Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
30. nov 2010

@strasska 😀 😀 😀 😀 to je suprový nápad!

strasska
30. nov 2010

lucim sa, lebo maly uz krici z postielky, uz je uz malo hodin a ze sa vyspinkal 😀 zial nie je pravda ani jedno, ano druhe 😵

sarai
30. nov 2010

ahojte, aku detsku stolicku z ikey ste kupovali?

maxara
30. nov 2010

Ranko..
tak ja som vcera dostala nejake cudne kramy a to po 10tich dnoch od tych predtym ak nie menej 😠 no ja neviem, co sa to deje.. asi budem musiet ist na tu gyndu, ved furt mam nejake kramy, alebo spinenie alebo ja neviem co..
Dnes som sa rozhodla, ze si vybavim urady, tak som zbehla na socialku (Misko ma wfh), tam mi vsetko potvrdili, este mi dali aj dalsie potvrdenie o ucasti na poisteni, tych 270 dni pred porodom.. s tym som isla na upsvar, tety v pohode, ako vzdy. Ta moja si to pekne skontrolovala a samozrejme ze aj tejto mojej treba potvrdenie, ze nebudem uz cerpat dovolenku, resp, ze ju mam vycerpanu. Napisala som si doma ziadost o rodicovsku dovolenku pre zamestnavatela a rovno som tam supla aj nech mi vystavi to potvrdenie. Cize zajtra Bratislava tes sa na nas...
Baby ako to vyzera s tymi trhmi? Pojdete zajtra? Ja som sice uhuhnana, ale potrebujem ist na to personalne a ked uz budem v starom meste, tak by som zbehla kuknut na Hlavne namestie.. 😵 Akurat som nasrata na mm, lebo som si povedala, ze radsej mu naznacim, ze by som mu chcela kupit parfem, som to tak zakamuflovala, ze som dnes bola u nas v jednej drogiske spytat sa na farbu na stenu a maju tam aj parfumeriu, tak som sa dala do reci a ta teta predavacka je macherka na tie vone. Povedala som jej, ze som tam u nej pred dvoma rokmi mm kupovala jednu vonu a ze take nieco by som chela aj teraz. Povedala som ktoru a ona mi ostriekala styri papieriky styrmi roznymi vonami a povedala, ze ak sa mu pacila ta, tak tieto sa mu budu urcite pacit tiez. A fakt baby, ja som si ani nevedela vybrat z tych styroch. Miri, medzi nimi bola aj Pacco Rabanne, ci jak sa to pise.. No a ja som to mm takto povedala a dala som mu ocuchat tie papieriky, (kazdy som mala uschovany inde) a on si vybral Pacca a dalsie dve a jednu uplne vyhodil a dodal, ze ale nekupu mi prosim parfem pod stromcek, este ich mam dost ☹ takzeee tadialto cesat nevedie..
Tak som mu kupila asi patoro boxerok a ponozky a sebe taku obycku penazku za 3,50 a som spokojna..

maxara
30. nov 2010

Zacinam citam tam, kde som skoncila

@mojalili 😀 😀 😀 Danko paradne lozi, krasny je.. vsetky decke ritusky su tak krasne, vsak? a Tm super varuje, ale mm takto varovat nenaucim, dobre? 😀

yoda_
30. nov 2010

Ahojte, mozem sa opytat, ci tie z vas co davaju prikrmy uz nekoja? Alebo aj kojite aj davate prikrmy uz takto skoro?

A s tym cvicenim - kludne sa moze cvicit aj popri kojeni - samozrejme nie to prehanat. Ja som zacala cvicit uz pred mesiacom, malemu to nevadi a mne to pomaha. Mozno sa mi podari konecne raz nebyt tucna.

maxara
30. nov 2010

@yoda_ baby co prikrmuju su aj kojacie a aj nekojacie.. kukni stranu 1800 tam je napisane, co sa najnovsie zistilo, ze sa ma prikrmovat od 17.tyzdna.. ale niektori dr hovoria tak, niektori inak.. takze je to viacmenej na mamine..

yoda_
30. nov 2010

@kukucka26 - aj moj syn je v noci casto na cecku, ale nie az tak ako tvoj. -skus si pozriet stranku http://dojcenie.wordpress.com/ alebo sa obrat priamo na autorku - annag tuto na mk, ona je ochotna laktacna poradkyna, aj mne uz par krat poradila.

yoda_
30. nov 2010

@maxara aha, dakujem, takze je to asi o materskych instinktoch. Tie moje mi hovoria - este pockat 🙂. Ja si neviem predstavit davat prikrmy uz teraz. Mala som problem synovi dat aj prevarenu vodu na zapitie kvapiek, nie to este tuhu stravu.

aalexis007
30. nov 2010

Ahojte, chcem sa vás spýtať tie čo ste si boli vybavovať prestup z materskej na rodič.prispevok - treba zaniesť nejaké tlačivo aj do Sociálky???

maxara
30. nov 2010

@yoda_ no ja som sa neskutocne tesila, ked uz pride ten spravny cas.. baby to tu popisovali, ake je to super, ako krasne bambuliaci papaju.. ale ja som potom Ninke skusila supnut mrkvu, uplne na kasicku rozmixovanu, sladucku a ona ju nechcela.. len plula a ksichtila sa.. na druhy den som uz cakala, ze jej bude viac chutit a nic a na treti den ani nehovorim.. ale akoze zjedla, ale nasilu, tak som si povedala, ze este chvilku pockam.. akoze olizuje ovocie, vyzivy mam navarene rozne, jablkove, jablkovojahodove a malinove a vselijake, BIO 😀 zo zahradky.. a zatial mi ich vyziera mm.. no tak zacnem asi od jej 5 mesiacov

maxara
30. nov 2010

@aalexis007 ano, tam ti potvrdia odkedy dokedy si na materskej a ze si evidovana ako nemocensky poistena.. a potom ti daju este potvrdenie, ze si bola nemocensky poistena tych 270 dni pred porodom.. a s tymto ides na UPSVAR a tam vypises zas tlacivo ziadost o rodicovsky prispevok a k tomu potrebujes OP, rodny list dietata kopiu, tie dve veci zo socialky a niekde vyzaduju aj potvrdenie o tom, ze mas vycerpanu dovolenku z roboty..

aalexis007
30. nov 2010

@maxara toto viem, to už mám vybavené, ale či netreba aj nejaké tlačivo do sociálky ?

maxara
30. nov 2010

@aalexis007 do socialky netreba, tam ti ho priamo daju vypisat.. ale ked uz to mas tak nic.. ci co mas? co z toho, co som pisala uz mas?

merikac
30. nov 2010

@mojalili to je super, ze aj Dankovi chuti a nedrhne sa snou a nemyslim, ze je to zavcasu,,ved mirka uz davno pisala, ze jej dr. odporucala davat malj korku z chlebika,,,,tak hadam, ci korka, ci striedka, je to jedno 😕 ..a co je svokre,,ze si bola pre nu na pohotovosti,,ci som zle precitala?
@kafoditka vraj maju take obdobie deti v 8.mesiaci- vola sa to uzkost osemmesacnych,,,,tak mozno je filipko v predstihu,,, 😉 ...ale hadam, je to ozaj len docasne a chce sa pomojkat
@oacka- u nas to je presne tak ako u mirky,,najskor prikrm potom mlieko,,lebo opacne nechce,,da si asi viac mliecka a uz jej nechuti
petrap001- nikde som sa nedocitala ako dopadli tvoje medovnicky?? a to vam akoze vydrzia do vianoc,,alebo este budes robit? 😀
@robika prosiiiiim?? slaninu??........tan, ved mm, zjavne nic neni, ale aj tak- hadam necaka, ze budes robit to co ona?.... 😒
@luludi -netusim ake cviky cvicite..ale ja s malou tiez cvicim- ale zo zabavy- nozku k brade, lavy laket-prave koleno,pretacanie a jej sa to paci.....ale ak si myslis, ze je maly ok a dr. len prehana, tak ho nenuuut- mooje male 😔 ..... ved musi mat stres uz ked zbada, ze hop.. idu zas somnou zle robit ☹

aalexis007
30. nov 2010

mám všetko, zo socialky potvrdene ze som poberala matersku a aj tlacivo žiadosť o rodičovsky prispevok s RL zanesené na UPSVaR - len sa mi zdalo, ze nieco treba aj do socialky. Ale asi som niečo zle pochopila. 😀

merikac
30. nov 2010

@maxara 😀 ranko 😀 ....taka mrcha veru nepotesi,,,ja ked mam ist na gyndu,tak si radsej poviem, ze by som sla k zubarovi a opacne 😀 A ty si uz fit, ked sa strojis von na trhy,,ci ?? ja som bola taky marod,,ze ani na svet sa mi nechcelo pozerat,,zatra budu 2 tyzdne od vypuknutia choroby a uz som len trosku soplava 😀

mirka285
30. nov 2010

baby Gabo mi pripravil veceru a otvoril flasu vina,co chce???sex bol vcera 😕

oacka
30. nov 2010

@mirka285 no to som zvedavá, šak aj s kamošmi už bol,nie? 😀

maxara
30. nov 2010

@aalexis007 😀 tak hadam je toto vsetko..

@merikac 😀 vidis, ani som si neuvedomila, ze som pozdravila ranko o stvrt na pat 😀 😀 😀 nie zeby som bola fit, to teda rozhodne nie.. ale zajtra musim ist do BA kvoli robote, a mam pred sebou tri miesta, az sa nakoniec zas rozculim.. a kedze mm musi byt do 8:30 v robote, tak vtedy pridem do BA a to uz na mm rovno pockam, takze staci, ked budem odchadzat 15:30 z centra mesta k autu.. a ja tipujem, ze by som mohla mat vybavenu robotu aj s obedom okolo pol jednej, jednej..

maxara
30. nov 2010

@mirka285 znova sex 😀 to je jasne.. alebo nejake narodky? vyrocie? vymesacie? vytyzdnie? vydnie?

luludi
30. nov 2010

@merikac: ano, to co popisujes ty - takto cvicim s riskom doma aj ja a toto cvicenie ma velmi rad, smeje sa pri tom a uziva si to. Na rehabilitaciach cvicime tzv. vojtove cviky. Tu som nasla vysvetlenie od jednej fyzioterapeutky: " Vojtova metoda byla původně určená pro děti s dětskou mozkovou obrnou. Nyní se používá i u některých ortopedických vad, skolióz a např. i u osob dospělých po náhlé mozkové příhodě. Je těžký popsat jednoduše, o co v tom jde. V podstatě se využívá dvou poloch - reflexní plazení a reflexní otáčení. Terapeut (a později zaučená maminka nebo taťka) facilituje spoušťové zóny, které jsou pevně určené (body na těle). " A vadi mi na nej prave to, co popisujes, ze odkedy cvicime 4x denne, risko zacal byt nervozny a placlivy uz aj ked ho prebalujem a vyzliekam. Skor som cakala nieco ine. Preto sa tomu tak branim.. Ja nechcem riskovi zle, ale zaroven nemam pocit, ze mu tym pomaham... som taky schizofrenik...alebo nie? 🙂 😉 😵

merikac
30. nov 2010

@mirka285 poziadat ta o ruku? 😕

meruska
30. nov 2010

ahojte..mi nadalej hnackujeme 😠 mame skusit este bananik....ja uz ozaj nechapem, nic nezabera....brali nam vyter, tak stvrtok budu vysledky..

merikac
30. nov 2010

@luludi myslim, ze mas prirodzeny instinkt-trpis, ked vidis, ze trpi dieta,,,,,,tu je kazda rada draha,,ozaj treba zvazit, ci su tie cvicenia az tak potrebne, aby na ukor noch dieta neziskalo strach spojeny s urcitym hmtom,ci by sa sice neskor, ale predsalen dieta vycibrilo v pohybe v ktorom teraz zaostava

merikac
30. nov 2010

@meruska asi to budu zubky....a ma moc riedku stolicu?....lebo aj emma castejsie kakala- ale uplne hnackovu nemlala a asi to bolo koli zubkom- kedze jej teraz vysli

mirka285
30. nov 2010

@maxara mala si pravdu..znova sex 😖

meruska
30. nov 2010

@merikac on kaka 5 krat za den a 1 v noci...a je to riedke ...obcas az vodove ☹

merikac
30. nov 2010

@luludi tolko preklepov- na ukor nich a hmatom tam malo byt 😠

meruska
30. nov 2010

@merikac a lekarke sa zda ze na zuby by to bolo skoro

merikac
30. nov 2010

@meruska tak ozaj si dobre urobila, ze si sla k dr. a zobrali vam vyter,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre