Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
30. dec 2010

@kafoditka mooja,,,rychle uzdravenie, aspom, nech ti do zajtra klesne teplota aby si nebola taka kryplava v posledny den v roku - este stastie, ze ta to chytilo u vasich a niedoma,,aspom mas postarane o maleho a aj navarene,,,,,,,,

merikac
30. dec 2010

@sunnygirl dakujeme,,krasne 😵

jaruska8
30. dec 2010

@sarai Naša tiež málokedy zaspí na prsku, papá totiž strašne rýchlo, takže nestíha. 😀 😀 😀 😀 Takže takú síce oťamťanú, ale hore ju ukladám, naša chce cumlík, tak jej ho dám a ona sa uťamťá, niekdy to chvíľku trvá (pol hodku), niekedy hneď, cumlík jej niekdy slúži ako hračka, vyťahuje ho z úst, potom si ho vkladá a keď netrafí, tak nervačí. 😀 (celá mama) Ja ju len chodím kontrolovať, dám pusku, hladkám, ale v postieľke. Neviem, ako by to bolo bez cumlíka. Ono s tým zaspávaním na cicíku sú na to rôzne názory, má aj zástancov, vraj prsko slúži ako dudlík a tak to má byť. Iní zase tvrdia, že zaspávanie na cicíku je dôvod neskoršieho nočného budenia, že dieťa má ísť spať len v polospánku, lebo keď sa náhodou prebudí, tak si posledné pamätá to, že bolo na prsku a to jej chýba, tak neviem. 😒 Kamoškin malý tiež odmieta dudlík a už teraz sa obáva toho, ako ho uspí neskôr, teraz ho uspáva na fitlopte, ale keď bude ťazší...

mirka285
30. dec 2010

@kafoditka skoro uzdravenie prajem,este dobre ze si u vasich aspon ti ma kto pomoct smalym...

kafoditka
30. dec 2010

Baby dakujem... takato odpalena som uz strasne dlho nebola.. ☹

jaruska8
30. dec 2010

@kafoditka Skoré uzdravenie, drž sa!!

jaruska8
30. dec 2010

@mirka285 Spavec je to, rada si pospí, to má po mamke. 😉 😉 😉 Tvoja malá ale cez noc dobre spí, nie? Prespí celú??

mirka285
30. dec 2010

@jaruska8 cez noc spi dobre,ale cez den skoro vobec,ale tak nestazujem sa 🙂

mirka285
30. dec 2010

baby mne sa tento rok straasne ta kapustnica podarila 😉 a dostala som nejake darceky od sesternici z Ameriky a ja neviem co to je???no chapete to...dostala som taky maly ruzovy je tam napisane ze usb ale ako usb kluc to nevyzera,a je to na fotky,video,hudbu,no asi nieco do pocitaca....musim pockat na Tomasa a on mi povie...a este nejake gumicky v roznych tvaroch,to tiez netusim co je...tak sa vytesujem,dnes mam velmi pozitivny den az na to zehlenie co ma vecer caka 😖

merikac
30. dec 2010

@mirka285 A CO VSETKO V TEJ KAPUSTNICI MAS?

jaruska8
30. dec 2010

@mirka285 Hlavne, že je pokojná, aj sa ti sama prehrá??? Ke´d nemrnčí, tak jej asi toľko spánku stačí. 😉

jaruska8
30. dec 2010

@mirka285 Ja idem dnes piecť, už sa teším a zajtra varím sviečkovú, som aj kapustnicu chcela, ale ke´dže dojčím, tak kapusta je pasé a manžel ju až tak nemusí, ale o rok... MŇAM. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

denisse
30. dec 2010

@jaruska8
ja som si trosku kapustnice dala ... sice len malicko, ale neodolala som 😉

mirka285
30. dec 2010

@merikac vsetko,kupila som bravcove pliecko,potom udene maso,hriby,klobasku,susene slivky....

jaruska8
30. dec 2010

@denisse Aj som rozmýšľala, že možno trošku ochutnám, ešte uvidím. 😉 Napr. kukuricu som už jedla a pohoda. 😉

denisse
30. dec 2010

@jaruska8
ja som zo "zakazanych" zatial skusila hrasok, kalerab, brokolicu, karfiol a tu kapustu ... a nic hrozneho sa nedialo .. teeeda ... u nas to bolo hrozne kvoli zubom a nezda sa, ze by som to stravou nejak este zhorsila ...

gabika41
30. dec 2010

ja Vas obdivujem s tou kapustnicou...... 🙂 odkedy vnimam,ked zacitim kyslu kapustu,tak okamzite ma napina na vracanie....a vzdy som musela vybehnut na dvor,tak to mama robila tak,ze uz ju mala oplachnutu,ked ju priniesla do kuchyne 🙂 otec si z toho zo mna robil srandu do dospelosti,dokonca este ked som isla na vysoku do Zlina,tak sa smial,ze ma tam naucia "knedlo,zelo vepro".....nenaucili 🙂 takze u nas kapustnica nehrozi a mate moj obdiv..... 😀

maxara
30. dec 2010

@mirka285 😀 to mas super sesterku.. mm sa pyta, ci sa daju tie gumicky nafukovat 😀 😀 😀 a inak, ten ruzovy usb cudo, ten ma nejaky displej? alebo aspon nejake ovladacie prvky?

mirka285
30. dec 2010

@gabika41 ja si dam aj za teba 🙂

maxara
30. dec 2010

@gabika41 😀 ja mam zas taky odpor k hydine, ked ju mam oplachnut a pichnut ruku dnu.. ja radsej odpadnem.. a mala som kolegu, ktoru keby si chcela zavrazdit, tak mu stacilo hodit na ksicht surovy rezen 😀

merikac
30. dec 2010

@mirka285 a varila si maso spolu s kapustou, alebo kazde zvlast a potom spolu?....uz som pocula x verzii ako kto vari kapustnicu

mirka285
30. dec 2010

@maxara takze usb je usb,ale kedze v Amerike vsetko vyzera inak,tak mi to hned nedocvaklo,uz mi na neho Tomas postahoval vsetky foto z pocitaca tak sa tesim,lebo on je navyse ruzovy a vies ze ja ruzovu mozem...a tie cudo gumicky sa nenafukuju a nechapem co s tym mam robit,ti americania su cudni,zbieraju kadeco 😕

mirka285
30. dec 2010

@merikac robila som ju velmi jednoducho,udusila som velku cibulu,nakrajala k nej dva truciky cesnaku na drobno,oprazila trosku cervenej papriky a pridala nakrajane pliecko s nakrajanym udenym masom oprazila a potom chvilu asi 15 minut podusila..pridala kapustu,dve mensie klobasky v celku,susene hriby ktore som predtym preplachla vriacou vodou,5 susenych sliviek,vsetko to zaliala vriacou vodou,prelisovala som do toho este dva struciky cesnaku a varila tri hodiny na malickom ohni...podla chuti okorenila,supla som tam jeden hribovy bujon a na zaver dala este lyzicku medu..

maxara
30. dec 2010

@mirka285 Miri tak to odfot a spolocne na to prideme 😀

@merikac ja varim vsetko v jednom hrnci a postupne pridavam suroviny.. najprv si oprazim cibulku, potom si na tom urobim vyvar hovadzi zo spikovej kosti alebo takeho masa na polievku, potom k tomu pridam udene, potom bravcove na kocky a klobasy (jednu uplne na kolieska, nech sa rozvari a ostatne len polovice, tie potom vyberam prec), potom pridam kapustu, potom hriby a slivky a nakoniec tam na cely velky kotol supnem asi 1 deci mlieka s pretlacenym cesnakom a vypinam.. a mm sa lize za usami 😉

mirka285
30. dec 2010

@maxara http://www.squidoo.com/Character-Bandz takze taketo gumicky su to akurat ze ta moja je kolekcia Dragon

mirka285
30. dec 2010

idem zehlit,potom dojdem...

maxara
30. dec 2010

@mirka285 mirived to su naranky.. tam napravo to ma nejaka baba na ruke

merikac
30. dec 2010

@maxara
@mirka285 takze dva rozne postupy- baby, skoda, ze sa cez net neda aj okostovat, ktora je lepsia :D mne uz moje slnko spi,,dnes vynimocne skoro- resp- tak ako kedysi chodievala, s tym rozdielom, ze som ju musela uspat,,,,ale chvala bohu spi

merikac
30. dec 2010

@maxara maxi svoju ulohu si splnila,,,fotky su na svete,,,vidim ze uz ste stihli aj spat v spalni,, vanilkovu som si predstavovala silnejsiu- ani neviem preco,,,,a fialova, je ozaj fialova,,,,,,,,,klobuk dole, ze ste to tak rychlo stihli vypratat, vymalovat, upratat a zas napratat,,,,,,,,,,,,,,,,ta druha modra izba je detska:?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre