Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
17. feb 2010

tak vy sa riadne chystáte na nákupy, ja pomaličky nakupujem 🙂

karinnka
17. feb 2010

Oacka aku stranku ma Detex?akosi som na nete nenasla...Dakujem

dugyna
17. feb 2010

ahojte baby,
tak dnes sme boli s drahym v poradni 🙂 malinka je ok.sei si pekne dole 🙂
ale nechcela nam ukazat co je medzi nozkami 🙂 takze keby sme neboli v genetone na tom teste tak este stale by sme nevedeli co mame v brusku 🙂
takze mam sa objednat na morfologicky utrzvuk a v 24tt na ten OGTT

kocky kto z vas bol na morfologickom sone na kramaroch u dr.gaza? kolko ste platili?

dugyna
17. feb 2010

pepe gratulujem k pipikovi 😉

sunny tak pridaj do zoznamu Dugynka 😉

dugyna
17. feb 2010

erytea gratulujem k dievcatku 😉

a uprimnu sustrast..ale mysli na malinku

dugyna
17. feb 2010

mirka..ja som tiez prestala fajcit ako boli //ciarky..a dufam ze mi to vydri uz navdzy...
chcela som prestat uz pred otehotnenim ..ale nech som robila co robila neslo to..

dugyna
17. feb 2010

tatianka:
testy su povinne: na zaciatku krvny obraz,test na toxoplazmoizu a ine ochorenia
I.skirning je medzi 11-13tt rozmer NT a CRL, a odber na PAPPA a hcg
II.skrining je medzi 15-16 tt rozmery babatka, odber na AFP a hcg
vysledky z preve a druhe skriningu sa davaju dokopy..vyjde vysledok 1: niekolko
ak je cislo 1:300 a menej je nutna amniocenteza
po 2Ott musis ist na morfologicke sono, dostanes na to vymenny listok
PO 24tt na OGTT cize glukozovy test, a v 24tt bude odoberat aj krvny obraz , na OGTT dostanes vymeny listok od lekarky
a potom dalsie sono budes mat okolo 30tt

dugyna
17. feb 2010

janat uz som ti pisala len neviem ci si to citala...kup si tu cokoladu s vysokym obsahom kakaa..a acidofolan..obsahuje zelezo vitmaniny B a k.listovu

mojalili
17. feb 2010

JEjda kočky, vas docitat, to je nieco 🙂
NINKA - vitaj medzi pipikmi 😉

OACKA - vidim,ze si na mna myslela. No veru nespala som celu noc. Rano pred vyucovanim som sla do riaditelne. Tam mi dal precitat mail od jednej matky, kde sa stazovala na mna,ze vela chybam a potom davam vsetko doucovat tretiakom doma, ze vsetku pracu ona musi robit za mna. NO a naco nacvicujem divadlo s detmi, ked nestiham ucivo...bla bla bla.....
Obhajila som sa, pretoze to nie je vobec pravda....sice som chybala v novembri a decembri, ale predsa som nechela byt PN....proste sa najdu aj take zeny....mail nebol pekny, zamrzel ma.Aj som chcela seknut s divadlom, i ked mame o 3 tydne vystupenie ku Dnu zien pre mamicky - tie mamicky, ktore ma tak pekne poohovarali...

Nic, vysla som z riaditelne a hodila to za hlavu, pretoze sa ma to netyka. Vedenie mi nemoze nic...oznamila som im datum nastupu na matersku....a nic viac....

Viete kocky, keby som nic pre tu skolu a tie deti neurobila. Co tam ucim 7 rokov som nastudovala 7 divadiel, vyhrala plno anglickych olympiad s detmi, vediem folklorny kruzok, vybudovala som jazykove laboratorium za pol miliona (ziskala som projektom grand z MInisterstva skolstva), robila medzinarodne projekty....atd.....
ALE NEVADI, 2 MESIACE A SOM NA MATERSKEJ....NEJAKO TO PREZIJEM🙂))

mirka285
17. feb 2010

mojalili to by som definovala takto-za dobrotu na zobrotu ☹ mozu sa hanbit teda 😠 😠

dugyna
17. feb 2010

kubka tak vidis super gratulujem k vysledkom 🙂

mojalili mirka to vystihla...a este by som tipla ze to bola taka mamicka co sa ti najviac polizuje..a potom za chrbtom takto..nic si z toho nerob ..rob si svoju pracu tak ako dovtedy..debili ostanu vzdy debilmi..u nas v praci teiz bolis taznosti a frflania..ale potom jedna pochvala zase stoji za to ked vies ze si niekomu pomohla.. a potom podakuju 😉 to zakryje vsetky zle keci..

inak dnes som mala na poradni tlak ze 80/50 😨 😉

kocky ktora ste boli na OGTT na antolskej? ja som sa zabudla opytat ci si mam v lekrani kupit glikozu..lebo som pocula ze niekde si to treba doniest...a ci sa tam objednava..lebo dr hovorila ze tam mam len prist..

oacka
17. feb 2010

karinnka: www.detex.sk
mojalili: je too proste hnus! aj mne sa to stalo,aj keď písal anonym,tak sa to neriešilo,ale na jednej schôdzi sa o tom vedenie zmienilo a mne došlo,,že sa to týka mňa... a potom tá žiačka,čo sa najviac sťažovala, že im dávam veľa učiva,odišla zo školy,lebo prepadala zo všetkých predmetov a nechodila do školy... a oni si budú o nás s prepáčením huby obtierať!!!
Ja som po pár rokoch v školstve pochopila,že nemá zmysel sa o niečo snažiť,iba ak pre vlastnú osobnú spokojnosť, inak nejakého uznania sa nedočkáš, iba ak budeš taká intrigánka ako oni... si mladá a schopná,vyznáš sa v projektoch, dvere budeš mať otvorené, nie si na nich oddkázaná, hoď to za hlavu,tak ako hovoríš!!!!

mojalili
17. feb 2010

Dakujem kočky za povzbudenie, ale beriem to tiez tak.....viete, este som chcela napisat, ze vela zalezi od vedenia. Sice to dopadlo dobre, neutocili na mna. Ale postoj bol,,,no coment....myslim, ze vedenie by si malo 1. pozret, ci mi sedia plany, ci som pozadu, ci plnim co mam, prezistit co je vo veci a nie dat na rodica, ktory si stazuje...proste mohol by si ma zastat, lebo vie co robim.... Ale mate pravdu, manzel tu zuri...ale ja som to uz hodila za hlavu... a to divadlo dohram dokonca.....myslim to s detmi (kvoli detom, tie nezradim) , aj to "divadlo" do 24.4., kedy nastupujem na matersku "dovolenku" 😀 😀 😀

naty1976
17. feb 2010

Ahojte všetky tehulky.Tiež patrím k julovkám. Už som tu bola niekedy na začiatku keď sa ešte len utváral tento milý kolektív. Nemám veľmi čas prispievať, práca, krúžky a rodina. Ale každý deň Vás čítam a manžel sa smeje že už začínam byť na Vás závislá. V každom prípade aj keď som už treťorodička, Vaše príspevky sú pre mňa v mnohom inšpiratívne a spríjemňujú mi to krásne čakanie na mimi.
Verím, že postupne prispejem niečim aj ja...

mojalili
17. feb 2010

NATY vitaj, vidim, ze uz mas velke deticky a syncekov . NEviete, co to teraz bude? Tesia sa surodenci? JA som bola tiez mala sestricka velkych bratov, 11 a 13 rokov rozdiel...🙂

Kocky, LILI sa polepsuje,i ked kasle dost, ale je to lepsie, tak som rada...

naty1976
17. feb 2010

Mojalili - ja som tiež učila 3 roky na vyške. Odišla som sama. Nie kvôli študentom, ale práve kvôli kolegom, starým papprdom, ktorí tam už boli ako inventár .Vôbec som to neoľutovala.
Ale držím palce, kolektív si jednoducho nevyberieš či si na škole alebo inde.

naty1976
17. feb 2010

Zatiaľ nevieme. Aj keď by sme veľmi privítali v rodine troška ružového osvieženia.

naty1976
17. feb 2010

Dúfam, že som Vás nejako neodradila zrazu akoby som tu bola sama.

oacka
17. feb 2010

naty, vitaj! ja som už tiež závisláčka na júlovkách! je to zábava.
mojalili, vedenie je vždy pokakané z rodičov, rodič je klient a klient má vždy pravdu, to je princíp nového školstva...ale mnohí rodičia ani nevedia,do ktorého ročníka ich dieťa chodí, hlavne,že učiteľ je vždy zlý... chvalabohu,nie všetci sú takí. ja si na FB dopisujem s bývalou triedou a to sú super decká, už sú bakalári na výškach, tri sú vydaté,jedna rozvedená a jedna mamička. je to paráda spomínať s nimi na staré časy! 😀

tatianka.g
17. feb 2010

naty a kde si zacala robit po tej vyske?

oacka
17. feb 2010

kočky,inak ako vám vychádza pohlavie podľa tej čínskej tabuľky, čo má napr. kubekova v albume? Mne to sedí, urobme štatistiku.

naty1976
17. feb 2010

tatianka - v cestovke
oacka - mne vychádza dievčatko, v čo aj tajne dúfame

tatianka.g
17. feb 2010

zo skolstva do cestovky? Ja som tiez ucitelka na zakladnej skole a niekedy uz mavam stavy ze naozaj uz nevladzem a to ucim len piaty rok, ale materska mi pomoze trosku z tej prace uniknut

nam vychadza chlapcek, tiez by sme si ho priali ale zatial to nemame potvrdene

strasska
17. feb 2010

Ahojte, zo mna sa stala tiez zavislacka. 😉
Oacka podla mna v detexe v pohode nakupis nad 100eur, ja som skor myslela na seba, ja som aj pri Miskovi vela veci podostavala, takze pre mna by to bolo nemozne. Ale sak by sa mozno aj niekto iny ku mne pridal, lebo ja nemam ani zivnost a ani nenakupim nad 100euri 😖
podla cinskej tabulky mi Misko vysiel a teraz to podla nej vyzera na dievku.
ja som nasla este jednu takuto tabulku, tak skuste, aj tu mi to sedelo.
http://mimino.kvalitne.cz/

mojalili
17. feb 2010

Naty, asi pozeraju telku alebo maju ultimatum od manzelov 😀 😀 😀 Moj dnes prijal to, ze som na PC, lebo moze pozerat futbal...co ja z duse nenavidim...ale som mu dovolila pozerat....tak je stastny 😉

naty1976
17. feb 2010

tatianka - bola som tam len necely rok, niežeby ma to nebavilo ale žiaľ pri deťoch to nie je ono (otváracie hodiny, veľa cestovania), už pomaly dva roky som vo verejnom sektore - úradníčka, ale aj to má svoje čaro, najmä preto, že som ostala naďalej pri svojej oblasti, pri turizme

mojalili
17. feb 2010

OACKA - mne vyslo dievca a je to chlapec 😀

MAXARA - zajtra idem kupovat fixky,budem sa realizovat v sobotu🙂

tatianka.g
17. feb 2010

ja by som tiez rada zmenila zamestnanie 🙂

naty1976
17. feb 2010

ja mam dnes večer počítač pre seba. Deti sú u starých rodičov, manžel pozera Zemana, spomína na detstvo 😉 a ja si tak môžem troška poklebetiť

mojalili
17. feb 2010

Tatianka - materska je pre mna tiez zachrana....ci pri prvom tehu, ci v druhom....vzdy odchadzam, ked je dost "dusno" u nas.....pracu mam rada, len asi vazne potrebujem uz oddych 😉 ja UZ UčíM 12.TY ROK 🙂

Kocky, dcerku si zobrala maminka, jejda, ja sa konecne vyspim. 😉 Dnes zacal post, tak som povedala muzovi, nech to pekne dodrzuje...t.j. 4O dni bez sexu... 😀 😀 😀 odmietol....co uz s nim 😒 😠 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre