Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maruska.mac
10. nov 2009

Dnes som zistila, ze aj my budeme mat julovciatko 🙂 a VELMI sa tesime. Mozem sa pridat? 😉

zajacik...
10. nov 2009

Babulky chcem vas povzbudit aby ste sa nebali povedat blizkym o tehulkovstve, ak nie teraz, tak neskor... Budte radi ze sa vam podarilo otehotniet, je to ten najvacsi dar, tie co sme na to cakali cele roky a podstupili rozne vysetrenia a operacie by sme vam vedeli o tom rozpravat... co by mnoho zien dalo za to keby mali pri nicku tt... takze ja len tolko, ze sa teste z tych pokladov co nosite v brusku a kaslite na ostatne nepodstatne veci... 🙂

zajacik...
10. nov 2009

Maruska jasne, vitaj medzi nami, a blahozelam 😵

maruska.mac
10. nov 2009

Dakujem 🙂

helen
10. nov 2009

Zajacik, úplne súhlasím, dieťa si zaslúži, aby sa naň blízki tešili. Ale práve preto, že niekedy sa to "tt" príliš rýchlo vytratí a už tam nie je, si napríklad ja určite dám v tom oznamovaní na čas. Hlavne v práci a v šiiršom okolí. Ale pod to sa podpisujem v plnom rozsahu, že všetko ostatné je neppodstatné!

helen
11. nov 2009

Dobré ránko prajem, kde ste všetky? Vari ešte spinkáte? 🙂

petrusk
11. nov 2009

ahojte, tak gratulujem vsetkym novym tehulkam.

ericica ja by som sa veru nesla kupat, aj som chcela, ale citala som o tom, ze mozem len ked viem, ze ta voda je cista, nie verejna a ak tam chodi vela ludi, bala by som sa.

mojalili
11. nov 2009

Dobré ránko 😀 (dobre neskoro, ze?)
S tym kupanim, ja velmi, velmi rada plavam, ale mam obavy o to, aby som nieco nechytila.Ale s tym tampomon to poznam, to som robila, aj ked som tehotna nebola....

kibuk
11. nov 2009

ahojte dnes mi dr potvrdil tehu na 100% 🙂 🙂 velmi sa tešim a prvu poradnu mam 21.12

ericica
11. nov 2009

kibuk gratulujeeeeeem 😵
no my to asi budeme musiet povedat,si predstavte co sa mi dnes stalo na poste:
idem platit seky a postarka za oknom sa ma pyta,, co vy cakate babetko? a ja uplne zarazena ze nie preco??? 😀
no a ona len ze som si myslela ale to robi asi ten kabat 😲 hihi
tak ked to zbada uplne cudzi clovek tak ja uz neviem dokedy to zostane v tajnosti v rodine 😒
asi musime s pravdou von....muz dojde zajtra z francuzka tak to kazdemu povieme... 😝 😵

helen
11. nov 2009

Erica, no to je fakt sila, že si to všimol cudzí človek. 🙂 Ale tak aspoň to budete mať za sebou.
Kibuk, gratulujem!!!

zajacik...
11. nov 2009

Kibuk gratulujem 🙂
Ericica bud pojdete s pravdou von, alebo musis zmenit kabat 😀

maaja
11. nov 2009

no ja to asi uz dlho neutajim ;) mam pocit ze uz mam hrozne velke brucho ...
dievcata, ja byvam tak hrozne moc unavena ... ale fakt hrozne

mojalili
11. nov 2009

Maaja, aj ja mam velmi velke brusko, uz som vytiahla tehotenske gate, lebo tie jedine su na gumicku, ostatne som mala uzke a tie neobleciem....Unava---ja som uz treti tyzden doma na PNke, bojim sa ist pondelok do prace, ako to ja vydrzim, takto polihujem, odpocivam, navarim a odpocivam, tak naozaj vas obdivujem ze tie co chodia do prace to zvladaju.No budem si musiet zvyknut a zvladat i ja... 😒

katy1979
11. nov 2009

unava to mi ani nehovorte ja som ako sipkova ruzenka fakt by som spala aj po stojacky. sa cudujem ako som zvladala pri prvom chodit do roboty.
jedine co ma trapi je to ze mi je skoro stale blbo. zachodova misa si ma obcas zavola na pokec ja to tak nenavidim.
a gate v pohode chodim vo svojich a dufam ze minimalne mesiac to este tak ostane.

oacka
11. nov 2009

Ahojte, kočky, ako ste sa rozpísali! 🙂 🙂 Ja celý deň polihujem a objímam lavór. Dnes som našťastie ešte nezvracala, tak som sa odhodlala k počítaču. Lenuliatko, zajacik, aj vy pojdete v 12. týždni na USG a biochémiu do centra prenatálnej diagnostiky na Masarykovej? Ja som tam dnes písala, dúfam, že budú mať voľný termín a dúfam, že bude všetko ok. Je to pri SPLNe. Baby, vy máte bruško? Ja som schudla 2 kilá. Von ide viac ako dnu. 🙂 🙂 🙂 A každý ma v tom ešte povzbudzuje, že ako dobre, že mi je zle, 😠 😠 že to znamená, že je všetko ok.
Poradťe mamičky, ktorá kniha o tehotenstve a dieťatku je dobrá? Čo si mám kúpiť?

helen
11. nov 2009

Baby, buďte rady, že máte príznaky! Mne nie je nič: ani nie som unavená, ani mi nie je zle, nemám veľké brucho (teda nie viac ako normálne 😀 ), nič ma nebolí, niekedy až neviem, čo si mám o tom myslieť. Kým vám niečo je, ste tehotné! 😅

oacka
11. nov 2009

Naskočil mi 9. týždéň!!!!! 😉 🙂 🙂 Ale som ešte len na začiatku ôsmeho.

oacka
11. nov 2009

A dostala som preukaz pre tehotné!!!!!!!! Môj prvý a najkrajší!!!!!!

katy1979
11. nov 2009

oacka ono to berie ze mas ukonceny osmy takze ti bezi deviaty.
s tym lavorom to musis bohuzial vydrzat. ja teraz ako kedy niekedy lespie niekedy horsie.
pri prvom tehu som skoro skoncila na infuzkach ja som za tyzden do seba ledva dostala po troske zihlavoveho caju a dva kusky zemiaka.

oacka
11. nov 2009

Ja veľmi málo pijem, z každého nápoja ma napína - už išla vonku minerálka, čaj, sprite, vinea.... ale skúšam minerálku po malých dúškoch... Ale 2 litre denne určite nevypijem ☹

katy1979
11. nov 2009

oacka ja som si vzdy uvarila pol litra zihlavoveho caju a ked som vypila za cely den dva deci tak to bolo vela.
kup si kofolu alebo pepsi. ladovu a vybublinkovanu,
ja som si pred chvilou naliala prvy pohar magnesia mineralky. este dnes zvladnem jeden ale viac uz fakt nie.
a zevraj niekomu funguje citronova stava

oacka
11. nov 2009

Ke´d ja sa bojim piť pepsi, že to dieťatku môže sposobiť nejakú hypertenziu, či čo. Ale trošku coly si každý deň dám, robí mi dobre.

katy1979
11. nov 2009

podla mna im to neublizi. mne sa este osvedcilo rano si dat med.

maaja
11. nov 2009

helen: ja som pri Marekovi bola na tom ako pises - ziadne priznky, absolutne ziadne ,,,
zato teraz - presny opak !!!

katy: ta unava nam bude asi vekom ... dobre chapem ze si aj ty narodena v 1979tom ??? ;)
inak ja tiez dufam ze aspon mesiac este vydrzim v normalnych nohaviciach ,,, pride mi smiesne obliekat si tehulkovske uz teraz ;)

inak ja idem v piatok, mimochodom 13teho, na UZV - len potvrdenie tehu ... teda raz som uz bola, no bol tam len vacok, tak teraz by uz malo byt srdiecko ...

a mimochodom, aj mne konik pise o jeden tt viac ... dneska som presne 7tt+1 ;)

oacka
11. nov 2009

Katy, máš doma nejakú dobrú knihu o tehotenstve a deťoch? Čo by som si mohla kúpiť? Je ich milión.

maaja
11. nov 2009

oacka ja som pri marekovi pila normalne kofolu a poho ...
aj kavu by som, akurat ze mi nechiuti ☹

maaja
11. nov 2009

oacka, popravde, asi najviac ti aj tak pomoze MK, ne kniha ... ja len tak z vlastnej skusenosti vravim ;)

oacka
11. nov 2009

Podľa menštruácie mám byť v 9 tt ale podľa usg, čo robil lekár v pondelok som v 7tt+1

oacka
11. nov 2009

Ale ja musím celý deň doma ležať, tak som sa chcela aspoň trošku vzdelávať, lebo nemôžem sedieť pri počítači. ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre