Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
16. nov 2010

@noemarta bola si v C&A? ja som tam kupila velmi pekne rukavicky take ako keby visyvane podsite flisom, su trosku vacsie ale aspon ma priiestor 🙂 a k tomu mam taku vysivanu ciapocku z H-) a potom mam este rukavicky rovno na overaly 🙂

sarai
16. nov 2010

@bambola ahoj, akurat som s mirkou a noe riesila, ci mam skusit dat na vecer nejaky sunar. ty kojis, tak sa rovno spytam teba, ci nie je matka teraz viac hladna. ci nejedava castejsie. lebo moja je kazdu hodinu v noci.

bambola
16. nov 2010

@maxara dakujem za radu 🙂 ja v noci zapalujem len vzdy malu lampicku. strcim jej prso do pusy ale ona ked je akoze cerstvo zobudena tak ani nechce papat tak mi na tom prse vtedy len vymysla, pusta si ho hore dole (😀), hadze rukami a nohami a teda sa tvari, ze vsak uz sme vyspani. no budem ju asi musiet nechat pomrncat pekne, nech viem, ze o polnoci sa jej nikto venovat nebude a ze musi tahat az do rana 🙂 vcera som to vyriesila tak , ze som jej povedala, ze kedze ma vela energie na moju vkus a nocnu hodinu tak bude pekne cvicit 😀 a sups ju na brucho 😀 😀

bambola
16. nov 2010

@sarai ahoj, no uz som sa vcera o tom bavila aj s babami, ze im sa aj vnoci deti budia tak casto na papanie ako cez den len ta moja v pohode potiahne bez kojenia sedem hodin a potom este s jednym aj dalsich 4-5-6 (zavisi odo dna) takze ja sa v podstate aj vyspim. akurat teda no mam problem s tym KEDY chodi spavat lebo ozaj chodi okolo 11 az 12 ak je dobry den tak o pol11. vcera som ju za cely den unavilla, sla spat o pol 9 tak som bola rada , no ale herecka sa zobudila o pol 12, ze uz vyspata 😠 nie aby si potiahla tych svojich hodin.
tak ja zatial nad prikrmami a kasami nerozmyslam, kedze na dlzku spi dobre a prso je pre mna teda take pohodlne zatial riesenie 😉 😀

sarai
16. nov 2010

@bambola tak to potom hej. to by som ani ja nerozmyslala.

denisse
16. nov 2010

ahojte
@sarai
ja si myslim, ze sa moze zacat s kasou na noc ... ale mala by to byt nemliecna ryzova kasa idealne zarobena do tvojho mlieka ... mozno sa mylim, ale myslim, ze taka kasa navyse v mlieku na ktore je babetko zvyknute, nebude prenho tazko stravitelna ... a mala by zasytit viac, nez samotne mlieko ...
zelenina podla mna babo viac nezasyti a ucelom zeleninovych a neskor ovocnych prikrmov nie je primarne viac zasytit, ale postupne privykat na inu stravu .. myslim, ze kym babetko zje zeleniny tolko aby ho plnohodnotne zasytila, tak to nejaku dobu trva, kdezto kasu, ktora bude chutit ako "jeho mliecko" zje hned ... takze ak chces skusit len sytejsiu veceru, tak by som mozno skusila odstriekat ci odsat mlieko a zarobit donho trosku kase ... ale nie vela, aby to bolo huste .. skor len trosku zahustit to mlieko ... neviem 🙂

sarai
16. nov 2010

@denisse kupila som taku ryzovo mliecnu kasu, ale zaraba sa do kojeneckej vody. nie s mliekom. resp. da sa s materskym mliekom podla mna tiez urobit. spravila by som len taku redsiu, aby sa dala cuckat z flase.

denisse
16. nov 2010

@sarai
mozes skusit, aj ked ja by som na zaciatok fakt skusila nemliecnu s tvojim mliekom .. lebo ta mliecna obsahuje nejake UM, ktore nemusi babetku sadnut ... 🙂

bambola
16. nov 2010

dievcata tak ja uz mam babovku v rure 😵 babovku som este nerobilatak uvidime. akurat sa mi asi vsetko hnede ostane naspodku, neviem ci to "preniklo" do bieleho cesta...no uvidime. teraz idem robit paradajkovu polievku z dzusu 😀 mnam 😝

monline
16. nov 2010

@bambola aká si ty šikuľka 🙂 ja osm bábovku robila naposledy pred pár rokmi..mala som taký dobrý recept, kde sa dávala aj sladká smotana...ja dnes nevarím, včera som spravila guláš a ešte trocha tam je..dokonca veľmi chutil aj Nike, a to ona bravčové nejedáva 🙂
malý sa mi jeduje na posteli, lebo som od neho odišla a nerobím mu opičky...dnes som unavená, lebo síce mi prespal od 8 do 6 rána a po nakojení do 7,30, ale potom bol hore do deviatej a hodinku ešte spal..ale to som už ja nevedela dobre zaspať, takže som hore od pol 8, čo je pre mňa extrém 🙂))

mirka285
16. nov 2010

je tu este niekto okrem mna komu sa nenormalne toci hlava?vsak ja pokazde ked sa postavim,sa musim nieco chytit.......ja som varila rizoto...tak sa mi nechce do toho Auparku ☹

monline
16. nov 2010

@mirka285 tieto bezpečnostné visačky sa dávajú dole silným magnetom..ak nejaký doma nájdeš, pôjde ti to 🙂

sarai
16. nov 2010

@denisse ok, dakujem. ty si uz nieco skusala dat?

mirka285
16. nov 2010

@monline ja mam doma akurat tak magnetky na chladicku 😀

lulu1983
16. nov 2010

dobre rano, den ci noc, ci co je teraz akurat,

u nas hrame riskovu oblubenu hru: uspat maminku, ale tak tvrdo a potom ju s revom zobudit.... jooooj, hlava mi tresti, ze neviem cia som.... a to male cudo sa tu na mna stastne smeje s holou ritkou...ale som dopadla 😉 (tu dopln zívajúceho smaila)

aalexis007
16. nov 2010

@monline 😀 musím sa smiať, že je pre teba extrém ako si bola ráno už "tak skoro" hore. Ja kojím každé 2 hodinky a niekedy aj každú hodinku a ráno sme hore už od 5 -6 a to už nespí, až do nejakej 10 😒 A takto je to už vyše 4 mesiacov 😖 😒

monline
16. nov 2010

@aalexis007 máš môj obdiv..mne od začiatku dobre spinkal, kým bol malinký, tak jedno dve kojenia v noci, ale teraz prespí až do rána, len výnimočne sa preberie, vtedy ked ho cchem uspať, tak mu dám prso...ale zvyčajne mi spí do deviatej, desiatej, takže sa dobre vyspím i ja...vieš- ja chodievam spávať o jednej, druhej, preto sa mi žiada dlhšie spať..ale možno budem musieť chodiť spať skôr 🙂

filialka
16. nov 2010

@mirka285 dakujem,,,, dakujem,, ked pojdem na poradnu....

bambola
16. nov 2010

@monline mnam za to ja bravcove a gulasik mozem 😝 ja varim takto vo velkom lebo pridem poobede mama a brat a brat ma snad bezzodny zaludok cize vecer budem mat doma takych troch (brat,mm,mala 😀) no a pre dvoch z nich treba varit 😀
babovka vyzera....no nejako popraskala cico a je taka nerovna, neviem ako bude stat 😀 a uspech je, ze sa "nafukla" este uvidime ako chutovo ale cesto bolo dobreeee 😀
uz mam aj paradajkovu polievku, povysavany byt ale zotriet mi uz mala nedovoli 😠 teraz sa kojime, pojdeme von, treba mi este dokupit maso.
normalne mam zo seba dobry pocit aka som dnes akcna 😀 keby mi to slo tak aj s ucenim 😒

monline
16. nov 2010

@mirka285 nemôže to byť železom? mne sa tak strašne točila hlava, kočky mi tu povedali, že mám určite málo železa, tak som užívala sorbifer, čo som doma našla..a polepšilo sa mi (už som ho vysadila)

alllexa
16. nov 2010

@bambola - to je sila, ze Ti tak dlho vydrzi bez kojenia. Myslela som, zeto len deti na UM🙂 Inak, aj moj zaspava neskoro, okolo jedenastej, potom sa v noci zobudi este take 3-4 razy... No a musim Ti dat za pravdu, si akcna🙂

@mirka285 - ja som to mavala par krat na zaciatku - tesne po porode. Mozno je to tlakom alebo celkovou slabostou, skus pit viac tekutin. Teraz mi ale rano uz druhy raz strasne tresti hlava...
A preco musis ist do Auparku?

@aalexis007 - tak to sme na tom podobne. Mne sa rano od piatej bude dokonca kazdu hodinu a pol. Akurat medzi jedenastou vecer, kedy zaspi, taha najdlhsi usek a to asi 3-4 hodiny, potom je to po starom - kazde dve hodiny ako prve dva mesiace. Takze za 24 hodin kojim 10-11 krat.

@lulu1983 - no presne, aj mne rano tresti hlava, ked ma maly v noci tak casto budi...

ericica
16. nov 2010

ahojte ,,,taaaaaaaaaaaaaaaak kocky ja som prezila asi najhorsiu a najdlhsiu noc svojho zivota 😖
vcera sme boli pre vysledky a dr ma moc nepotesila ze mame zvysene pecenove testy a kyselinu mocovu v krvi ,ze ona ma podozrenie na zltacku typu A 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 skoro ma tam vystrelo....som zirala jak puk ze odkial mozme dostat chorobu co maju vacsinou na luniku alebo kde su nizke hygienicke podmienky,vsak ja drhnem parkety kazdy den domestosom pretoze mame vnutri psa a mala si neustale umyva ruka.....tak chudinke malej zobrali zase krv ktoru som bola osobne zaniest na hematologiu a na druhy den cize dnes som mala volat okolo 11 o vysledky.....
boooze a ten cas isiel strasne pomaly,ja som si vsetko o zlltacke prestudovala na nete a uz som si veru vselico nahovarala 😕 😅 v noci to bol des, ked som uz konecne zaspala mala sa zobudila na kojenie a tak to islo do rana.....
neviem si predstavit co by robila chuda moje malinke sama na infekcnom vsak by sa tam od strachu zblaznila 😕 😖 😖 😖
no a vysledky prisli namiesti 11 az o jednej a boli chvalabohu NEGATIVNE ja som sa dr od stastia rozrevala do telefonu 😀
ale mame aj tak prisnu dietu ktoru musime chvilu vydrzat aby sa pecienka dala do poriadku.....
idem sa vas precitat 😉

strasska
16. nov 2010

@alllexa my mavame noci este horsie, mne sa uz mesiac budi asi kazdy 90 min a menej 🙄 uz ani neviem na co sa mam vyhovarat, rastovy spurt, zuby ci co? ale cez den v pohode taha v kociku 2-3 hodky 😲

strasska
16. nov 2010

@ericica joooooooooooj jaky stres, ale chvalabohu to dopadlo dobre

lulu1983
16. nov 2010

@strasska @alllexa u nas podobne, trva to posledny mesiac, vraj je to tym, ze deti sa teraz cez den vela ucia, vnimaju okolie a v noci pocituju vacsiu potrebu po maminke, rozumej prso ;) ALE ja si myslim, ze je to zmenou vykurovacieho obdobia, ze sa proste budi na smad maly, lebo vtedy to nejako zacalo.. suchy bytovkovy vzduch je neprijemny.

ja som tiez navarila, pozehlila, poutierala prah, povysavala a podobne a ta moja grulka sa tvari furt nejako zivo... hm...

@monline: jeeej, tak to ti v dobrom zavidim.. ale zase maly od zaciatku spaval divoko, takze tak .. 😉

lulu1983
16. nov 2010

@ericica chvaaaalabohu, gratulka 🙂 drzte sa

strasska
16. nov 2010

@lulu1983 no my byvame v dome a este k tomu nemame plyn, takze kurime drevom, co niekedy znamena, ze mame nad ranom kosu, ale ani vtedy nepotiahne dlhsie.
Ja sa priznam, ze ten spanok velmi neriesim, lebo ona si cucne a spi...Misko staval v noci tiez casto, ale on sa najedol riadne a aj tak niekedy nezaspal 😖

lulu1983
16. nov 2010

@strasska alebo je to mozno tak ako pises, ze niektore deticky sa proste budia a niektore spia 🙂 tiez ma to uz netrapi, zvykla som si... akurat by si aj moja hlava na to mohla zvyknut 😉

strasska
16. nov 2010

@lulu1983 tak tak uz nam len telo pokrivkava...ja som vcera o 7 uz nevedela udrzat oci otvorene 😅

bambola
16. nov 2010

@ericica nastastie to dopadlo dobre, uf 🙂 len som chcela napisat, ze A-cko je ttusim ta "choroba spinavych ruk" a to staci iba chvilka nepozornosti. najviac je toho vraj na nakupnych kosikoch 😠 (dokonca viac ako na kluckach verejnych WC, ktorych sa samozrejme z tohto dovodu tiez nedotykam 😒 )
ale tfuj tfuj vsetko dopadlo dobre, drzim palce pri uzdravovanie 🙂

bambola
16. nov 2010

@lulu1983 lulu daj si mokry uterak na radiator, ja tak davam kazdy vecer lebo ja osobne neznasam suchy vzduch, hned sa mi zle dycha a malej to urcite tiez neurobi dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre