Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
27. nov 2010

@mirka285 mirka necitala som vsetko co pisali baby ale docitam si ,len ti chcem napisat co mi povedal mm. ide totiz o to, ze hospitalizacia resp. aj akekolvek osetrenie sposobene alkoholom nemusi poistovna preplatit. lebo si to clovek sposobil sam. je to proste tak, ze keby si niekto pod vplyvom alkoholu trebars zlomil stehenu kost a museli by ho operovat tak by mi dali zaplatit aj tu operaciu.
vacsinou sa to ale robi tak, ze lekari poslu ucet normalne do poistovne ako normalne plus k tomu vyplnia tlacivo o poruseni liecebneho rezimu a teda, ze hospitalizacia, osetrenie.... boli sposobene pod vplyvom alkoholu. mm ale vravi, ze malokedy to lekari vyplnaju a preto sa normalne preplacaju aj tieto veci (lebo v poistovni nemaju ako vediet, ze to bolo pod vplyvom alkoholu)
podla mna im povedz, ze nech to normalne poslu na poistovnu a je mozne, ze proste to tlacivo k tomu nevyplnia a ak to teda daju vediet do ZP, ze islo o to porusenie tak to bude od teba ziadat zdravotka.
v kazdom pripade by som to malemu ale dala preplatit.

a inac....ja sa tiez nechystam dieta byt ale verim, ze raz za zivot sa vyskytne situacia , ze ti povolia nervy a proste ti ta ruka uleti. ja som dostala za cely zivot iba jednu facku od mojej mamy ked som mala 16 ale stala za to 😀 😀 dodnes si ju pamatam 😉

bambola
27. nov 2010

@mirka285 aha takze nadava sa tomu, ze "poskodenie zdravia pod vplyvom alkoholu"

mirka285
27. nov 2010

@bambola dik...ja by som to dala preplatit tomu kto im ten alkohol predal..ved Tomas nema svoje peniaze,takze aj tak to budem musiet zaplatit ja ked to poslu...

oacka
27. nov 2010

@zrzulka jaká zlatá,že to 1,5 promile nie je veľa. 😀 na 14ročné decko ja aj 0,05 veľa podľa mňa... bože,ako my budeme tie naše deti vychovávať v tomto svete???? ja mám také idealistické predstavy,že aká budem prísna....a ako ma bude počúvať... ☹
a to keby si zlomil nohu na skateboarde, by to musel rodič zaplatiť? ve´d tiež si za to mohol sám... alebo keby ho prešlo auto,keď šiel na červenú?????

oacka
27. nov 2010

@bambola tak to sme dve s fackou na celý život... ja som učiteľka pubišov a myslím si,že v niektorých zvláštnych situáciách je jedna facka za 100slov...kecov sa pubiši napočúvajú dosť...ale to fakt tá facka tak raz za život.

zrzulka
27. nov 2010

@mirka285 vsak aj to mi napadlo ze okial mali alkohol ... to je riadna nezodpovednost tych co im ich predali... ☹ rozpravala si s nim niekedy na tuto temu???ci to chcel vyskusat, ci co bolo vo veci....kolko toho vlastne vypil? ja asi predom budem deti upozornovat na mozne nebezpecenstva ale ci to bude mat pozadovany efekt netusim.... 😒 ked to je to ze deti v jeho veku chcu skusit vsetko

bambola
27. nov 2010

@oacka keby si ju zlomil na skateboarde a bol pri tom nachlastany tak ano 😉 proste sa predpoklada, ze keby nebolo toho alkoholu tak nie su tie vydavky. ale ako som napisala musim Dr. vyplnit ten speeci papierik a odoslat to do poistovne

kristip
27. nov 2010

Ahojte, my dnes mame 4 mesiace a 8 kil... 😎
Dobru a pokojnu noc vam zelam 😉

bambola
27. nov 2010

@kristip tak to je maly riadny macko 🙂 a uz je vsetko v poriadku?

oacka
27. nov 2010

@zrzulka šak ten jeho kamoš mohol kľudne doniesť fľašu aj z domu... na Slovensku sa z alkoholu veľká veda nerobí, všetci chlascú,si čudný tvor,keď nepiješ... poznám pár abstinentov a na oslavách a návštevách sa na nich dívajú ako na chorých, že čo im je,že vobec nepijú...
@bambola už som to pochopila,to som netušila,že je to takto,len by ma fakt zaujímalo,kto to platí za bezďákov.... a slušným rodičom to dajú zaplatiť...

mirka285
27. nov 2010

@oacka vraj ten chalan co tu flasu doniesol kupil ju v obchode ☹ inak my doma skoro vobec nepijeme,ked tak si otvorime vino a aj to vacsinou ked neni Tomas doma,takze ani zly priklad nemal od nas,proste pili ostatni,pil aj on...on dopadol jak dopadol,asi skoncili ti druhi,to neviem...ma ponaucenie dufam ze alkoholu sa minimalne dalsich 5 rokov nedotkne.....baby ja som si dnes spomenula,ze som objednala Gabovi pod stromcek este nevydany album Michaela Jacksona s nepublikovanymi pesnickami...strasne sa na to tesim,my s Gabom mame radi Michaela 🙂

kristip
27. nov 2010

@bambola no to teda je. Ja to nechapem, je cisto dojceny a pribera ako divy a to bol aj chory, ale ja som tiez vraj bola taka a teraz som chuda...No uvidime. Teraz je zdravy, ale na tej oblicke je to stale, ak bude vsetko v poriadku, dalsiu kontrolu mame v januari. Urologicka to nechala zatial tak, ze mozno to priroda spravi, bolo by to super...inak ho asi budu operovat ☹
Martinka je riadna kocka, obcas pozeram aspon fotky, kt. si tu pridavate, obcas aj nieco precitam... A co Paldiova? kedy si u nej bola? Ja by som teraz niekedy mala ist na vysetrenie, uz sa tesim 😀 😀 😀

mirka285
27. nov 2010

@kristip sranda,my mame dnes presne 5 mesiacov a asi 6 kilo 😀

macik27
27. nov 2010

@kristip aj my máme dnes 4 mesiace 😀 ale na tých 8 kíl si ešte počkáme

bambola
27. nov 2010

@kristip no aj ja by som mala ist lebo mi nasla cystu 😒 a vylezeny epitel z maternice tak to treba skkontrolovvat plus cytologiu ale bohuzial rano o siedmej som vzdy sama , nemam kam dat malu 🙄 ale je mozne, ze sa mi to piatok podari. mala by som zmenit gyndosku ale ked tam teraz nechodim ako na klavir tak sa mi nechce 🙄 navyse to mam kusok od domu .... tak este uvidim ale v dohladnej dobe to asi necham tak.

som rada, ze to mate ok, snad sa to spravi aj bez operacie 🙂

mavion
27. nov 2010

ahojte baby 🙂 prisla som vas trosku pozriet..sem tam si Vas citam ale k pisaniu sa nedostanem 😀
baby co mate jedno dieta uzite si ho kym mozete 🙂 ako ja tuzim po takej 2-3 hodinovej kludnej prechadzke s kocikom 🙂 pri dvoch detoch nemozne 😀
inak zahliadla som ze niektore vyberate golface...ja mam este kocik po starsej dcerke,ale sportak musim kupit novy,lebo ten je zniceny velmi..a teraz sa mi velmi pacia golface..po dllhej dobe hladania som konecne nasla a uz som ho objednala http://www.malvik.sk/Kociky/sportove-kociky/ABC... 🙂 fialovo cierny
este sa chcem spytat..ako ste naucili deticky spat vnutri? leni sa vobec nevie cez den ulozit vnutri,zaspi len vonku.. 😒

mirka285
27. nov 2010

@mavion ani moja nevie spat vnutri,vzdy si iba zdriemnie maximalne 20 minut...ten golfac je podla mna priliz tazky,ma cez 10 kil co je na golfky naozaj vela ☹

mavion
27. nov 2010

@mirka285 viem ze je tazky.. moj sportak vazi este viac..tym chcem povedat ze sa mi paci design golfacov ale ja ho budem vyuzivat denne,nie len trebars na nakupy alebo tak 🙂

mirka285
27. nov 2010

@mavion no moja Teutonka vazi 11 kil takze ja hladam nejake lahke golfky do auta,na nakupy,rychle presuny,dovolenky...inak je pekny,len ja si neviem predstavit zeby som pouzivala len golfky,teda viem ale az pri 2 rocnom dietati najskor...ked ich uz viacmenej tlacis prazdne pred sebou 😀

tinaki1275
27. nov 2010

@oacka tak to je vyborne ze pribera..tesim sa s tebou ...ja som svoju nevazila uz 3 tyzdne a odvazim az za 10 dni u doktorky na ockovani ale budemtrochu v obavach ,teraz mi papa pomenej ,lezu jej zuby a evidentne stratila chut do jedla..
@zrzulka my sme isli do vacsieho ale ako tak vidim vsade tie krabice a kufre co zapratali uplne vsetok priestor vobec sa mi to vacsie nezda☹

tinaki1275
27. nov 2010

@luludi to ako ti prislo dat si nick luludi? vies ze je to kvet po grecky ..

mavion
27. nov 2010

@mirka285 jasne keby hladam kocik len na obcasne vyuzitie hladam najlahsi 😉 ale takto nebola pre mna hmotnost podstatna 😀 inak klobuk dole,super si obstala situaciu s tvojim synom...ja sa uz teraz obavam co bude v buducnosti 😒

tinaki1275
27. nov 2010

@merikac jaj dnes som sa vratila ku klasike zemiak+mrkva...skusila som pridat aj trochu brokolice a vypluvala mi to vsetko a to mjedna znama od nich zo zahradky moze dat kolko chcem ..joj aka skoda dobra bio brokolica..ale ani mm ju necche ani citit tak to hadam zdedila.. ..tak ju zatial nenutim ,zajtra skusim spenat,tak uvidime..

tinaki1275
27. nov 2010

@mirka285 joj tera som si precitala ake neprijemne prekvapko ti Tomas pripravil ..ale ma chalan smolu ..vacsina z nas co sa prvykrat opila tak k nim nemuseli volat sanitku a ani rodicia na to neprisli ,,,ja som to basolvovala prvykrat s kamoskou u nich na chate v 16-tich a krasne sme sa tam vychrapali a nikto nic netusil ..akurat mna hlava bolela este 2 dni ....ale to s tym platenim sa mi zda totalne prehnane ved je to dieta preboha ...☹

maxara
27. nov 2010

Ahojte bambule..
tak ja som este stale KO ☹ Dnesna oslava mojej sestry Nahody dopadla slusne. Spravila som strasnu vec, konkretne, zjedla som 5 reznov 😲 no ale nie hned za sebou, ale iba skoro za sebou.. 😀 a potom, ze preco som taka tucna, sakra.. ale do riti, mozem za to, ked mama mi supne na tanier este horuci rezen priamo z panvice a k tomu slovensky zemiakovy salat, taky len s cibulkou, bez majonezy? mnaaaaaam.. no dovidenia.. a to ani nespominam radsej, ze po stretku, co som vyzrala vsetky tie nedopecene listkove tycinky, som zjedla este za dva taniere cicerovej polievky.. cize tie tycinky ma zapchali a z cicerovky som mala nafuknute brucho, ze som sa citila, ako keby som levitovala niekde pod stropom.. az dnes sa mi podarilo vysrat sa a samozrejme, ze sa patricne uvolnil aj cicer, cize som to mala vesele..
Sestra Pohoda zase raz odchadzala domov s placom, lebo jej drbnuty 17rocny syn ju zas vytocil.. skratka.. mne ostal na krku, lebo mm sa ocividne zapacilo, ked je u nas rusno, tak zobral tych dvoch 17rocnych k nam na noc a teraz dole dusia. Cize cestou v aute som mu vyplachla zaludok, ze sa naozaj sprava ako debil a nech sa uz raz a navzdy nad sebou zamysli, lebo toto je uz az trapne.. aj som mu vysvetlila, co tym konkretne myslim, aj konkretne veci aj jeho postoj k nim aj ten moj a nas vsetkych.. no tak zatial sa tvari, ze celkom pochopil..
no a ja Nehoda som po prichode domov isla hned do vane, aj s ninkou, potom som ju isla uspat a dnes to trvalo strasne dlho, zaspala az 22:30.. tak som si povedala, ze pockam este na particku, prebehnem vas a mozno tuknem, ked sa mi bude chciet..

@mirka285 Miri, skvely zazitok.. super ste to vyriesili a podla mna, ked doktori vypisu to tlacivo, tak su to hajzli.. nechapem, co by sa im stalo, keby to dali preplatit poistovni.. ved vyplach zaludka mozu robit aj z ineho dovodu ako je ozratie sa.. 😖 a kazdopadne je to na hlavu padnute.. ked raz sa im zda, ze alkohol je natolko v poriadku, ze sa da bezne kupit hocikde a kupi ho aj hocikto, tak potom aj "nim" sposobene zranenia by mali byt v poriadku a preplacane poistovnou. Je to k...tina .. mozme sa hanbit v takomto state.. hlavne ked vsetci vedia, ake su take 12 az 18 rocne decka.. Ak ti to daju preplatit, normalne z toho urob kauzu, nech sa vie verejne ako sa tu zije.. hlavne ked cigane si volaju sanitku aj ked maju ist na poradnu.. sila.. len nech ma seru..

maxara
27. nov 2010

a inak Vianoce..
my sme nemali tu u nas doma, ako tu byvame uz tri roky, este raz ani len umely stromcek. Mm vymyslel, ze ved pojdeme k nasim a k jeho, tak naco nam bude strom. A inak my sme sa nevedeli rozhodnut, ze kam na Vianoce, tak sme sli najprv k jeho rodicom, lebo u nich sa papa uz o 16tej a potom k nasim. Sice oni si spravili veceru okolo 18tej a my sme dorazili az tak okolo 20tej, ale potom sme tam prespali a celkom fajn sme to prezivali.. Vy sa mi asi budete smiat, ale pred dvoma rokmi na Vianoce som bola rozhadana s Nahodou a ona mi nedala absolutne ziaden darcek, ani len malinky.. ja som jej dala, hoci som bola na nu strasne nasrata, ale raz je to moja sestra a tu si clovek nevybera.. a mna sa to tak dotklo, ze som preplakala cele Vianoce.. akoze som sa tvarila, ze viem, ze nedostanem nic, tak akoze necakam, ale v kutiku duse som cakala, ze aspon hovienko v pozlatku s mojou menovkou.. ☹ nic.. plakala som az v noci, ked sme sa upelesili s mm na gauci a nasi pozerali v kuchyni telku, on ma utesoval, ale ja som mala normalne hrozny pocit.. doteraz si pamatam ten pocit. A odvtedy pre mna Vianoce znameju to, ze aspon nieco malinke z lasky treba svojim blizkym darovat. Ja som aj v robote vsetkym dala take drobnosti, somarinky. Moje chyzne a recepcne dostali kazda svoj balicek, ktory si same vybrali z kosika. Kupila som v ludovke za dve eura take ozdoby na stromcek, teda spolu za dve uera a boli ty asi tri sady a tie som rozne nakombinovala, zabalila do leskleho papiera a dala maslicku a vytesovali sa ako male deti. A hoci ja som nic nedosala, lebo sak to vediet nemohli, tak som bola so sebou spokojna. Takze teraz uz nic necakam, uz viem, ze mam uz len davat 😒 A mozno raz moja Ninka bude zase ta, ktora mi bude nieco pod ten stromcek ukladat 😔

A co sa tyka zvykov, my sa tiez cely den postime a potom vecer mame veceru. V priebehu dna sa moze jest len vareny bob a jeme kapustnicu bez masa a vyprazane file so salatom..
dosiel mm, tak zajtra dopisem, bru noc

maxara
28. nov 2010

Dobre ranko.. tak moje dieta bolo vo stvrtok prechvalene.. znova sa zacala budit o piatej ☹ , potom o 7mej a potom o 8:30 ale to je finito.. akoze v pohode, keby som bola zdrava.. podla mna aj ona je chora, teplotu zatial nema, ale to ani ja.. co si mozem dat? ma slahne od tej choroby.. ☹ 😢

katty17
28. nov 2010

@lela1809 - taketo su tie pancusky. naozaj su velmi chutne. sandra meria cca 65 cm a moze ich uz nosit. ale ma tam esta volu. cize celu zimu ich ponosi 🙂 su hrubsie a protismikove 😉

katty17
28. nov 2010

dobre ranko babulky. musim sa pochvalit, resp. som taka vytesena. mame doma POSLANCA !!!! bracho vyhral 😉 jupiiiiiiiiii.

katty17
28. nov 2010

@maxara - peti, ste prechladnute alebo cosi ine? ninka ma sopliky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre