Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luludi
30. dec 2010

@jaruska8 prespi celu noc, niekedy sa este zobudi okolo deviatej vecer s placom, ale to su vacsinou prdiky a hned zaspi. Ja ho o tej 12. skusam davat spat, ale proste nezaspi.. takto sa s nim uz natahujem tyzden. Ostatne spankove cykly su super, len ten poobednajsi spanok neviem vystihnut

mirka285
30. dec 2010

@oacka a Kikka je uz cela vysypana?moj Gabo tiez je v robote,ale momentalne mi to vobec nevadi,na dnes mam uz svoj program,mne niekedy vyslovene vadi kd je moc doma 😕

strasska
30. dec 2010

@mirka285 dik za radu...vyskusam...tiez si myslim, ze zalezi od kapusty, ale ja od kedy sme sa prestahovali, tak si myslim, ze vela zalezi aj od vody...tu je voda tak trochu zelezita, takze to dava vacsine polievok inu prichut...no a kapustnica mi pripada uplne ze diva ☹

strasska
30. dec 2010

@oacka aj MM bol medzi sviatkami v praci a to mal tiez udajne dovolenku ☹ 😠 😠 😠

jaruska8
30. dec 2010

@luludi tak je super, že celú noc, my sme takto spali pred dvomi mesiacmi, že sme spali celú noc, teda 8,5 hodky vkuse, ale potom zase sme prešli na dve papkania. Ty dojčíš, však??? večer len mliečko či aj kaša???

luludi
30. dec 2010

@jaruska8 len dojcim, kasu chcem davat najskor az o 2 - 3 mesiace

strasska
30. dec 2010

@luludi inak nerozmyslala si nad nosicom liliputi? co som citala, tak su tam minimalne rozdiely a je o dost lacnejsie

jaruska8
30. dec 2010

@luludi Tak patríš medzi tie šťastné mamky, čo im bábo prespí celú noc, úprimne ti závidím. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 My sme tiež dojčení a začali sme so zeleninkou. Mliečká mám dosť, malá pekne priberá, ono 90% dojčených detí dosť dlho neprespí celú noc, potrebujú prsko, ale hádam nie večne. 😉 😉 😉 😉 😝

luludi
30. dec 2010

@strasska skusala som oba nazivo - povodne sme chceli liliputti, ale nedaju sa na nom vzadu prekrizit popruhy, teda nosenie viac zatazuje ramena, plus ma zvlastne zapinanie. Manduca je sikovnejsia.. len pomaly 2x tak draha

luludi
30. dec 2010

@jaruska8 je mozne, ze je to len na chvilu, ale napr. keby v noci vstaval 3 - 4 krat, tak to mi nevadi, horsie keby bol hore kazdu hodinu.. urcite sa to casom zlepsi 🙂 🙂 🙂

oacka
30. dec 2010

@mirka285 celá nie, po hlave medzi vlasmi, na čele a na krku má fľaky,ale čítala som,že pri šiestej chorobe fľaky na hlave bývajú len zriedka... že to skôr pri piatej.. a na chrbte má začervenanie v celku,nie fľaky...

mirka285
30. dec 2010

@oacka jezis to aj piata choroba existuje.?..no este ze mame ten internet 🙂

miki060707
30. dec 2010

@oacka aj naša sońa mala horučky, ked bola menšia a celááá vysipána na brušku, krku, chrábte, a horučky trvali 2.3 dni a výsep zmizol, to bola šiesta choroba, o piatej som nepočula...
mne malý ešte pokašliava, ale už je to ovela lepšie,....tak som rada, len mne sona prestala chodiť von, vôôbec nechce vísť z izby, uplne hysák chytá, ked jej poviem, aby sme sa išli prejsť, šimona nechávam doma, a ona ani za boha von, normálne začne totál hysačiť...dnes som si bola pokupiť mlieko a plienky, zobral ma mm brat, bol tu na návšteve u svokry....
pekný dne, idem si kávičkovať, šimon zaspal, mi ho uspávame v kočíku, žiadne trasenie, len s nim trošku hýbeme a zaspí, už vieme, kedy chce spinkať a teraz celkom dobre spí, aj 2-3 hodiny, po dva x cez deň

tinaki1275
30. dec 2010

@denisse joo blahozelame a tisko zavidime.. 🙂 my furt nic...a hore je to stale opuchnute a naliate ..dole sa ani nezda zeby nieco liezlo ..tak hadam nas to nechyti ked budemem cestovat na svk 😒
@luludi no taky chlapina sa nam paci ..velka konkurencia pre Danka... 😉

tinaki1275
30. dec 2010

no baby tak mne zacina chaos este pred silvestrom ..dnes nam doniesli drevo(hotove uz dosky teda len ich zmontovat) na nove skrine a moj drahy ze kde to zlozia..no predsa do detskej izby a do obyvacky pod stromcek.. 😠 som zurila..chlapi fakt nie su normalni ..nakoniec som si presadila pod hrozbou rozvodu ze aspon spod stromceka poje drevo na terasu ..ktora prikryta a velka..
inac pre mna to bude maximalne divne tento rok ..este som na silvestra doma nebola od svojich 18 rokov.. a tu je taky blby zvyk ze sa chodi na veceru k rodine a caka sa tam do polnoci a potom sa hraju karty alebo ine hry pre stastie do noveho roka..totalna nuda a des..pamatam minuly rok ked som zadriemala na gauci uz o pol jedenastej a svokra to komentovala este dalsich 6 mesiacov..ze ako som si dovolila.. a samozrejme vcera hucala ze mame dojst aj s malou a ze ju ulozim tam .. 😀 dobry vtip ..mala tam nechce zaspat ani ked umiera od unavy a aja ju tam budem tahat a drzat do tretej rana..
@monline krasny domcek ,tak si predstavujem svoj domov.. 😉 hadam sa ho niekedy bv buducnosti dockam..

luludi
30. dec 2010

boli sme na prechadzke s bambolkami - jedna krajsia ako druha 🙂 po polhodke zacal risi hrozne plakat, tak sme leteli domov, ze mu je asi zima, doma ho rozbalim, vyzleciem a on sa v tom taaaaaak pokadil, ze bol spinavy az za lavym uchom 😅

sarai
30. dec 2010

@luludi
@jaruska8 baby, ked dojcite, ako davate potom babo spat? zaspi na ciciku, ci az v postielke. lebo ja chcem moju naucit, nech zaspava sama. teraz zaspi len na prsku. a cumel nechce, tak ju to musim naucit nejako inac.

luludi
30. dec 2010

@sarai zaspi na prsku a ked sa odpoji, len ho posuniem do postielky, postielka je hned pri posteli, bez bocnice. Zaspavanie na prsku vnimam skor ako pomoc, nez ako prekazku. Do roka sa to nechystam nejako menit 🙂

sarai
30. dec 2010

@luludi doteraz som to nejako neriesila ani ja, ale parkrat sa mi teraz naskytlo, ze by som ju vecer potrebovala postrazit. no kvoli tomuto sa to neda. ked sa aj zobudi, tak chce len cicik a nic ine ju neupokoji. preto to chcm nejako uz zacat riesit.

luludi
30. dec 2010

@sarai risko vie este zaspat v hojdacej sieti - hojdanim, ale bez prska by sa asi nevedel ulozit na noc ☹ okolo 6 m sa vraj menia spacie navyky, mozno je dobry cas to skusit 🙂

denisse
30. dec 2010

@sarai
@luludi
ja som to tu uz niekolkokrat pisala ... barunka mi zaspi v poslednej dobe len v naruci a nestaci, ze pri tom sedim a hojdam, musim chodit ... aj ked striedavo sedim a vstavam, lebo nevladzem 🙂
dnes som ju dokonca aj pred prechadzkou musela najprv na rukach uspat, az potom som ju dala do kociara a vyrazili sme ... normalne sa ale toto nestava odkedy jej dvihnem v kociari operadlo, tak chvilu kuka az zaspi, ale dnes neviem preco strasne plakala a kedze je velky mraz, tak som nechcela, aby sa nahltala vela toho mraziveho vzduchu, tak som ju unosila na rukach ...
ja by som chcela velmi, aby dokazala zaspat na prsniku, ale to ju "uspi" len v noci, ked je v polospanku .. akonahle je uplne hore, tak moze byt unavena ako chce, pri kojeni nezaspi ... mne by uspanie na prsniku velmi usetrilo ruky a chrbat, ale zatial nehrozi ...

denisse
30. dec 2010

a v noci sa budi x krat, ani to uz nepocitam, kolkokrat jej davam cucnut ... ale to mi az tak nevadi, ked hned potom spi dalej ...

luludi
30. dec 2010

@denisse preto som pisala, ze uspavanie prskom beriem ako vyhodu a pomoc 🙂 barunka je narocne dieta ☹

denisse
30. dec 2010

@maxara
v poslednych dnoch zistujem, ake je vsetko relativne .. po dnesnej noci by som mozno este pred mesiacom povedala, ze to bolo katastrofalne (kojila som kazdu hodinu a pol az dve, od 1.45 do 3.30 sme boli uplne hore, kym som ju neusnosila na rukach a s obavami, ci sa nezobudi, pomalicky polozila do postele, nakoniec sme spali do 9) ... ale po tych predoslych nociach a dnoch, kedy som ju mala prakticky neustale na rukach, v noci sme nespali vobec a mala plakala a plakala a nesla utisit, len nad ranom sme vsetci od vycerpania zaspali na dva az tri hodky .. tak po tomto mi dnesna noc pripadala uuuuzasna 😉
ale dnes v noci sa jej asi este prerezaval ten posledny z tych 4 zubov ... a teraz nevidim znamky rastu ziadnych dalsich, tak snad sa konecne lepsie vyspime ... no uvidime .. aspon tak ako dnes 😉

denisse
30. dec 2010

@maxara
v poslednych dnoch zistujem, ake je vsetko relativne .. po dnesnej noci by som mozno este pred mesiacom povedala, ze to bolo katastrofalne (kojila som kazdu hodinu a pol az dve, od 1.45 do 3.30 sme boli uplne hore, kym som ju neusnosila na rukach a s obavami, ci sa nezobudi, pomalicky polozila do postele, nakoniec sme spali do 9) ... ale po tych predoslych nociach a dnoch, kedy som ju mala prakticky neustale na rukach, v noci sme nespali vobec a mala plakala a plakala a nesla utisit, len nad ranom sme vsetci od vycerpania zaspali na dva az tri hodky .. tak po tomto mi dnesna noc pripadala uuuuzasna 😉
ale dnes v noci sa jej asi este prerezaval ten posledny z tych 4 zubov ... a teraz nevidim znamky rastu ziadnych dalsich, tak snad sa konecne lepsie vyspime ... no uvidime .. aspon tak ako dnes 😉

denisse
30. dec 2010

@luludi
ja som prave dnes na prechadzke rozmyslala, ze asi par dni pred tym nez bude mat pol roka a dam jej prvu mrkvu, tak by som jej skusila k veceru dat trosku kase ... teda odstriekala by som MM a do toho by som jej dala trosku ryzovej nemliecnej kase ... ako nacvik papania lyzickou, bola by to pre nu znama chut mlieka, ale malo by to trosku hustejsiu konzistenciu a papala by lyzickou ... ale este neviem, ci to tak urobim, len ma to dnes napadlo ... 😉 este mam skoro dva tyzdne na rozmyslenie ... 😉

luludi
30. dec 2010

@denisse deniska, skusit to mozes, ale podla toho, co som citala vo viacerych diskusiach - kasa babatkam nezvykla pomoct, ALE zase na druhej strane, niektorym pomohla a mozno to bude prave barunkin pripad. Za vyskusanie nic nedas. prinajhorsom sa nic nezmeni, jedna kasicka jej neublizi, hlavne ked bude s tvojim mlieckom 🙂

merikac
30. dec 2010

@denisse jeee Denis,,tak to sme na tom rovnako,,,,,hadam mame s trampotami zo zubkov na par dni pokoj 😉

sunnygirl
30. dec 2010

...ahojte babenky,
neviem či a kedy sa dostanem k internetu, takže .... 😵 😵 😵

kafoditka
30. dec 2010

Ahojte.... tak ja som skoncila v noci na pohotovosti s teplotou 39, ledva som sa tam doplazila a z tej vysokej horucky som nedokazala zastavit slzy, tak som len revala..to ja mam vzdy pri takych teplotach. ☹ Mam zapalene priedusky, totalne plny nos, cely den mi horucka neklesla pod 38,5 a slaba som jak mucha 😢 😢 esteze sa mi nasi staraju ukazkovo o Filipka, sama by som to urcite nezvladla... Peter bol teraz dva dni v praci ale podarilo sa mu skor vypadnut, tak uz je na ceste za nami.. Vobec netusim, co tu mate noveho, ale dufam, ze chore deticky a maminy uz vydraveli 🙂

kafoditka
30. dec 2010

Ahojte.... tak ja som skoncila v noci na pohotovosti s teplotou 39, ledva som sa tam doplazila a z tej vysokej horucky som nedokazala zastavit slzy, tak som len revala..to ja mam vzdy pri takych teplotach. ☹ Mam zapalene priedusky, totalne plny nos, cely den mi horucka neklesla pod 38,5 a slaba som jak mucha 😢 😢 esteze sa mi nasi staraju ukazkovo o Filipka, sama by som to urcite nezvladla... Peter bol teraz dva dni v praci ale podarilo sa mu skor vypadnut, tak uz je na ceste za nami.. Vobec netusim, co tu mate noveho, ale dufam, ze chore deticky a maminy uz vydraveli 🙂

sunnygirl
30. dec 2010

... no teda, vôbec tam nevidieť text 😖 😅 ...

Krásny a veselý Silvester,
do Nového roka oceán šťastia,
more lásky,
rieku priateľstva
a potok zdravia,
pramienok nádeje
a ani kvapku sklamania praje ....

Sunny s rodinou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre