• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Termín pôrodu v júli 2010

12. novembra 2015 
@maxara punčošky jé kráááááásne slovo. :slight_smile: ke´d som bola malá,u nás sa dosť často hovorilo podprsienka, namiesto podprsenka... ale už to nikto nepoužíva. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. dec 2010 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a z vychodnarciny este neznasam, ked sa hovori tak namiesto potom.. a ked sa zamiena stale za vzdy
11. dec 2010 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka285 tak toto "kus" sa dost pouziva aj v tejto lokalite.. a tiez to neznasam...

ja som z trencina, takze som si zo zaciatku musela velmi zvykat na dost odlisny styl vyjadrovania sa... no uz som si zvykla a co je horsie, zopar nespisovnych sloviciek sa uz na mna nalepilo
ja co neznasam je ked niekto povie vo vete "uz": Podaj mi uz ten pohar. Tu sa to pouziva uplne bezne, ale u nas by som to "uz" pouzila az v tom pripade, ked ma dotycny ignoruje a nechce mi ho podat...
11. dec 2010 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ešte neznášam keď z nárečia používajú slovo "pratať" namiesto upratať. to je u nás dosť časté.
11. dec 2010 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne to v podstate nevadí v normálnej debate,ale v situáciách,kedy treba naozaj hovoriť sppisovne.
11. dec 2010 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja zas pouzivam daj sa mi napit miesto daj mi napit a moja najlepsia kamoska mi vzdy zavola a povie budem prist :grinning:
@oacka ja mam jednu znamu zo Sale a tam volaju nohavicky ze čukotky :grinning: to sa mi celkom paci.. ale puncosky namiesto pancusky uplne neznasam :grinning:
@maxara tak namiesto potom? to je z nášho nárečia? akože naše ta?
11. dec 2010 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka285 moja kamoška hovorí: dá sa mi čúrať... najprv som nechápala,ale zvykla som si. :grinning:
11. dec 2010 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxara cukotky?spytam sa Gaba ked sa budeme bavit :slight_smile:
@mirka285 ja som to kupodivu nikdy nepouzila.. a ani z mojicj znamych nikto ..asi by mi odtrhlo usi ..:slight_smile:)ale mas pravdu na vychode tej slovencine davaju na frak..:frowning2:
@oacka nie, napr petrap to dost casto pouziva a aj moj kolega z KE.. ze napr.. Isiel si to kupit hned z roboty? Nie, siel som domov a az TAK do obchodu.
11. dec 2010 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinaki1275 tak pozor, zásadne nesúhlasím. určite sa slovenčina przní rovnako vo všetkých kútoch Slovenska.
11. dec 2010 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale to sa neda pausalne povedat, ze vychod.. hlavne ked pre mna su vychodnari vsetci od Trnavy dalej :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. dec 2010 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oacka s tymto suhlasim :grinning: ja prznim kde sa da..
11. dec 2010 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si tiez myslim ze v kazdej lokalite sa rozprava dost nespisovne moja babka stale hovori nie pošta, ale počta a počtu nosí počtárka...
11. dec 2010 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my máme veľa druhov nárečia a mne sa to veľmi páči,keď niekto vie správne rozprávať svojím nárečím. neviem,či to aj inde majú toľko nárečí,asi hej. ale neuznávam,keď sa nárečie mieša do spiesovnej slovenčiny.
11. dec 2010 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby inac dik za poslanie zimy ..dnes nam teplota klesla nie o tych 10 stupnov ako predpovedali ,ale o 20!!!na obed sme mali niekde az 4!!!stupne,,a teraz je 2,8 ..mam zapnute vsetky tri A/C lebo mm "zabudol "dokupit palivo do kotla..normalne nam to staci ale teraz mam v kupelni 16 stupnov a v byte nad 21 nestupa...a ja mrznem..:frowning2:
11. dec 2010 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podla mna,nam z Bratislavy sa zda hrozne ako rozpravaju na vychode a naopak...
11. dec 2010 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka285 Miri ty si si opravovala preklep v slove cukotky? lebo mne ukazalo ze kto ma spomina ze si napisala cokutky, ale tu vo fore to mas spravne
11. dec 2010 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a odkiaľ pochádza hu namiesto ju? že chcem hu za ženu??????? to som prvý raz počula na výške. :grinning:
11. dec 2010 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka285 to je len o zvyku.... čo dlho počúvaš,to ti príde normálne.
11. dec 2010 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hladam pre mm nejake fajne pyzamo, neviete mi odporucit nejaky dobry e-shop?
11. dec 2010 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxara ano opravovala,si ma odhalila :grinning: baby keby ste poculi ako sa rozprava u nas v Devinskej,tak by ste mali dost...my sa tu tak obcas rozpravame,ale ani si to neuvedomujeme..
@oacka neviem presne, ale aj mm to pouziva, plieskam mu to hu o hlavu a jeho rodina je od Prievidze, ale pouziva to aj moja mama a ta je tu od Pezinka..

A este neznasam, moj stryko hovori nie kvapky, ale klapky.. normalne ze si dava do nosa klapky :angry:
Baby odchadzam, bruno C :grinning:
11. dec 2010 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a moj Gabo hovori ze nekric so mnou...to ked pocujem,mam dost...a uz som mu tisic krat povedala,ze hovori sa nekric na mna...
11. dec 2010 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kazda lokalita ma svoj styl rozpravania, ked v nej clovek zije, tak si po case na to zvykne aj daco pochyti a nalepi sa na neho, ja to tak nevnimam, ale tiez ked pridem domov k nasim, tak nepocuvam cely den nic ine, len to ako zatahujem a samozrejme mi s tym vsetci lezu na nervy, lebo ja si to pri rozhovore neuvedomujem...
11. dec 2010 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mm je úplne najhorší, on používa dve a dva zásadne naopak, ale vždy naopak, on to akosi nepochopil,keď to preberali v škole,,, to je hrozne primitívne. :frowning2: :frowning2: :frowning2: stále naňho preto kričím....
11. dec 2010 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fakt ale baby je ze julovky su hadam gramaticky najspravnejsie zo vsetkych na konovi ..ja tu malokedy vidim nejaku naozaj ozajstnu gramaticku chybu ..az sa cudujem ked obcas mrknem do nejakej inej temy..samozrejme ina je hovorova a ina pisana slovencina..a nehovorim o prizvuku ..ja zatahujem len ked som doma v BJ ale kedze som zila 6 rokov Blave nalepilo sa aj tam na mna zopar "neduhov" tak to je obcas celkom sranda.. :grinning: hlavne ked som doma a nieco poviem a hned na mna utocia -ze ty si odkal..z Blavy nee? :grinning:
11. dec 2010 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok