Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
14. nov 2010

@mirka285 mirka to mozno ano a nie je to ani daleko ale si predstav dvakrat denne trcat v zacpe ☹

maxara
14. nov 2010

@oacka no ja to robim len tak v takom obycajnom grafickom programe a kedze tie fotecky su nadherne (mozno dohodim este tie ostatne mesiace do albumu) a snazila som sa ich pretriedit, ale nedalo sa, tak musim pouzit na jeden list jednu velku foto a par mensich.. ale robim 4 rozne kalendare, takze sa vydovadzam 🙂

mirka285
14. nov 2010

@meruska sme sa tam aj povypytovali ludi co tam byvaju,tak jasne ze ked chces nejaky vacsi pozemok,alebo tak samozrejme za ani tam to nie je za facku ale urcite lacnejsie ako v Ba.....a Gabo ma presvedcil,ze ked si nekupime dom u nas v Devinskej tak on nepojde byvat do nejakej novo postavenej stvrte ktora nema ani detske ihrisko a ani posraty obchod a nieze to este krcmu alebo restiku....ja som nechcela najprv o Rajke ani pocut ale ked som dnes zistila ze tam byvaju sami Bratislavcania,tak nemam problem tam ist....

mirka285
14. nov 2010

@bambola a aka zapcha prosom ta?ved odtial mas bud dialnicu alebo staru cestu,tam ziadna zapcha nie je....a v centre mesta si za 15 minut....

kafoditka
14. nov 2010

@mirka285 cau, ja som tiez pocula len dobre veci na Rajku, hlavne posledne 3 roky sa to tam zacalo naplnat Blavakmi... Ja keby som prekusla tu madarcinu, tiez by som si vedela predstavit tam zit.. Mne sa strasne zhnusila totiz madarcina, odkedy chodievame na zahradu do Lehnic. Si vezmi, ze slovenska dedina a vsetci vypravaju madarsky. Ked vojdes do potravin, pozdravia ta madarsky, akcie na dany tovar v madarcine, a ked nieco hlasia v dedinskom rozhlase tak hadaj, akym jazykom zacnu.. 😠 potom pani sice povie ten isty oznam lamanou slovencinou s prizvukom... no fuj. Mozno som zaujata, ale zasa na druhej strane, keby som blbou nahodou vyhrala dom na kluc v Rajke, tak nevaham, hlavne koli tej komunite Blavakov 😀

kafoditka
14. nov 2010

@mirka285 ty a svagor mi tvrdil, ze Rajka je cca 35km a cesta trva pol hodku, asi kecal, vsak?? A este som chcela, ze teraz uz spojazdnili autobus ktory chodi trasa tusim Novy most BA - Rajka 😉

oacka
14. nov 2010

@maxara som ti chcela múúúúúdro poradiť,aby si dala na jeden list viac fotečiek,keď sa nevieš rozhodnúť pre jednu. 🙂 ja sa už na tie moje veľmi teším! aj ja som tak robila,že jedna veľká a asi päť malých
@mirka285 takže Rajka? v novom bývaní sme videli pár domov v rajke,ale poniektoré boli desivo riešené... ale keď si kúppite len pozemok a domček podľa svojich predstáv, tak to je ideálne.... s nejakými daňami alebo predpismi nebudú asi problémy,nie? asi je to podobné ako u nás.

kafoditka
14. nov 2010

Baby ja som taka brzda... tak zajtra rano ideme s malym na poradnu, kde nas budu preockovavat do noziciek a vypijeme druhu davku rotarixu a hadajte co - no zabudla som kupit vakcinu 😠 😠 😔

mirka285
14. nov 2010

@kafoditka takze 35 km je to z Devinskej do Rajky,cesta nam trvala cca 30 minut,ale to sme isli kludnym tempom,odtial do centra nam to trvalo 15 minut 😉 ja som mala tiez predsudky tak som sa tam bola pozriet na vlastne oci,inak autobusy odtial chodia normalne do BA,doknca jeden stoji rovno pre Euroveou,potom ide tusim na Nivy...a je to zatial jedno z poslednych miest odkial nie su zapchy...a komunita tam budu za chvilu madari,lebo je to tam samy blavak...co sa mi lubilo,pekne detske ihriska,krasne prostredie,funfuju tam potraviny,restika,krcmy..ak najdeme nieco co by nam tam padlo do oka,nevaham ani minutu,vsak ja som odtial skor v robote ako z Devinskej a to ze moja dcera bude hovorit madarsky tak ci tak,kedze jej stari rodicia su madari 😀

ywett
14. nov 2010

@oacka
a recept nahodou nemas aj v elektronickej podobe?

ywett
14. nov 2010

@kafoditka
rotarix sa teda pije tiez dva krat?
nas stale neockovali..lebo prve ockovanie este z nemocnice ma zle a poslali nas do biskupic na vycistenie ☹

lela1809
14. nov 2010

pekny vecer 😉
tak dnes bolo uzasne pocasie to tahalo len a len von.... segra prisla kocikovat malu, tak aby som nevysla z cviku tak som umyvala okna 😀 take spinave hadam este ani neboli...odkedy nam robia kanalizaciu tak boli take hnusne ze uz sa na ne nedalo pozerat 😒 mala dnes spala len tri hodky za cely den dokopy.... a po kupani a napapani uplne odpadla a haja 🙂 tak mozeme pozret Slovesnko ma talent..
@mirka285 znie to dobre... tiez som pozerala nove byvanie a vedela by som si tam predstavit zivot 😉

lela1809
14. nov 2010

@ywett ani my nie sme este zaockovany.... uz nam citili pliecko 2x ☹ v utorok mame ist opat na kontrolu tak uvidim ci nas uz zaockuju...

katarina7777
14. nov 2010

@monline v pohodicke, praveze som sa na tom dobre zabavila 😀

kafoditka
14. nov 2010

@ywett ano pije sa na dva krat, musi byt medzi tym pauza 8 tyzdnov.. a toto ockovanie musi dieta stihnut do pol roka zivota 😉

ywett
14. nov 2010

@lela1809
hej, aj vy nie ste este? rozdiel medzi prvou a druhou vakcinou ma byt 6 tyzdnov a ma sa to stihnut do 6 mesiacov, tak to snad stihneme?
a tiez ste boli v Biskupiciach? bolelo to? a nevies, preco sa to tak nehoji a hnisa to, cim to je?

katarina7777
14. nov 2010

@mirka285 skoda ze tie canneloni nerobis zajtra, mm ide autom do polska tak by sa zastavil 🙂

ywett
14. nov 2010

@kafoditka
tym padom my to uz nestihame, ved o tyzden ma styri mesiace a este ju neockovali...tak neviem ☹
najskor som sa bala, ze ju budu ockovat a ked ju prvykrat neockovali, aj som bola rada, ze nebudeme plackat, ale ked uz druhy krat, tak uz som z toho nervozna, lepsie by bolo to mat za sebou uz

lela1809
14. nov 2010

@ywett no dufam ze to stihneme...
stale jej to hnisalo ☹ plakala strasne... som ju nepocula fakt nikdy tak plakat ako ked jej to cistili... ja som mala dost z toho placu ... ☹ a utisovala som ju tiez dlho... normalne som slzila s nou... chudatko malicke...
my sme boli u nas v Pezinku.... vraj je to kvoli tomu ze pred tym vraj stitkovali a teraz ockuju a to ockovanie je na takom mieste kde najviac napinaju deticky sval... vraj nietorym to pichnu nizsie alebo vyssie a potom to hnisa...

lela1809
14. nov 2010

@ywett fakt ved my tiez uz mame v stredu... my to ani nedoslo ked to tak leti

ywett
14. nov 2010

@lela1809
uz teraz sa toho desim...nas anjleik moc neplacka a ked som ju pocula, ked jej to robila len detska lekarka, tak som mala dost...a ona, ze uz jej to robit nebude, ze nas posle do biskupic...a tiez plackala tak ako nikdy...mi srdce trhalo, ja toto nezvladam....ja bych ju ani ockovat nedala...ale zasa musi...co robit, aby to nehnisalo a bolo to ok a vyhli sa cisteniu? a mohli nas ockovat...
no musime to stihnut, ina moznost nie je, nie?

petrap001
14. nov 2010

ahojte baby 🙂 no konecne sedim.maly mi uz spinka,normalne sa tak unavil,ze ked som ho dala este trosku do sedacky tak zaspal,chudatko.zasa sme sami,no ved niekto musi aj pracovat 😝
pozeram,ze tu pisete o ockovani,no my uz mame obe za sebou chvalabohu a dalsie az na rok?dobre vravim?nechcem to miesat s tym ich irskym ockovanim,zajtra musim volat mojej doktorke tu,lebo sa musime ukazat po nasej slovenskej dovolenke tak som zvedava.
dnes nam krasne svietilo slniecko,tak sme sa boli prejst.dufam ze aspon do zajtra to vydrzi,by som sa nepohnevala.
baby,maly sa mi zacina zdvihat dopredu,normalne by uz sedel keby mohol.aj sa mi stava na nohy,trdielko.tazko sa s nim manipuluje lebo sa strasne vzpiera.no vysvetlite mu ze nemoze 😀 dneska sme zasa papali mrkvicku aj zemiacik a uz pekne papka,dokonca uz otvara usta,takze mu to asi chuti 🙂

lela1809
14. nov 2010

@ywett uplne s tebou sucitim my sme na tom podobne... tiez som po prvom cisteni povedala ze tam uz nepojdem sama... ze to nemozem pocuvat ako placka... a ked sme isli druhy krat tak som bola v tom ze je to uz ok.. a lekarka ze no este to musime vycistit... az mi zle prislo...
uz to berem len nech ju zaockuju a nech ju netrapi zase s cistenim 😖 ja som zvedava ako to bude s tym ockovanim, co nam povie... lebo ze ak to nebude uplne ciste ockovat nemoze.. a potom co bude dalej ked ju nezaockuje to netusim...

@petrap001 aj u nas bolo neuveritelne krasne 🙂
a tak isto sa od vcera zdviha dopredu 🙂 najlepsie ze ked jej idem dat papat tak sa zacne zdvihat lebo je nedockava a sa zdviha o sto sest 🙂

ywett
14. nov 2010

@lela1809
so mnou chodi mangel a zachranuje situaciu, ze videl, ze by som tu lekarku kopla (aj ked nic proti nej 😉 )
teraz to ma cervene a taku malu chrasticku...dobre to bude, ked tam nic nebude, ci ako?

@petrap001
aj nasa zdviha hlavicku tak dopredu a ja to volam, ze robi brusaky 😉
a vy takto uz krmite? a nekojis?
my chceme kojit do konca 6 mes a potom zacat s prikramami

lela1809
14. nov 2010

@ywett no to je super ze moze chodit s tebou.. nam sa to zatial nepodarilo ☹ tiez mam rovnake pocity... by som jej tiez pichla a vytlacila ako by sa jej to pacilo..aj ked viem ze je to asi nevyhnutne... vraj tam nemoze byt hnis ked to stlaci... my sme mali problem ze uz ani nebol hnis priamo v tom pichanci ale sa jej ukladal tam okolo ☹ vraj s tym nic nespravim, ze to vraj je alebo nie je... a az ked to bude uplne ciste tak potom moze ockovat...
aj ked kamoska ked mala chalanov malych tak ze im to zakazala vytlacit...ze to museli nechat tak...

ivka8255
14. nov 2010

@meruska ahoj, my máme prsne taký problém, že večer mám preňho málo mliečka, ale vypije maximálne 50ml nutilonu. Chcem sa spýtať či mu to dávaš z fľaše a či si potrebovala k tomu aby ti HAčko predpísali, aj nejaké papiere od alrgológa. Ja som mala silný ekzém v puberte ale stratili mi celú zdrav. kartu 😖 zajtra by som chcela zavolať dokyne, či nám ho predpíše

mirka285
14. nov 2010

@lela1809 a cim vam to doktorka cisti?

petrap001
14. nov 2010

@lela1809 noo presne minule sa mi az tak prehol v kresielku,ze keby nebol priputany tak sa asi prevali na zem trdlo 😀 ale to len ked mu davam kasicku na vecer.on uz normalne vie,ze ide jest.
baby co si myslite,je to dobre,ze mu davam tu kasicku alebo mu mam dat UM? on je proste este po kojeni hladny.ale to len vecer.ako zaspal by mi aj tak,ale trva to dlhsie.a budi sa mi aj tak ci mu dam alebo nie.ale niekedy pospi aj do 1nej ale vacsinou su to kazde tri hodinky co sa budi ☹ kedy sa ja vyspim hmm 😀

petrap001
14. nov 2010

@ywett kojim kojim,len mu obcas dam aj prikrm,ale nie kazdy den.po trosicku skusame 😉

lela1809
14. nov 2010

@mirka285 ona to stlaci, prepichne a vytlaci.... a to ma tak desi 😒
@petrap001 my po kojeni davame UM...kasicku sme zatial neskusali... a spinka super. napapa sa o stvrt na osem a o pol osmej uz spinka... potom sa zobudi o tretej alebo stvrtej a potom o pol siestej... (musim si zaklopat) a dokonca predvcerom sa prvy krat v noci zobudila az o piatej...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre