -siestej rana..mne to tak vyhovuje a ona sa pri tom vobec nezobudi takze sa mi nezda zeby som jej narusala spanok ..

meruska
14. nov 2010

@miki060707 kazde 3 hodiny papat? o tom mozem len snivat 😀

miki060707
14. nov 2010

@oacka ja som sone dala až v januáry kašu, som si našla deníček, xi...
mala zeleninu, maso, ovocie a potom kašu....xi

ale drobec bude po tatovi, brokolicu nemá veru rááád 😝

miki060707
14. nov 2010

@meruska 🙂 aha, u nás je to tak....ale to preto, že nekojim...hmm

tinaki1275
14. nov 2010

baby ja som dnes stvrty den dala mrkvu a prvykrat ju skutocne jedla!!!jaj to som jasala..sice ti cele povazuje za novu hru ,ale aj tak sa tesim ..uz vypluvala len obcas,normalne akoby ju zula..😉

miki060707
14. nov 2010

@tinaki1275 no supeeeeeeeeeeer.. 🙂 malý tiež niejak to extra neje...

oacka
14. nov 2010

@meruska ona začne piť a o dve minúty vystrája. doktorka vraví,žechce odgrnúť. tak ju dám odgrgnúť, lenže potom už nechce ppiť z toho istého prsníka. tak ju dám na druhý,tam tiež ťahá chvíľu a je hotová a k tomu pôovodnému ju už zaboha nedostanem,aby vyťahala aj zadné mlieko.... nie je to vždy tak,ale dosť často.... ako dlho má sať bábo z prsníka? lebo ona saje dosť krátko a mlieko ešte tečie,ale ona už nechce. dnes sa jedovala len teraz, pučila sa ako nervák, kým som jej nedala druhý prsník.... proste si zmyslela, že ona chce 2x po sebe z pravého...
@tinaki1275 ja viem,že to s tým vážením preháňám, ja som si to vypestovala,keď začala mať brušné problémy a navyše ke´d mojej mame sa furt videla chudá... ☹ teraz som sa 2 týždne tvárila ako optimistka,hoci nič nepribrala,no dnes už mi rupli trochu nervy, keď išla váha dole. fakt som s tým otrasná,ja viem... máme doma asi 5 fliaš, mm mi nedovolí kupovať ´dalšie cumle, koľko ich mám kúpiť? ona to len olizuje a nič. aj tak by som jej musela dávať Nutrilon Allergy Care, a neviem,či neni na predpis. teraz som jej robila kašu s normálnym a neviem,či toto jej neuškodilo.

tinaki1275
14. nov 2010

@miki060707 no mne vcera az plakala ked som ju krmila mrkvou ..😢chuda...ale dnes uspech jak hrom ,tak hadam aj vam sa to podari..🙂

meruska
14. nov 2010

@oacka ak ma alergiu na mlieko, nesmies jej robit kasu z hociakeho nutrilonu..moj ma na predpis ten HA..a aj kase budem musiet robit z toho, aj ked je drahsie a vecne budem musiet behat k lekarke po predpis
tebe lekarka nedala ked jej zistili tu alergiu?

meruska
14. nov 2010

@oacka moj kym hladoval tak 10 min tahal tahal a zrazu kriiiik..skusila som si stlacat prsnik a ozaj z neho nic neslo ☹
skusila som dat k druhemu..tak chvilu potahal a opat krik....teraz to uz robi len obcas..nastastie

oacka
14. nov 2010

@meruska ja robím z toho HA,ale to vraj nie je na alergiu na kravské mlieko. na alergiu na mliečnu bielkovinu je Nutrilon Allergy Care, kamoška to dáva synovi. HA dostaneš normálne aj v TESCU. zdalo sa,že tá krv v stolici bola kvôli trhlinke v riťke,ale Kika má aj iné znaky možnej alergie, len u takého malého decka to nie je jeddnoznačné. ale to chudnutie,ak to teda bude pokračovať a nie je to len jednorázovka, by mohlo byť asi z alergie. kamoškinmu synovi sa tak alergia potvrdila.

meruska
14. nov 2010

ja viem ze HA nie je na alergiu na kravske mlieko ale na ine alergie...ano dostat ho v tescu ale ak ho mas na predpis mas ho za polovicu...
a ty by si mala davat aj do kasi podla mna nie HA ale Allergy Care

oacka
14. nov 2010

@meruska ja som najprv myslela,že stačí HA.... tvoj má akú alergiu? vy ste alergici?

meruska
14. nov 2010

@oacka ja som ako dieta mala silny atopicky ekzem, skoro nic som nemohla jest ☹

mirka285
14. nov 2010

caute 🙂 tak my sme sa dnes bolo pozriet v Rajke,na domy a tak celkovo ako to tam vyzera a bola som milo prekvapena vam poviem...predtym som o tom nechcela ani pocut zeby som isla byvat do Rajky a po dnesnom vylete v pohode aj zajtra...je to pekna dedina s obcianskou vybavenostou ktora sa s tymi novymi stvrtami co sa stavaju v okoli BA v podstate v strede nicoho neda ani porovnat...su tam pekne detske ihriska a naozaj 60%obyvatelov su slovaci vacsinou z BA...je tam obchod,krcmy,pizzeria,futbalovy stadion,skratka normalna dedina...a hlavne ceny pozemkov su tam ovela normalnejsie ako u nas...
@oacka dufam ze sa na to co najskor pride preco vlastne Kike nechuti jest 😉

meruska
14. nov 2010

@mirka285 minule kupovali na JOJ v relacii nove byvanie domy v Rajke...ja som normalne nechapala ...novostavby a take lacne...ved za tu cenu ani 3 byt v KE sa neda kupit a ani nehovorim o BA

denisse
14. nov 2010

@oacka
moja barunka bezne papa 4 minuty a vzdy len z jedneho prsnika ... obcas 6 minut, malokedy 10 a rekord je asi 12 ....
nezalezi ako dlho pije ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre